• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שרשור בחירות 2021

מצב
הנושא נעול.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,771
אני נהנה מהדיונים כאן בפורום בנושאים פוליטיים ולכן פותח את הנושא הנ"ל.
לא מצרף סקר כרגע גם ככה כל הבחירות גרועות
זהו נושא נפיץ במיוחד - אבקש לשמור על כללי הדיון המקובלים גם כשאחרים מדברים שטויות לכאורה :)

השנקל שלי משמאל לימין:
  • הרשימה המשותפת - מקווה מאד שיבוא יום ואחוז נכבד מהחברה הערבית ישתתף בממשלה. ערבוב מוזר בחסות אחוז חסימה גבוה (חוק מטומטם שמקדם קבוצות לחץ). זה בערך שיתוף פעולה בין מרצ, הבית היהודי ונעם.

• מרצ - פוליטית יש להם הרבה רצון טוב אבל אנטי פרגמטיים לדעתי. כלכלית הם סוכני בורות לצערי ומושכים בכיוון שגוי. מבחינת ליברליות חברתית הם קצת פרוגרסיביים מדי לטעמי אבל בהתחשב במצב דת/מדינה כנראה מושכים לכיוון הנכון בגדול.
  • עבודה - ברוך שפטרנו. היו שם "אנשים איכותיים" שקידמו את כל מה שרע בכלכלה. איבדו כל כיוון בשאר התחומים בעשור האחרון.
  • כחול לבן - כמו העבודה אבל בהילוך מהיר. גנץ ספציפית לדעתי ישוריין בליכוד עם כמה שעזר ותמך בנתניהו. ניסנקורן הפתיע לטובה את מי שלא לקח בחשבון את זה שהוא לא סוציאליסט אלא סתם פוליטיקאי יחסית סביר. כלומר בהסתדרות הוא קידם את האג'נדה של ההסתדרות ושל עצמו ובמשרד המשפטים קידם את האג'נדה של מערכת המשפט ושל עצמו.
  • חולדאי - לא התרשמתי במיוחד. יש הבדל גדול בין מדינת תל-אביב לכנסת ומי שהיה ראש עיר כנראה מוצלח לאו דווקא יהיה ח"כ/שר מוצלח. צריך בסיס כח בפוליטיקה ושלו היה מפלגת העבודה בעיקר. נראה מה האג'נדה שלו.
  • יש לפיד - קראתי פעם את המצע שלהם. פופוליזם טהור. בשרשור אחר ניסיתי להבין מה האג'נדה שהוא מקיים. אם מישהו ימצא משהו חוץ מ"אנטי-חרדים" שיגלה לי. מקורב לאולמרט ולאותה גווארדיה אם מישהו חושב שהוא פחות מושחת.
  • בוגי - אידאולוג שבמקרה נמצא בפוליטיקה. איני בטוח שהוא מחובר תמיד למציאות (לא בקטע של דמנציה פשוט נותן לאידאולוגיה לסמא את עיניו)
  • סער - פוליטיקאי ימני אידאולוג. לדעתי הוא ובוגי מתאימים אחד לשני כמו כפפה ליד. כרגע יש הרבה ספק אם ישב תחת נתניהו, לדעתי אם יצרף את בוגי זו תהיה סוג של חותמת כשרות לשניהם. לסער שבאמת מתנגד לנתניהו ולבוגי שהוא גם יודע להיות פרגמטי (בוגי עשה את זה גם עם לפיד האמת אז קצת הוכיח את זה גם אז).
  • ליברמן - לא יודע מה קרה בינו ובין ביבי אבל אני כרגע יותר סומך עליו מאשר על המשותפת שלא ישב איתו. כרגע מקדם אג'נדה אנטי-חרדית ובעד חוק אזרחי יותר. היו למפלגתו יותר פרשיות שחיתות פר ח"כ מכל מפלגה אחרת :) אז אם הוא בעצמו לא מושחת הוא בהחלט יודע לבחור אותם
  • חרדים - מקדמים את האג'נדות שלהם על חשבון הרווחה ארוכת הטווח של המדינה והציבור שלהם. sad, very sad.
  • הליכוד - מפלגה שהייתה דמוקרטית נכנעה והפכה למפלגת ביבי וקבוצות הלחץ ב100%. מנוהלת ע"י אדם שלפי העובדות שהודה בהן מושחת (אולי לא יותר מאחרים). עשור בשילטון וקידמה מעט מאד אג'נדה. 'נזכרו' לאחרונה במערכת המשפט אחרי שסיימו לטפל בפרקליטות ובמשטרה ועכשיו מצבן מצוין.
  • ימינה - מיש מש בין אנשי בנט שלמעשה דומים לפלג ליברלי-לאומי בליכוד ובין אנשי סמוטריצ' שהם אנשי מפד"ל חרד"לים קלאסיים. הערבוב הזה מונע משני הצדדים להיות אפקטיביים ולקדם איזשהי אג'נדה קוהרנטית. ימליצו על ביבי לראשות הממשלה.
אני אישית כרגע (וגם בבחירות האחרונות) נוטה לליברמן. הנזק של הליכוד/נתניהו לשלטון החוק והתמריצים הפוליטיים שלו להשאר ולתת לכל קבוצת לחץ על חשבון איזשהי אג'נדה קוהרנטית שתיטיב עם המדינה, ביחד עם הטיפול המפתיע לרעה בקורונה מצדיק בעיני הצבעה שהיא 80% רק-לא-ביבי ו20% הצבעה לפוליטיקאי מיומן שרוצה כרגע לקדם אג'נדה שאני מסכים איתה
לעתים אני שוקל להצביע ללפיד אבל הוא פשוט כ"כ נתניהו שזה הזוי לי. כלומר מעדיף להשאר למעלה על חשבון כל אג'נדה.

