• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אם המשבר של שנת 2008 יקרה עכשיו, מה יקרה לקופות גמל להשקעה?

jon snow

משתמש סולידי
דירוג
8
שלום רב.

בפוסטים רבים של הסולידית (למשל https://www.hasolidit.com/ביצועים-היסטוריים-של-תיק-ההשקעות-הסול)
מתוארים תיקי השקעות סולידים בהם יש ״מנגנונים מגנים״ (כמו 25% מזומן ו25% זהב לדוגמא בתיק של הארי בראון) מפני משבר כדוגמת 2008.

מה שמוביל אותי לשאלה:
אם המשבר של שנת 2008 יקרה עכשיו, מה יקרה לקופות גמל להשקעה?

* אני לא שואל על משבר העתידי, אלא על משבר שקרה בעבר (כמובן שיכול להגיע משבר שונה שלא נוכל לחזות).

ניקח לדוגמא את הקופה הפופולרית הזאת:
hon.co.il/professional/אלטשולר-שחם-חיסכון-פלוס-כללי/
https://www.mygemel.net/7798_אלטשולר_שחם_חיסכון_פלוס_כללי

שבה יש את החשיפה הבאה:
היקף נכסים וחשיפות:
  • גודל הקופה: 4,606(במיליוני ש"ח)
  • סך חשיפה למניות מתוך כלל נכסי הקופה: 36.26%
  • סך הנכסים שמושקעים בחו"ל מתוך כלל נכסי הקופה: 31.91%
פירוט הרכב הנכסים:
  • אגרות חוב שהונפקו ע"י ממשלת ישראל: 58.05%
  • אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות: 6.53%
  • אג"ח קונצרניות לא סחירות: 1.27%
  • מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות: 20.15%
  • פיקדונות: 0.36%
  • הלוואות: 1.34%
  • מזומנים ושווי מזומנים: 7.81%
  • קרנות נאמנות: 2.43%
אני מבין שאם היה נתונים בדיוק את המניות והאג״ח שבהם המסלול מושקע, היה אפשר להריץ עליהם את אותו ״הפסד״ כמו שקרה במשבר ב2008 ולהבין מה היה קורה לתיק בעת משבר 2008.

כמובן שלא נקבל בדיוק את ההקצאה של המניות והאג״ח וכו׳, אבל השאלה היא האם יש מנגנון מפני הפסד במקרים האלה ?

הייתי רוצה להאמין שמנהלי ההשקעה איכשהו מתייחסים לנושא הזה (גם אם הם עושים דברים אקטיבית ולא פאסיבית).

* שאלתי את זה את אלטשולר שחם והם אמרו שיחזירו לי תשובה. מעניין מה תהיה תשובתם. (אם תהיה..)

מה דעתכם בנושא?

תודה רבה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S האם אני חייב להגיש דוח אם יש לי חשבון באינטראקטיב ולא הרווחתי מיסים 16
L הגעתי למצב שבו אני מתלבט אם להפריש כספים לתיק מנוהל אישית שוק ההון 5
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
סול מה יקרה אם השקל ימחק? שוק ההון 26
G אם היו לי הפסדים גדולים שנה שעברה, אבל בשנה הזאת הרווחתי קצת - אני צריך לשלם מס כרגיל? מיסים 3
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א האם רווח והפסד הון מתקזז גם אם זה ריאלי ונומינלי ? שוק ההון 7
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10
B אם קניתי דירה כרווק, מה המיסוי עליה כשאמכור אחרי חתונה? נדל"ן 4
F מתלבט אם לקנות דירה חדשה 20/80 ולקוות לטוב נדל"ן 51
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם יש צורך בהגשת דו״ח אם אין חבות מס? מיסים 16
S תוהה אם: לשדרג נכס,לקנות נכס נוסף להשקעה או להשקיע בשון ההון נדל"ן 7
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
D התלבטות אם להמשיך להחזיק דירה שנייה. נדל"ן 23
ע אם לא השקעות אלטרנטיביות מה כן? השקעות אלטרנטיביות 12
נ ומה אם מאדים כחול? משל על אשמתו של המנהיג פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 13
T איך בודקים אם לאזור מסויים יש ביקוש של שכירות? נדל"ן 3
A מה יקרה אם מחירי הדירות יקרסו? שוק ההון 44
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
ב אם בלאקרוק תפסיק את מכירת הקרנות שלה בארץ? שוק ההון 9
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
ט חבר שואל אם להשקיע בקורס אג"ח שוק ההון 7
F מחירי הדיור - האם הם יירדו? אם כן מתי? נדל"ן 2
I הסברתי לבן שלי שזה יעלה לו חצי אם הוא ייערך לזה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 11
D קניית דירה בהתניה של המוכר, שימכור הדירה אם לא ישלם מיסים . אשמח לטיפים, וממה להזהר. נדל"ן 246
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Sp0 אם אני מחזיק מק"מ עד תאריך הפירעון אז אני יכול להתעלם מעליות\ירידות? שוק ההון 3
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
L איך העלאת הריבית תוריד את מחירי הדיור- אם כבר תעלה אותם בסופו של דבר נדל"ן 610
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
O Boxabl, מישהו בדק אם ניתן לייבא לישראל? נדל"ן 2
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
א איך בודקים אם קרן היא צוברת/מחלקת דיבידנד? שוק ההון 1
G אשתי עוסקת פטורה - אם רשות המיסים תגדיר אותי כסוחר בבורסה האם זה עלול להשפיע עליה? פוסטים מאיכות נמוכה 0
B מה קורה אם צ'ק ששולם איתו חשבון בדואר חוזר? אוף טופיק 2
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
tomer111 כשאומרים שמחיר האג"ח ירד או שתהיה קריסה באג"ח מה זה משנה אם אני מחזיק אותם עד הסוף? שוק ההון 27
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
ת מה קורה למניות בחברה סינית אם היא נמחקת מהבורסה בארה"ב שוק ההון 10
R מתי נגבים הדמי מכירה / קניה ? אם בכלל? שוק ההון 2
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
TheOneTech תוהה אם יש בעיה במשקפיי ראייה שלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0

נושאים דומים

Back
למעלה