• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שרשור המלצות ספרים

מכמה סיבות, העיקרית שבהן היא שלפי הקישור שציינת נשמע שהמחקר של הכותבת מקדם למעשה עקרונות קלישאתיים הקשורים להצלחה, שלי באופן אישי לקח הרבה מאוד זמן לנשל מעצמי.

קיבלתי תחושה שונה מהספר.

הכותבת מדברת על זה שהמפתח להצלחה הוא הרבה עבודה קשה לאורך זמן.
להמשיך גם כשקשה, להמשיך גם כשאין תוצאות מיידיות.

לא הרגיש לי כקלישאה

הכותבת מדברת על זה שהמפתח להצלחה הוא הרבה עבודה קשה לאורך זמן.
להמשיך גם כשקשה, להמשיך גם כשאין תוצאות מיידיות.
באמת היית זקוק לספר שלה על מנת לגלות את העיקרון הזה או להכיר בהשפעתו?

אני חושב שככל שנאכיל את עצמנו עוד ועוד עם הרעיונות הללו, ייווצר אפקט הפוך.

רק שים לב, איני בהכרח מערער על עצם הרעיון שציינת, המועבר בספר, אלא על הדרך שאנו ממשיכים לאכול אותו ואת דומיו עוד ועוד.

לא הבנתי, אם אני קורא עצה שאני בהגיון בריא יכול להגיע אליה, אני אדחה את העצה הזו?

חלילה.

אתה אמור לדחות עצות שככל הנראה פומפמו בך עוד בהיותך תינוק ובשלב זה בחייך, מרוב שפומפמו כלכך הרבה, כבר אינן מועילות ואף עלולות להזיק (ניתן אף להוריד את המילה "עלולות" ברוב המקרים).

כמובן שזוהי רק דעתי האישית והלא מכלילה.

אני חושב שככל שנאכיל את עצמנו עוד ועוד עם הרעיונות הללו, ייווצר אפקט הפוך.

רק שים לב, איני בהכרח מערער על עצם הרעיון שציינת, המועבר בספר, אלא על הדרך שאנו ממשיכים לאכול אותו ואת דומיו עוד ועוד.

האמת שכן.

אחד הדברים שהכותבת מדברת עליו בהרחבה זו העובדה שבחברה שלנו אנו נוטים לייחס הרבה מההצלחה של אנשים לכישרון מולד.
היא טוענת (ומבססת את הטענה היטב) שההבדל המשמעותי בין מקצוען לחובבן אינו מולד אלא זמן אימון וסגנון אימון.

אני אישית הרגשתי שהספר פקח לי את העיניים בתחום הזה.

אמר המחבר:
החיבור הזה לא חיברתי ללמד לבני האדם את אשר לא ידעו, אלא להזכירם את הידוע להם כבר ומפורסם אצלם פרסום גדול. כי לא תמצא ברוב דבריי אלא דברים שרוב בני האדם יודעים אותם ולא מסתפקים בהם כלל. אלא שכפי רוב פרסומם, וכנגד מה שאמיתם גלויה לכל, כך ההעלם מהם מצוי מאוד והשכחה רבה.
(הקדמת מסילת ישרים)

אמר המחבר:
החיבור הזה לא חיברתי ללמד לבני האדם את אשר לא ידעו, אלא להזכירם את הידוע להם כבר ומפורסם אצלם פרסום גדול. כי לא תמצא ברוב דבריי אלא דברים שרוב בני האדם יודעים אותם ולא מסתפקים בהם כלל. אלא שכפי רוב פרסומם, וכנגד מה שאמיתם גלויה לכל, כך ההעלם מהם מצוי מאוד והשכחה רבה.
(הקדמת מסילת ישרים)
אז מוטב שמסילת ישרים ישלחו תזכורת בוואצפ' או ב-OUTLOOK.. חבל על הדפים, התחממות גלובאלית מתקרבת.

אחד הדברים שהכותבת מדברת עליו בהרחבה זו העובדה שבחברה שלנו אנו נוטים לייחס הרבה מההצלחה של אנשים לכישרון מולד.
זה מצחיק אתה יודע? הרי שאם העקרונות שצוינו בכתבה תופסים מקום בספרה, הרי שתחושת הכישלון המולד רק אמורה להתחזק בקרב הקורא הישראלי הממוצע.

היא טוענת (ומבססת את הטענה היטב) שההבדל המשמעותי בין מקצוען לחובבן אינו מולד אלא זמן אימון וסגנון אימון.
לא יודע מה לגבי סגנון אימון, אבל שתי הנקודות: מולד VS סביבה וזמן אימון נחקרו רבות ולא מחדשים בשום דבר, כך שלא ברור לי מדוע היא טרחה לכתוב ספר במקום לקבל על הראש מביקורות חוקרים. אשמח שתסביר לי מהו ההבדל הייחודי במחקרה, שמבחינתך עשה את ההבדל וחידש משהו תחת השמש.

