• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם תל אביב שווה את המחיר?

הסולד

משתמש סולידי
דירוג
31
שלום לכולם,
אני וחברה שלי רוצים לעבור לגור במרכז בדירת שני חדרים ושוקלים את האופציות השונות שלנו.
היא כרגע סטונדטית באוני' תל אביב ואין צפי שתהיה לה הכנסה משמעותית, אם בכלל, בשנה-שנתיים הקרובות.
אני עובד באיזור עזריאלי. שנינו כרגע מגיעים לתל אביב ברכבת כשעבורי זה בערך שעה ורבע דלת-לדלת וזה בלתי נסבל, בעיקר בהינתן המצב הנוכחי של רכבת ישראל.

להערכתי, לא יתאפשר לנו למצוא דירה בתל אביב שסך העלויות החודשיות שלה ירד מ6200 במקרה הטוב ביותר.
אנחנו מסוגלים להרשות לעצמנו את זה עם פגיעה מסוימת באחוז החיסכון, אך פסיכולוגית אני מתקשה לקבל את העלות הזאת עבור דיור.
במעבר, אני אישית מחפש בעיקר את הנוחות של קרבה לעבודה. בנוסף שנינו באים ממושב ורואים ערך בשטחים ירוקים נרחבים באיזורנו.
אנחנו גם לא בדיוק יוצאים לבלות כל ערב אך לא בטוחים אם זה פונקציה של המחסור במקומות בילוי באיזורנו או של האופי שלנו.

בגדול, אני מחפש את העצה של מישהו עם מינדסט סולידי שהתמודד עם דילמה דומה והוא יודע לתאר במילים את הערך המוסף שהוא קיבל מתל אביב על הערים השכנות לה או לחלופין, בחר לגור לדוג' בגבעתיים/רמת גן/הרצליה ולא מתחרט על כך.

והוא יודע לתאר במילים את הערך המוסף שהוא קיבל מתל אביב על הערים השכנות לה או לחלופי
שעות ביום, מרחק קצר מהעבודה זה אחד השדרוגים הגדולים ביותר באיכות חיי שנתתי לעצמי בזמנו.

שלום לכולם,
אני וחברה שלי רוצים לעבור לגור במרכז בדירת שני חדרים ושוקלים את האופציות השונות שלנו.
היא כרגע סטונדטית באוני' תל אביב ואין צפי שתהיה לה הכנסה משמעותית, אם בכלל, בשנה-שנתיים הקרובות.
אני עובד באיזור עזריאלי. שנינו כרגע מגיעים לתל אביב ברכבת כשעבורי זה בערך שעה ורבע דלת-לדלת וזה בלתי נסבל, בעיקר בהינתן המצב הנוכחי של רכבת ישראל.

להערכתי, לא יתאפשר לנו למצוא דירה בתל אביב שסך העלויות החודשיות שלה ירד מ6200 במקרה הטוב ביותר.
אנחנו מסוגלים להרשות לעצמנו את זה עם פגיעה מסוימת באחוז החיסכון, אך פסיכולוגית אני מתקשה לקבל את העלות הזאת עבור דיור.
במעבר, אני אישית מחפש בעיקר את הנוחות של קרבה לעבודה. בנוסף שנינו באים ממושב ורואים ערך בשטחים ירוקים נרחבים באיזורנו.
אנחנו גם לא בדיוק יוצאים לבלות כל ערב אך לא בטוחים אם זה פונקציה של המחסור במקומות בילוי באיזורנו או של האופי שלנו.

בגדול, אני מחפש את העצה של מישהו עם מינדסט סולידי שהתמודד עם דילמה דומה והוא יודע לתאר במילים את הערך המוסף שהוא קיבל מתל אביב על הערים השכנות לה או לחלופין, בחר לגור לדוג' בגבעתיים/רמת גן/הרצליה ולא מתחרט על כך.

מה גודל הדירה שאתם מחפשים?
ביד אליהו תוכלו למצוא דירת 2-3 חדרים בעלות נמוכה בהרבה מזו שציינת (כולל חשבונות). כמו כן, השכונה קרובה לך לעבודה, שקטה, ירוקה ושלווה.

אני גר בשכונה אז אתה מוזמן להתייעץ אם יש לך עוד שאלות :)
בהצלחה!

