• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם תל-אביב היא העיר היחידה במדינה?

pseudonym

משתמש רגיל
דירוג
673
לא פעם אני שומע טענות מכל מיני אנשים, שאין אלטרנטיבות לעיר הזו ואין עוד ערים מלבדה.
אני יכול להבין את הקסם של העיר בתור תייר שמבקר אותה מדי פעם.

האם לדעתכם, מגורים בעיר יכולים להוות בסיס לשיפור חיי החברה/ הזוגיות וכד"
?

שיפור חיי החברה/ הזוגיות
בוודאות כן. אבל זה לא הכל בחיים ותלוי באיזה שלב אתה בחיים.
בשביל רווק צעיר זה בין המקומות היחידים/המומלצים.
ולדעתי האישית כל אחד אמור לעבור תקופה של מגורים במרכז. זאת תקופה בחיים אבל במלמדת אותך המון.

למעשה כל שאר המדינה היא אשליה שנוצרה בידי המטריקס.

יודעי דבר טוענים שפתח תקווה רצה על גרסה ישנה של הקוד ולכן מרגישים ששום דבר לא קורה שם.

מרכז מנהטן או מרכז לונדון?
בהמשך למה שכתבתי, לפני שנה וחצי היינו שבוע בלונדון.

אמנם הם הפסידו לנו את השמש בתקופת המנדט, אבל החוויה הייתה הרבה יותר טובה ומרתקת מסיור קצר בתל אביב.

אני יכול להבין את הקסם של העיר בתור תייר שמבקר אותה מדי פעם.
ואני לא יכולה להבין, לא היום ולא בתור ילדה ונערה שבילתה שם אצל סבתה.
האם לדעתכם, מגורים בעיר יכולים להוות בסיס לשיפור חיי החברה/ הזוגיות
לא בטוח, תלוי מה אתה מחפש. הרבה צעירים נוהרים לתל-אביב דווקא בשביל חיי חברה קלילים ולא בשביל זוגיות לטווח ארוך. זה לא אומר שלא מוצאים גם את זה (הבן שלי וחבריו בהחלט מצאו) אבל זה לא "המיתוג" הידוע של ת"א.
יש גם זן נוסף של צעירים שמגיעים לעיר כי מבחינתם היא המקום היחיד שאפשר לעשות קריירה ולהתעשר.
מצד שני, זו עיר שיש בה הכי הרבה סובלנות לחריגים, לפחות בחלקים מסויימים שלה.
אבל אני מניחה שבכל מקום אפשר למצוא זוגיות, גם בחדרה וגם בישוב קטן בעמק - רק צריך לזוז ממהקונכייה, להגיע למקומות שצעירים נמצאים בהם ולהיפתח.

גרתי ברמת גן, בחולון, בנס ציונה.
תמיד הגעתי לתל אביב לעבוד/ ללמוד ולחזור הביתה.
היו גם כמובן אירועים חברתיים.
היו שנהנתי יותר והיו פחות.
אבל תמיד העדפתי להשאיר את תל אביב לעצמה.

מגזים...

אולי זה רק אני אבל מאוד משתדל לא להגיע לשם

1. מבחינת המוצר "עיר" אין לחלק מהאזורים בתל אביב תחרות (גבעתיים ורמת גן נכללים אצלי יחד עם תל אביב). אני מתכוון למרחב האפשרויות, מגוון האנשים, נגישות ברמה גבוהה, תשתיות עירוניות עדיפות.
2. כפי שכתבו, האטרקטיביות של העיר מאוד תלויה בשלב החיים בו אתה נמצא, ולאופי התעסוקה שלך. לדוגמא להורים בני 40 עם ילדים קטנים ומעט זמן פנוי כפר סבא/ רחובות/ הוד השרון מספקות הרבה מהצרכים.
3. תלוי גם באופי האדם. האטרקציות היותר ייחודיות של תל אביב - שבילי אופניים, טיילת וים, פארק הירקון, בתי קפה מסעדות לא מושכות במידה שווה את כל האנשים.
4. מבחינת תעסוקה העובד בתל אביב בעמדה חזקה יותר, מאחר ומגוון האפשרויות שלו רחב יותר תחת מגבלת נגישות מסויימת. קרי, במרחק 5 ק"מ מהבית (שאינם דורשים רכב) יש לך כמה מקומות עבודה אפשריים.
5. הפער של איכות החיים בתל אביב לעומת מקומות אחרים אמורה לגדול לטעמי משתי סיבות. הראשונה היא שהביקוש לעובדי טכנולוגיה הולך וגדל, וקל יותר לגייס עובדים, בטח צעירים, בתל אביב. הביקושלתל אביב גדל ביחס לערים אחרות בשל הגידול ברמת החיים, מה שמעלה עוד את מחירי הדיור, מה שמגדיל את ההכנסות של העיר מהיטלי השבחה, ומאפשר להשקיע יותר בתשתיות ביחס למקומית אחרים. כמו כן, בשל התחרות על העובדים הטכנולוגיים בעיקר, יש ביקוש די יציב לשטחי תעסוקה המגדילים את ההכנסות מארנונה לעסקים.
6. לדעתי תל אביב מאפשרת לאדם להיות תלוי יותר בעצמו. ללמוד מה שהוא רוצה, לבחור חברים מתאימים לאופי, להפחית סיכון לחרם או חיכוך חברתי, לא להיות תלוי ברכב פרטי, מקומות תעסוקה קרובים ומעניינים.

