• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

Interactive Brokers דרך אקסלנס

• פותח הנושא ITS
  • פורסם בתאריך
בינתיים לא ראיתי אף ברוקר ישראלי מכובד שמציע פעילות פורקס.
כל בנק בארץ ישמח לתת לך שירות כזה אבל בסכומים גבוהים. גם בבתי השקעות אתה יכול להמר בפורקס באמצעות אופציות, לפחות בחלק מהצמדים.
זוכר את ההפסד של פישמן בלירה הטורקית? זה היה בבנק.

כל בנק בארץ ישמח לתת לך שירות
צודק.
כל בנק ישמח לתת לי אשראי.
כל בנק בארץ ישמח לתת לי הטבה בשער חליפין.
אף בנק בארץ לא יקרא לדבר הזה בשם פורקס.
בינתיים כל מי שמציע וקורא לזה בשם פורקס רשום בזירות סוחר.
ב IB המודול הזה נקרא פורקס. לא סתם הוא גם נקרא כך, כי חלק מהמטבעות לא ניתנים להפקדה/ משיכה.

ב IB המודול הזה נקרא פורקס. לא סתם הוא גם נקרא כך, כי חלק מהמטבעות לא ניתנים להפקדה/ משיכה.
לא. בIB יש 2 מודולים שונים, האחד להמרות כספים לגיטימיות והשני להימורי פורקס במינוף.
מצרף תמונה.
IB.jpg

למה שלא תפנה את השאלה שלך לבנק הפועלים + לאומי ?
למה שלא תפנה את השאלה שלך לרגולטור ?
בנקים הם השחקנים הגדולים בשוק המט"ח.
רגולטור הוא זה שאוסר על פורקס בארץ.
אקסלנס הם רק ברוקר ישראלי.
זה שלאומי והפועלים גובים עמלות גבוהות על המרת מט"ח לא אומר שאסור להתלונן על גופים אחרים.

שימו לב, למי שקונה קרנות איריות דרך IB עם אקסלנס:

1. תבדקו שהם העבירו להם את כל ני"ע המהערכת הישנה לIB. במקרה שלי הם פספסו העברה של ניע אחד, והייתי צריך להתקשר אליהם כדי שיתקנו זאת.

2. אתמול סחרתי לראשונה במערכת של IB דרך אקסלנס. קניתי ני"ע בלונדון שנקוב בדולר.
הבוקר כשנכנסתי לספארק, ראיתי שבמערכת של אקסלנס היה באג, והערך המזומן הדולרי שלי לא השתנה (למרות שבממשק IB הוא כן השתנה), ולעומת זאת נוצרה לי התחייבות בפאונד לפי מספר הדולרים שקניתי.

למי שלא מכיר את המושגים, התחייבות היא הלוואה. והם יכולים לקחת עליה ריבית מאד גבוהה / לעשות margin call במקרי קצה וכו'. כלומר לא כדאי להגיד יהיה בסדר, ולהזניח זאת.

בשירות הלקוחות אמרו שהם יטפלו בזה, אבל אני לא בטוח אם הם יטפלו בבאג הנל לכולם, או רק יתקנו את באופן מקומי עבור החשבון שלי.

עריכה: אולי כדאי להעביר את זה לפוסט נפרד?

נערך לאחרונה ב:
הבוקר כשנכנסתי לספארק, ראיתי שבמערכת של אקסלנס היה באג, והערך המזומן הדולרי שלי לא השתנה (למרות שבממשק IB הוא כן השתנה), ולעומת זאת נוצרה לי התחייבות בפאונד לפי מספר הדולרים שקניתי.
פעם ראשונה שאתה קונה ני"ע נקוב מט"ח?
מה שאתה מתאר קורה לי תמיד בספארק ומסתדר לאחר כמה ימים.
זה לא באמת הלוואה אלא רישום פנימי שלוקח כמה ימים.

נ.ב. כמובן שיכול להיות במקרה שלך שמדובר בבאג.

