• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

דעה: תדמיתה האמיתי של התקשורת

זה רחוק מהעולם שלי מאוד אז מקווה שהשאלה לא נאיבית או חסרת טקט -
ואיך אתה סומך עליה שהיא לא תעשה לך אותו הדבר בדיוק בדרך למנוצל הבא ? הרי לא מדובר על סתם חשד במישהי תמימה אלא אחת עם מוניטין..
אני לא :lol:

אתה נותן לי טיעון נגד, איפה התוכן? ייתכן ואין לי מושג, אבל אם אתה טוען שיש לך מושג, ושולל אותי על הסף, מין הראוי שתגבה את זה במשהו.
ראשית אגיב לעצם העניין: יש טיעון עמוק שהוא שאין זה מקומן של חברות פרטיות לקבוע מדיניות שמשיע על דעת קהל באופן כה רחב. זהו טיעון לגיטימי, אבל מסתתרת בו הדעה שאת דעת הקהל צריכה לקבוע המערכת הציבורית. במלים אחרות, תקשורת ממשלתית. ההיסטוריה מראה שזהו מנגנון גרוע יותר מאשר חופש העיתונות. יש דרך ביניים שבה העיתונות מקבלת מעמד מיוחד, מעין "חצי ציבורי", ונוקטת באחריות עצמית וצנזורה כדי לנהוג ב"אחריות". בעשור האחרון השיטה הזו פוגשת קשיים כלכליים משמעותיים.

בנוגע לתלונה שלך ש "איפה התוכן". אז תראה, אתה הבאת טענה שלא נסמכת על שום דבר וכמובן שלא גיבית אותה: "כמה חנונים בני 20 במשרדים של גוגל , שלרובם כנראה אין שום ידע מקצועי בפוליטיקה, ביטחון,נושאי חוץ, חופש ביטוי , מחליטים מה ראוי ומה לא." בטענה שלך אכן יש תוכן, אבל היא בנויה באופן מזלזל ובבירור חסר כל ביסוס (אפילו ברמה שיוטיוב לא יושבים במשרדים של גוגל :). עבדתי בגוגל הרבה שנים, אני מכיר את תהליכי קבלת ההחלטות והם שונים באופן מוחלט ממה שאתה מנסה לצייר. מקבלי ההחלטות בנושאים האלו אינם בני עשרים, ולרבים מהם יש ידע מקצועי בדיוק בתחומים שציינת. חלק גדול מהם יוצאי המערכות הציבוריות והממשלתיות בארצות הברית, ומילא תפקידים בממשל. אתה כמובן יכול לא להסכים על ההחלטות שלהם, אבל זה פשוט שגוי לטעון שאין להם מושג.

ראשית אגיב לעצם העניין: יש טיעון עמוק שהוא שאין זה מקומן של חברות פרטיות לקבוע מדיניות שמשיע על דעת קהל באופן כה רחב. זהו טיעון לגיטימי, אבל מסתתרת בו הדעה שאת דעת הקהל צריכה לקבוע המערכת הציבורית. במלים אחרות, תקשורת ממשלתית. ההיסטוריה מראה שזהו מנגנון גרוע יותר מאשר חופש העיתונות. יש דרך ביניים שבה העיתונות מקבלת מעמד מיוחד, מעין "חצי ציבורי", ונוקטת באחריות עצמית וצנזורה כדי לנהוג ב"אחריות". בעשור האחרון השיטה הזו פוגשת קשיים כלכליים משמעותיים.

בנוגע לתלונה שלך ש "איפה התוכן". אז תראה, אתה הבאת טענה שלא נסמכת על שום דבר וכמובן שלא גיבית אותה: "כמה חנונים בני 20 במשרדים של גוגל , שלרובם כנראה אין שום ידע מקצועי בפוליטיקה, ביטחון,נושאי חוץ, חופש ביטוי , מחליטים מה ראוי ומה לא." בטענה שלך אכן יש תוכן, אבל היא בנויה באופן מזלזל ובבירור חסר כל ביסוס (אפילו ברמה שיוטיוב לא יושבים במשרדים של גוגל :). עבדתי בגוגל הרבה שנים, אני מכיר את תהליכי קבלת ההחלטות והם שונים באופן מוחלט ממה שאתה מנסה לצייר. מקבלי ההחלטות בנושאים האלו אינם בני עשרים, ולרבים מהם יש ידע מקצועי בדיוק בתחומים שציינת. חלק גדול מהם יוצאי המערכות הציבוריות והממשלתיות בארצות הברית, ומילא תפקידים בממשל. אתה כמובן יכול לא להסכים על ההחלטות שלהם, אבל זה פשוט שגוי לטעון שאין להם מושג.

