• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קנייה ראשונה ב-interactive brokers ובגרמניה - שאלות למתחיל!

יונתןתן

משתמש סולידי
דירוג
5
היי,

חיפשתי באינטרנט ובפורום ולא מצאתי תשובות, צר לי אם אני שואל דברים שנשאלו הרבה פעמים. אשמח לכל תגובה שתעלה לכם!

אני גר בגרמניה. פתחתי חשבון ב-IB לפני כמה חודשים ורק עכשיו אני רוצה לבצע רכישה בפעם הראשונה.

א. בחירת ה-ETF. אחרי קצת מחקר כדי לחפש ETF ראוי, בחרתי באחת של iShares שעוקב אחרי MSCI World. מבין האפשרויות, האפשרות הזו נראית לי עם דמי ניהול נמוכים, accumulative אז מתאים לטווח ארוך, ומחקה על ידי קנייה פיזית של המניות. (justETF הוא אתר נוח לחפש בו ETF-ים -- אבל אם יש לכם טיפים לדרכים אחרות אשמח לשמוע.)

לפני שאני קונה, יש למישהו רעיונות מה עלי לבדוק? השלכות מס בגרמניה? מס בישראל (יש סיכוי שאצטרך לשלם מס גם בישראל בשנים הקרובות ולעשות קיזוז עם מה שאשלם בגרמניה)?

ב. בחירת ה-stock exchange. בעמוד הרשמי של iShares על ה-ETF ראיתי שהקרן מופיעה בכמה בורסות שונות: London Stock Exchange (פאונד), Euronext Amsterdam (יורו), Deutsche Boerse Xetra (יורו). האם יש סיבה שזה ישנה לי? סיבה אחת: המטבע; הקרן עצמה מוגדרת כקשורה לדולר האמריקאי, אבל בקניה/מכירה כנראה יהיה לי נוח יותר יורו. סיבה שניה: מיסים, אולי עדיף לי בורסה גרמנית מאיזושהי סיבה? אשמח לדעתכם!

ג. הקניה ב-Interactive Brokers. אז אם אני מחפש SWDA (או את IE00B4L5Y983, ה ISIN), אז מופיע לי רק האופציה מהבורסה בלונדון, בפאונדים. אם אני מחפש IWDA, מופיעות לי האופציות מאמסטרדם (יורו) ומלונדון (דולר). האופציה מ-Xetra לא מופיעה לי בשום אופן, למרות שנראה שזה אמור להיתמך.

תחושת הבטן שלי: לקנות את האופציה מאמסטרדם כי זה ביורו, אלא אם כן מישהו מבין למה האופציה מגרמניה לא מופיעה לי.

אשמח לשמוע אם פספסתי משהו בשיקולים של איזה קרן לקנות, והאם זה משנה מאיזו בורסה אני קונה.

תודה רבה!

א. בחירת ה-ETF. אחרי קצת מחקר כדי לחפש ETF ראוי, בחרתי באחת של iShares שעוקב אחרי MSCI World. מבין האפשרויות, האפשרות הזו נראית לי עם דמי ניהול נמוכים, accumulative אז מתאים לטווח ארוך, ומחקה על ידי קנייה פיזית של המניות. (justETF הוא אתר נוח לחפש בו ETF-ים -- אבל אם יש לכם טיפים לדרכים אחרות אשמח לשמוע.)

לפני שאני קונה, יש למישהו רעיונות מה עלי לבדוק? השלכות מס בגרמניה? מס בישראל (יש סיכוי שאצטרך לשלם מס גם בישראל בשנים הקרובות ולעשות קיזוז עם מה שאשלם בגרמניה)?
בדרך כלל משלבים את זה עם EM ( אפשר גם World small cap) כדי לתפוס ביתר דיוק את הקפיטל העולמי.
לגבי מיסוי אין לי מושג.

ב. בחירת ה-stock exchange. בעמוד הרשמי של iShares על ה-ETF ראיתי שהקרן מופיעה בכמה בורסות שונות: London Stock Exchange (פאונד), Euronext Amsterdam (יורו), Deutsche Boerse Xetra (יורו). האם יש סיבה שזה ישנה לי? סיבה אחת: המטבע; הקרן עצמה מוגדרת כקשורה לדולר האמריקאי, אבל בקניה/מכירה כנראה יהיה לי נוח יותר יורו. סיבה שניה: מיסים, אולי עדיף לי בורסה גרמנית מאיזושהי סיבה? אשמח לדעתכם!
המטבע בו אתה קונה את הנייר לא משנה (זה אותו נייר).
מה שכן משנה זה היקף הסחירות באותה בורסה - אם תסתכל בממשק של IB תוכל לראות את ה- Average Volume בכל בורסה עבור הנייר. ככל שהנפח יותר גבוה, ההפרש בין מחיר הקניה למחיר המכירה קטן יותר ==> טוב. זה גם מוביל לשאלה הבאה:

ג. הקניה ב-Interactive Brokers. אז אם אני מחפש SWDA (או את IE00B4L5Y983, ה ISIN), אז מופיע לי רק האופציה מהבורסה בלונדון, בפאונדים. אם אני מחפש IWDA, מופיעות לי האופציות מאמסטרדם (יורו) ומלונדון (דולר). האופציה מ-Xetra לא מופיעה לי בשום אופן, למרות שנראה שזה אמור להיתמך.

