• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי?

לא בדיוק:
עזוב שהוגרלו ויוגרלו דירות כאילו אך שיטת השיווק הזאת ליזמים נקראת "מחיר מופחת" כבר הופסקה. גם עדיין יש הגרלות של מחיר למשתכן שהם על הכיפאק אבל לא בזה אני מתמקד.

לכותרת השרשור- לא נראה שהתכנית הגיעה לכדי מיצוי, כל עוד אפשר למכור מטרים מרובעים ויש מי שקונה, ימשיכו למכור אותם.

לא נראה שמפריע לאנשים שהמ"ר לא נמצא במקום שקשור אליהם (טוב, אז דירה להשקעה) או שמועד המסירה לא כל כך ידוע, או שאין תכניות ואישורים עדיין, או שהתכנית בגלגולים שונים קיימת כבר שנים ויש אינסוף תלונות (איכות בנייה, עיכובים, סכסוכים....) והכי חשוב- זכינו!! אז לא נקנה דירה?

*לא הכל רע, יש כאלו שעשו מכה של פעם בחיים

אם לא כולם אז כמעט.
ואתה מעדיף שכולם לא יקבלו מתנות מאשר שפלוני יקבל מתנה יותר גדולה ממך ? (לעקור עין אחת ולשכן שתיים).
סליחה? מתי אני אקבל?
פשוט למי שיש דירה כי הוא חסך כסף לדירה (אפילו בירוחם,) לא זכאי לקבל!,
אתה יודע מה, עוד 30 שנה אם יהיה בעיה של פנסיה ויחלקו 300,000 ש"ח ויגידו שמי שיש לו חשבון בשוק הוון לא מקבל, לא משנה כמה כסף יש שם, מה אז תגיד?
אני מחזיק דירה בירוחם למשל אז אני לא זכאי להשתתף בהגרלה על דירה בתל אביב, נשמע לך נרומלי?
ובפרט שהכסף לא נחת כאן ממאדים אלא זה כסף שהגיע מכלל אכלוסיה,
אתה יודע מה בגלל מחיר הדירות מחר המדינה תחלק למי שאין לו דירה 300,000 ש"ח במזומן, וחבר שלך שהרגע קנה דירה בירוחם ב400,000 ש"ח בהון עצמי של 100,000 ש"ח הפסיד, נשמע לך נרומלי?

אז כן רוצה פתרונות להורדת מחיר הדיור אם יש, ולא לזרוק כסף מאויר, אתה יודע שכל משפחה שלמה 10,000 ש"ח למחיר למשתכן, תדמיין כזה מס בסוף שנה שרשום זה למחיר למשתכן, אנשים היו רצים לקחת לזוכים את הדירות,

עוד פעם נותנים לך תקח, אבל תעיף הביתה את מי שאחראי על זה, לזכותו של ליצמן היה שהוא הודיע שהוא מבטל את זה, חובתו שהוא לא הביא פתרון אחר.

נערך לאחרונה ב:
אתה יודע מה, עוד 30 שנה אם יהיה בעיה של פנסיה ויחלקו 300,000 ש"ח ויגידו שמי שיש לו חשבון בשוק הוון לא מקבל, לא משנה כמה כסף יש שם, מה אז תגיד?
כבר היום עושים דברים כאלה, ואפילו גרועים יותר כמו קצבאות שנשללות למי שבוחר לעבוד במקום לשבת בבית.

אתה צודק לגמרי ובגלל זה לדעתי הם טעו כשהציגו את זה כאילו זאת תכנית שנועדה לסדר לאנשים מתנות או דיור מוזל - בשביל זה יש דיור ציבורי וכו׳, וזה באמת לא נגיש למי שבאמת צריך. זאת תכנית שנועדה לתת פלסטר מהיר, כי פוליטיקאים בארץ צריכים להיבחר במקרה הטוב מדי 4 שנים, הציבור קצר רואי והתקשורת פופוליסטית.