אוקיי, ה״חנונים בני ה20״ זה כמובן היה הקצנה לשם הדגשת הנק׳. אני כן מסכים איתך שיש אנשים שזה תפקידם ומקצועם ביוטיוב להחליט מה להסיר ומה לא, אבל זה הופך את העניין אפילו ליותר גרוע, כי אם זה היה החלטה שרירותית ולא מקצועית של כמה חובבנים שם במשרד הייתי סולח, אבל יש כאן יד מכוונת, וכבר דיברתי על זה בשרשור אחר שפתחתי על ההחלטה המכעיסה של הסרת הדיסלייקים ביוטיוב:
כל בר דעת שעושה אחד פלוס אחד מבין שההחלטה להסיר דיסלייקים היא לא מתוך הצורך ״להגן על יוצרים קטנים״.. אלא מתוך הצורך להגן על תאגידים גדולים וממשלות המפרסמים אצלהם ונקטלים מאוד בסרטונים מהציבור. יש כאן טיוח, הסתרה מכוונת, תוך נסיון לעוות מציאות ו, לא פחות מלעצב דעת קהל. זה מקומם. מאוד.

כן, אמנם בסופו של יום, זה חברה פרטית ולכן המותר והאסור כאן הוא מאוד אפור. אבל שביבי ווואלה חטפו מהתקשורת על הנסיון שלהם לעבוד יחדיו מתחת לשולחן, ולתת סיקור אוהד תוך הכוונה לעצב דעת קהל, אז אני לא רואה הרבה הבדל כאן.

חופש ביטוי זה רק שזה שנוח להם ולאג׳נדות שלהם.
ממליץ לקרוא את "בריונים" של בן שפירו.
הוא מדגים את הטקטיקות האלה בדיוק.
אתה נותן לי טיעון נגד, איפה התוכן?
ייתכן ואין לי מושג, אבל אם אתה טוען שיש לך מושג, ושולל אותי על הסף, מין הראוי שתגבה את זה במשהו.

מה שיפה אצלך, גם שאתה לא מסכים איתי, ולא רק איתי אלא בכלל כאן בפורום, אתה עונה בד״כ כל כך יפה ולעניין, וגם נמנע מלרדת לפסים אישיים הכוללים ציניות מזלזלת, באמת ראוי להערכה. אני עצמי לא חף מזה.
+1
כן, אמנם בסופו של יום, זה חברה פרטית ולכן המותר והאסור כאן הוא מאוד אפור. אבל שביבי ווואלה חטפו מהתקשורת על הנסיון שלהם לעבוד יחדיו מתחת לשולחן, ולתת סיקור אוהד תוך הכוונה לעצב דעת קהל, אז אני לא רואה הרבה הבדל כאן.
כמובן, בהנחה שזה נכון.
שוב, חופש הביטוי וכו' שייך רק למי שהמצד הנכון של המפה.

מאחר שלא רציתי להמשיך לסטות מהנושא שם, אמשיך כאן שזה קשור
נדמה לי שדיברו בתקשורת רבות על כל החריגות של המשטרה, אבל בינתיים הראיות שאכן קרו הדברים, דלות ביותר.
זה בדיוק העסק המתסכל.
כשזה על מתנגדי נתניהו, התקשורת חוגגת כאילו אין מחר.
כשזה לטובת נתניהו, פתאום התקשורת נזכרת שצריך ראיות וכדומה.
כלומר, אני בעד זה שצריך ראיות ולא ישקרו.
אבל האיפה ואיפה הנבזית הזו-מטריפה.

כשזה על מתנגדי נתניהו, התקשורת חוגגת כאילו אין מחר.
כשזה לטובת נתניהו, פתאום התקשורת נזכרת שצריך ראיות וכדומה.
הגיע הזמן להפסיק עם הטרללת הזו. לא הכל קשור לנתניהו.
הרשימה שכלכליסט פרסם היתה ארוכה ולרוב המכריע של מי שהוזכר בה אין שום קשר לנתניהו.
המקרה היחיד שכן קשור (עד תביעה שמעיד נגד נתניהו) נבדק על ידי בית המשפט, מה שלא קרה לגבי אף מקרה אחר, בינתיים. חבל שהופכים דיון חשוב בתפקוד מערכת אכיפת החוק לעוד פרק של ביביסטים נגד לא ביביסטים.