נתקלתי באותה תהיה לא מזמן - אכן זטרה (IBIS בסימון של IB) לא מופיעה שם. אבל אם תשים לב באמסטרדם (AEB) ה- Average Volume הוא באיזור ה 600k. מבדיקה באתר של זטרה ובאתר של יורונקסט בשתיהן הנפח נמוך מזה באופן ניכר. זה מוביל לחשוב שאולי כל הנסחרים ביורו מרוכזים אצל IB תחת הנייר שהם מסמנים ב- IWDA-AEB. מצד שני איך פרקטית זה עובד מבחינת spreads? אולי גם בפועל יש איזשהו שילוב ידיים? לא יודע. בכל מקרה, נדמה שלפי ה- spreads הכדאי הוא AEB.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח הוזלת עמלות קנייה בישראל צרכנות פיננסית 4
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
T האם קנייה במחיר נמוך יותר משתלמת יותר? שוק ההון 12
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ה טיעון בעד קנייה של S&P 500 *וגם* Nasdaq 100 שוק ההון 21
N יש צורך בהמרת מט"ח אם הכוח קנייה שלי בדולרים מתעדכן אוטומטית בהתאם לסכום השקלי שקיים בחשבון? שוק ההון 0
T התייעצות מיסוי, קנייה ומכירת דירה בזמן קצר נדל"ן 10
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
גיא הראשון איך לבנות אסטרטגיית קנייה? שוק ההון 2
tomchoook קנייה בסיסית של ETF בלאומי טרייד שוק ההון 13
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
י קנייה מיורש בחו"ל נדל"ן 1
ס מניות נדלן בישראל ככלי לשמירה על ערך הכסף לקראת קנייה בעוד כמה שנים שוק ההון 6
L קנייה דירה חדשה מקבלן עם תשלום ריבית על ה75% עד האכלוס נדל"ן 2
eeyore קנייה באינטרנט בלי כרטיס צרכנות פיננסית 9
N שכירות וקניית דירה או קנייה לצורך מגורים נדל"ן 14
X אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים שוק ההון 4
B שעות קנייה קרנות בלאקרוק פוסטים מאיכות נמוכה 3
מכופף הבננות שאלת פעור על מערכת ספארק ומינימום קנייה פוסטים מאיכות נמוכה 4
U IRA השתלמות - עמלת קנייה ניירות זרים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה שוק ההון 9
D מס על קנייה מעל 75$ בחו"ל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
D צריך כמה חידודים לגבי ההבדלים בין קרן סל לקרן נאמנות, ופקודות קנייה. שוק ההון 40
ע קנייה או השקעה לזוג צעיר נדל"ן 3
O המס על קנייה/מכירה של מנייה אחת בוול סטריט שוק ההון 9
י קנייה באנטרנט מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
K כוח קנייה שוק ההון 0
T שאלות טכניות לפני קנייה שוק ההון 11
T עמלת קנייה קבועה שוק ההון 4
E קרנות איריות - בזמן קנייה השער נקבע ביום שלפני? שוק ההון 1
ImCarryGG קנייה ומכירה של מניות על ידי סנטורים לצד גרף הs&p500 שוק ההון 52
S שאלות על קנייה/מכירה ני"ע שוק ההון 4
י קנייה מחודשת שהתבצעה אוטומטית שוק ההון 0
A קנייה של מנייה לטווח קצר שוק ההון 7
T עמלות קנייה - קרנות איריות שוק ההון 0
E מכירה של קרנות הסל לטובת בלאק רוק + תזמון קנייה שוק ההון 4
ר לקראית סוף שנה: מה השיקולים שלכם כשמחליטים על קנייה ומכירה לצורך מגן מס? שוק ההון 19
ג קנייה מול המשך שכירות נדל"ן 3
-michael- מחיר קנייה של קרנות סל שוק ההון 4
K קניית קרנות מחקות של ishares בבורסת תא vs קנייה בבורסה בלונדון שוק ההון 9
A עמלות קנייה ומכירה interactive brokers שוק ההון 12
קירכהוף ליסניג פרטי vs קנייה של רכב צרכנות פיננסית 38
B שוקל מספר אופציות לפני קנייה נדל"ן 12
O חשיבותם של מרווח קנייה וחלוקת רווחים מהשאלת ני"ע שוק ההון 57
jenglender אסטרטגיית קנייה ואיזון שוק ההון 9
א עמלות על קנייה באתרים בחו"ל צרכנות פיננסית 6
ע תוקף פקודת קנייה שוק ההון 1
omer101 מגדל, קרנות סל ועלית עמלת קנייה שוק ההון 15
ע פקודת קנייה מחוץ לשעות המסחר שוק ההון 4