עד שלא יעלו את אחוז החסימה ל20-30 חבל על הזמן

נוטה לליברמן
כלכלית זה לפיד העבודה מרצ
שחיתותית זה ליכוד וצפונה
מבחינת מפלגה של איש אחד - גם ליכוד וצפונה
פופוליזם - מוחלט. כמו לפיד
מדינית - לך תדע. בין טרנספר לבין לאיודעמה

לא יודע איזה תועלת המפלגה הזו יכולה להביא למישהו. אולי מבחינה אנטי חרדית קצת. חוץ מזה? כלום

כלכלית זה לפיד העבודה מרצ
העבודה ומרצ הרבה יותר גרועים מלפיד
שחיתותית זה ליכוד וצפונה
כן.
מבחינת מפלגה של איש אחד - גם ליכוד וצפונה
כן.
פופוליזם - מוחלט. כמו לפיד
כן.
מדינית - לך תדע. בין טרנספר לבין לאיודעמה
ראינו אותו כשר ביטחון/חוץ לא עשה כלום. הכל פקה פקה
לא יודע איזה תועלת המפלגה הזו יכולה להביא למישהו. אולי מבחינה אנטי חרדית קצת. חוץ מזה? כלום
אין מישהו שמקדם הפרדת דת ומדינה יותר חזק וזה מעניין את הציבור שלו יותר.
כמו כן ויותר חשוב בעיני כמו שציינתי - נראה שהוא הכי מובטח לא לשבת עם ביבי והחרדים שבטווח הקצר זה מה שמעניין אותי.

אין מישהו שמקדם הפרדת דת ומדינה יותר חזק וזה מעניין את הציבור שלו יותר.
כמו כן ויותר חשוב בעיני כמו שציינתי - נראה שהוא הכי מובטח לא לשבת עם ביבי והחרדים שבטווח הקצר זה מה שמעניין אותי
אין אדם, בפוליטיקה הישראלית שיותר קרוב לחרדים מאשר ליברמן.