5. הפער של איכות החיים בתל אביב לעומת מקומות אחרים אמורה לגדול לטעמי משתי סיבות. הראשונה היא שהביקוש לעובדי טכנולוגיה הולך וגדל, וקל יותר לגייס עובדים, בטח צעירים, בתל אביב. הביקושלתל אביב גדל ביחס לערים אחרות בשל הגידול ברמת החיים, מה שמעלה עוד את מחירי הדיור, מה שמגדיל את ההכנסות של העיר מהיטלי השבחה, ומאפשר להשקיע יותר בתשתיות ביחס למקומית אחרים. כמו כן, בשל התחרות על העובדים הטכנולוגיים בעיקר, יש ביקוש די יציב לשטחי תעסוקה המגדילים את ההכנסות מארנונה לעסקים.
עכשיו כשמתחילים לדבר בקבוע על עבודה מהבית/ היברידית...
דווקא הפער אמור להצטמצם.
יהיה מי שיעדיף לגור במקומות זולים יותר ולהגיע ל"עיר הגדולה" פעמיים~שלוש בשבוע.
ומעל גיל מסויים (30)? מתחילים להתמסד ולא רוצים את בית הקפה/מועדון מתחת למרפסת, מעדיפים את השטחים הירוקים מסביב.

עכשיו כשמתחילים לדבר בקבוע על עבודה מהבית/ היברידית...
דווקא הפער אמור להצטמצם.
ההרגשה שלי שזה יגרום ללהפך.שים לב שכתבתי הרבה יתרונות לתל אביב מעבר לנושא התעסוקה. כשעובדים מהבית יש יותר זמן פנאי להורים לילדים קטנים, וגם לאחרים אולי, מאחר ויום העבודה נגמר מוקדם יותר. כמו כן, במהלך היום נחמד שיש איפה לאכול.

ומעל גיל מסויים (30)? מתחילים להתמסד ולא רוצים את בית הקפה/מועדון מתחת למרפסת, מעדיפים את השטחים הירוקים מסביב
זה נכון. לא פונקציה של גיל לדעתי, אלא יותר של זמן פנאי. בדמיון שלי בגיל 55 חוזרים לצלול לתוך מקרונים ובריושים על בסיס יומי.

בדמיון שלי בגיל 55 חוזרים לצלול לתוך מקרונים ובריושים על בסיס יומי.
:>
לפי הפייסבוק של חברות תל אביביות שלי (50 וצפונה), כולן בשלניות מסוגה עילית...
בקבוצות הפייסבוק שלי, אנשים רבים יותר פונים לבשל בעצמם לעצמם יותר ויותר וזה כולל אפילו התססות למיניהן.
האוכל המוכן במסעדות הוא לא דבר בריא במיוחד ואנשים בגילי כבר מקדישים לזה זמן ומחשבה, לא יאכלו על בסיס יומיומי אלא אם הם חסרי כישורי בישול באופן מוחלט.

האוכל המוכן במסעדות הוא לא דבר בריא במיוחד ואנשים בגילי כבר מקדישים לזה זמן ומחשבה, לא יאכלו על בסיס יומיומי אלא אם הם חסרי כישורי בישול באופן מוחלט.
ולרוב גם לא טעים במיוחד

האם לדעתכם, מגורים בעיר יכולים להוות בסיס לשיפור חיי החברה/ הזוגיות וכד"
?

היי

אני חושב שזו עיר נפלאה בעיקר עבור רווקים ורווקות, כאשר משנים סטטוס למשפחה,
רק בעלי יכולות יכולים ליהנות ממה שהעיר מציאה ובכלל לשרוד בה.

היי

אני חושב שזו עיר נפלאה בעיקר עבור רווקים ורווקות, כאשר משנים סטטוס למשפחה,
רק בעלי יכולות יכולים ליהנות ממה שהעיר מציאה ובכלל לשרוד בה.
המחיר למשפחה הוא אכן עצום ולפחות בחלק מהשכונות התמורה למשפחה (להבדיל מרווקים) לא גבוהה.