פעם ראשונה שאתה קונה ני"ע נקוב מט"ח?
מה שאתה מתאר קורה לי תמיד בספארק ומסתדר לאחר כמה ימים.
זה לא באמת הלוואה אלא רישום פנימי שלוקח כמה ימים.
שים לב ש @סמבה קנה נייר בדולר וההתחייבות נרשמה בפאונד.

בשירות הלקוחות אמרו שהם יטפלו בזה, אבל אני לא בטוח אם הם יטפלו בבאג הנל לכולם, או רק יתקנו את באופן מקומי עבור החשבון שלי.
נ.ב. כמובן שיכול להיות במקרה שלך שמדובר בבאג.
באגים בספארק, קורה כל הזמן (גם לי אתמול). זה לא מה שתופס באמת לצרכי בעלות וחישוב ריביות, עמלות וכו'.

*חשוב* - נא לקרוא בעיון את החוזה מול אקסלנס לגבי פעולה דרך ברוקר זר. אני לא כ"כ אהבתי את התנאים ובפרט את נושא ביטחון הכסף והחשבון.
בעוד שבפתיחת חשבון ישירות מול אינטרקטיב ברוקר קיים ביטוח ספציפי לחשבון, אקסלנס נמנעת מלבטח אותו או כל נזק שייגרם כתוצאה מבעיה בחשבון או יציבות הברוקר (במוחי תרחיש פסימי בו החשבון נפרץ, בוצע מינוף והחשבון נכנס לחוב, אין הגנה על הנזק/התיק + הלקוח יידרש לכסות את הנזק כתוצאה מהמינוף אם נגרם + לשלם את עלות הטיפול ע"י עורכי דין). למיטב הבנתי יש ביטוח של SIPC על הכסף ללקוח ישיר של IB.
פותח מחדש את הנושא. אני לקראת פתיחת חשבון באקסלנס (עמלות הכי נמוכות ביחס לבתי השקעות אחרים כי הם עובדים דרך IB). למשל, קניית קרן אירית 5$ בלבד. אבל נתקלתי כעת בפוסט הנ"ל ובמיוחד על הסעיף בחוזה שאומר שבאקסלנס אין ביטוח על כל נזק שנגרם בפעולות דרך בורקר זר. מישהו יכל להרחיב על זה? האם זה לא כך בכל בית השקעות אחר ? (למשל IBI עובדים עם ברוקר זר שנקרא viewtrade).

פותח מחדש את הנושא. אני לקראת פתיחת חשבון באקסלנס (עמלות הכי נמוכות ביחס לבתי השקעות אחרים כי הם עובדים דרך IB). למשל, קניית קרן אירית 5$ בלבד. אבל נתקלתי כעת בפוסט הנ"ל ובמיוחד על הסעיף בחוזה שאומר שבאקסלנס אין ביטוח על כל נזק שנגרם בפעולות דרך בורקר זר. מישהו יכל להרחיב על זה? האם זה לא כך בכל בית השקעות אחר ? (למשל IBI עובדים עם ברוקר זר שנקרא viewtrade).
אני חושב שזה המצב בכל מתווך של IB.
אם כל הביטוחים האלה חשובים לך אז אתה יכול להירשם ל-IB ישירות.

לא הבנתי למה לא לפתוח חשבון ישירות או דרך המשווק בארץ? המחירים יהיו עוד יותר זולים והביטוח הנ"ל בתוקף.
אם אתה מתכנן השקעות ישראליות - פצל את הכספים גם לאקסלנס.

לא הבנתי למה לא לפתוח חשבון ישירות או דרך המשווק בארץ? המחירים יהיו עוד יותר זולים והביטוח הנ"ל בתוקף.
אם אתה מתכנן השקעות ישראליות - פצל את הכספים גם לאקסלנס.
אני חושב שההגיון הוא שבאקסלנס משלמים רק 5 דולר על קרנות איריות שנקובות בדולרים (VWRD וכו').
באינטראקטיב ישראל לעומת זאת משלמים 7.5 דולר.

