• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם המשבר הנוכחי שינה את דעתכם על קרנות החירום?

גם אני תוהה. אולי גר אצל ההורים?

בעקרון אני גר ביחידת דיור של ההורים שלי שצמודה לביתם

אם לא הייתי גר פה היא הייתה עומדת שוממה
אני עוזר בכל מני דברים

עושה להם קניות וכו.. אז אני לא מרגיש ממש נצלן..

אני עוזר בכל מני דברים

אחי זה ממש לא היה בטון מאשים. בעיקר ניסיתי להבין איך אפשר לחיות מ2000-3000 שקל בחודש. אם אתה לא משלם שכר דירה, זה סכום הגיוני (וגם אז אתה חי בצמצום).

המשבר הנוכחי לא ממש המחיש לי כלום (לא פוטרתי, לא הורידו לי שכר, וההוצאות שלי רק ירדו כי אני עובד מהבית ולא משלם על תחבורה ציבורית, אוכל פחות אוכל ממסעדות).
רק בתיק ההשקעות חוויתי ירידות שלשמחתי לא גרמו לי להרגיש אי-נוחות (אפילו להפך, כשהייתה הזדמנות קטנה למינוף לקחתי אותה).

אבל ברמה האבסטרקטית נראה לי שגם אם הייתי מפוטר הייתי מסתדר בלי קרן חירום (לצורך העניין במשפחה שלי יש מגוון הכנסות שונות ולכן הסבירות שכולנו נאבד את העבודה במקביל נמוכה, חוץ מזה שכמו שרונן ציין אפילו לממש בהפסד של 15-30 אחוזים חלק מהתיק לצרכי מחייה זה עדיף מויתור מתמשך על תשואה אלטרנטיבית).

אני עוזר בכל מני דברים

ברור שאתה לא נצלן ואל תתן לאף אחד להכנס איתך לזה. דרכו של עולם שהורים עוזרים לילדיהם ותפקידך כאדם בוגר לשים לב שהעזרה הזו לא פוגעת בהם, ותו לא.

לסולידית יש שק עדשים והיא מתקלחת עם מים קרים, והתקציב שלה זה בערך 4k. התקציב שלך הוא פחות אז אתה בטח מתקלח עם עדשים קרות

סטאגדיש.

אז אני לא מרגיש ממש נצלן..
כמו שכתבו אחרים, ממש לא חשבתי לכיוון הזה. סתם תוהה איך אפשר להסתדר עם 2k-3k (גם אחרי ניכוי שכ"ד)

אני עוזר בכל מני דברים

בימינו זו יכולה להיות ממש ברכה להורים שלך. גם להיות קרוב אליהם וגם לא לסכן אותם בזה שחיים איתם ביחד.
הלוואי הייתי קרובה לאמא שלי. לעשות לה את הקניות, לראות אותה מרחוק.
זכית (וזכו הוריך).

נכנסנו למשבר עם קרן חירום השווה ל6 חודשים. בהתחלה כשעוד ההיסטריה הורגשה באוויר הרגיש לנו ממש טוב לדעת שיש קרן חירום וזה בהחלט תרם לשינה טובה בלילה, אבל חייב להגיד שהדיון בדבר התשואה האלטרנטיבית שכנע אותי ומתכוון להשקיע את הקרן הזאת.

נכנסנו למשבר עם קרן חירום השווה ל6 חודשים. בהתחלה כשעוד ההיסטריה הורגשה באוויר הרגיש לנו ממש טוב לדעת שיש קרן חירום וזה בהחלט תרם לשינה טובה בלילה, אבל חייב להגיד שהדיון בדבר התשואה האלטרנטיבית שכנע אותי ומתכוון להשקיע את הקרן הזאת.

האם היית חושב אותו דבר אם גם אתה וגם זוגתך הייתם מובטלים כרגע?

המצב לא שינה את דעתי אלא חיזק אותה. ברור לי שאני חייב קרן חירום אבל השאלה היא כמה חודשי מחייה. לדעתי זה תלוי במצב המשפחתי, תלוי בהלוואות אם יש ותלוי בגודל התיק ביחס לעלויות שוטפות כפי שכבר ציינו.
אני הגעתי למשבר עם קרן חירום של שנה. תוך כדי הירידות, כשכבר הבנתי בערך לאן זה הולך מבחינתי (הכנסות והוצאות בתקופה הקרובה) הבנתי שאני לא צריך כל כך הרבה חודשים ולכן צמצתי את הקרן שתספיק לחצי שנה ואת השאר השקעתי.

עד למשבר השארתי 100k בעוש
ובכל פעם שהיה מצטבר סכום משמעותי מעבר לכך הייתי משקיע.

כרגע ( למרות שאין ירידה בהכנסה ) משאיר את העודפים למען השקט הנפשי.

האם היית חושב אותו דבר אם גם אתה וגם זוגתך הייתם מובטלים כרגע?

הבהרות:
1. לא השתכנעתי מעניין התשואה האלטרנטיבית בגלל חמדנות. יותר בגלל שהחברים הציגו מספרים ומתמטיקה שאומרים שגם אם קרן החירום מושקעת ונמשכת בזמן חירום - סביר שאין פגיעה בסכום הראשוני של הקרן שהושקע. זה, להבנתי.

2. חשוב לי לציין שטפו טפו למרות שלא נפגענו בהכנסה, הדבר הראשון שהסכמנו עליו כשהתחיל המשבר זה צמצום הוצאות משמעותי (בנוסף למה שכבר ״אוטומטית נחסך״). כלומר, דווקא עכשיו אנחנו חוסכים הכי אגרסיבי שיש. החיסכון האגרסיבי הנוכחי הוא למעשה תחילתו של קרן החירום החדשה. כלומר קרן החירום שלפני קרן החירום.

