• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

גיימסטופ החדש?

המניה המדוברת עכשיו היא AMTD Digital (טיקר HKD)
לפי פחות מחודש עמדה על $16 והגיעה לשיא של כמעט $1700!!
לפני שבוע עמדה על 76 דולר והמשיכה לעלות כמעט פי 30 עד לשיא של כמעט 1700.

המניה ההזויה הזאת הגיעה לשווי שווק של כמעט 400 מיליארד דולר והפכה לבין המניות הגדולות בעולם, מעל וולמרט ועוד ענקיות בעולם (מקום 14 אם אני זוכר נכון).
היום התרסקה ב35% ויש לה עוד לאן לרדת.. pump&dump ברמה אחרת

פשוט הזוי

ירידה של מעל 30% היום, משלימה התאיידות של כ 10 מיליארד דולר בימים האחרונים מהשווי המדומיין של פאגאיה.

מישהו יודע לחשב האם האגח של גיבוי אחזקות שווה משהו.
הנתונים. החוב לבנק 110 מיליון קודם לאגח. אין שיעבוד לטובת האגח. אגח א על כ11 מיליון שזמנו בדצמבר 22 קודם לאגח ב.

האם הפסד של 6 מיליון שקל בהון העצמי של החברה אמור להשפיע על האגח בירידה של 30% ,?

האם הפסד של 6 מיליון שקל בהון העצמי של החברה אמור להשפיע על האגח בירידה של 30% ,?
לא, הרבה יותר, חכה קצת השוק תכף יבין זאת.

תודה אבל רציתי הסבר למה לפני המעילה של השש מיליון ולמרות החובות לבנק של 110 מיליון, האגח שווה איקס וה6 מיליון האלה זה הגבול האם יוכלו לעמוד בתשלומי האגח ?

האם מישהו חישב את זה ?

נפילה של 40% תוך חודש... מנפלאות האג"ח הקונצרני.

כמעט בוודאות לא:
שוב. שאלתי האם השש מיליון האלה הם ששינו את המאזן שלפני שזה נודע למרות הודעת החברה עדיין האגח נסחר בפער של עשרות אחוזים מאשר אחרי היוודע המעילה.
לדעתי זה מוצדק רק אם הנתונים ממש גבוליים שהשש מיליון האלו יכריעו.

וזה שאלתי האם זה נבדק אם לא על סמך מה החליט השוק להוריד בדיוק בפער כך וכך

מקוה שהובנתי

לדעתי זה מוצדק רק אם הנתונים ממש גבוליים שהשש מיליון האלו יכריעו.
אתה לא בעניינים:

אתה לא בעניינים:
תודה.

עוד שאלה תיאורטית. איך יתכן שחברה שהאגח שלה נסחרים ברווח של מאות אחוזים שנתי אילו תעמוד בהתחייבות.
לכאורה שווי החברה אמור להיות 0 או מינוס ואיך היא נסחרת בשווי כל שהו ?

. איך יתכן שחברה שהאגח שלה נסחרים ברווח של מאות אחוזים שנתי אילו תעמוד בהתחייבות.
למשל, תן דוגמה לאגח שנסחר ברווח של מאות אחוזים...

עוד שאלה תיאורטית. איך יתכן שחברה שהאגח שלה נסחרים ברווח של מאות אחוזים שנתי אילו תעמוד בהתחייבות.
באמת יש סיכוי קלוש שהיא תעמוד בהתחייבויות.
לכאורה שווי החברה אמור להיות 0 או מינוס ואיך היא נסחרת בשווי כל שהו ?
קודם כל שווי החברה לא רחוק מ0, רק כ14M ש"ח. למה היא נסחרת בשווי הזה? כי ככה השוק החליט שהיא שווה.
האם יש סיכוי גדול כלשהו (כלומר גדול מ0) שהיא תצליח להחלץ מהבעיות שלה בצורה כזו או אחרת? כן.
האם יש אנשים שלא יודעים לתמחר חברה וקונים? כן.
יש סוחרים שמחפשים לקנות לטווח קצר מאד בX ולמכור בX+Y? כן.

