• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שרשור המלצות ספרים

קראתי את 'המיליונר מהדלת ממול' (the millionaire next door) ולא נפלתי בכלל. מספיק לטעמי לקרוא את עשרות העמודים הראשונים. בשאר הספר הם פשוט חוזרים על עצמם. רמת הכתיבה נמוכה ודומה יותר ל'ספרי מנהלים' מאשר לספרי כלכלה טובים. אין היסטוריה ואין קונטקסט רחב יותר, פשוט חזרה על אותם טיעונים שוב ושוב.
מסכים- אפשר לסכם את זה ב:
- אל תהיו בזבזנים.
- תהיו מודעים לתקציב הוצאות והכנסות.
ו... זהו בערך :)

התחלתי לקרוא את your money or your life, ואני חייב להודות שבינתיים התרשמתי מאוד לרעה. הספר מתחיל בעודף הפחדות (העולם הולך לעזעזעל, הכל נהיה יקר, הפנסיה שלכם לא שווה כלום). אחרי זה הם משתמשים בטיעון הלעוס על 'כסף הפיאט', שהוא לא 'אמיתי' כמו הכסף שהיה פעם (שהיה מבוסס על זהב, שהוא כידוע דבר בעל ערך 'אמיתי'). אחר כך יש איזה חמישים עמודים של 'למה לקרוא את הספר הזה' או 'איך הספר הזה ישנה לכם את החיים', ואחרי זה קצת עיצות מועילית ברמה יותר נמוכה מהבלוג.

הספר 'מי הזיז את הגבינה שלי' או באנגלית 'Who Moved my Cheese', של דר' ספנסר ג'ונסון.
ספר תובנתי חשוב שמציג עד כמה אנחנו מפחדים משינויים.
נהניתי יותר מהגירסה באנגלית, בכל אופן - מומלץ בחום.
מצטרפת להמלצות על 'האדם מחפש משמעות' של ויקטור פרנקל. ספר חשוב מעין כמותו.
וכן ל'חשוב והתעשר' של נפוליון היל, למרות שהוא ספר קצת כבד.

התחלתי לקרוא את your money or your life, ואני חייב להודות שבינתיים התרשמתי מאוד לרעה. הספר מתחיל בעודף הפחדות (העולם הולך לעזעזעל, הכל נהיה יקר, הפנסיה שלכם לא שווה כלום). אחרי זה הם משתמשים בטיעון הלעוס על 'כסף הפיאט', שהוא לא 'אמיתי' כמו הכסף שהיה פעם (שהיה מבוסס על זהב, שהוא כידוע דבר בעל ערך 'אמיתי'). אחר כך יש איזה חמישים עמודים של 'למה לקרוא את הספר הזה' או 'איך הספר הזה ישנה לכם את החיים', ואחרי זה קצת עיצות מועילית ברמה יותר נמוכה מהבלוג.
הרעיון הבסיסי של הבלוג הזה מבוסס (גם אם לא ישירות) על הספר הזה. ומבחינה כרונולוגית, הספר יצא כשהסולידית לא רק שעוד לא הייתה סולידית, אלא גם (כנראה) עוד לא שמעה על המונח הזה.
כך שלהגיד שהספר משתמש ברעיון "לעוס", זה כמו להגיד שהתנ"ך טוחן את "הרעיון הלעוס" של עשרת הדברות.

כך שלהגיד שהספר משתמש ברעיון "לעוס", זה כמו להגיד שהתנ"ך טוחן את "הרעיון הלעוס" של עשרת הדברות.
צודק, האמת שבכלל לא שמתי לב שכתבתי 'לעוס', זו לא המילה המתאימה. אני לא אוהב את הטיעון כי אני לא מסכים איתו, לא כי הוא לעוס.

התקדמתי קצת בספר, זה ספר עזרה עצמית, וכתוב כמו ספר עזרה עצמית, אני מאוד אלרגי לכתיבה הזו (מיליון דוגמאות, חזרה אינסופית על סיסמאות וטיעונים), אני מבין מדוע הוא היה חשוב היסטורית וכו', אבל כרגע, ובמיוחד כשאפשר לקרוא דברים ברמה יותר גבוהה, לא הייתי ממליץ עליו לאף אחד.

מיליון דוגמאות, חזרה אינסופית על סיסמאות וטיעונים
זה מה שהפריע גם לי בספר.
אבל כמו שכבר כתבתי בעבר, הספר הזה מעביר את אותם הרעיונות כמו הבלוג (ללא הפן ה"השקעתי"), רק בצורה יותר "נעימה לאוזן".

גם אם הייתי קורא אותו מבלי להיחשף לבלוג. החזרה המרובה, השפה הילדותית והדוגמאות הסחיות היו מפריעות לי (כפי שקרא עם ספרי עזרה עצמית נוספים שקראתי). לראיה בכיוון ההפוך, קראתי את 'הליכה אקראית בוול סטריט ' לאחר קריאה בבלוג והוא לא חידש חי הרבה. אבל הבנתי ממנו בכל זאת. הכתיבה הייתה טובה.