המחירים יהיו עוד יותר זולים והביטוח הנ"ל בתוקף.
לא בטוח שהוא בתוקף. היה בפורום דיון שלם על כך ש-MEXEM לא מבוטחים מפני הונאה של אחד העובדים, בניגוד ל-IB העולמית.

אני חושב שזה המצב בכל מתווך של IB.
אתה מתכוון שזה המצב עם כל מתווך של IB או שזה המצב עם מתווך שך כל ברוקר זר (למשל IBI שעובדים עם viewtrade ברוקר) ?

באינטראקטיב ישראל לעומת זאת משלמים 7.5 דולר.
אתה בטוח?
לדעתי גם שם משלמים לפי מטבע הניייר, כלומר על נייר דולרי תשלם 1.5$ או משהו כזה.
לא בטוח שהוא בתוקף. היה בפורום דיון שלם על כך ש-MEXEM לא מבוטחים מפני הונאה של אחד העובדים, בניגוד ל-IB העולמית
הביטוח בתוקף. הוא פשוט לא מכסה הונאה של עובדי מקסם, אבל דברים אחרים כן מכוסים.

ובכל מקרה, למה אקסלנס עדיפים על עבודה ישירה?

ובכל מקרה, למה אקסלנס עדיפים על עבודה ישירה?
לא יודע, אני בעצמי מתלבט. אולי בגלל שזה חוסך למלא דוח מס הכנסה פעמיים בשנה ?
ואולי כי אם יש בעיה אפשר להרים טלפון ולדבר עם מישהו בעברית בצד השני ?
ואולי בגלל שיש סיכוי נמוך יותר שמס ירושה ידפוק בדלת כי הניירות שאתה קונה רשומות על שם בית ההשקעות ולא עליך.
(ואולי הנקודה השלישית היא בכלל חיסרון)

אולי בגלל שזה חוסך למלא דוח מס הכנסה פעמיים בשנה ?
רוב האנשים לא צריכים למלא דו"ח. בטח שלא פעמיים בשנה.
כל עוד אין לך רווחים שלא נוכה עליהם כל המס במקור (כלומר כל עוד לא מכרת ניירות או קיבלת דיבידנד "מיוחד"), וכל עוד אין סיבה אחרת שבגללה אתה צריך להגיש דו"ח, אין סיבה להגיש דו"ח רק כי יש לך חשבון בברוקר זר.
ואולי כי אם יש בעיה אפשר להרים טלפון ולדבר עם מישהו בעברית בצד השני ?
אני בד"כ מעדיף שרות לקוחות אמריקאי על ישראלי.
ויותר מזה - אני מעדיף לשלוח הודעה במערכת ולא להתייבש בטלפון לצלילי פרסומות.
ואולי בגלל שיש סיכוי נמוך יותר שמס ירושה ידפוק בדלת כי הניירות שאתה קונה רשומות על שם בית ההשקעות ולא עליך.
אין משמעות לאיפה אתה מחזיק את הניירות. השאלה רק איזה ניירות אתה מחזיק.
ראה למשל את המכתבים שהבנקים הישראלים שלחו ללקוחות שלהם שמחזיקים ניירות אמריקאים ומזהיר אותם ממס ירושה.