בדיוק.
כל עוד דיברו רק על פעילי דגלים שחורים ואנשים שלא קשורים לנתניהו (הרשימה של כלכליסט) - הייתה חגיגה.
ברגע שהתחילו לדבר על קשר למשפט נתניהו - כולם נזכרו שצריך ראיות.
בתפקוד מערכת אכיפת החוק
המשטרה בדרך כלל עושה עבודה טובה.
הטענה היא בעיקר נגד הפרקליטות ומערכת המשפט.
אגב.
בה-בעת, דוח הביניים מאמת באופן מוחלט את חשיפת 'כלכליסט', ולפיה המשטרה משתמשת ברוגלות התקפיות סופר-פולשניות להדבקת טלפונים של אזרחים. הצווים שניתנו להאזנת סתר לא מעניקים סמכות חוקית להפעלת רוגלות כאלה, ויש צורך בתיקון משמעותי של החוק. הדוח אף מציין רוגלה נוספת פרט לזו של NSO (שמה לא ננקב), ששימשה גם היא את המשטרה למטרה הזאת.
זו נקודה שחשוב לשים אליה לב: הצו מאפשר האזנת סתר, לא מעבר לזה.
בנוסף, במהלך המשפט נחשפו לפחות מקרה אחד של שימוש במידע - אולי לא באמצעות פגסוס אלא טריקים אחרים - ללא צו.
תמליל משיחה של פילבר עם היועמ"שית של משרד התקשורת של אז, שלפי הרישומים נשלף מהמכשיר בתאריך מסויים, שהצו כבר לא היה בו רלוונטי.
לפחות לא הצו שהוצג בבית המשפט לבקשת ההגנה.

ואדגיש
שוב, יתכן שהייתה האזנה ויתכן שלא...
איני יודע.
אני יודע שכשדיברו על זה בלי קשר לנתניהו - התקשורת חגגה.
כשפתאום זה היה לטובת נתניהו - הכל שקט.
כמובן, אם הכל שקר, מי ששיקר צריך לתת על זה את הדין.
אבל זה לא פותר את הטענות שלי נגד התקשורת.

כל עוד דיברו רק על פעילי דגלים שחורים ואנשים שלא קשורים לנתניהו (הרשימה של כלכליסט) - הייתה חגיגה.
ברגע שהתחילו לדבר על קשר למשפט נתניהו - כולם נזכרו שצריך ראיות.
לא יודע מי זה כולם.
בעיתונים שאני קראתי כתבו כל הזמן על פילבר, למרות שהסיפור שלו הכי פחות מטריד גם לפי כלכליסט. אני מניח שבערוץ 14, ישראל היום, הפודקאסט של טאוב וכו' גם לא שכחו שבעצם הנאשם הוא העיקר ואת מי מעניינים אנשים פרטיים שמשטרה לכאורה הפרה את פרטיותם.
הציטוט שהבאת מטעה. זו טענה של כלכליסט שנחשף במערומיו ולא עובדה.

אוקיי, ה״חנונים בני ה20״ זה כמובן היה הקצנה לשם הדגשת הנק׳. אני כן מסכים איתך שיש אנשים שזה תפקידם ומקצועם ביוטיוב להחליט מה להסיר ומה לא, אבל זה הופך את העניין אפילו ליותר גרוע, כי אם זה היה החלטה שרירותית ולא מקצועית של כמה חובבנים שם במשרד הייתי סולח, אבל יש כאן יד מכוונת, וכבר דיברתי על זה בשרשור אחר שפתחתי על ההחלטה המכעיסה של הסרת הדיסלייקים ביוטיוב:
כל בר דעת שעושה אחד פלוס אחד מבין שההחלטה להסיר דיסלייקים היא לא מתוך הצורך ״להגן על יוצרים קטנים״.. אלא מתוך הצורך להגן על תאגידים גדולים וממשלות המפרסמים אצלהם ונקטלים מאוד בסרטונים מהציבור. יש כאן טיוח, הסתרה מכוונת, תוך נסיון לעוות מציאות ו, לא פחות מלעצב דעת קהל. זה מקומם. מאוד.