מה גודל הדירה שאתם מחפשים?
ביד אליהו תוכלו למצוא דירת 2-3 חדרים בעלות נמוכה בהרבה מזו שציינת (כולל חשבונות). כמו כן, השכונה קרובה לך לעבודה, שקטה, ירוקה ושלווה.

אני גר בשכונה אז אתה מוזמן להתייעץ אם יש לך עוד שאלות :)
בהצלחה!
איך זה לעומת החלק בגבעתיים שקרוב לעזריאלי?
הבעיה העיקרית שאני רואה עם יד אליהו זה שזה לא קרוב לחברה שלי לאוניברסיטה. נראה כמו 40 דקות at best.

שלום לכולם,

להערכתי בערי הלווין הצמודות אתם יכולים למצוא משהו זול בהרבה.
אני חושב שזה מאוד תלוי אופי אבל בעיני הבחירה לגור קרוב לעבודה (כבר הרבה שנים) היא אחת הבחירות החכמות שעשיתי בחיי.

לגבי תל אביב עצמה, לדעתי האישית יש לה ערך ייחודי עבור רווקים, עבור זוג, מגורים בערי הלווין די שקולים...

איך זה לעומת החלק בגבעתיים שקרוב לעזריאלי?
לדעתי הרבה יותר נחמד ומרווח. כמו כן, מבחינת תחב״צ נגיש בהרבה.

הבעיה העיקרית שאני רואה עם יד אליהו זה שזה לא קרוב לחברה שלי לאוניברסיטה. נראה כמו 40 דקות at best.
גם אני וגם אישתי לומדים באוניברסיטת תל אביב. אם יודעים להתנהל חכם בתחב״צ אפשר לעשות את זה גם בחצי שעה. אבל בשעות מסוימות זה אכן יכול לקחת 40-45 דק׳ (שזה לא כזה נורא לדעתי).

למה דווקא ת"א?
רמת גן זולה יותר ולדעתי תוכל למצוא באזורים כאלו שיהיו לך יחסית קרובים ללימודים ותוכל להגיע עם אופניים או קורקינט.
ניתן להשיג דירת 2 חדרים ברמת גן בסביביות ה3500-3800 בחודש.

המעבר שלי קרוב לעובדה אומנם הגדיל את ההוצאות שלי במאות אחוזים אבל זה כנראה יאריך לי את החיים, כמות העצבים שהייתי מבזבז כל יום במשך מספר שנים על הדרכים והעייפות מהעניין פשוט לא שווים את החיסכון הזה.

שלום לכולם,

גרנו בתל אביב בדירת סטודיו של 30 מטר לפני כמה שנים . שילמנו סביב ה3500 .
היתרון הוא שאתם חוסכים את הנסיעות.

אני אצטרף ואוסיף שהמעבר לתל אביב הקפיץ לי את איכות החיים.
כל הגישה של "הסולידית" מדברת על לקנות לך זמן בגדול.
כשגרתי רחוק מתל אביב לא היו לי חיים בכלל. היום העבודה במרחק 15 דק, אני לא מתעייף מהדרך, כמי פוגש חברים מתי שבא לי גם עד אמצע הלילה בלי לחשוב איך אני חוזר.
יש לי זמן להתאמן, להקדיש לבת הזוג. ועוד.
אז כן לדעתי שווה כל שקל. אבל זה אינדיבידואלי כמובן.

אני גר בדרום העיר באזור שאנשים מסויימים יקראו לו "מפחיד". אני גר שם עוד מ 2010 ולא הרגשתי מאוים בשום שלב.
קרוב מאוד לציר תחבורה ראשי, קרוב לרוטשליד, קרוב לים, וקרוב לסופרים עם מחירים הגיוניים.
הכל במרחק 5-10 דקות רכיבה באופניים.
הדירה משופצת (התחילה כבר להתפורר), כ 35 מטר. חדר אחד אבל עם פינות ככה שנוצרת הפרדה בין המטבח לסלון-חדר שינה.
שכר דירה + ארנונה + מים עומד כרגע על 2650 ש"ח בחודש.

מה אני בא להגיד בזה.. מי שמוכן להתמודד עם סטיגמות ולא חייב לגור ממש ממש במרכז העניינים, ימצא את תל אביב יותר זולה מערי הלווין.

