• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה במדדים בעידן הנוכחי

Myrath

משתמש רגיל
דירוג
450
מחשבה מסוימת שחלפה במוחי, והתחזקה אחרי הפוסט האחרון של הסולידית המעלה הרהורים על הביטחון בדרך.

ובכן, ב2013, בעת שהבלוג היה בראשית דרכו, השקעה במדדים למיטב הבנתי הייתה נישה מאוד צדדית של משקיעים מסוימים.

אני התעוררתי רק לאחרונה והכרחתי את עצמי להשקיע ולו באמצעות גמל להשקעה - והיא אכן מושקעת במדד S&p500.

אם זה המאמרים שאני מוצא לאחרונה בבלוגים מסוימים, האזכור החוזר של אופני ההשקעה הפאסיביים בעיתונות הכלכלית, ואולי האופן הטבעי שבו הסוכן בקופת הגמל קיבל את בקשתי ועצם זה שנפתחו כל מיני קרנות פנסיה/גמל להשקעה שמוקדשים לעקיבה אחר מדדים - התחלתי להתערער.

כי אם כרגע יותר ויותר אנשים וגופים מושקעים במדד כזה, האם לא נוצר כאן עיוות כלשהו?
ברגע שיותר ויותר אנשים "נמלטים" לאפיק השקעה כזה באופן אוטומטי, האם זה לא מעגן את החברות שקיימות במדד הזה ומנפח את השווי שלהן?
האם ככל שהזמן עובר לא יווצר ניפוח של שווי ואחזקות בקבוצת חברות מאוד ספציפית?

או שאולי אני בכלל לא מבין איך המדדים עובדים?
אני ספציפית משקיע לטווח ארוך מאוד, אבל הרעיון בכללותו מעניין אותי.

* אני מודע לכך שהשאלה אינה מגובשת כל כך, אך על אף שחשבתי על זה רבות לא הצלחתי לחדד את החששות שלי.

עשיתי חיפוש בפורום, וכבר שכחתי שהמקום הראשון לחפש בו הוא הבלוג עצמו.

תודה!

אני משער שבמידה מסוימת כן, חברה שנמצאת ב s&p 500 או במדד אחר של x החברות הכי גדלות בקריטריון מסויים מנפח את שווי המניה שלה כי נכנס הרבה כסף "עיוור" שמתעלם ממצב החברה הספציפית.
כל עוד המדדים עושים תשואה יפה זה הופך לכלי השקעה מבוקש כי הרבה אנשים רואים בו כ"סיכון נמוך" יחסית. מעניין מה יקרה במצב של כמה שנים בהן הs&p500 ידשדש במקום או רחמנא ליצלן ישיא תשואה שלילית מספר שנים רצופות.

אני משער שבמידה מסוימת כן, חברה שנמצאת ב s&p 500 או במדד אחר של x החברות הכי גדלות בקריטריון מסויים מנפח את שווי המניה שלה כי נכנס הרבה כסף "עיוור" שמתעלם ממצב החברה הספציפית.
כל עוד המדדים עושים תשואה יפה זה הופך לכלי השקעה מבוקש כי הרבה אנשים רואים בו כ"סיכון נמוך" יחסית. מעניין מה יקרה במצב של כמה שנים בהן הs&p500 ידשדש במקום או רחמנא ליצלן ישיא תשואה שלילית מספר שנים רצופות.
אני בעיקר מרגיש חשוף כי אני לא יודע מה זה "יותר מדי".
אין לי מושג כמה כספים מושקעים היום בS&P ובאיזה יחס, ומה זה "יותר מדי" שעליו הסולידית מדברת בפוסט (היא כתבה 100%, אבל זו כמובן הקצנה לצורך העברת הנקודה שבפוסט.

אני בעיקר מרגיש חשוף כי אני לא יודע מה זה "יותר מדי".
אין לי מושג כמה כספים מושקעים היום בS&P ובאיזה יחס, ומה זה "יותר מדי" שעליו הסולידית מדברת בפוסט (היא כתבה 100%, אבל זו כמובן הקצנה לצורך העברת הנקודה שבפוסט.
אפשר כנראה לעשות בדיקה שתיתן מושג כלשהו - לקחת מניות שנכנסו או יצאו למדד ולראות מה היו השינויים במחזורים שלהם בין התקופות.