כבר היום עושים דברים כאלה, ואפילו גרועים יותר כמו קצבאות שנשללות למי שבוחר לעבוד במקום לשבת בבית.
רוב הטבות שאני מכיר תלוי בגובה הכנסה , ולא אם אתה מרוויח שקל אתה לא מקבל, אם למעוטי יכולת מגיע מימון או לא, ואם מגיע גם מתי שהם יכולים לעבוד אפשר להתווכח, ולא זה הנושא כאן ולא על זה נתתי את דעתי, (אפילו שכנראה אנחנו קרובים בדעה)
כאן זה לא קשור למעוטי יכולת, כן זה חגיגה גם על חשבון מעוטי יכולת, תקח למשל את הבחור מירוחם שיש לו דירה הוא מיעוט יכולת מסתמא יותר מהוא שזכה בתל אביב

נערך לאחרונה ב:
עוד פעם נותנים לך תקח, אבל תעיף הביתה את מי שאחראי על זה, לזכותו של ליצמן היה שהוא הודיע שהוא מבטל את זה, חובתו שהוא לא הביא פתרון אחר.

ליצמן לא ביטל אלא החליט שכל המכרזים החדשים יהיו בפריפריה בלבד ובהנחה קטנה יותר.

ליצמן לא ביטל אלא החליט שכל המכרזים החדשים יהיו בפריפריה בלבד ובהנחה קטנה יותר.
צודק, לקחת לו את זכות:), קראתי עכשיו
אבל עדין קצת עם יותר הגיון שהנחה בפריפריה תהיה יותר,

אם לא כולם אז כמעט.
ואתה מעדיף שכולם לא יקבלו מתנות מאשר שפלוני יקבל מתנה יותר גדולה ממך ? (לעקור עין אחת ולשכן שתיים).
נראה לי עדיף שיבחרו בדרך שתעזור לטווח הרחוק ולא תחלק הנחה לדירות שהם אולי בכלל לא היו רוצים לגור שם וככה על הדרך גם מראה לציבור שלהמר זאת אחלה דרך

מלבד זאת המשפט : מעדיף שכולם לא יקבלו מתנות מאשר שפלוני יקבל מתנה יותר גדולה ממך

פשוט נשמע לי הזיה, תפקיד המדינה לא לחלק "מתנות" שיוצאים מכספי המיסים של כולם וכל זה תוך כדי שזה מגדיל ביקוש ותומך בעליית מחירים

אז אולי יש כמה עשיריות אחוזים שיהיו מרוצים יותר או פחות אבל זה באמת הכי טוב שאפשר לעשות עם הכסף הזה? רוב הציבור מחוסר הדיות בוודאות לא יזכה ודווקא כן יפגע

וגם הציבור בעל הדירות שרוצה לשפר גם יפגע כי זה יביא לעוד ביקוש ועליית מחירים אז תחליף את (לעקור עין אחת ולשכן שתיים). ל- לבחור איזה מוצר אקראי שהמדינה החליטה שזה איזה חובה ואז לקחת לך ולעוד כמה מהשכנים שלך כסף מהבית, לבחור איזה שכן אקראי שאין לו את המוצר שהמדינה החליטה ולקנות לו את המוצר

אתה צודק בזה שהתוכנית לא נותנת פיתרון מושלם.
ובכל זאת אם היא תמשיך תוך כמה שני בעיית הדיור תיפתר כמעט לחלוטין כמו שתיארתי למעלה

ובכל זאת אם היא תמשיך תוך כמה שני בעיית הדיור תיפתר כמעט לחלוטין כמו שתיארתי למעלה
איך היא תיפתר אם קצב ההגרלות לא מדביק את הביקוש?

בעיית הדיור לא תיפתר כי אין מספיק בניה

איך היא תיפתר אם קצב ההגרלות לא מדביק את הביקוש?
מדביק ועוקף.
אם יעמדו בהבטחה של 30,000 בשנה הביקוש כיום 112500 מתוכם נוספו ברבעון רק 2500 כלומר בשנה 10,000
תוך 5-6 שנים ייגמר

מדביק ועוקף.
אם יעמדו בהבטחה של 30,000 בשנה הביקוש כיום 112500 מתוכם נוספו ברבעון רק 2500 כלומר בשנה 10,000
תוך 5-6 שנים ייגמר
איפה יש הבטחה ל 30,000 בשנה?

