• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תשלומים לעוזרת בית (מעל לגיל פרישה)

co59gv

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
אני חדש בפורום המדהים הזה. מקווה שפרסמתי את הפוסט במקום הנכון.

אנחנו מתכוונים להעסיק עוזרת. (העוזרת היא אחרי גיל פרישה). מאוד חשוב לי לתת לה את כל התנאים כחוק. לא יצא לי להעסיק בעבר ואני רוצה לוודא שאני עושה את זה כמו שצריך.

כחלק מתנאי ההעסקה העוזרת רוצה לקבל פיצויים גם אם היא תעבוד פחות משנה.
ממה שהבנתי מאתר כל זכות מגיעים לה התנאים הבאים:
לצורך העניין נניח שאנחנו משלמים 55 לשעה. 3 פעמים בשבוע + יום קצר פעם אחת בשבוע. (סה"כ 29.5 שעות שבועיות)
1. ביטוח לאומי 1% עובדת 6.5% מעסיק (מגיל פרישה זה 1% עובדת ולא 2%)
2. פנסיה: לאחר גיל פרישה לא חייבים להפקיד אבל אני רוצה להפריש לה כחלק מתנאי ההעסקה 8.3% מעדיף לעשות את זה מידי חודש ולא סכום גדול בסוף.
3. דמי הבראה: (29.5 כפול 378 כפול 5 ) חלקי 42 = 1329.5
4. ימי חופשה ומחלה כחוק.

אשמח להבין ממכם בעלי הניסיון מספר דברים:
א. איך עובד העניין עם ההפרשות לפיצויים? למשל אם יש לה קרן פנסיה איך אני מפקיד לשם מידי חודש עבור פיצויים. האם זה מסובך ? האם אני יכול פשוט לשים את הכסף אצלי בצד ולהעביר לה בסוף ?
ב. מישהו יכול לאשר לי שאם היא אחרי גיל פרישה באמת לא חייבים להפקיד לה לפנסיה, רוצה להיות בטוח.
ג. לא הצלחתי להבין כמה ימי חופשה ומחלה מגיעים לה אם מחשבים לפי 29.5 שעות שבועיות. ומה קורה אם בסיום ההעסקה נשארים ימי חופשה.

ראיתי שיש אפליקציות לסידור כל התשלומים. האם זה משהו מומלץ ? מישהו התנסה בזה ?

תודה מראש

לדעתי עדיף שתפנה לאיש מקצוע ואל תתבסס על מה שיאמרו לך בפורום.
בהצלחה!

תודה, בכל מקרה אשמח לשמוע מה יש לאנשים פה להגיד. איזה איש מקצוע בכלל מתעסק בזה ? עו"ד? רואח חשבון ?
אני סך הכל רוצה להעסיק עוזרת. אנשים לוקחים איש מקצוע בשביל זה ?

ביטוח לאומי - לא צריך להסתבך. ממלא באתר הביטוח הלאומי לפי שכר לחודש ובטופס אוטומטית אפשר לדעת כמה לשלם. צריך לפתוח תיק מעסיק.
פנסיה - 5% עובד + 5% מעביד לתגמולים + 8.33% פיצויים. כדאי לבדוק עם העוזרת אם אין לה קופה שבה אפשר להמשיך הפקדות.
נסיעות, הבראה, חופש - אפשר למצוא את המינימום באתר כל זכות. אני סגרתי עם העוזרת שתקבל שעה נוספת בכל פעם שמפצה על כל ה-3. זה יצא לי יותר אבל חוסך הטרדות נוספות. כדאי להחתים אותה שאחר כך לא תבוא בטענות.
את הפקדות הפנסיה אני מבצע בעצמי ישירות מול הקופה. זה קצת טרחה. כל חודש אני שולח דו"ח אקסל קצר + אסמכתא על ההפקדה. פרטים תוכל להשיג מול הקופה.

נערך לאחרונה ב:
האם זה נכון שאם היא אחרי גיל פרישה זה חוקי לא להפקיד לה לפנסיה ?

