1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

התיק החדש שלי

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י משקיע מתחיל, ‏30/5/16.

1. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

לאחר שלמדתי הרבה והחכמתי החלטתי לפרסם את התיק החדש שלי כי הקודם נראה לי לא מתאים (פחות מדי מניות הקצאה לא אופטימלית וכולי)
    40% מניות:
    20% VTI
    20% VXUS
    10% נדלן:
    10% REET (קרן על כלל הריטים בעולם 60% ארה"ב 40% כל השאר) שנבחרה כי הייתה זולה ופשוטה מהאלטרנטיבות.
    25% אג"ח ארוך:
    25% ZROZ (דומה לEDVׂ)
    15% אג"ח מתפתחות נקוב בדולר:
    15% VWOB
    10% זהב:
    10% זהב שיקנה ויאוחסן בשירות של בוליון וולט
    אז מה דעתכם על ההקצאה?
    התיק נועד לצמיחה בינונית-גבוהה בסיכון בינוני-גבוה (20-25% נפילה מקסימלית) ומתאים ליכולית ספיגת הסיכון שלי (היכולת האמיתית שלי היא להרגשתי כ-100% מניות אבל מעולם לא חוויתי משבר אמיתי על בשרי).
    תפקיד המניות הוא צמיחה מהירה.
    תפקיד האג"ח המתפתחות הוא צמיחה בינונית-גבוהה עם קורלציה נמוכה לשוק המניות.
    תפקיד האג"ח הארוכות הוא הגנה מפני נפילה בשוק המניות.
    תפקיד הזהב הוא ביטוח מפני אפוקליפסות (לא ברמה שאצטרף לחפש מזון ולהילחם באחרים אבל כן קריסה גדולה של המערכת הפיננסית)
    יש לי גם קרן ביטחון שמושקעת באג"ח צמודות חצי אמריקאיות חצי מפותחות כולן יחסית קצרות (בינוני-בינוני-קצר)
    בקרן ההשתלמות אני מחזיק את המניות (בקרנות איריות צוברות) וקצת אגח ארוכות וטיפה מתפתחות ואם תינתן יכולת לניהול אישי של קופת הגמל להשקעה אז שם אחזיק בכל האג"ח המתפתחות ובחלק מהארוכות.
    את כל התיק הממוסה אני מתכנן להחזיק בIB ולהשתמש בכל אפשרויות תכנוני המס (למכור רק יחידות ספציפיות למכור בהפסד ולהחליף בקרנות זהות כמו SCHB ו-VEUועוד)
    אני מודע לסיכון הריבית ולכן יש לי קרן ביטחון ואני גם מודע לזה שריט מתנהג כמו מניות אבל אני משקיע בו כי יש לו סיכונים קצת שונים משל מניות.
    התיק כנראה ישמש לפרישה להורשה ואולי לקניית דירה להשקעה (האחרון כנראה יקרה בעוד הרבה זמן וכנראה אממש רק חלק מהתיק במקרה זה).
    אני מכוון לצמיחה של 4%-5% בשנה (ריאלי) ואני לא מתייחס לפנסיה ( שחלקה בקופת גמל מחקה מדד מנייתית והשאר כנראה יועבר למסלול עם מקסימום מניות בהפניקס).
    אז האם עשיתי טעויות גדולות כלשהן או שהצפי לא ריאלי או כל דבר אחר?
    כמובן לא מחפש ייעוץ או המלצה אבל כן אשמח להערות כמו "יש קרן זולה יותר ושמה הוא..." ולהערות כמו "הצפי לא ריאלי"
    ו-"אתה יכול גם להשקיע ב-... כי זה גם יכול להתאים לך"
    כל עזרה תתקבל בברכה.

Roi ו-TunaGolem אוהבים את זה.
  2. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

לטובת הכלל, אני מקשר לתיק הקודם שלך:

3. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

כן זה אכן שינוי גדול אך למדתי יותר על השקעות ועל עצמי ( יכולת ספיגת סיכון) ועל זה שהיועץ בבנק לא תמיד צודק

4. adamshalev

adamshalev מודרטור

לגבי ציפיות - יש הרבה גופים מוסדיים מכובדים שנותנים צפי תשואה ל10+ שנים לאפיקים שונים, כולל האפיקים שציינת. קישרתי לכמה מהם בפוסט של על cherry parity ואתה יכול למצוא אותם בגוגל.
    מציע שתעשה תרגיל של לקחת ממוצע של כמה הערכות כאלו ולחשב מה צפי התשואה של התיק שלך.
    ברור שיש המון סייגים לתרגיל הזה אבל הוא יעזור לך לחשוב אם הצפי מציאותי או לא.

5. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

לא מצאתי קישורים אז אשמח לקבל כמה וגם זה לא מתחשב באיזונים שכנראה יעשו ובפוסט המקורי שכחתי להגיד שאני גם מחזיק ב-10% מקרן ההשתלמות על SVXY וקרן ההשתלמות היא25% מהתיק שלי ואין לי בעיה לאבד את הסכום שמושקע ב-SVXY אז זה בערך כסף של משחקים

6. adamshalev

adamshalev מודרטור

נערך לאחרונה ב: ‏30/5/16
    daat99, Yevgeny ו-TunaGolem אוהבים את זה.
  7. adamshalev

adamshalev מודרטור

למה בחרת ב-ZROZ?