אני ממש מתאפק מלכתוב מה באמת הבעיה עם ספרים מהסגנון הזה.. אל תגרמו לי לעשות זאת בהתחשב במדיניות ששוררת כאן בפורום בדבר עריכת הודעות.

אני ממש מתאפק מלכתוב מה באמת הבעיה עם ספרים מהסגנון הזה.. אל תגרמו לי לעשות זאת בהתחשב במדיניות ששוררת כאן בפורום בדבר עריכת הודעות.

אדרבה בוא נשמע. עד כה לא השתכנעתי מהביקורת שלך על ספר שלא קראת...

как говорит наш дорогой шеф если человек....

היתי שמח לשמוע. ברצינות.

שאלה שחשבתי שכאן המקום המתאים לשאול:
מצאתי באינטרנט בpdf את random walk down Wall Street. זה נמצא באתר של אוניברסיטת עזה (בחיי). נראה לכם שזה חוקי? מצד אחד זו אוניברסיטה ולא סביר שהיו מסתכנים בדבר כזה. מצד שני, אוניברסיטת עזה, לכו תדעו..
ניסיתי לשלוח מייל לברטון מלכיאל. אין לי מושג אם הוא יתייחס בכלל.

בכל מקרה, אם למישהו יש את הספר בעברית להשאלה באיזור המרכז - אשמח לדעת

מצד אחד זו אוניברסיטה ולא סביר שהיו מסתכנים בדבר כזה. מצד שני, אוניברסיטת עזה, לכו תדעו
אם תסתכל על הלינק של הספר תראה שהוא תחת הספריה האישית של אחד המרצים לכלכלה שם Dr. Wael Hamdy Al Daya
כך שיש סיכוי לא רע שהם בכלל לא יודעים שהוא העלה את זה לשם.
מצד שני שאלו יהיו הצרות שלנו עם עזה

שאלה שחשבתי שכאן המקום המתאים לשאול:
מצאתי באינטרנט בpdf את random walk down Wall Street. זה נמצא באתר של אוניברסיטת עזה (בחיי). נראה לכם שזה חוקי? מצד אחד זו אוניברסיטה ולא סביר שהיו מסתכנים בדבר כזה. מצד שני, אוניברסיטת עזה, לכו תדעו..
ניסיתי לשלוח מייל לברטון מלכיאל. אין לי מושג אם הוא יתייחס בכלל.

בכל מקרה, אם למישהו יש את הספר בעברית להשאלה באיזור המרכז - אשמח לדעת

לא יודע אם אתה מכיר או בדקת, אבל אפשר להתקשר/לבדוק אצל 'סיפור חוזר', הם מוכרים ספרים משומשים ב-20 ש"ח בלבד. יכול להיות שיש להם את זה בסניף רחוק ממך ואז תצטרך לשלם על המשלוח אם אתה לא מתכוון ללכת עד לשם. ממליץ לבדוק. מצאתי אצלם ספרים במצב חדש לחלוטין במחיר המצחיק הזה (לפחות אחד מהם היה עולה 140 שקל במקומות אחרים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שרשור שיתוף עמותות מיוחדות אוף טופיק 2
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
Tsachi01 שרשור מסעדות מומלצות אוף טופיק 17
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
anonyshmeger שרשור אמרות כנף אוף טופיק 22
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
Mr. Bigglesworth שרשור בחירות 2021 אוף טופיק 187
ט מחפשת שרשור על השקעה לטווח קצר שוק ההון 4
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
wa11a שרשור מתכונים לתקופת הקורונה אוף טופיק 27
Myrath כלכלה ופיננסים - שרשור ביאור למושגי יסוד אוף טופיק 8
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
כ שרשור תשרים וטיפים אוף טופיק 10
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
always.smile שרשור שאלות על האקסולידית צרכנות פיננסית 5
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
P שרשור מפורום BOGLEHEADS - קבוצה ישראלים שוק ההון 7
Jane Doe שרשור זכויות בסיסיות אוף טופיק 225
Roi שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 729
ס שרשור דמי ניהול שמשיגים דרך שימור לקוחות צרכנות פיננסית 13
Jane Doe שרשור חזיות סולידיות אוף טופיק 35
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
Y שרשור All around player מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2083
yossik למה מספר מגיבים לא קוראים שרשור מתחילתו לפני שמגיבים? אוף טופיק 8
c881 שרשור "פעמונים" לדוגמה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
K פרויקט פריסייל-המלצות נדל"ן 2
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
H המלצות והמשך דרך התפתחות אישית 75
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3

נושאים דומים

Back
למעלה