ובכן, ב2013, בעת שהבלוג היה בראשית דרכו, השקעה במדדים למיטב הבנתי הייתה נישה מאוד צדדית של משקיעים מסוימים.
עזוב בלוג, השקעה במדדים הושקה לראשונה ביום האחרון של 1975 ומאז צוברת תאוצה. זה לא ממש חדש ולא ממש נישתי ברמה גלובלית.
כי אם כרגע יותר ויותר אנשים וגופים מושקעים במדד כזה, האם לא נוצר כאן עיוות כלשהו?
מי הם אותם אנשים?
אנשים שגם ככה יש להם כסף פנוי להשקעה בשוק? הבנה פיננסית מעל הממוצע?
אל תשכח שרוב בני האדם על פני הגלובוס רחוקים מהמעמד הזה, למרות שהם עדיין צרכנים באותו שוק.
ההפך, עם הזמן העוני בעולם מצטמצם ויותר אנשים נכנסים לשוק ומגבירים צריכה.

עזוב בלוג, השקעה במדדים הושקה לראשונה ביום האחרון של 1975 ומאז צוברת תאוצה. זה לא ממש חדש ולא ממש נישתי ברמה גלובלית.
אולי לא, אבל אין ספק שבשנים האחרונות תפס תאוצה בקרב הציבור הרחב.

אל תשכח שרוב בני האדם על פני הגלובוס רחוקים מהמעמד הזה, למרות שהם עדיין צרכנים באותו שוק.
ההפך, עם הזמן העוני בעולם מצטמצם ויותר אנשים נכנסים לשוק ומגבירים צריכה.

מי שאין לו כסף פנוי להשקעה אינו משקיע כלל. איך הוא נלקח בחשבון?

מי שאין לו כסף פנוי להשקעה אינו משקיע כלל. איך הוא נלקח בחשבון?
מבלי להיכנס לשאלת הפופולריות של המדדים (שאני מעריך שעלתה מאוד לאחרונה), גם למי שאין כסף פנוי יש עדיין לעיתים קרובות קרן פנסיה או נכסים אחרים שמושקעים בעצמם במדדים.
בנוסף, השקעה בבורסה נהייתה פשוטה יותר ומונגשת כיום ליותר אנשים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
Y פרעון חלקי של משכנתא למול השקעה במדדים ודיון תאורטי בנושא שוק ההון 9
B השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 21
B השקעה במדדים VS השקעה בחברות המדדים שוק ההון 5
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
O השקעה במדדים - פרקטיקה שוק ההון 13
yancuk השקעה במדדים שוק ההון 31
A השקעה במדדים סולידים שוק ההון 7
ט השקעה במדדים = לקנות ביוקר ולמכור בזול ? שוק ההון 26
Snoopy לאור קרן פנסיה S&P500, השקעה במדדים עכשיו- טרפת? צרכנות פיננסית 39
M מכשירי השקעה במדדים שוק ההון 1
N השקעה במדדים שוק ההון 16
R שאלותה טכנית לגבי השקעה במדדים מחוץ לישראל שוק ההון 3
ע השקעה במדדים + מומנטום כפול = WIN WIN ? שוק ההון 27
S השקעה במניות ולא במדדים שוק ההון 8
R השקעה פסיבית במדדים שוק ההון 11
מרסלו השקעה במדדים שוק ההון 25
מ השקעה במדדים באמצעות הוראת קבע שוק ההון 45
ע השקעה במדדים מעצמאית לקופת גמל עצמאית שוק ההון 31
רומן השקעה סולידית במדדים ועליית תשואות אגח - טוב או רע (ליהודים לשאר העמים)? שוק ההון 15
אלכס האם השקעה במדדים הורסת את הכלכלה? שוק ההון 6
Izik האם השקעה במדדים זאת השקעה סולידית? שוק ההון 7
T האם השקעה במניות ערך עדיפה על השקעה במדדים (השקעה פסיבית) שוק ההון 39
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 2
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 22
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 9
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה