• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

המלצות והמשך דרך

hedonist

משתמש רשום
דירוג
4
אני עובד סביר, מתכנת יחסית בתחילת הקריירה, אין לי שום רצון לעבוד מעבר ל9-10 שעות. המנהלים שלי רוצים שנעבוד בקצב מטורף אבל הוא לא קשור למציאות אז אני לא ממש שם עליהם כי אני יודע שאף אחת מהעובדים לא מגיעים לזה ועובד בקצב שלי בלי לחץ. הבעיה שזה ניכר קצת כי אני קם הרבה במקום העבודה. לרוב לא אומרים לי כלום, לפעמים כן. כשאני מרגיש שאני מפגר קצת ממה שהייתי מצפה אני משלים(בבית או בעבודה, יש לי לפעמים טנטרום שאני יכול לעבוד עד מאוחר בלילה ולהספיק דברים שרציתי בעבודה של כמה ימים) ויודע לפעמים לתת פושים.

אני קצת חושש מהמלצה, סך הכול מרוצים ממני, אבל אני מול עצמי יודע שאני לא עובד השנה, מצד שני אני לא מתכוון לעבוד 12 שעות ביום + שישי שבת (גם אז לא אגיע קרוב לדד ליין לרוב) והלקום תדיר עושה לי טוב לנשמה.

העובדים שעובדים איתי יחסית מעריכים אותי, והמנהלים לא ממש רואים שאני לפעמים מספיק המון בקצת זמן שאני מרוכז. אבל עדיין יחסית מעריכים אותי.

יש דרך לדעת שהמנהל הישיר שלי(שאני ביחסים די טובים איתו), יתן לי המלצה טובה בעתיד ?
איך מתפטרים נכון(ברור לי שארצה להתפטר מתישהו ) ? יש אופציה לבקש המלצה לא ממנהל ישיר(מי שמעליו או מישהו שהוא senior אצלנו)?
האם אולי כדאי להסוות את זה שאני קם הרבה? נגיד לעבוד מהבית כמה שאפשר? או לקום בשעות שהמנהל שלי לא במשרד וכאלה? לא בא לי לשחק את המשחקים האלה

לא נשמע מקום כייף לעבוד-12 שעות ביום פלוס שישי שבת באופן קבוע. למה מה קרה?
לפחות הם משלמים טוב?
המלצה אפשר לקבל מכל אחד.
אני מעדיף לעבוד מהבית כמה שיותר, ואם זה מתאפשר לך אז לך על זה.

• אהבתי
Reactions: HHH
לא נשמע מקום כייף לעבוד-12 שעות ביום פלוס שישי שבת באופן קבוע. למה מה קרה?
לפחות הם משלמים טוב?
המלצה אפשר לקבל מכל אחד.
אני מעדיף לעבוד מהבית כמה שיותר, ואם זה מתאפשר לך אז לך על זה.
זה לא מקום כיף ולא משלם טוב. אני בחיים לא עבדתי 12 שעות שבוע רצוף. וגם מה שתיארתי הוא קורה אצל בודדים, אבל כן מצופה לעשות המון המון שעות נוספות(כנראה שהציפייה היא לפחות 40 בחודש) . משלמים סביר + לא יותר, ביחס לכמות שעות זה יו״ר מן הסתם. בטח לא גאמפא.

זה לא מקום כיף ולא משלם טוב. אני בחיים לא עבדתי 12 שעות שבוע רצוף. וגם מה שתיארתי הוא קורה אצל בודדים, אבל כן מצופה לעשות המון המון שעות נוספות(כנראה שהציפייה היא לפחות 40 בחודש) . משלמים סביר + לא יותר, ביחס לכמות שעות זה יו״ר מן הסתם. בטח לא גאמפא.
החוק בישראל קובע משרה מלאה להיות 42 שעות עבודה בשבוע.
אין שום סיבה שעבוד מעבר לזה, אין שום סיבה שתתבייש ברצון שלך לא לעבור את המכסה הזו, אין שום סיבה שתסווה את זה שיש לך חיים מחוץ לעבודה.
משרות פתוחות בתכנות יש בכל חור בימינו. כמתכנת ברמה טובה, אתה תמצא עבודה גם בלי להיות תלוי בחסדיו של מעסיק שכרגע מנצל אותך לרעה.
איך מתפטרים נכון
כפי שמגדיר החוק:

החוק בישראל קובע משרה מלאה להיות 42 שעות עבודה בשבוע.
אין שום סיבה שעבוד מעבר לזה, אין שום סיבה שתתבייש ברצון שלך לא לעבור את המכסה הזו, אין שום סיבה שתסווה את זה שיש לך חיים מחוץ לעבודה.
משרות פתוחות בתכנות יש בכל חור בימינו. כמתכנת ברמה טובה, אתה תמצא עבודה גם בלי להיות תלוי בחסדיו של מעסיק שכרגע מנצל אותך לרעה.

כפי שמגדיר החוק:
אני שואל איך להתפטר נכון, מבחינת לא לשרוף גשרים. מתי נכון. אני לא אעזוב את העבודה. חוץ מזה שבחוזה עבודה שלי יש כמות עצומה של שעות נוספות, (שכר גלובלי) ויש עוד המון דברים לא סבבה אבל אין מה לעשות אני כבר שם ואני לא אתפטר כי מתנהגים בי לא כחוק(כן מה לעשות, כמה אלפי/עשרות אלפי שח לא שווים שהשם שלי בגוגל יופיע כתובע של מקום עבודה)

אני שמח בשבילך שאתה לא יודע מה זה טנטרום.

ולעניין - אפשר לבקש המלצה מכל אחד, לא רק ממנהל. איך לדעת איזו המלצה ייתן - כדאי לגשש קצת בשיחה מקדימה לפני ששולחים את מספר הטלפון כממליץ.
ולא ברור מההודעה שלך מה הקשר בין הקימה הרבה להערכה או חוסר הערכה.

רואים שאני לפעמים מספיק המון בקצת זמן שאני מרוכז
זה לא ככ מעניין התפוקה בפיקים שלך, אלא אם התכוונת להגיד שהתפוקה הכוללת שלך טובה בעקבות הפיקים. עבודה שנעה בין זמני שפל לפיקים הוא דבר שהוא נפוץ אצל לא מעט אנשים.

• אהבתי
Reactions: drx
אני שמח בשבילך שאתה לא יודע מה זה טנטרום.

ולעניין - אפשר לבקש המלצה מכל אחד, לא רק ממנהל. איך לדעת איזו המלצה ייתן - כדאי לגשש קצת בשיחה מקדימה לפני ששולחים את מספר הטלפון כממליץ.
ולא ברור מההודעה שלך מה הקשר בין הקימה הרבה להערכה או חוסר הערכה.

זה לא ככ מעניין התפוקה בפיקים שלך, אלא אם התכוונת להגיד שהתפוקה הכוללת שלך טובה בעקבות הפיקים. עבודה שנעה בין זמני שפל לפיקים הוא דבר שהוא נפוץ אצל לא מעט אנשים.
התכוונתי להגיד שאני עובד בקצב שהוא סביר אבל אני עושה בערך 80% מהעבודה ב20% מהזמן(כאילו לפעמים מרגיש לי שאם הייתי ככה כל היום הייתי מספיק כפול אם לא יותר, המנהל שלי מנסה שאני אעבוד ככה כמה שיותר, אבל אני לא חושב שזה אפשרי בשבילי)
העניין הוא שהצפי הוא להספיק דברים באופן לא הגיוני(עבודה שהערכתי בX זמן, רצו שנעשה בחצי או שליש X),בפועל זה לקח בערך 1.5X.
אז ברגע שרואים אותי קם הרבה מצד אחד זה נראה כאילו יכולתי לעבוד יותר מהר, מצד שני אף אחד לא מספיק את הדד ליינים המדוברים, ואם אני משווה את עצמי לשאר, שהם יותר מנוסים גם, אני סביר.
תאורטית יכולתי להשקיע אולי יותר, אבל זה לא הבייבי שלי, אין לי עניין בו ואין לי סיבה להשקיע 200% מעצמי(כמו אלה שעובדים 50-70 שעות בשבוע(70 בשבוע עמוס, 50 בשבוע קליל) )

בנוסף לגבי טנטרום, יש לי משפטים, במיוחד זלזול, שאני לא יכול לסבול, ויש לי את הרצון להוכיח לפעמים, או שלפעמים מדובר ברצון להרשים.
אני באמת חושב שיש זמנים שכשאני מרגיש לחוץ שאני עובד משמעותית יותר טוב, אבל הבעיה שהתגמול מרגיש זהה לא משנה כמות השעות שעבדת ואין באמת תגמול על זה שסיימת משהו ב20% זמן פחות מלבד עוד עבודה(כי ממילא תאחר את הדד ליין)

(כאילו לפעמים מרגיש לי שאם הייתי ככה כל היום הייתי מספיק כפול אם לא יותר, המנהל שלי מנסה שאני אעבוד ככה כמה שיותר, אבל אני לא חושב שזה אפשרי בשבילי)
זה לא אפשרי בשביל אף אחד. עבודה לאורך זמן ב200% תשחק אותך. מהנדס תוכנה זה לא עובד במפעל שמייצר נעליים.....
אם אתה מרגיש שאתה לא מקבל תמורה הולמת לעבודה שלך תבקש העלאת שכר.

