• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

בואו לומר שלום!

שלום חברים!
שמי ארן, בן 27, משוחרר טרי מחיל האוויר וכעת בצעדים הראשונים בעולם ההשקעות.
את הרוב (95%) אני חב לסולידית היקרה ולטוקבקיסטים בפוסטים השונים.
מקווה שכולנו נשכיל מהניסיון (המתוק והמר) של חברי הקהילה.

נמרוד, 35, אב ל-3, אוטוטו רופא, נתקלתי זה מכבר בבלוג של הסולידים ובבלוגים דומים הדנים בפשטות מרצון, מינימליזם, אנטי-צרכנות והחירות הנלווית לכל הנ"ל, מנסה במאמץ רב ליישם חלק מהעצות המעשיות, לצמצם צריכה, להחזיר הלוואות כשלב של טרום-השקעה, חש שהקושי העיקרי הוא דווקא מול אישתי שלא תמיד שמחה לאמץ את השינויים.. ובכל זאת אני אופטימי מאוד לגבי התהליך שאני עובר וההשלכות העתידיות שלו על המשפחה שלנו :)

אני שקד, בן 19, טבעוני, עושה שרות לאומי. נרתע מעדריות. נמנע כמה שיותר מבילויים מזיקים ומהוצאות מיותרות. אוהב את השמש ואת הרוח. בשנה האחרונה חשפתי את עצמי יותר לרעיונות ליברליים בין היתר גם לקונספט האחריות האישית. קורא נלהב של הבלוג. כרגע לא יודע לאן לנתב את החיים שלי אפילו בטווח השנה הקרובה. חותר לחיים מהנים באמת.

My name is Dor, I'm a 27yo vegan. I live in the US in NYC and I work as a software engineer.
I'm starting to implement little by little all the ideas. some of it is pretty hard in new york, and the idea of living in new york is pretty counter intuitive to saving (right now almost half of my slary is spent on rent). I'm trying to do this thing, and retire by 32-33.
My main reason for wanting to retire is to put more time into being a musician and I always thought it would be cool to travel the world by boat.

הי
ניר, 32, נשוי + ילדה, קורא קבוע, הייתי שמח להיחשף לנושאים האלה מוקדם יותר בחיי אבל שמח בחלקי ומודה על כך שפגשתיהם בגיל 30 ולא מאוחר יותר.
שנינו (זוגתי ואני) עובדים במקצועות חופשיים ומשתכרים יפה, חיים בשכירות באיזור השרון, האופניים וה"רב קו" בשימוש אבל עדיין לא החליפו את הרכב...שואפים להגיע לעצמאות כלכלית בעשור הבא לחיינו...
אה, ותודה לסולידית על הבלוג הזה (:

היי,
בן 26, מאורס, אוהב ומאמין בעקרונות עליהם מבוסס הבלוג, חותר לעצמאות כלכלית בהקדם (לפני גיל 40 עם משפחה)
נכון להיום מוציא 20% מהכנסותי- ללא רכב, ללא דירה. (עוד שנה אביא קרוואן ליד הבית ויסגור את הפינה)
אוהב: כושר, כלכלה, כדורגל, טניס, שוק ההון.

שלום לכולם!
אז אני שירלי, בת 25. מאמינה בחיים פשוטים ומלאים. נחשפתי לבלוג לפני מספר חודשים. תמיד הרגשתי שמשהו ב"שיטה" לא הגיוני והבלוג עזר לי לשים את האצבע על כמה דברים. כרגע בתחילת הדרך. שואפת להגיע לעצמאות כלכלית וגם להגשים את עצמי בדרך. מאמינה שכשלא יהיה את הצורך "לשרוד" העולם שלנו ייראה טוב הרבה יותר: "כשאתה עובר מהכורח לשרוד אל מחוייבות היוצאת מהלב לשרת אחרים, אין לחיים שלך אלא להפוך להצלחה".
איזה כיף שהסולידית פתחה במה כזו! תודה לך סולידית :)

שלום לכולם!