3. צירוף של 1 ו2 חיזק לי את המסקנה הידועה שאין השקעות ללא התנהלות אחראית ואדפטציה ולכן אני מרגיש בנוח להתייחס לקרן החירום בהתאם. תתפלא אבל יש לנו חברים שעדיין עובדים וההוצאות שלהם נשארו דומות. זה בעיניי יותר גרוע.

למה?
ואתה מניח שהוא משלם ארנונה חשמל מים אינטרנט או לא?
אכן, הפחתתי בראש רק את תשלום השכירות. מי שלא משלם (מסיט את הדיון מהבן אדם אישית) גם חשבונות כנראה יכול להסתדר יפה על תקציב כזה. אני חי חיים לא סולידיים במיוחד ומוציא 5,000 ש"ח בערך מעבר לתשלומי שכר הדירה שלי - זה כן כולל את כל החשבונות, הוצאות רכב וכו'. הוא מדבר על חצי מזה. ומצד שני ברור לי שיש הרבה "שומנים" בתקציב שלי שאפשר לוותר עליהם
עד למשבר השארתי 100k בעוש
ובכל פעם שהיה מצטבר סכום משמעותי מעבר לכך הייתי משקיע.

כרגע ( למרות שאין ירידה בהכנסה ) משאיר את העודפים למען השקט הנפשי.
זו חתיכת כרית בטחון. כמה נפשות אתם?

אני בעבר החזקתי קרן חירום, היום אני חושב שזה קצת בזבוז תשואה אלטרנטיבית.
במקרה של פיטורים יש לי פיצויים מובטחים (סעיף 14) שיחזיקו אותי לאזור החצי שנה, בנוסף יש אופנוע שאפשר למכור בחירום ויספיק לעוד איזה חצי שנה...
נראה לי מספק.

אין כאן נכון או לא נכון...
הכל בסופו של דבר מסתכם בפסיכולוגיה (כלכלה התנהגותית מישהו?)
כל אחד מה שיגרום לו לישון בלילה יותר טוב, מה שהכי חשוב זה להבין למה אתה בחור שתיהיה או לא תיהיה לך קרן חירום.
המצב הכי גרוע זה שאתה מופתע.

לא השארתי קרן ביטחון,
אבל בתחילת המשבר דאגתי לקחת הלוואה של 80,000 ש"ח כדי שישמש לביטחון,
עוד שבוע שבועיים כשיהיה קצת יותר וודאות מתכנן להחזיר את ההלוואה,
בסה"כ אשלם ריביות של פחות מאלף ש"ח, עלות הביטוח הכלכלי,

הוודאות שאתה מחפש לא תגיע עוד שבוע שבועיים, לצערי.
אנשים יתחילו לחזור לעבודה ורק אחרי זמן מה תוכל לקבל את הוודאות. יכול מאוד (מאוד) להיות פה גל שני כי הוציאו אנשים מהר מדי/אנשים לא שמרו על הכללים וההנחיות..
לא ממליץ ולא מייעץ, אבל אם הייתי במקומך אני הייתי מחכה עוד כמה חודשים עד שאני מחזיר את ההלוואה.. או שפשוט אם יכה בנו גל נוסף, תוכל שוב לקחת את ההלוואה

במקרה של פיטורים יש לי פיצויים מובטחים (סעיף 14)
תקנו אותי אם אני טועה, אבל משיכת כספי פיצויים לא שקול למשיכה מהתיק שלך? אפילו יותר גרוע, בעת משבר זה מימוש הפסדים אפילו בלי צבירת מגן מס..

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
G השקעה קצרת טווח בזמן המשבר הנוכחי שוק ההון 8
L האם מנצלים את "המשבר" על מנת לצמצם את השימוש במזומן? צרכנות פיננסית 134
מ השקעה במניות חברות תעופה, קרוזים ומלונות בעקבות המשבר שוק ההון 71
נ איך אתם נוהגים כבעלי דירות עכשיו בזמן המשבר? נדל"ן 119
S באוצר שוקלים: "הלוואת קורונה" מהציבור - לטובת מימון המשבר אוף טופיק 61
J אם המשבר של שנת 2008 יקרה עכשיו, מה יקרה לקופות גמל להשקעה? שוק ההון 0
S מכירים ETF שעוקב אחרי המדד העולמי או המדד העולמי ללא ארצות הברית שקיים עוד לפני המשבר של שנת 2000? שוק ההון 7
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
B מינוף משכנתא בעולם הריביות הנוכחי שוק ההון 10
Myrath השקעה במדדים בעידן הנוכחי שוק ההון 8
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
D למה אתם ממהרים להכנס לבורסה במצב הנוכחי? שוק ההון 120
A מחיר הזהב הנוכחי - רלוונטי או לא שוק ההון 16
א אלוקציית אג"ח תחת עקום התשואות הנוכחי שוק ההון 19
N ייסורי הדוב או אפשרויות השקעה בזמן הנוכחי שוק ההון 16
ת השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים? אוף טופיק 42
D הבנק שינה את התנאים אז החלטתי לעזוב, האם זו עילה לשיחרור פיקדון? צרכנות פיננסית 5
amidar דרוש - תחליף מזגן לחימום חדר שינה אוף טופיק 36

נושאים דומים

Back
למעלה