אני מסכים, וזה ברור ששיקולי העריכה של גופים פרטיים מוטים לאינטרסים שלהם. ברור גם ששיקולי העריכה של גופי תקשורת ממשלתיים מוטים לאינטרסים שלהם.
ככה זה בעולם: גופים ואנשים פועלים לפי האינטרסים שלהם, לא לשם אמת וצדק או האינטרסים שלך. לא יודע למה זה מאוד מקומם אותך.
כדי לייצר עולם טוב יותר, השאלה היא איך מייצרים זהת אינטרסים בין הסוכן (נניח גוף תקשורת) לבין האדם הפשוט. במוצרים רבים זה מושג דרך מנגנון המחיר התחרותי. בשוק הרעיונות זה עובד פחות טוב.

אעיר שלקח לאנושות אלפי שנים לבנות מנגנונים ציבוריים שבהם יש גם אינטרס משותף בין השליט לבין האזרחים (יעני דמוקרטיה), וגם עובדים באופן סביר. נראה לי שעדיין לא נמצאו מנגנונים טובים כאלו בנוגע להפצת מידע.

למרות המחלוקת בינינו בעמוד הקודם אני מסכים ומזדהה עם שאר דבריך בשרשור הזה. נטפליקס ויוטיוב מחליטות במה נצפה, פייסבוק ואינסטגרם מחליטות איך נרגיש, גוגל מחליטה איזה מידע נלמד על העולם וכו׳. לא חייב רק לדחוף לנו את זה ברילייטד, יש גם טריקים קטנים כמו הסרת הדיסלייקים. בלי שהרגשנו נוצרה כאן מציאות שמאפשרת לעצב ולהזריק לנו למוח כל אג׳נדה ותפיסת עולם שרוצים. גם אם אחוז קטן של כמה פיכחים יבחינו בכך, את העדר אי אפשר לעצור. אפשר רק לנסות ולשמור על צלילות דעת בתוך ההמון המסומם עד שיתעוררו ויבינו שכמה חבר'ה פה צברו יותר מדי כוח ויכולים בלחיצת כפתור ממש להזיק לחברה. זה קרה לרוקפלרים, זה קרה לAT&T, לא מן הנמנע שענקיות הפאנג על הכוונת.

מישהו פעם ניסה להזיז את ההורים שלו ממהדורת החדשות? לחשוב שעורך באיזה ערוץ יושב עכשיו ומחליט מה אבא ואמא יראו הערב. כתבות הצרכנות לדוגמה, כמה אפשר לחפור שמחירי הדיור עולים? אם מחר יפרסמו שהם יורדים ואנשים באמת יתחילו להאמין בכך אז הם באמת ירדו. אבל צריך כותרות ורייטינג.
הדבר הנכון לעשות הוא פשוט להתנתק, אבל אם כולם מסביב משאירים את המחט בוריד זה לא יעזור הרבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ דעה על תמהיל משכנתא נדל"ן 0
U btb- דעה אחרת השקעות אלטרנטיביות 34
W דעה עדכנית על קרנות עוקבות Treasury שוק ההון 2
מ דעה על תיק השקעות שוק ההון 44
T מה ההבדל בין המלצה להבעת דעה? אוף טופיק 3
R דעה בנוגע לבניית תיק השקעות + שאלה בנוגע לרכישת ETF שוק ההון 1
ש דעה השתנתה בהשקעה לטווח ארוך שוק ההון 6
ל קורס זמן לנדל"ן - מישהו עשה ויכול לחוות דעה עליו? נדל"ן 1
מ אשמח לקבל דעה לגבי פיזור בתי השקעות על אותו מדד שוק ההון 16
Liron2035 דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק שוק ההון 1
N ביטוח בריאות סולידי - הרף המינימלי שמונע קריסה כלכלית, דעה צרכנות פיננסית 41
A דעה על פילוח תיק ההשקעות ועזרה לגבי החלק האגחי שוק ההון 5
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
A בלאקרוק חישוב השער האמיתי שוק ההון 3
T קרן מחקה אל מול המדד האמיתי שוק ההון 8
M המחיר האמיתי של מכשיר סלולרי ב-36 תשלומים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
Liron2035 על סמך מה ניתן לדעת מה היחס האמיתי בין IWDA לבין EIMI ומתודולוגית רכישה? שוק ההון 17
C האם יש פער בין שינוי באחוזים בשער המדד לבין השינוי המצטבר בשווי האמיתי של השקעה? שוק ההון 5
מ המסע האמיתי מתחיל עכשיו יומני מסע אישיים 39

נושאים דומים

Back
למעלה