@יבגני_ל מה שמתאים לך (או לי) לא בהכרח יתאים לכל אחד.
יש גם מקרים באמצע אבל נלך לקיצון, אלה מקומות שבחורה מרוד תפחד בהם כשחשוך. ובצדק.
יש מקומות בדרום העיר שנסעתי עם חברה שלי והיא לא הייתה מוכנה לצאת מהרכב.

@יבגני_ל מה שמתאים לך (או לי) לא בהכרח יתאים לכל אחד.
יש גם מקרים באמצע אבל נלך לקיצון, אלה מקומות שבחורה מרוד תפחד בהם כשחשוך. ובצדק.
יש מקומות בדרום העיר שנסעתי עם חברה שלי והיא לא הייתה מוכנה לצאת מהרכב.
מנית כרגע את החיסרון הכמעט יחיד של המקום :)
צריך יותר בחורות אמיצות.

נמצא כרגע בדילמה דומה יחד עם בת זוגתי. יכול לומר שאחד השיקולים שלנו הוא להגיע למצב שאנחנו בגג של 30 דק' בעבודה/ לימודים, מתוך מחשבה של קניית שקט נפשי ונוחות שיתרמו לנו להתמקד בדברים חשובים יותר. אחת השאלות ששאלנו את עצמנו היא איך עניין הנוחות יבוא לידי ביטוי ביום-יום, ככל שמנינו יותר יתרונות ככה השתכנענו ששווה לנו להשקיע עוד קצת כסף. אמנם זה לא מתאים לכולם, אבל עבור מי שמרכז חייו נמצא בת"א זה יכול להיות חיסכון גדול בזמן שאפשר לנתב לתועלת אחרת.

I can't really speak to the advantages of Tel-Aviv over the neighboring municipalities, only of my personal experience with Tel-Aviv.

I really enjoy having the option of riding my bicycle anywhere, it gets me to work in 15 minutes, could probably get anywhere in the city in like 40.
Sometimes I take an hour long ride along the boardwalk after work.
And it doesn't cost much beyond the initial investment other than replacing a tire once in a while.
Once you get to an area like Park Hayarkon you have some more green and shade and running water.

Other than that living in Florentin was pretty nice because I felt it sort of had a kibbutz-like atmosphere, and everything I needed was in walking distance, could walk down to the beach at night and have a conversation with friends how live nearby.

I guess it has made it easier to decide to go to events, like meetups, drawing sessions, musical performances, sport activities.

לא יודע להגיד על תל אביב, אבל בזמן הלימודים באוניברסיטה בירושלים בחרתי לגור במעונות על פני דירה במרכז העיר כי גם היה יותר זול, וגם היה במרחק 5 דקות מהקמפוס. ניסית לבדוק מגורים במעונות לזוגות? בירושלים היה דבר כזה, העלות היתה זולה ב 25% מדירה רגילה.

בכל מקרה אני אציין שאחד הדברים הטובים בשבילה בתור סטודנטית זה הקרבה לאוניברסיטה, זה מקטין את התירוצים של לא להגיע להרצאות כי רחוק\אני עייף וכו'.
שקלתם יפו? לא חייב דרום תל אביב, אבל ביפו או בת ים יש שכונות בסדר עם שכירות נמוכה ואפשר עדיין להגיע לתל אביב באוטובוס אחד ב 10-15 דקות.

כנראה לא מייצג פה, אבל אני אוהב את תל אביב סתם כי היא כיפית, מגניבה, פתוחה אחוז הכי גבוה מהזמן ביחס לשאר הערים, בתי קפה (יקרים ולא סולידיים), מסעדות (יקרות ולא סולידיות), פאבים (יקרים ולא סולידיים), ים, ריכוז נמוך של ערסים ועוד. מבחינתי זה כסף תמורת איכות חיים.

בנוסף ליד אליהו שעליה המליץ כאן מישהו ושכנראה מתאימה לצרכיך, יש את רמת הטייסים. בזמנו ראיתי כמה דירות די נאות שם באזור 4500 / 5000 לחודש (3 חדרים). הסביבה גם נאה יותר מיד אליהו לטעמי והדירה הממוצעת שם נותנת תמורה טובה יותר למחיר. השכונה נמצאת סביב דרך השלום, כך שהיא קרובה לעזריאלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back