זה לא אפשרי בשביל אף אחד. עבודה לאורך זמן ב200% תשחק אותך. מהנדס תוכנה זה לא עובד במפעל שמייצר נעליים.....
ביררתי לגבי מה אם אני אעבוד יותר שעות, ותאורטית הייתי שמח לפעמים לעבוד בסופש, אבל לא בחינם. שעה שלי היא בערך 150 שח בתור שכיר( על זה מן הסתם מוסיפים פנסיה קרן השתלמות וכל ההוצאות מעסיק למיניהן), והייתי שמח לפעמים בשבת לתת ככה 5 שעות. אבל לעבוד 5 שעות בחינם, אולי זה התקטננות שלי, אבל לא באלי ובתור פרילנס מהצד יכולתי להכניס עוד כנראה 1000 שח פלוס מעמ, זה לא זניח. הבעיה שהחוזה שלי כובל אותי לעבוד רק שם, ולא בא לי לריב איתם על זה כרגע, כי לא בהכרח אני ארצה לעבוד בשבתות.

הבעיה שלי היא עצם ההסתכלות על השעות. אם היו אומרים לי קח כמות עבודה הגיונית, תסיים אותה בכמה זמן שתסיים או 10 שעות המקסימום מביניהם ולך הביתה, כנראה שהיו ימים שהייתי עובד 5-6 שעות. היום לעומת זאת אם אני מסיים (למרות שכמות העבודה לא הגיונית), אז אני אקבל עוד דברים לעשות.

עכשיו זה לא מעודד אותך פסיכולוגית לעבוד מהר. המנהל שלי חושב שכן, שדד ליינים לחוצים גורמים לעבוד מהר אבל אני לא מרגיש ככה.

מה שעולה פה הוא שאתה לא מתאים לאופי המקום - בין אם אתה צודק או לא. אולי תוכל להצליח ולהנות במקום שמתאים לך? בפעם הבאה שתחפש עבודה, ואולי זה כבר מחר, קודם תתמקד באופי המנהלים והתרבות הארגונית ואז בתנאי התגמול. בשאיפה, זה יהיה שילוב טוב יותר לכולם.

בנוגע לקימה מרובה, אני הייתי מתעלמת - בין אם אני זו שקמה או שצופה במי שקם לידי. אנחנו לא מכונות, טרם החליפו אותנו הרובוטים.

חוץ מזה, נוח לי לקבל x, מאשר x ועוד 20% (שלא יתנו לי בחיים, לא בגלל איכות העבודה אלא בגלל שאני בלי המון שנות ניסיון) ולעבוד 50% יותר מהר, טוב, או וואטבר
מה שעולה פה הוא שאתה לא מתאים לאופי המקום - בין אם אתה צודק או לא. אולי תוכל להצליח ולהנות במקום שמתאים לך? בפעם הבאה שתחפש עבודה, ואולי זה כבר מחר, קודם תתמקד באופי המנהלים והתרבות הארגונית ואז בתנאי התגמול. בשאיפה, זה יהיה שילוב טוב יותר לכולם.

בנוגע לקימה מרובה, אני הייתי מתעלמת - בין אם אני זו שקמה או שצופה במי שקם לידי. אנחנו לא מכונות, טרם החליפו אותנו הרובוטים.
העניין הוא שיחסית מרוצים ממני, לא רע לי. אבל אני לא יודע אם אני רוצה לעבוד יותר ולהשקיע בשביל הסיכוי לקבל המלצה קצת יותר נלהבת או עוד 5% לשכר.

העניין הוא שיחסית מרוצים ממני
הנה לך ההמלצה, תיאורטית. הדעה של המנהל שלך עליך כבר נקבעה, השקעה נוספת מצידך לא תשנה את זה - לטוב ולרע. אתה משנה את דעתך על חבר לצוות כי הוא עבד עוד כמה שעות…?

