• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם תל אביב שווה את המחיר?

אז אין לך ילדים אני מבין.
:lol:
מבחינת זמן ביחד אנחנו פעם בשבוע עושים דייט, פעם בכמה שבועות סופ"ש ופעם בכמה חודשים חופשה ארוכה. ובמשך השבוע עושים פעילויות משותפות כמו שחייה, יוגה, כדורעף.
ואוו, וכל זה רק בגלל שאתם גרים בתל-אביב 2019? חתיכת השקעה! יש דיבידנדים?

ממליץ לכם לשקול לעבור לאזור יד אליהו. עלויות ארנונה ונגישות טובה יותר מגבעתיים ורמת גן. אני גר בחלק הדרומי של השכונה. משלם על דירת 2 חדרים 4000. ארנונה מאוד נמוכה. ונמצא 5 דקות הליכה מתחנת רכבת ההגנה. (נסיעה ברכבת לאוניבסיטה לוקחת 10 דקות) . אשתי נוסעת רבע שעה באופניים לעבודה שלה בשד רוטשילד .שוק התקווה נמצא קרוב (השוק גם יותר זול וגם הרבה יותר נקי ופחות המוני משוק הכרמל), גם יוחננוף אושר עד ושופרסל דיל. אין בעיית חניה, יש קאנטרי מסובסד של העירייה (נווה בארבור) אני ואשתי משלמים 200 שח לחודש (מנוי זוגי שנתי). על רחוב ההגנה ואצ"ל יש חנויות ובתי עסק מכל הסוגים והעלויות זולות. בנוסף נפתחו 2 בתי קפה/בארים שכונתיים בשוק ובכל מקרה אפשר לצאת ב15 רבע שעה נסיעה באוטובוס למרכז תל אביב ויש גם מוניות שירות.בקיצור מאוד מומלץ לזוגות

ממליץ לכם לשקול לעבור לאזור יד אליהו. עלויות ארנונה ונגישות טובה יותר מגבעתיים ורמת גן. אני גר בחלק הדרומי של השכונה. משלם על דירת 2 חדרים 4000. ארנונה מאוד נמוכה. ונמצא 5 דקות הליכה מתחנת רכבת ההגנה. (נסיעה ברכבת לאוניבסיטה לוקחת 10 דקות) . אשתי נוסעת רבע שעה באופניים לעבודה שלה בשד רוטשילד .שוק התקווה נמצא קרוב (השוק גם יותר זול וגם הרבה יותר נקי ופחות המוני משוק הכרמל), גם יוחננוף אושר עד ושופרסל דיל. אין בעיית חניה, יש קאנטרי מסובסד של העירייה (נווה בארבור) אני ואשתי משלמים 200 שח לחודש (מנוי זוגי שנתי). על רחוב ההגנה ואצ"ל יש חנויות ובתי עסק מכל הסוגים והעלויות זולות. בנוסף נפתחו 2 בתי קפה/בארים שכונתיים בשוק ובכל מקרה אפשר לצאת ב15 רבע שעה נסיעה באוטובוס למרכז תל אביב ויש גם מוניות שירות.בקיצור מאוד מומלץ לזוגות

נשמע ממש טוב!
אני כרגע בתהליכי חיפוש דירה (כנראה דירת שותפים) ומחיר זול + קרבה לרכבת זה פחות או יותר מה שאני מחפש

+1

לפותח השרשור - מה החלטת בסוף? כי עכשיו עם כל המצב יש מחירים ממש ממש טובים ביד 2. מצאתי במונטיפיורי דירת חדר ב3K ואני מאמינה שבהמשך יהיו עוד דירות במחירים בסגנון...

מה זאת אומרת דירת חדר? חדר אחד??
מזכיר לי ספרים ישנים שבהם מתואר מגורים בעליית הגג בפריז או לונדון. יש כאלה שחושבים שזה מגניב אבל בת"א זה בדרך כלל ג'יפה כי הרי אין באמת דירות של חדר אחד, אף אחד לא בונה דבר כזה, זה מרתף/דירה מחולקת/מחסן או כל שטות אחרת.