אני חושב שזו עיר נפלאה בעיקר עבור רווקים ורווקות
נכון, וגם לא לכולם.
אין מצב שהבת שלי תעבור לגור שם, זה פשוט לא מתאים לה. לעומת זאת, בקיבוץ שבו היא שוכרת יש לה מלא חברים. הבילוי נראה קצת אחרת אבל לא לגמרי שונה מרווקים תל-אביבים. יושבים יחד על הדשא/במרפסת אחרי העבודה על קפה ובירה (וגראס?), מבלים בנחל הקיבוצים, מזמינים אוכל מהמסעדות בסביבה, מדי פעם יוצאים לפאב, מבשלים ביחד, עושים על האש...נחמד לדעתי ומתאים יותר למי שלא מת על אורבניות וגודש של אנשים, רכבים וחנויות.
*והכי חשוב - כמעט כולם מגדלים חתול ו/או כלב :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ספייק לי שימוש בנוסחאות google finance ב- google sheets לבורסת תל אביב אוף טופיק 2
ד תל אביב רובע 5 נדל"ן 4
ג תל אביב 125 שוק ההון 2
M מתי נסחרת קרן סנופי של בלקרוק בבורסת תל אביב שוק ההון 10
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
ש תל אביב 135 שוק ההון 1
S איך עובד מדד תל אביב 125? שוק ההון 5
I הבדל בין קרנות על תל אביב 125 שוק ההון 10
M מדד תל אביב נדלן או נדלן מניב מול דירה להשקעה בחמש שנים שוק ההון 2
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
X קרן סל תל אביב 125 שוק ההון 5
ה תל אביב (ישראל?) מקום 1 ביוקר המחייה פוסטים מאיכות נמוכה 506
D BLACKROCK (ishares) בבורסת תל אביב לעומת אותן קרנות בווסלטריט שוק ההון 5
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
cypriano de rore המלצה על מתקין מזגנים באזור תל אביב אוף טופיק 1
ש מדדי תל אביב שוק ההון 3
T שאלה לגבי קניית כמות של יחידות באיגרת חוב ממשלתית לפני השלב הרציף בבורסת תל אביב שוק ההון 0
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
מתכנת ני״ע נקוב דולר בבורסת תל אביב שוק ההון 8
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
O תל אביב צמיחה מרקיעה שחקים שוק ההון 8
R תל אביב 35 לאחר הודעת בנק ישראל שוק ההון 3
O אוניברסיטת תל אביב מול המכללה למנהל התפתחות אישית 8
L מדד תל אביב 35/25 חזר לרמה, שהוא היה בה ב-2007 שוק ההון 24
י תל אביב 35 או s&p 500? שוק ההון 16
R השקעה במדד תל אביב 35 שוק ההון 18
ה האם תל אביב שווה את המחיר? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 144
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
Yoss תשואות תל-אביב מול סנופי - האמנם חוסן מקומי? שוק ההון 6
N הזמנה להיפגש בירושלים \ תל אביב בשביל לעזור ליישם אסטרטגית השקעה שוק ההון 11
B השקעה בפריים ארה"ב מבורסת תל אביב שוק ההון 2
Aranchik דיור בר השגה - תל אביב נדל"ן 6
Yevgeny אינטראקטיב ברוקרס מצטרפת לבורסת תל אביב כ"חבר רחוק" שוק ההון 134
א קרנות מחקות תל אביב 90 שוק ההון 1
ayeletavr מדד תל אביב יתר וראסל 2000 שוק ההון 17
Rio אקדמיה: פתוחה, תל אביב או בינתחומי? אוף טופיק 21
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
R מדד תל בונד-דולר והתחזקות הדולר שוק ההון 0
הטירונית אג"ח ממשלתי 5116181 MTF מחקה תל גוב-כללי - השפעת הארועים הפוליטיים על הקרן שוק ההון 22
א תל בונד 20, לא מבין שוק ההון 18
T תל אביבי שרוצה רילוקיישן בארץ ואין לו מושג אוף טופיק 20
מסעו של צעיר תל אביבי יומני מסע אישיים 12
S תל"ג ותמ"ג אוף טופיק 14
M רכישה פרוייקט BE מתחם מגורים לסטודנטים - תל חי נדל"ן 5
קפה שחור מדד תל-בונד גלובל שוק ההון 14
שניצלוינאי שאלה בסיסית לגבי קרנות על מדדי תל בונד שוק ההון 7
nick מדד תל דיב שוק ההון 60
גיא_87 דרושים תל אביביים סולידים אוף טופיק 10
פשוט תל אופן מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13

נושאים דומים

Back