על שנים הבאות נכון. על שנה זו זה כבר בקנה.

על שנים הבאות נכון. על שנה זו זה כבר בקנה.
????????
מה אתה מתכוון שהבטיחו בהגרלות שתוך ?????????. שנים, יהיה היתרי בניה ויתחילו לבנות,
פשוט זה פעם ראשונה אני שומע שבנו במחיר למשתכן השנה בלבד 30,000 דירות,
או שמה שכתוב שאין היתרי בניה זה שקר?

????????
מה אתה מתכוון שהבטיחו בהגרלות שתוך ?????????. שנים, יהיה היתרי בניה ויתחילו לבנות,
פשוט זה פעם ראשונה אני שומע שבנו במחיר למשתכן השנה בלבד 30,000 דירות,
או שמה שכתוב שאין היתרי בניה זה שקר?
לא מדויק.
התחייבות לשווק (לא, לבנות) 30,000 דירות בשנה זו בהגרלה. מתוכם כבר הוגרלו 15,500 ויש עוד הגרלות שכבר פורסמו.
אם באמת ישווקו 30 אלף בשנה זו וכן בשנים הקרובות יכסו את כל הפער החסר והמצטבר.
מה באמת יהיה אין לי מושג מי ייבחר ומה הוא יחליט ומה יעשה.

לא מדויק.
התחייבות לשווק (לא, לבנות) 30,000 דירות בשנה זו בהגרלה. מתוכם כבר הוגרלו 15,500 ויש עוד הגרלות שכבר פורסמו.
אם באמת ישווקו 30 אלף בשנה זו וכן בשנים הקרובות יכסו את כל הפער החסר והמצטבר.
מה באמת יהיה אין לי מושג מי ייבחר ומה הוא יחליט ומה יעשה.
אז הוגרלו 15000 וחלק ניכר מהן ייבנו בעוד 3-4-5-10 שנים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
מ תוכנית מילוט אוף טופיק 26
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
1337justme למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד? שוק ההון 22
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
yancuk תוכנית מניות שוק ההון 5
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
E תוכנית המתאר החדשה של ת"א נדל"ן 1
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
G תוכנית חיסכון מזרחי טפחות לקשיש שוק ההון 4
H תוכנית השקעה s&p 500 שוק ההון 7
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
H תוכנית ליום גשום צרכנות פיננסית 2
navv תוכנית השקעה ומטרה - אשמח לחוות דעת ורעיונות שוק ההון 17
A תוכנית המאה - הזדמנות או סיכון מיותר? נדל"ן 34
ג תוכנית השקעה ומס רכישה נדל"ן 35
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
S תוכנית ה qe של הפד שוק ההון 6
4 תוכנית חיסכון ב-Pepper שוק ההון 100
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
Odnight תוכנית ההשקעה שלי - אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 6
F תוכנית שותפים של Amazon התפתחות אישית 3
כ תוכנית מומלצת לסלולרי עבור נסיעה קצרה לחו"ל אוף טופיק 4
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
A תוכנית לא דיברת לא שילמת - סלולארי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
ד תוכנית השקעה בהראל ( מגוון ) כחלופה לבנק צרכנות פיננסית 15
Y תוכנית חסכון בpepper שוק ההון 7
בוריס יופה תוכנית חיסכון פרטי לילד שוק ההון 0
mudale222 תוכנית חסכון לשנה - ריבית 3%! שוק ההון 43
ו תוכנית השקעות שלי - שלב 1 שוק ההון 8
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
c881 תוכנית חיסכון לכל ילד שוק ההון 420
ארגמן למה אין תוכנית פנסיה לפרישה מוקדמת במקדם 400? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A איך עובדת תוכנית ESPP? שוק ההון 141
D תוכנית חיסכון: השקעה פעם ברבעון לעומת השקעה כשאפשר שוק ההון 4
Y קניית דירה להשקעה ב״מחיר למשתכן״ בפרוייקט לאוכלוסיה החרדית נדל"ן 10

נושאים דומים

Back
למעלה