נערך לאחרונה ב:
גנץ ספציפית לדעתי ישוריין בליכוד עם כמה שעזר ותמך בנתניהו.
בבחירות האלה גנץ לא ישודרג בשום מקום,
כמו שרשמתי פה בעבר,
התקשורת מהללת כל בחירות מישהו אחד ושומרת עליו כמו אתרוג, עד שהוא נכשל ואז מורידים לו את הראש.
ע"ע גנץ, אריק שרון והחקירות, בוזי הרצוג וכו... ובדיוק כמו שעושים עכשיו לסער.
עם גנץ זה היה שניה אחרי שהוא חבר לנתניהו. היפוך של 180 מעלות תוך יום ומאז לא הפסיקו לדרוס אותו.
הוא לא ישודרג בשום רשימה, בבחירות האלה גנץ רק יוריד מנדטים לכל מי שיקח אותו.
חולדאי יהיה כמו רון קובי למי שזוכר, (כוכב עולה ונופל הרבה רעש וצילצולים)
בבחירות האלה (לגזור ולשמור) סער יקים מפלגה עם ביבי (סטייל גנץ) ומפלגת ימין.
כל המפלגות הקטנות שנפתחות כל יום, בסוף יגמרו מתחת לאחוז החסימה, או יצטרפו למפלגה קיימת שלא תוסיף לעצמה שום מנדט.
מה שכן... הרב אמסלם פתח מפלגה בשם "עם שלם" והוא מייצג את החרדים שכן רוצים לעבוד, ללמוד לימודי ליבה, ומייצג גם את קול הנשים
עזבו שניה את הבן אדם, לדעתי הוא לא יעבור את אחוז החסימה, אבל לדעתי זאת פריצת דרך בגישת החרדים, שכיום מיוצגים רק ע"י 2 מפלגות עם מטרה אחת.
ובנימה של הכתובת היתה על הקיר,
כל מה שאמרו על גנץ שהוא חסר עמוד שידרה, לא פוליטיקאי, מובל ולא מוביל וכו...
והשתיקו את זה רק כדי לתת לו "צ'אנס",
בסוף כל זה התפוצץ לנו בפנים.

נערך לאחרונה ב:
פה קבור הכלב. ולא רק הוא.
אין ספק שככל שאני קורא ודן יותר על פוליטיקה אני מבין יותר שמדובר בברירה כוזבת במקרה הטוב.
מצד שני כשהתקשורת והציבור מתאכזבים כל פעם מחדש אני כבר לא מופתע.

גנץ זה היה שניה אחרי שהוא חבר לנתניהו.
לדעתי הוא הרוויח ביושר את הביקורת. כחול לבן הייתה מפלגה של חזון בודד, "רק לא ביבי". בפועל גנבו קולות של חצי מיליון מצביעים וישבו איתו בהזדמנות הראשונה שהייתה להם.
מרצ - פוליטית יש להם הרבה רצון טוב אבל אנטי פרגמטיים לדעתי.
כנראה המפלגה היחידה שבטוח לא תתמוך בליכוד (וגם תהיה תמיד באופוזיציה).
חבל שבטירוף מערכות שמתרחש כאן, אף אחד לא מדבר ומתעסק בבעיות אמיתיות (חינוך, בריאות, דיור, תשתיות וכו).
הימור שלי:
לנתניהו לא יהיו 61 ממליצים, אחרי הבחירות או שסער מצטרף לנתניהו או בחירות חמישיות.
לא עוברים את אחוז החסימה.
גנץ ספציפית לדעתי ישוריין בליכוד
לא, כנראה אורלי לוי,נציג ערבי ומקורב כלשהו לנתניהו.
הרב אמסלם פתח מפלגה בשם "עם שלם" והוא מייצג את החרדים שכן רוצים לעבוד, ללמוד לימודי ליבה, ומייצג גם את קול הנשים
הוא כבר רץ עם המפלגה הזאת בעבר, בבחירות הקודמות הייתה גם מפלגה של נשים חרדיות, לדעתי לא יצא מזה דבר.

הוא שבר את הזיהוי של "ימין=נאשם" בימים בהם זה היה בל יישמע. בלעדיו לא היו מעזים הנוכחיים לעשות דבר דומה לנאשם.