ביטוח לאומי - לא צריך להסתבך. ממלא באתר הביטוח הלאומי לפי שכר לחודש ובטופס אוטומטית אפשר לדעת כמה לשלם. צריך לפתוח תיק מעסיק.
פנסיה - 5% עובד + 5% מעביד לתגמולים + 8.33% פיצויים. כדאי לבדוק עם העוזרת אם אין לה קופה שבה אפשר להמשיך הפקדות.
נסיעות, הבראה, חופש - אפשר למצוא את המינימום באתר כל זכות. אני סגרתי עם העוזרת שתקבל שעה נוספת בכל פעם שמפצה על כל ה-3. זה יצא לי יותר אבל חוסך הטרדות נוספות. כדאי להחתים אותה שאחר כך לא תבוא בטענות.
את הפקדות הפנסיה אני מבצע בעצמי ישירות מול הקופה. זה קצת טרחה. כל חודש אני שולח דו"ח אקסל קצר + אסמכתא על ההפקדה. פרטים תוכל להשיג מול הקופה.
שיעורי ההפקדה של עובד ומעביד לפנסיה עומדים היום על 6% ו-6.5% בהתאמה (ולא כפי שרשום מעלה).

מציע לקרוא בעיון את: https://www.kolzchut.org.il/he/ביטוח_פנסיוני_לעובדים_במשק_בית_(עוזרות_בית)

אפשר לבצע הפקדות ישירות מול קרן הפנסיה. לחילופין אפשר להיעזר בשירותי תיווך של סוכנות ביטוח תמורת דמי טיפול (חפש בגוגל פנסיה לעובד משק בית). שים לב שאם אתה עובד דרך סוכנות ביטוח, יתכן שהם יאפשרו רק תשלום של 6% פיצויים ואז עלולה להיווצר לך מחוייבות להשלמת הפיצויים עם סיום ההעסקה.

תודה רבה על התשובות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מועד תשלומים עבור דירה יד2 נדל"ן 8
T שכירות - תשלומים רטרו נדל"ן 20
J מה עדיף להקדים תשלומים לקבלן ולהימנע מהצמדה לממד או להפקיד את הכסף בפקדון חסר סיכון בריבית של בערך 4%? נדל"ן 7
grimble grumble אפשרות להעביר עסקאות תשלומים בין כרטיסים? צרכנות פיננסית 4
W האם ניתן לקזז תשלומים לקורסים בשוק ההון מהמס שצריך לשלם אוף טופיק 2
R קרן נאמנות מדיניות תשלומים "לא מתחייבת לחלוקת תשלומים" שוק ההון 8
T חישוב כדאיות הקדמת תשלומים לקבלן נדל"ן 14
ד הקדמת או דחיית תשלומים נדל"ן 3
A פרויקטים חדשים במרכז עד 2 מיליון שח, יזמים המאפשרים הקדמת תשלומים\גידור תשומות נדל"ן 19
צ לוח תשלומים מקובל ברכישת דירה יד שניה נדל"ן 4
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
D שומת מס הכנסה 2020 - חלק 9 פירוט תשלומים - תשלומים ע"ח מ"ה - מה זה? מיסים 11
H פריסת תשלומים ברכישת דירה מאדם פרטי נדל"ן 7
doc29 תשלומים באשראי צרכנות פיננסית 15
ל כרטיס טיסה שבוטל והמשך תשלומים צרכנות פיננסית 9
S חישוב תשלומים צפויים מקרן הפנסיה צרכנות פיננסית 25
שירולי קרן ש"אינה מתחייבת לחלק תשלומים" שוק ההון 19
ח מערכות סליקת אשראי וניהול תשלומים צרכנות פיננסית 6
hommie תשלומים שוטפים עד משכיר נדל"ן 5
E תשלום אחד או תשלומים? צרכנות פיננסית 23
M המחיר האמיתי של מכשיר סלולרי ב-36 תשלומים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
C לכמה תשלומים אתם מחלקים מוצרי צריכה? צרכנות פיננסית 27
א קניית רכב חדש תשלומים VS הלוואה מקרן השתלמות צרכנות פיננסית 2
מ התנהלות - תשלומים ועו"ש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
tdc הלוואה ללא ריבית באמצעות אפליקציית תשלומים צרכנות פיננסית 10
oz1987 אסטרטגיית תשלומים באשראי צרכנות פיננסית 44
c881 קופות גמל יוכלו לשלם קצבה - עד 240 תשלומים שוק ההון 103
efrat נותני שירות לא מבינים את המשמעות של ללא תשלומים אוף טופיק 14
McMurphy הנפקת תלוש לעוזרת - האם חייב לפתוח תיק במע״מ? צרכנות פיננסית 9
F סיכון בקריסת בית השקעות ibi למשל פוסטים מאיכות נמוכה 14
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
עלילה מסלול בדק בית בדירה שעברה שיפוץ נדל"ן 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
C אפשרויות מימון לרכישת בית ב-2.2 מ' צרכנות פיננסית 10
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
S IB מול בית השקעות מיסים 1
E סכנות בקריסת בית השקעות שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה