• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תביעת ביטוח משלים-שב"ן ואז את השב"ן (סדר הפוך)

FIYaacov

מודרטור
דירוג
17,145
אשמח למישהו שניסה והצליח ו/או נכשל.

בביטוח משלים שב"ן ניתן לקבל החזר של 60% מההוצאה המקורית, או אם תובעים קודם את השב"ן (מושלם/זהב/פלטינום ושאר מתכות יקרות) ניתן לקבל 80% מהיתרה.

נניח והשב"ן מוכן לתת 75% החזר על כלל ההוצאה, ואז משלים שב"ן נותן 80% מהיתרה.
השאלה היא אם ניתן לתבוע הפוך, קודם את הביטוח משלים שבן על 60% ואז את השב"ן על 75% מהיתרה.

אשמח למישהו שניסה והצליח ו/או נכשל.

בביטוח משלים שב"ן ניתן לקבל החזר של 60% מההוצאה המקורית, או אם תובעים קודם את השב"ן (מושלם/זהב/פלטינום ושאר מתכות יקרות) ניתן לקבל 80% מהיתרה.

נניח והשב"ן מוכן לתת 75% החזר על כלל ההוצאה, ואז משלים שב"ן נותן 80% מהיתרה.
השאלה היא אם ניתן לתבוע הפוך, קודם את הביטוח משלים שבן על 60% ואז את השב"ן על 75% מהיתרה.

למה שתרצה לעשות את זה? (סתם שאלה).

לא בטוח שהבנתי - אם הדולה לא מכוסה על-ידי הביטוח הפרטי (משלים השב"ן), למה לנסות בכלל לתבוע אותו קודם?

לא בטוח שהבנתי - אם הדולה לא מכוסה על-ידי הביטוח הפרטי (משלים השב"ן), למה לנסות בכלל לתבוע אותו קודם?
יש לי תקרה של 5,000 במשלים שבן, ו2,000 בשבן.

אם אני תובע קודם את המשלים שבן, זה אוכל לי 1800 מהתקרה של השבן, ונשאר לי 200 לדולה.

אם אני תובע קודם את המשלים אני קבל חזרה 60% שזה 1,440 מתוך 2,400. אחרי זה אקבל 75% בחזרה מהשבן מהיתרה אז אקבל 720 מהשבן, וישאר 1280 לדולה.

סה"כ 3,440 החזר בשיטה הזו לעומת 2,540 במידה ואני תובע קודם את השבן על 1800, ואז מקבל עוד 540 מהמשלים שבן, ואז נשאר לי רק 200 לדולה.

@FIYaacov אם אכן אין כיסוי לדולה בביטוח הפרטי שלך, כל הרעיון הזה תיאורטי כי לא תקבל מהם שקל - אז או שלא הבנתי את כוונתך בהודעה הזו או שיש פה משהו אחר שאני מפספס.
בשב"ן יש החזר על דולה שאין בביטוח

@FIYaacov אם אכן אין כיסוי לדולה בביטוח הפרטי שלך, כל הרעיון הזה תיאורטי כי לא תקבל מהם שקל - אז או שלא הבנתי את כוונתך בהודעה הזו או שיש פה משהו אחר שאני מפספס.
יש לי שתי הוצאות גדולות שאני יכול לתבוע ביטוחים מסוימים במסגרת סל הריון.

סקירה - 2,400
דולה - 2,500

דרך השב"ן מקבל בחזרה 75% מההוצאה אבל עם תקרה ל-2,000 לכל הריון.

דרך המשלים שב"ן מקבל 60% בחזרה אם תובע אותם ראשונים, או 80% מהיתרה אם תבעתי קודם את השב"ן.

אז יש לי שתי אופציות:

אם אני תובע קודם את המשלים שבן, זה אוכל לי 1800 מהתקרה של השבן, ונשאר לי 200 לדולה.