אוף כולכם חשבתם שאני רציני בנושא גנץ
כל השאר באמת היה רציני למען הסר ספק.
@amit
@mark18
@sun_light
הוא כבר רץ עם המפלגה הזאת בעבר, בבחירות הקודמות הייתה גם מפלגה של נשים חרדיות, לדעתי לא יצא מזה דבר.
+1
כל מה שאמרו על גנץ שהוא חסר עמוד שידרה, לא פוליטיקאי, מובל ולא מוביל וכו...
והשתיקו את זה רק כדי לתת לו "צ'אנס",
בסוף כל זה התפוצץ לנו בפנים.
+1 בגלל זה הצבעתי ליברמן פעם שעברה - הוא היחיד שהבטיח לא לשבת עם נתניהו בצורה שנראתה לי אמינה (ואחרת היה קורה לו מה שקרה לגנץ)
כנראה המפלגה היחידה שבטוח לא תתמוך בליכוד (וגם תהיה תמיד באופוזיציה).
גם החיבור שלהם לחקלאים והאג'נדה הסוציאל-פופוליסטית נראים לי מזיקים. הם גנבי דעת ומצדיקים את הסטריאוטיפים על "השמאל". מגיבים באוטומט בלי להתייחס למציאות בנושאים המדיניים לדעתי. גם בנושאים החברתיים הם לא נגד התערבות של המדינה, פשוט בעד התערבות בכיוון שהם רוצים. וכמו שציינת אופוזיציונרים נצחיים.

החלטתי בבחירות האלו ללכת על שיטת האלימינציה.
אני נהנה מהדיונים כאן בפורום בנושאים פוליטיים ולכן פותח את הנושא הנ"ל.
לא מצרף סקר כרגע גם ככה כל הבחירות גרועות
זהו נושא נפיץ במיוחד - אבקש לשמור על כללי הדיון המקובלים גם כשאחרים מדברים שטויות לכאורה :)