אם אתה שואל אותי היא תגיע ל0 תוך זמן לא ארוך.

באמת יש סיכוי קלוש שהיא תעמוד בהתחייבויות.

קודם כל שווי החברה לא רחוק מ0, רק כ14M ש"ח. למה היא נסחרת בשווי הזה? כי ככה השוק החליט שהיא שווה.
האם יש סיכוי גדול כלשהו (כלומר גדול מ0) שהיא תצליח להחלץ מהבעיות שלה בצורה כזו או אחרת? כן.
האם יש אנשים שלא יודעים לתמחר חברה וקונים? כן.
יש סוחרים שמחפשים לקנות לטווח קצר מאד בX ולמכור בX+Y? כן.

אם אתה שואל אותי היא תגיע ל0 תוך זמן לא ארוך.
אם הבנתי נכון כדי שהיא תהיה שווה 14מיליון צריך. שזה יהיה העודפים שלה אחרי תשלום 130מיליון לבנק ועוד 20מיליון לאגח הקרוב.
לדבריה יש ברשותה צ'קים לתקופה זו בסכום של יותר מ 214 מיליון אם 70% מהם יכובדו מה שסביר אם לא תתגלה עוד איזה גנבה היא תעמוד ההחזר המלא של אגח א
מה שאומר שהשוק מאמין שיש עוד גנבות שיתבררו בחודשים הקרובים

אם הבנתי נכון כדי שהיא תהיה שווה 14מיליון צריך. שזה יהיה העודפים שלה אחרי תשלום 130מיליון לבנק ועוד 20מיליון לאגח הקרוב.
לדבריה יש ברשותה צ'קים לתקופה זו בסכום של יותר מ 214 מיליון אם 70% מהם יכובדו מה שסביר אם לא תתגלה עוד איזה גנבה היא תעמוד ההחזר המלא של אגח א
מה שאומר שהשוק מאמין שיש עוד גנבות שיתבררו בחודשים הקרובים
לא רק. השוק גם מתמחר את המוניטין שלה שנפגע, ואת העובדה שהבנקים והגופים המוסדיים סגרו להם את הברז - שזה די בעייתי לחברה שעיסוקה הוא אשראי חוץ בנקאי, בלשון המעטה.

לא רק. השוק גם מתמחר את המוניטין שלה שנפגע, ואת העובדה שהבנקים והגופים המוסדיים סגרו להם את הברז - שזה די בעייתי לחברה שעיסוקה הוא אשראי חוץ בנקאי, בלשון המעטה.
המוניטין לסגירת הברזים לא יכולה להיות שווה סכום שלילי

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M החוק החדש בהצמדה למדד נדל"ן 3
ד השפעות מס ה buybacks החדש שוק ההון 3
ישראלי מצוי מחיר מטרה החדש נדל"ן 4
A שינוי מודל הפנסיה? הכיוון החדש של האוצר מדאיג? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
Wonko האם לדבר על מקום העבודה החדש אוף טופיק 20
R לא מצליח לקבל כרטיס אשראי למטרות חסכנות עקב חוק נתוני האשראי החדש צרכנות פיננסית 25
T פנסיה מסלול s&p 500 החדש בהלמן אלדובי ומיטב דש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 96
A הטרנד החדש\ישן אפס עמלות שוק ההון 8
Adrian [הערות על העיצוב החדש של הבלוג] אוף טופיק 1
N שאלה - מניות לעשור החדש שוק ההון 31
A ברכות לסמנכ״ל החדש של הלמן אלדובי .... אוף טופיק 90
J חוק האשראי החדש צרכנות פיננסית 3
מ שבוע העבודה הקצר החדש צרכנות פיננסית 4
M התיק החדש של MMM שוק ההון 36
Y תיק ההשקעות החדש שלי שוק ההון 63
omri36 הפרויקט החדש שלי יומני מסע אישיים 79
S פנסיה בכפיה| חוות דעת על המסלול החדש פאסיבי צרכנות פיננסית 34
M הדיור השיתופי הוא הלהיט החם החדש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51