שמי איליה, בן 37 נשואי + 2. קצת גיק פיננסי, משקיע פאסיבי\ערך (משתמש בניתוח פונדמטלי כאשר השוק מתחיל להשתולל כי אז אפשר לנצל את החוסר יעילות של השוק בעת פאניקה המונית). כבר כמעט עשור בשוק ההון (ואסיר תודה על זה שחוויותי את2008-2009 בשוק ההון). אני ואישתי מתנהלים מאוד שקול בהוצאות יומיומיות החל מרישום לאן יוצא כל שקל ודוגלים בשיטה pay me first. אנחנו משתדלים כמעט ולא לעשות מיקוד חוץ לעבודות בית.
מכיוון ששנינו נהנים מהעובדה שלנו אז לא בטוח שנפרוש (נוכל לפרוש בעוד 8 שנים אם נרצה) אך יכולת ניהול תקציב + השקעות מאפשרת לנו לשמור על איזון עבודה\משפחה (לטובת המשפחה כמובן). שנינו מאוד מאמינים באחריות אישית ובצרכנות נכונה ולא מפחדים ללמוד :)
שנינו אוהבים ספורט (סיגנון של קרוספיט) ומשתדלים לשמור על תזונת פליאו.
התחלתי לקרוא את הסולידית די מתחילת הבלוג. שמח לפגוש פה אנשים שלא יסתכלו עליי במבט מוזר :)
דורין, קצת קיצונית מדי מבחינתי בהרבה דברים אך בתור הוגה דעות זה לא תמיד רע.
אישית יותר מתחבר לMMM (משפחה עם ילדים, נהנתנים יותר) אך מאוד מאוד מעריך את מה שדורין עושה

נערך לאחרונה ב:
אני נעמה, אמא ל-3, בני הבכור (עומר, בן 17) הכיר לי לפני כשנה את הבלוג של הסולידית. שמחתי לראות שיש עוד אנשים שגיהוץ כרטיסי אשראי זה לא התחביב המועדף שלהם. אני נהנית מאד לקרוא את הבלוג ואת הטוקבקים, הכל כתוב בצורה אינטיליגנטית ורהוטה. תודה לסולידית :)

שלום לסולידית ולקהילה!
ותודה על הרעיונות והתובנות לחסוך.

מהנדס תכנה בן 31, חדש בהשקעות ונהנה מכל רגע מהסולידית - כבר כשנה שאני קורא פה.
המטרות שלי הן כרגע למקסם חסכונות והשקעות כדי להנות מהן בעתיד. אין תכנית פרישה מוקדמת כיוון שכרגע עם ההון הקיים זה לא אפשרי אבל כל מסע גדול מתחיל בצעד קטן...

היוש. מזל טוב על הפורום!
אני בן 25, הייטקיסט רווק שהשתחרר לפני פחות משנה, אשר לא הבין למה לא טוב לו בחיים עד שנחשף לבלוג הזה והמציאות היכתה בו כמו פגיעת רכבת.
כרגע בתחילת המסלול לעצמאות כלכלית, בתקווה לצאת לפני גיל 35.

משתאה ומתפעל מהבלוג המסוגנן, הסרטים האומנותיים והחוכמה הרבה הנשקפת מכל אלו . אם הסולידית היא הדיקטטורית - אני שמח להצטרף כעוד אחד מהווסלים כאן ומקווה שמשהו מהחוכמה ידבוק גם בי.
אלדד

נערך לאחרונה ב:
!Sapere Aude
מולי, 45, עד שקראתי את הסולידית לא עשיתי כלום עם הכסף שחסכתי בגלל שכל פעם שהקשבתי ליועץ בבנק - נדפקתי, גם בגלל שלא הבנתי אותו, גם בגלל שההמלצות שלהם בלתי-אפשריות להבנה למי שכל הנושא הפיננסי זר לו במהותו.
אחרי שקראתי את הסולידית, שוב ושוב, הבנתי הרבה יותר. אחרי ששמעתי את כל ההקלטות של הארי בראון (לא קל, חוזר על עצמו בלי סוף, אבל שווה), אני משקיע את כל כספי בצורה זהירה, ארוכת-טווח, וכו', חלק בשיטת בראון, חלק בשיטה שפיתחתי בעצמי על-פי כל העקרונות שפורטו בהרחבה בבלוג של הסולידית.
אני כותב כאן כדי להודות לדורין הרטמן, אשה נועזת, חריפה, אידאליסטית, מקורית, רהוטה, ראויה להערכה רבה, שדחפה רבבות - כך אני משער - לצאת מהתרדמת הדוגמטית שבה היו שרויים, ולהעיז לחשוב בעצמם על גורלם הכלכלי.
קשרו כתרים רבים לראשה: מפרס ישראל ועד ריצה לכנסת - אשמח ואברך על כל כתר שיונח על ראשה.

עידו, 35, עצמאי, משקיע עשור+ בשוק ההון (ולמוד משבריו אפילו באופק הקצר הזה), מסכים מאוד עם הנאמר על חסכנות והצורך בעצמאות בבלוג, ורק חלקית עם הנאמר לגבי פילוסופיית השקעות ב"סולידית"... נחמד שיש פורום! זה היה חסר...