השנקל שלי משמאל לימין:
  • הרשימה המשותפת - מקווה מאד שיבוא יום ואחוז נכבד מהחברה הערבית ישתתף בממשלה. ערבוב מוזר בחסות אחוז חסימה גבוה (חוק מטומטם שמקדם קבוצות לחץ). זה בערך שיתוף פעולה בין מרצ, הבית היהודי ונעם.
  • מרצ - פוליטית יש להם הרבה רצון טוב אבל אנטי פרגמטיים לדעתי. כלכלית הם סוכני בורות לצערי ומושכים בכיוון שגוי. מבחינת ליברליות חברתית הם קצת פרוגרסיביים מדי לטעמי אבל בהתחשב במצב דת/מדינה כנראה מושכים לכיוון הנכון בגדול.
  • עבודה - ברוך שפטרנו. היו שם "אנשים איכותיים" שקידמו את כל מה שרע בכלכלה. איבדו כל כיוון בשאר התחומים בעשור האחרון.
  • כחול לבן - כמו העבודה אבל בהילוך מהיר. גנץ ספציפית לדעתי ישוריין בליכוד עם כמה שעזר ותמך בנתניהו. ניסנקורן הפתיע לטובה את מי שלא לקח בחשבון את זה שהוא לא סוציאליסט אלא סתם פוליטיקאי יחסית סביר. כלומר בהסתדרות הוא קידם את האג'נדה של ההסתדרות ושל עצמו ובמשרד המשפטים קידם את האג'נדה של מערכת המשפט ושל עצמו.
  • חולדאי - לא התרשמתי במיוחד. יש הבדל גדול בין מדינת תל-אביב לכנסת ומי שהיה ראש עיר כנראה מוצלח לאו דווקא יהיה ח"כ/שר מוצלח. צריך בסיס כח בפוליטיקה ושלו היה מפלגת העבודה בעיקר. נראה מה האג'נדה שלו.
  • יש לפיד - קראתי פעם את המצע שלהם. פופוליזם טהור. בשרשור אחר ניסיתי להבין מה האג'נדה שהוא מקיים. אם מישהו ימצא משהו חוץ מ"אנטי-חרדים" שיגלה לי. מקורב לאולמרט ולאותה גווארדיה אם מישהו חושב שהוא פחות מושחת.
  • בוגי - אידאולוג שבמקרה נמצא בפוליטיקה. איני בטוח שהוא מחובר תמיד למציאות (לא בקטע של דמנציה פשוט נותן לאידאולוגיה לסמא את עיניו)
  • סער - פוליטיקאי ימני אידאולוג. לדעתי הוא ובוגי מתאימים אחד לשני כמו כפפה ליד. כרגע יש הרבה ספק אם ישב תחת נתניהו, לדעתי אם יצרף את בוגי זו תהיה סוג של חותמת כשרות לשניהם. לסער שבאמת מתנגד לנתניהו ולבוגי שהוא גם יודע להיות פרגמטי (בוגי עשה את זה גם עם לפיד האמת אז קצת הוכיח את זה גם אז).
  • ליברמן - לא יודע מה קרה בינו ובין ביבי אבל אני כרגע יותר סומך עליו מאשר על המשותפת שלא ישב איתו. כרגע מקדם אג'נדה אנטי-חרדית ובעד חוק אזרחי יותר. היו למפלגתו יותר פרשיות שחיתות פר ח"כ מכל מפלגה אחרת :) אז אם הוא בעצמו לא מושחת הוא בהחלט יודע לבחור אותם
  • חרדים (יש להם שתי מפלגות, אבל שיהיה) - מקדמים את האג'נדות שלהם על חשבון הרווחה ארוכת הטווח של המדינה והציבור שלהם. sad, very sad.
  • הליכוד - מפלגה שהייתה דמוקרטית נכנעה והפכה למפלגת ביבי וקבוצות הלחץ ב100%. מנוהלת ע"י אדם שלפי העובדות שהודה בהן מושחת (אולי לא יותר מאחרים). עשור בשילטון וקידמה מעט מאד אג'נדה. 'נזכרו' לאחרונה במערכת המשפט אחרי שסיימו לטפל בפרקליטות ובמשטרה ועכשיו מצבן מצוין.
  • ימינה - מיש מש בין אנשי בנט שלמעשה דומים לפלג ליברלי-לאומי בליכוד ובין אנשי סמוטריצ' שהם אנשי מפד"ל חרד"לים קלאסיים. הערבוב הזה מונע משני הצדדים להיות אפקטיביים ולקדם איזשהי אג'נדה קוהרנטית. ימליצו על ביבי לראשות הממשלה.

מקרא צבעים:
מסיתה כלפי קבוצת אוכלוסיה כלשהי
נכשלה בניהול משבר הקורונה (=לפחות חבר מפלגה אחד ישב בממשלה האחרונה)
כרגע ללא מצע בחירות ברור. הסתברות גבוהה להפוך ל"גנץ 2.0".
יאיר לפיד (כן, הוא קטגוריה בפני עצמו)
None of the above

התכלת והשחור הם הפיכים. האדום והירוקיאיר לפיד) הם לא, משמע שהם מחוץ למשחק מבחינתי.
עוד יש סיכויי שבוגי או סער או ליברמן ישנו צבע בהמשך.
בכל מקרה, בבחירות אני מתכוון להצביע למפלגה בצבע שחור או לבן.

*מוזמנים לשנות ולערוך את הצביעה שלי אם אתם לא מסכימים לגביה.

האג'נדה הסוציאל-פופוליסטית נראים לי מזיקים.
כמעט כל המפלגות תומכות אג'נדה הסוציאל-פופוליסטית (ליכוד, חרדים, לפיד והרשימה עוד ארוכה).
גם בנושאים החברתיים הם לא נגד התערבות של המדינה
גם אני לא נגד. למעט מיעוט ליברטריאני, רוב מוחלט של הציבור מסכים שלמדינה יש אחריות חברתית (בריאות,חינוך, מיגור עוני וכו) כלפי האזרחים.
להתייחס למציאות בנושאים המדיניים
פתרון שתי המדינות הוא הפתרון היחיד המתקבל על הדעת. האלטרנטיבות: טרנספר (לאן?), סיפוח ללא זכויות אזרחיות (אפרטהייד) או סיפוח עם זכויות מלאות (מדינה דו לאומית). הממשלה מעדיפה לא לעשות שום דבר, להמשיך לשלוח דולרים לעזה ולקוות שהבעיה תיפתר מעצמה.