אם הזהב נעול הרחק ולא נזיל ותפקידו לשמש ביטוח נגד אפוקליפסות (כאלו שלא יחסמו ממך את האפשרות לגשת לזהב שנמצא במדינה אחרת, מה שבהחלט יכול לקרות באירועים מסוג מסויים), זה אומר שאתה לא יכול להשתמש בו לאיזון של התיק הפיסיבי. אולי נכון יותר לשים אותו רעיונית בצד (כמו ששים דירה בבעלותך בצד ולא סופרים אותו כחלק מהתיק הפסיבי) ולהסתכל על התפלגות הנכסים של התיק בלי החלק הלא נזיל.

8. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

ממה שמצאתי התשואה בלי אג"ח ארוכות בלי איזון היא כ-3.5%-4% אבל האיזון ואג"ח משפרים את התשואה כנראה ל-5% או יותר (לא בהערכות שמרניות אלא בריאליות והתשואה היא ריאלית ולא נומינלית)
    הזהב נזיל לחלוטין ואפשר למכור אותו ובחרתי בZROZ כי המח"ם קצת יותר ארוך משל EDV אבל אין בו את הסיכונים של מינוף (כמו ב-UBT)

adamshalev אוהב/ת את זה.
  9. orensp

orensp משתמש ותיק

[נא להמנע ממתן תשובות שיכולות להתפרש כייעוץ ולדבוק בעובדות אובייקטיביות]
    לא תמיד הקורלציה של אגח ארוך ומניות היה שלילי לדוגמא(1990-2000)-קישור ולכן יכול להיות שתקבל נפילה של שניהם.

נערך לאחרונה ע"י מנהל: ‏30/5/16
    Koby Paris אוהב/ת את זה.
  10. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

ומה היה המתאם עם ריט? ועם אג"ח מתפתחות? ועם זהב?

11. adamshalev

adamshalev מודרטור

אתה יכול למצוא לזה תשובה ב portfolio visualizer.
    רק לא לאגח מתפתחות, זה יחסית חדש ולא מכיר שהיו קרנות כאלו אז.

12. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

על פי מה שמצאתי קיימת קורלציה הפוכה בין הקורלציה של מניות וריט לבין זו של מניות ואג"ח לכן איני חושש יותר מדי והחשש העיקרי שלי הוא העלאת ריבית לא צפויה

13. liranviper

liranviper משתמש בכיר

לא ממליץ, אבל תהיה מודע לכך שבמחיר משוקלל של 0.1422% דמי ניהול עבור אותו יחס של 60-40 אפשר לקנות VNQ ו VNQI - היתרון הוא שבמקום 268 מניות בREET יהיה לך 769 מניות - עוד פיזור, יותר נזיל, יתרון נוסף הוא שזה Vanguard (נתון לשיקול דעתך)
    חיסרון הוא כמובן שזה עוד נ"ע - עוד סיבוך ועוד עמלות מסחר

ג"נ: מחזיק VNQ וVNQI

adamshalev אוהב/ת את זה.
  14. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

ושמת לב שהדיבידנד המשוקלל נמוך מהדיבידנד שREET מחלקת ושהתשואה בשנה האחרונה גם נמוכה מהתשואה של REET ? לכן אני בחרתי בREET וגם בגלל שזה רק נייר אחד אם כי הנזילות והפיזור זה בעיה.

15. liranviper

liranviper משתמש בכיר

אולי כי הם לוקחים על עצמם יותר סיכון? אולי בעתיד זה יהיה הפוך? אין לי מושג באופן אישי.. השאלה האם אתה באופן עקרוני מנסה לקנות את כל השוק של הREIT, או שאתה מנסה להכות אותו.

adamshalev אוהב/ת את זה.
  16. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

סביר להניח שהם מחזיקים רק במניות הגדולות יותר ולכן זהו סיכון נמוך יותר ותשואה ודיבידנד גבוהה יותר שיכולים להיות מוסברים על ידי יעילות גבוהה יותר של החברות הגדולות ואם זה יתהפף בעתיד אז מבחינתי זה לא נורא ואני מעדיף לקנות רק נייר 1 במקום 2

17. TunaGolem

TunaGolem משתמש בכיר

PCY איננה VWOB, אבל בכל זאת היא נותנת הרגשה. מתאם מסוף 2007.

18. adamshalev

adamshalev מודרטור

נכון. יש גם את MEDAX מ-1998. הם לא זהים, אבל זה קירוב טוב.

TunaGolem אוהב/ת את זה.
  19. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

אופטימי עד מאד, גם לפני מס.
    יתכן ויהיה לך זול יותר להחזיק בארץ, הייתי בודק זאת במקומך. הדיל שמישהו פה השיג בבנק י-ם הוא טוב.
    מבלי ליעץ, דעתי על אחזקת זהב היא שלילית מאד, בטח ובטח שהוא מהווה 20% - לא מייעץ, דעתי האישית והלא מקצועית בלבד.
    היתרון בפיזור של 268 ני"ע מול 769 הוא זניח לחלוטין בנוסף שיקולי נזילות לא אמורים לשנות לך, אני מניח שאתה לא הולך לקנות כל ני"ע במיליוני דולרים, זו לא הבורסה הקיקיונית שלנו, האמן לי כל הת"ס הנ"ל יבלעו כל פקודה שלך מבלי שהנייר יזוז ולו סנט אחד.

20. adamshalev

adamshalev מודרטור

הזהב בתיק שלו הוא 10% לא 20%.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
התיק החדש של MMM פינת המשקיעים ‏1/7/17
התייעצות לגבי אופן פתיחת התיק פינת המשקיעים ‏3/6/19
דעה מעניינת לגבי אג"ח ממשלתי כללי לחלק הסולידי של התיק פינת המשקיעים ‏14/5/19
התיק שלי פינת המשקיעים ‏16/4/19
עוד לא בן 20; מצב התיק שלי פינת המשקיעים ‏2/4/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.