אם אני תובע קודם את המשלים אני קבל חזרה 60% שזה 1,440 מתוך 2,400. אחרי זה אקבל 75% בחזרה מהשבן מהיתרה אז אקבל 720 מהשבן, וישאר 1280 לדולה.
והמסקנה:
סה"כ 3,440 החזר בשיטה הראשונה (1,440 מהביטוח על הסקירה ועוד 720 מהשבן ועוד 1280 מהשבן על הדולה) לעומת 2,540 במידה ואני תובע קודם את השבן על הסקירה (ואז זה 1800 מהשבן ועוד 540 מהביטוח, ונשאר רק 200 החזר לדולה)

נערך לאחרונה ב:
אוקיי, הבנתי, כשאתה אומר "יישאר X שקלים לדולה" אתה מתכוון שיישאר סכום שלא תקבל עליו החזר. אני חשבתי שאתה מתכוון שהסכום הזה נותר לתביעה מהביטוח השני.

לגבי זה -
דרך המשלים שב"ן מקבל 60% בחזרה אם תובע אותם ראשונים, או 80% מהיתרה אם תבעתי קודם את השב"ן.
זה תנאי מפורש מהפוליסה שלהם? מעניין, אף פעם לא נתקלתי במדרגות כיסוי שונות כתלות בסדר הנתבעים. טריק דומה למה שעשו בעבר של מתן "פיצוי" למבוטחים על אי-הפעלת הפוליסה ותביעת השב"ן, עד שזה נאסר.

על פניו אם אלה תנאי הפוליסה, ברור שתביעה הפוכה אפשרית. גם לשב"ן וגם לביטוחים המשלימים יש גילוי על תביעה קודמת שהוגשה בנושא / כוונה להגיש תביעה עתידית, עם חובת עדכון בדיעבד, שנועדה למנוע מהם מלשלם לך יותר מהסכום הכולל שמגיע תמורת ההוצאה (כלומר להגביל את השיפוי מכל המבטחים עד לגובה ההוצאה בפועל).

פתחתי טופס תביעת החזרים של מנורה, ואחת השאלות בו היא "האם הגשת או בכוונתך להגיש תביעה לביטוח המשלים בקופה או לביטוח פרטי אחר?"
בהמשך הם מציינים כי "באפשרותך לתבוע גם את הביטוח המשלים של קופת החולים או את הביטוח הפרטי בחברה אחרת, באם קיים ברשותך. במידה ותעשה כך, יוחזר לך ההפרש בין הסכום הנתבע לסכום ששולם על ידי הגורם האחר ועד לסכום הנקוב בתנאי הפוליסה וללא ניכוי השתתפות עצמית."

בסוף יש גם התחייבות לעדכון במקרה של תביעה של צד ג' - "הריני מצהיר כי הקבלה המקורית ברשותי או לחילופין, כי במידה ותבעתי או אתבע את הביטוח המשלים בקופת החולים / ביטוח פרטי בחברה אחרת ... אדווח על כך לחברת הביטוח."

אתה מתכוון שיישאר סכום שלא תקבל עליו החזר
הפוך, זה סכום שאקבל עליו החזר כי זה נשאר בתקרה של סל ההריון של השב"ן.

זה תנאי מפורש מהפוליסה שלהם?
כן. פוליסה של אינטל.
על פניו אם אלה תנאי הפוליסה, ברור שתביעה הפוכה אפשרית.
אז שאלתי כי בהתחלה הסוכן אמר שלא ניתן. היום חזר אליי שניתן :)

אכן, כמובן רק על ההפרש שנותר.

2,500 זו הוצאה גבוהה על ילד?
החיים שלך תותים.

2,500 זו הוצאה גבוהה על ילד?
איפה כתבתי שזה גבוה?

עריכה: ערכתי שם ל"יש לי שתי הוצאות גדולות שאני יכול לתבוע ביטוחים מסוימים במסגרת סל הריון"
:)

אני תבעתי שב"ן ופרטי במקרה אחד ופרטי ושב"ן במקרה אחר.
כאשר תבעתי את השב"ן קודם - הביטוח הפרטי החזיר את היתרה ללא השתתפות עצמית.
מכאן אני הסקתי שעבור הביטוח שברשותי, במידה והכיסויים דומים - עדיף קודם למצות את השב"ן ורק אח"כ את הפרטי.

מכאן אני הסקתי שעבור הביטוח שברשותי, במידה והכיסויים דומים - עדיף קודם למצות את השב"ן ורק אח"כ את הפרטי
פר תביעה, זה נכון.