איך שזה נראה כרגע אין אג׳נדה ברורה ועקבית כמעט לאף אחד...כל המלחמות בין המפלגות זה בעיקר על בסיס אישי ופרסונלי.
לכן אני לא הולך לאמץ אף אחד ואהנה מיום חופשי בתשלום ואתן ״לכוחות השוק״ (תרתי משמע) לעשות את שלהן...אני מאמין שהמדינה תראה אותו הדבר למחרת
מהסיבה הפשוטה שאין משמעות יותר לבחירות מכיוון שלאחר שהבוחר יאמר את דברו הפוליטקאים יעשו מה שב... שלהם ויחברו בבלוקים הזוים אשר נוגדים למה שהבוחר בחר....אז בהצלחה לשני הצדדים.
כשיהיו מלחמות על בסיס אג׳נדה ורעיון ...אהיה הראשון שיצביע על הבוקר

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א שרשור שיתוף עמותות מיוחדות אוף טופיק 2
I שער הדולר\שקל + לקנות VT (כן... עוד שרשור על זה) שוק ההון 16
Tsachi01 שרשור מסעדות מומלצות אוף טופיק 17
ה שרשור מפורט - מנסה להתחיל את חיי בגיל 28 יומני מסע אישיים 34
Mr. Bigglesworth עוד שרשור על זליכה אוף טופיק 32
anonyshmeger שרשור אמרות כנף אוף טופיק 22
E מחפש שרשור על כדאיות רכישת דירה יקרה בתקופת הפנסיה נדל"ן 0
ט מחפשת שרשור על השקעה לטווח קצר שוק ההון 4
קירכהוף שרשור בנושא שינוי בהשקפת עולם ובסגנון חיים - ספרים , פודקאסטים , בלוגים וסרטים. אוף טופיק 0
L חיסכון לילד (לא עוד שרשור של תכניות) שוק ההון 6
wa11a שרשור מתכונים לתקופת הקורונה אוף טופיק 27
Myrath כלכלה ופיננסים - שרשור ביאור למושגי יסוד אוף טופיק 8
ביולוג ירושלמי שרשור צרכני - מוצרים ישראלים (בלבד!) תוצרת ארץ ישראל. אוף טופיק 13
כ שרשור תשרים וטיפים אוף טופיק 10
מתכנת עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן (ניהול אישי IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 865
shlomi171 עוד שרשור על הסבה מקצועית התפתחות אישית 2
always.smile שרשור שאלות על האקסולידית צרכנות פיננסית 5
חסכונית מחפשת שרשור לגבי הורים וכסף אוף טופיק 1
P שרשור מפורום BOGLEHEADS - קבוצה ישראלים שוק ההון 7
Jane Doe שרשור זכויות בסיסיות אוף טופיק 225
Roi שרשור להמלצה לקניית מוצרים איכותיים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 729
ס שרשור דמי ניהול שמשיגים דרך שימור לקוחות צרכנות פיננסית 13
Jane Doe שרשור חזיות סולידיות אוף טופיק 35
Y שרשור המלצות ספרים אוף טופיק 115
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
DiverGirl בילויים סולידיים לזוג - שרשור רעיונות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 38
Y שרשור All around player מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
הסולידית עמלות ודמי ניהול - שרשור מתעדכן שוק ההון 2083
yossik למה מספר מגיבים לא קוראים שרשור מתחילתו לפני שמגיבים? אוף טופיק 8
c881 שרשור "פעמונים" לדוגמה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 128
Benjamin W בחירות 25 אוף טופיק 308
A בחירות 2022 - ראיונות כלכלים עם ראשי המפלגות בפודקאסט חיות כיס אוף טופיק 134
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
c881 השרשור על בחירות 2019 עד 2021 ננעל אוף טופיק 42
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119