מזכיר לי ספרים ישנים שבהם מתואר מגורים בעליית הגג בפריז או לונדון. יש כאלה שחושבים שזה מגניב אבל בת"א זה בדרך כלל ג'יפה כי הרי אין באמת דירות של חדר אחד, אף אחד לא בונה דבר כזה, זה מרתף/דירה מחולקת/מחסן או כל שטות אחרת.
תתפלאי, פעם כן בנו. חבר טוב שלי גר בדירה כזו, 22 מ"ר חוקית למהדרין במיקום מעולה.
יש עוד אחת בנין לידי, חנות של כ18 מ"ר שעברה הסבה חוקית לדירה. מושכרת במשהו כמו 2500 ש"ח בחודש.
מסכים שרובם זה קומבינה כזו או אחרת.

כי הרי אין באמת דירות של חדר אחד
בטח שיש.
פשוט קוראים לזה "דירת סטודיו" כדי שישמע יותר טוב :)

אבל בת"א זה בדרך כלל ג'יפה
תלוי במחיר. דירות ב2500-3000 ש"ח כנראה לא יהיו מדהימות, אבל במחיר נורמלי אפשר למצוא אחלה דירות בת"א.

I had a small discussion on Facebook with someone relating to this recently.
His claim was split apartments raise the rent for everyone else and (I quote) "And if it is the only viable solution, it should be done with guidance from the correct channels, not based on how much extortion the owner feels like exacting on his serfs".

As someone who's only lived in split apartments in my time in Tel-Aviv, I'm pretty comfortable with the arrangement, it satisfies the demand.
Sure, I wouldn't mind if there were more purpose-built single-room apartments, but as someone who's single and will most likely remain so for the foreseeable future, I can't imagine needing anything more, any extra walls would just limit what I can do with the space.

P.S. I currently live in a split apartment, around 50 square meters, in what I presume used to be an industrial building, the interior is pretty great, the exterior is pretty shitty, but it's a pretty good deal for 3.5k.

נערך לאחרונה ב:
יד אליהו באמת פנינה לא יקרה מאוד עדיין לזוגות צעירים/זוגות עם ילדים קטנים שעובדים במרכז או פשוט לא רוצים לצאת מתל אביב עדיין.

תתפלאי, פעם כן בנו. חבר טוב שלי גר בדירה כזו, 22 מ"ר חוקית למהדרין במיקום מעולה.
אני בספק אם בנו אותה ככה או שאישרו אותה לאחר קימבון כלשהו.
תשמע, כמה שאני עכברית כפר פריפריאלית, מקורות צד אחד שלי עלו כחמולה היישר לת"א באמצע שנות ה-20 והתנחלו שם במה שנקרא היום מרכז ת"א (חלקם גם עברו לבנות את גבעתיים, כבוד!). יצא לי לבלות שם החל מילדותי בשנות ה-60 ועד היום, כולל בדירות ששכרו חבריי בגילאיי העשרים שלהם ומעולם לא ראיתי דירת חדר שממש בנו אותה להיות כזאת. כלומר, חדר+מטבח+שירותים ומקלחת. סטודיו נבנו גם נבנו אבל לצרכים אחרים.
בכל מקרה, לדעתי יש טעם בתקופה הנוכחית לבנייה של דירות כאלה, בגלל כמות האנשים שבוחרים לחיות לבד או שנכנסים לזוגיות בשלב מאוחר בחייהם - דבר שהוא מאד חדש בהיסטוריה האנושית. אבל אני מניחה שבניה מראש של דירת חדר לא תהיה דומה לקישקוש שמוצג היום כדירת חדר (ברוב המיקרים, מעטים באמת עיצבו כראוי גם מבחינת התשתיות את החדר).

עברנו מדירה גדולה בגבעתיים לדירה קטנה בתל אביב.
שכר הדירה עלה אבל הוצאות אחרות ירדו משמעותית.
הארנונה נמוכה בהרבה, הפסקנו להעסיק מנקה, וכשהאוטו התקלקל עברנו לחיות בלי רכב.
כך שהמעבר חסך לנו המון כסף שלא היה בתכנון.

למה שלדייר יהיה איכפת אם הדירה נבנתה כדירת סטודיו או שהיא חולקה לאחר מכן? מה שרשום בטפסים משפיע על איכות החיים שלו?
מה שחשוב לו זה המחיר ומה שהוא מקבל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
P האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה? פוסטים מאיכות נמוכה 104
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back