הנה לך ההמלצה, תיאורטית. הדעה של המנהל שלך עליך כבר נקבעה, השקעה נוספת מצידך לא תשנה את זה - לטוב ולרע. אתה משנה את דעתך על חבר לצוות כי הוא עבד עוד כמה שעות…?
אם פתאום אני אתן תפוקה של פי 2(אני יודע שתאורטית אני כנראה מסוגל במשך תקופה של חודש חודשיים להגיע לתפוקות מטורפות והיה לי את זה בעבר בחיים אבל בעיקר כשהיה לי מאוד אכפת, לרוב היה מדובר בפרוייקטים שלא עירבו כסף ושכר)

לא יעלה לו הערך שלי? מצד שני זה לא sustainable לא אורך זמן(בכלל לא), ואז תהיה ירידה ויתאכזבו מאוד.

אני פשוט מצד אחד רוצה להיות טוב, מצד שני מבין שבשביל לעלות קצת בערכו אני אצטרך לתת המון המון מעצמי.

אם מחר תבקש מחבר לצוות להמליץ עליך למקום פוטנציאלי, אין לך כל ערובה מה בדיוק הוא יאמר ואיך זה יישמע למראיין. וגם, אין לך כל ידיע מבוסס למשקל ההמלצה על מקום העבודה הבא. כן, אכן רצוי להביא המלצה חמה ואגלה לך סוד - אם אתה לא ממש גרוע אז תקבל המלצה טובה מספיק. למראיין זה יוסיף עוד וי לרשימה שאתה מתאים לתפקיד המוצע.

אם מחר תבקש מחבר לצוות להמליץ עליך למקום פוטנציאלי, אין לך כל ערובה מה בדיוק הוא יאמר ואיך זה יישמע למראיין. וגם, אין לך כל ידיע מבוסס למשקל ההמלצה על מקום העבודה הבא. כן, אכן רצוי להביא המלצה חמה ואגלה לך סוד - אם אתה לא ממש גרוע אז תקבל המלצה טובה מספיק. למראיין זה יוסיף עוד וי לרשימה שאתה מתאים לתפקיד המוצע.
אבל לא יבקשו מנהל ישיר?

אבל לא יבקשו מנהל ישיר?
אני באחת מהפעמים ציינתי שהתהליך דיסקרטי.
פשוט ביקשו ממליץ אחר(נתתי את המנהל לשעבר), מניח שזה תלוי בחברה אליה אתה מתמיין.

טוב לאחר מחמאה שקיבלתי ממנו שבוע שעבר, היום קיבלתי בראש מהחבר צוות , מול כל הצוות, שאמר שאני הגעתי לחברה ותכנתתי גרוע והיום אני עדיין לא טוב אבל יותר טוב. יש דרך לוודא שדבר כזה לא יקרה מול מקום עבודה חדש ?

טוב לאחר מחמאה שקיבלתי ממנו שבוע שעבר, היום קיבלתי בראש מהחבר צוות , מול כל הצוות, שאמר שאני הגעתי לחברה ותכנתתי גרוע והיום אני עדיין לא טוב אבל יותר טוב. יש דרך לוודא שדבר כזה לא יקרה מול מקום עבודה חדש ?
אני מבין שלא עבדת עדיין בהרבה מקומות עבודה, אז אכתוב בלי ליפות את הדברים.
אתה עובד במקום עבודה עם נורמות גועליות, כי במקום עבודה נורמלי לא מדברים ככה בישיבת צוות, ודאי שאין זכות למי שאינו המנהל שלך לדבר כך. אפילו בשיחת משוב בארבע עיניים מול עובד לא הייתי מתבטא באופן שאפילו קרוב לכך, גם כשמדובר בעובד הכי גרוע במחלקה.
אתה מסומן כאחד שאפשר לדרוך עליו וזה לא טוב. חבר הצוות שלך לא היה מעז לדבר עליך כך ליד כל הצוות אם לא היה יודע שזה לגיטימי כי מדובר בך.
מקום כזה עושה לך רע לביטחון העצמי, למוניטין שלך בשוק העבודה וסביר גם שכשאלו נורמות הדיבור גם החונכות לחדשים (הרי מי שגרוע ולא מפוטר, כדאי שילמד ממישהו איך לעבוד, לא?) לא משובחת.
אני הייתי חותך הפסדים כמה שיותר מהר.