שים לב, שאני גם מתכנן תביעה עתידית על כיסוי שאין בביטוח, אלא רק בשב"ן ושמצד שני יש תקרה לשב"ן.

שים לב, שאני גם מתכנן תביעה עתידית על כיסוי שאין בביטוח, אלא רק בשב"ן ושמצד שני יש תקרה לשב"ן.

אם כך, אז אחזק שזה אפשרי בהחלט כפי שאמר לך הסוכן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y ערעור על תביעת ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 3
D תביעת ביטוח בריאות פרטי *וגם* שב"ן צרכנות פיננסית 10
S תביעת אובדן כושר עבודה מהפנסיה אוף טופיק 5
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J תביעת חברת תעופה אוף טופיק 1
Z תביעת שיבוב נדל"ן 69
Shnizelia תביעת אבטלה כאשר יש חוזה עבודה חתום אוף טופיק 5
hommie התייעצות לגבי שמאות לפני תביעת יזם נדל"ן 2
LtWorf תביעת רכב - ויתור סודיות - טופס 1010 צרכנות פיננסית 1
T תביעת מעסיק בנוגע לניוד קרן השתלמות פוסטים מאיכות נמוכה 7
yossik תביעת סלקום/אקספון צרכנות פיננסית 1
מ תביעת קרן הפנסיה צרכנות פיננסית 9
W ביטוח נהג צעיר ליברה צרכנות פיננסית 31
ה ביטוח מנהלים ישן עם מקדם נמוך בדמי ניהול גבוהים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
A גביית ביטוח שארים למרות קיום מסמך המבטל זאת - איך להתנהל מול הגוף המנהל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
J ביטוח לדירה שכורה כשוכר ואחריות צולבת צרכנות פיננסית 5
עלילה מסלול שעבוד נכס לחברת ביטוח (ולא בנק) נדל"ן 5
A ביטוח סיעודי (2024) - מה הטעם? צרכנות פיננסית 0
A ביטוח סיעודי - מוצר הגיוני? צרכנות פיננסית 9
D ביטוח פרטי מהעבודה עם הצהרת בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ה ביטוח מקיף וחובה בחברות נפרדות צרכנות פיננסית 1
V ביטוח לאומי והחזר מס לשכירים מיסים 10
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
M ביטוח בריאות אחרי הרפורמה בסוף 2023 צרכנות פיננסית 9
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
מ ביטוח לאומי על רווחים בשוק ההון מיסים 11
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
the_newbie האם יש היגיון להחזיק ביטוח שב"ן בתקופת RELOCATION? צרכנות פיננסית 2
השמח בחלקו מס ירושה לאזרחים אמריקאים: ביטוח חיים ופרובייט מיסים 8
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
T ביטוח נכות\אכ"ע בלי הפקדות לקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
א ביטוח דירה לדירה חדשה מקבלן נדל"ן 6
identitybridge חווות דעת בתשלום על התיק ביטוח לעצמאים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
I ביטוח לאומי - בונוס חד פעמי מיסים 61
P כדאיות ביטוח רכב צרכנות פיננסית 6
ס ביטוח לאומי כסטודנט וכשכיר מיסים 6
F ביטוח בניין משותף צרכנות פיננסית 8
מ עלויות ביטוח גבוהות בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A ביטוח שארים בקר"פ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
1337justme ביטוח נגד נזקי טרור נדל"ן 6
M החלפת ביטוח חיים למשכנתא צרכנות פיננסית 5
ttmoon הפסקת ביטוח מנהלים ומעבר לפנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
S פנסיה מקיפה - ביטוח מינימלי על א.כ.ע ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S מעסיק משלם על ביטוח אובדן כושר עבודה - שאלה לגבי הפקדה לקרן פנסיה משלימה או קופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y ביטוח מנהלים מול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
S ביטוח חיים עם תשלום קבוע ל 15 שנים או לא צרכנות פיננסית 12
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S הפעלת ביטוח תכולה צרכנות פיננסית 6
B ביטוח לאומי מקסימלי על מכירת RSU מיסים 7

נושאים דומים

Back
למעלה