אתה בטוח?
לדעתי גם שם משלמים לפי מטבע הניייר, כלומר על נייר דולרי תשלם 1.5$ או משהו כזה.
כן, אני בטוח.
אני באינטראקטיב ישראל (דרך דיבידעת) וקונה VWRD מדי פעם.
אתה מתכוון שזה המצב עם כל מתווך של IB או שזה המצב עם מתווך שך כל ברוקר זר (למשל IBI שעובדים עם viewtrade ברוקר) ?
התכוונתי למתווכים של IB.
לא יודע מה ההסכם של IBI עם הברוקר האמריקאי שלו. אני אפילו לא יודע את השם שלו. Viewtrade זו בסך הכל מערכת מסחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
S שאלות לגבי קרן השתלמות IRA + שאלות על INTERACTIVE BROKERS דרך מיטב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
D השקעה במדד S&P500 דרך Interactive Brokers שוק ההון 1
amidar המרת שקלים לדולרים דרך interactive brokers שוק ההון 13
TunaGolem השקעה ישירה בזהב דרך Interactive Brokers שוק ההון 71
ב Interactive Brokers שוק ההון 1
D עדכון דרכון חדש ב interactive brokers שוק ההון 1
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
F 30% מס על דיבידנדים ב-Interactive Brokers מיסים 2
הדבורה מיה Interactive Brokers LLC Audited Financial Statement שוק ההון 1
stamEhad מספר ITIN ואישור ניהול חשבון - INTERACTIVE BROKERS שוק ההון 6
ח interactive brokers, אזרחות זרה, העברת מניות מבנק ישראלי שוק ההון 1
U קבלת החזרי מס בארה"ב לחשבון ב-Interactive Brokers מיסים 1
M פיקדון דולרי ב interactive brokers צרכנות פיננסית 7
tomchoook עמלה של Interactive Brokers על המרת מט״ח צרכנות פיננסית 38
U דיווח מיסים interactive brokers על בסיס ה tear statement ההתחשבות שער מט"ח שוק ההון 12
adamshalev חשבון עסקי ב Interactive Brokers שוק ההון 7
R התייעצות לגבי חובות דיווח של משקיעים ב- Interactive brokers (ללא מתווך) מיסים 36
V מסמכים דרושים לפתיחת חשבון ב-INTERACTIVE BROKERS פוסטים מאיכות נמוכה 1
adamshalev העברות ועמלות בין - Interactive Brokers, Wise, Poalim, Charles Schwab, Bank of America צרכנות פיננסית 270
M פתרון להגשת דוחות מס ב-Interactive Brokers מיסים 20
M Interactive Brokers Margin Account שוק ההון 2
א סגירת חשבון ב-Interactive Brokers צרכנות פיננסית 11
M viewtrade vs interactive brokers שוק ההון 11
Y Interactive Brokers רושמים סימן רשום בישראל + קונים דומיין מקומי אוף טופיק 10
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
י קנייה ראשונה ב-interactive brokers ובגרמניה - שאלות למתחיל! שוק ההון 1
O מספר שאלות בנוגע למסחר עם Interactive Brokers. שוק ההון 55
L SmartRouting ב-Interactive Brokers שוק ההון 3
A Interactive Brokers אימות חשבון שוק ההון 2
A interactive brokers מס ריבית אג"ח שוק ההון 12
A עמלות קנייה ומכירה interactive brokers שוק ההון 12
D מיטב דש - Interactive Brokers שוק ההון 2
J הכתובת של interactive brokers עכשיו ב-UK? שוק ההון 3
P דיווח מס INTERACTIVE BROKERS מיסים 20
ב מה זה ה exchange ב Interactive Brokers? שוק ההון 4
M דו"ח שנתי למס הכנסה - Interactive Brokers שוק ההון 4
Kipodi Interactive Brokers תומכים במסחר בבורסת תל אביב? שוק ההון 4
liranviper פענוח טופס שנתי 1042-S וגם Activity Report ב Interactive Brokers שוק ההון 36
7 שאלות כלליות על Interactive Brokers שוק ההון 7
E Interactive brokers HK שוק ההון 1
E Interactive brokers HK צרכנות פיננסית 11
bobby מינוף קצר ב-Interactive Brokers שוק ההון 4
bobby TWS של Interactive Brokers - גם לכם הוא איטי? אוף טופיק 82
H סיפור העברת מניות ל Interactive Brokers צרכנות פיננסית 8
שניצלוינאי פלטפורמת המסחר של Interactive Brokers שוק ההון 32
daat99 Interactive Brokers - Base Currency שוק ההון 50
adamshalev משיכת מזומנים מ-Interactive Brokers צרכנות פיננסית 163
אצטרובל פירוט עמלות ניהול קרן במערכת המסחר של Interactive Brokers שוק ההון 8
V interactive broker רשות המס מיסים 62

נושאים דומים