אני מבין שלא עבדת עדיין בהרבה מקומות עבודה, אז אכתוב בלי ליפות את הדברים.
אתה עובד במקום עבודה עם נורמות גועליות, כי במקום עבודה נורמלי לא מדברים ככה בישיבת צוות, ודאי שאין זכות למי שאינו המנהל שלך לדבר כך. אפילו בשיחת משוב בארבע עיניים מול עובד לא הייתי מתבטא באופן שאפילו קרוב לכך, גם כשמדובר בעובד הכי גרוע במחלקה.
אתה מסומן כאחד שאפשר לדרוך עליו וזה לא טוב. חבר הצוות שלך לא היה מעז לדבר עליך כך ליד כל הצוות אם לא היה יודע שזה לגיטימי כי מדובר בך.
מקום כזה עושה לך רע לביטחון העצמי, למוניטין שלך בשוק העבודה וסביר גם שכשאלו נורמות הדיבור גם החונכות לחדשים (הרי מי שגרוע ולא מפוטר, כדאי שילמד ממישהו איך לעבוד, לא?) לא משובחת.
אני הייתי חותך הפסדים כמה שיותר מהר.
אני מסכים היו המון נורות אזהרה, החל משאלות על תרופות שאני לוקח בראיון עבודה, דיבור אלים (קיבלתי פעם איום מעובד לקבל אגרוף מול כל החברה אם לא אשתוק), היו מצלצלים לגבי ראיון בשעות מאוד מאוחרות. הייתי עובד בהתחלה שליש משרה נוסף(שעות נוספות) אבל אני כרגע במצב שבו אני צריך משרה חלקית ואין הרבה מקומות שמציעים את זה(בפועל אני עובד יותר מהמשרה שלי אבל עדיין יש פה גמישות מסוימת ואני עובד פחות שעות ממשרה מלאה). אני גם פה עוד לא שנה, נשאר לי קצת עד שנה. כמובן שיש גם הבטחות לגבי אופציות ובמקרה של אקזיט אני אהיה עשיר(למרות ש מחישוב מפית שלי במקרה של אקזיט אני אקבל סכום חמוד(משהו בסדר גודל של רכב חדש(ההבדל הוא אם זה יהיה רכב משפחתי או מנהלים או חצי יוקרה))

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
K פרויקט פריסייל-המלצות נדל"ן 2
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
B המלצות לקרן דיבידנדים שוק ההון 15
N המלצות לתהליך פרישה יומני מסע אישיים 29
ה אשמח לקבל המלצות איך להעביר כסף משכירות באנגליה (חברת ניהול) לחשבון בנק בארץ, תודה! פוסטים מאיכות נמוכה 0
ה נמאס לי מהבנק ה"גדול". המלצות? צרכנות פיננסית 6
Y המלצות ליווי משקיעים נדל"ן 4
N תביעה קטנה נגד מס הכנסה - המלצות לעורך דין מיסים 5
de dud המלצות לקייטרינג חלבי לבר מצווה אוף טופיק 0
I אבא חטוב - המלצות? פוסטים מאיכות נמוכה 21
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
OiNK חודש הספר - המלצות קריאה התפתחות אישית 32
מ המלצות על עבודה מול מתווכים (או בלעדיהם) למוכרים וגם לקונים נדל"ן 19
S Bluetooth בלוטות' לרכב - המלצות פוסטים מאיכות נמוכה 6
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
ה מערכת בינה מלאכותית שסורקת את המסלקה הפנסיונית שלי ונותנת המלצות אובייקטיביות כתחליף לייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ת המלצות לספרי השקעה בשוק ההון כחול-לבן אוף טופיק 13
U המלצות על ניהול אישי במגדל או ב- slice פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N המלצות לבנק בחו"ל עבור חשבון קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
מ המלצות על מחשב נייד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
de dud המלצות לכיסא עבודה לבית צרכנות פיננסית 2
P המלצות לעו"דים לרשלנות מקצועית של עו"ד? פוסטים מאיכות נמוכה 2
ס המלצות לספרים בנושא שוק ההון פוסטים מאיכות נמוכה 3
מ המלצות על סים ראוטר מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
mudale222 מחפש המלצות ומידע על שכירות בפתח תקווה והסביבה נדל"ן 1
ה המלצות לחיסכון בטיול גדול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
Y המלצות לבנק (וכרטיס אשראי?) בארה"ב צרכנות פיננסית 1
L המלצות לעניין החלק הפאסיבי בתיק + זהב שוק ההון 10