שוב בכיוון ההפוך, 'המיליונר מהדלת ממול' חידש לי הרבה מאוד, ובכל זאת לא הבנתי ממנו כלל. למעלה כתבתי מדוע

נערך לאחרונה ב:
אלף תשע מאות שמונים וארבע - ג'ורג' אורוול. ספר פוקח עיניים בהחלט ומאתגר.
Bachelor Pad Economics - Aaron Clarey. ספר שלדעתי פשוט חובה לכל גבר בגילאים 16-25 לקרוא. הספר מתמקד בעיקר בשני הדברים שהכי מעניינים גברים בקבוצת הגיל הזו: כסף ונשים.

(1984 כשקראתי והוא נכנס לאחד מאהובים עלי ביותר לא היה בגלל המסר הפוליטי שממש לא הבנתי אז, אלא פשוט מהיותו ספר טוב והזוי)

תגידו, יש כאן עוד אנשים שבידלותם היו מכורים לצמרמורת?

כמובן, וגם לספרי המשחק של 'כישוף'

לא מכירה:/
מה עם אנימורפס- חבורת ילדים בעלי יכולת להפוך לחיות כדי להציל את העולם מפני רכיכות אפורות שמשתלטות לאנשים על המוח?:)

תגידו, יש כאן עוד אנשים שבידלותם היו מכורים לצמרמורת?
Oh my lord... הגם שאול בנביאים?!
אף פעם לא הבנתי את הקטע של הסדרה הזו. כשהייתי ילד חשבתי שספרים כמו צמרמורת והארי פוטר זה ההיי-לייט של ספרים אז בגלל זה לא אהבתי לקרוא. בהארי פוטר קראתי עד קצת אחרי האמצע של הסדרה ואז נטשתי באמצע אחד הספרים. בצמרמורת אפילו לא נגעתי.

@Sinister קראת את ז'ול וורן וסדרת כישוף בתור ילד ? הממ אני חושב שאני מדבר עם עצמי כרגע D: יש לך טעם מעולה בספרים !!!
ג.נ. כותב שורות אלו מחזיק בכל הסדרה של סדרת כישוף שיצאה במהדורה מוגבלת (לקח לי כמעט 13 שנים לאסוף את כולם o_o).

Oh my lord... הגם שאול בנביאים?!
אף פעם לא הבנתי את הקטע של הסדרה הזו. כשהייתי ילד חשבתי שספרים כמו צמרמורת והארי פוטר זה ההיי-לייט של ספרים אז בגלל זה לא אהבתי לקרוא. בהארי פוטר קראתי עד קצת אחרי האמצע של הסדרה ואז נטשתי באמצע אחד הספרים. בצמרמורת אפילו לא נגעתי.

הארי פוטר אחד הספרים הגאוניים, אבל כל אחד וטעמו:)

נתקלתי לאחרונה בספר בשם הזה. ספר קטן שטומן בחובו הרבה.
בקצרה, הבחור היה ספקולנט מוצלח שהרוויח והפסיד הון עתק בתחילת המאה העשרים.

כשהתחלתי את הספר נרתעתי מהעניין. מה להשקעה פסיבית ולביוגרפיות של ספקולנטים?
אבל הספר הוא יותר מתיאור של ספקולציות. הוא כולל אבחנות חדות על הפסיכולוגיה של המשקיע, על התנהגות השווקים, ואפילו על ברבורים שחורים.

אה, והוא אפילו כתוב בצורה לא רעה.

תהנו

קישור מויקפדיה

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
ספרי יו נסבו והאנטי גיבור שלו, הארי הולה. מתח סקנדינבי טוב

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שרשור שיתוף עמותות מיוחדות אוף טופיק 2
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
Tsachi01 שרשור מסעדות מומלצות אוף טופיק 17
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
anonyshmeger שרשור אמרות כנף אוף טופיק 22
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
Mr. Bigglesworth שרשור בחירות 2021 אוף טופיק 187
ט מחפשת שרשור על השקעה לטווח קצר שוק ההון 4
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
wa11a שרשור מתכונים לתקופת הקורונה אוף טופיק 27
Myrath כלכלה ופיננסים - שרשור ביאור למושגי יסוד אוף טופיק 8
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
כ שרשור תשרים וטיפים אוף טופיק 10
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
always.smile שרשור שאלות על האקסולידית צרכנות פיננסית 5
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
P שרשור מפורום BOGLEHEADS - קבוצה ישראלים שוק ההון 7
Jane Doe שרשור זכויות בסיסיות אוף טופיק 225
Roi שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 729
ס שרשור דמי ניהול שמשיגים דרך שימור לקוחות צרכנות פיננסית 13
Jane Doe שרשור חזיות סולידיות אוף טופיק 35
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
Y שרשור All around player מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2083
yossik למה מספר מגיבים לא קוראים שרשור מתחילתו לפני שמגיבים? אוף טופיק 8
c881 שרשור "פעמונים" לדוגמה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
K פרויקט פריסייל-המלצות נדל"ן 2
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
H המלצות והמשך דרך התפתחות אישית 75
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3

נושאים דומים

Back
למעלה