נעים מאוד, זהבה שם בדוי ;), בת 40 נשואה ואמא לשניים, עוסקת בתחום הפיננסי. לא רואה את עצמי פורשת מוקדם, הן לאור בעיות אוביקטיביות (שאין בכוונתי לחשוף) שמחייבות אותי למשל למקום מגורים מסויים, והן לאור בן זוג שגישתו שונה מאוד משלי.
יחד עם זה, מנסה ליישם חלק מהעקרונות בצעדים קטנים ומקומיים, בבחינת "יותר טוב מכלום".
אמנם לא קרובה לפרישה מוקדמת, אבל נמצאת במצב מאוד לא שביר ביחס לחברי ומכרי. היו הרבה פוסטים שקראתי בבלוג ורציתי לנהל דיון מעמיק עליהם, מקווה להצליח להכנס לכאן ולעשות זאת.

הי לכולם,
בן 28, נשוי + אחת. מכור לבלוג ברמות שקשה לתאר. תהיתי באמת מתי יגיע היום שבו יקום הפורום הזה.
נמצאים כרגע בדרכנו הסלולה לעצמאות כלכלית ונהנים מכל רגע בה.
אנצל את ההזדמנות לומר תודה לדורין על ששינתה את חיינו (עם כל הקלישאות הכרוחות בביטוי הזה) מהקצה לקצה.
המקום שבו היינו לפני שנה לעומת המקום בו אנחנו נמצאים היום נראה במבט לאחור כמדע בדיוני.

ברכות על הפורום! ;)

שלום, שמי אופיר, מתעסק בשיווק אינטרנטי. כרגע נכנס לשלב של ניהול הכספים שלי ושל אשתי לעתיד. מרותק מהפוסטים פה ומספרים נוספים שקראתי בחודשים האחרונים על השקעות. מתחיל ליישם ובעיקר ללמוד.

אני עובדת "מתבגרת" בהייטק, המקצוע של הצעירים. להערכתי לא אצליח לשרוד עוד יותר מעשור במקצוע
ולכן המשימה היא למנף את החסכונות והיכולות הקיימות לטובת "יציאה לפנסיה" בגיל צעיר יותר.
הבלוג של הסולידית עוזר לי מאוד ללמוד על הדברים כהוויתם ולא דרך המשווקים האינטרסנטיים.
מקווה להעשיר עוד יותר ואף לתרום בפורומים.
כל הכבוד ובהצלחה !

היי, זה דג (this is water...). אני חי עם בת זוגי, חוסכים כ 50% מהשכר ומתקרבים לפרישה בעוד כעשור.
משקיע פסיבי לפי התיק של הארי בראון.
כמו כולם רוצה להודות לדורין על הידע, הרעיונות ועל הקשיחות הבלתי מתפשרת שהיא מפגינה כלפי קוראיה.

היי חבר'ה, אני אלון בן 35 מקיבוץ גבעת ברנר, נשוי + תינוק חמוד לאללה.
מהנדס מחשבים שעוסק כעצמאי בקידום אתרים ושיווק באינטרנט, מגדיר עצמי כליברל שמאמין באחריות אישית ובחירות הפרט.
הבלוג של הסולידית נהדר ועזר לי לחסוך המון בעמלות. אחרי שהצטבר אצלי סכום כסף מסויים וגיגלתי "השקעה סולידית", מצאתי את האוצר הזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N בואו נדבר ת'כלס שוק ההון 6
נ פקדונות מכל הסוגים - בואו נעשה סדר שוק ההון 20
אשר בואו נדבר על תמהיל שלישים נדל"ן 23
מ בואו נדבר על זה - נאסד"ק 100 או S&P 500? שוק ההון 119
נ בואו נדבר על הנושא האהוב עליכם - מעבר לIB צרכנות פיננסית 9
ה בואו נתכנן תיק השקעות ביחד שוק ההון 16
eivgeni בואו נדבר על עיתוי השקעה נדל"ן 3
M בואו לעזור לי לא להפסיד :-) שוק ההון 3
S בואו נעשה סדר בנוגע למס מלכה (UK) מיסים 22
ח בואו נלמד על אינפלציה בארה"ב שוק ההון 5
ק בואו להמר - זה בחינם שוק ההון 73
משה בואו ללקט פטריות יום שישי ה06/01 ביער ראש העין אוף טופיק 21
Osterreicher בואו תקטלו לי את התיק! שוק ההון 43
breezblock אתגר המזון 2- בואו וספרו לנו עם מה אתם מבשלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
הקוקיה אתגר המזון-בואו וספרו לנו מה אתם עושים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 66
F קרן כספית שקלית - למה נוהגים לומר שכסף רב יושקע בה לזמן קצר (חודשים בודדים)? שוק ההון 15
tomer111 האם צריך לעשות לבצע פעולה אקטיבית בקרן הפנסיה לומר לה שפורש בגיל 60 שמתחיל לקבל פנסיה בגיל 60? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
G שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום נדל"ן 11
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3

נושאים דומים

Back
למעלה