• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רכישת Vanguard כישראלי [עמלות מסחר בניירות ערך זרים]

הדיוט בכלכלה

משתמש רגיל
דירוג
237
האם מישהו מחזיק קרנות מחו"ל כגון Vanguard? מה האופציות הזולות למסחר בהן בארץ? בניהול העצמאי של IBI הציעו לי עמלות רכישה שערורייתיות, גבוהות בכמה סדרי גודל מעמלות רכישה של קרנות בארץ. האם יש אפשרות שפויה יותר?

נערך לאחרונה ב:
אני קניתי כמה דרך בנק לאומי, העמלות לא היו נוראיות יותר מדי (גילוי נאות התמקחתי הרבה בבנק עד שנתנו לי תנאים של בית השקעות)
אם אתה לא מבצע הרבה פעולות (נניח מאזן את התיק פעם ברבעון) אז לדעתי זה לא משנה יותר מדי.

אני דרך IBI משלם 7.5$ מינימום למניה כך שבפועל כל ETF של Vanguard עולה 7.5$
לא חושב שיש הרבה לאן לרדת בארץ.
ברוקר בחול אמור לתת סביבות ה1$ מינימום.
אם אתה סוחר בתדירות גבוהה זאת בהחלט בעיה.
7.5$ בחודש זה לא נורא (שמתקזז גם עם חלק מהעלות החודשית של המערכת)

אתה ממיר שקלים לדולרים, נכנס למערכת המסחר בחול (TWSׂ), מקיש את הקוד של הקרן ונותן פקודת רכישה...
בבנק ירושלים העמלת מינימום היא 5$, מתקזזת עם התשלום החודשי עבור דמי ניהול.

לדגגגג (really...?) - אתה אומר שניתן לסחור ב NY במערכת המסחר TWS של חב' אינטראקטיב ברוקרס
דרך הבנק שלך בארץ (עם עמלת מינימום של $5), בלי להעביר אליהם כסף ?
זה חדש עבורי כי עד עכשיו ידעתי\הבנתי שכדי לסחור דרכם צריך לפתוח שם חשבון ולהעביר אליו כסף.

מושקע בVTI, VEU, VXUS, BND (לא מכרתי את הVEU אלה איזנתי ע"י קניית VXUS).
עמלות שלי בלאומי:
- קניה\מכירה: 8 דולר מינימום, 0.15%
- דמי ניהול - אין :)

תתמקח, תבדוק את התנאים לחשבון דרך מקום עבודה\לימודים\הטבות לפורומים שונים.
ואם אין לך הלוואות ואתה בסדר בחשבון, תלך לבנק קטן יותר (זוכר את הפרק "איצקו האוליגרך" מרמזור? אז זה באמת עובד) ותחזור עם התנאים לבנק שלך. תתעקש ותוכל להשיג על תיק של קצת יותר מ100K כ90% הנחה על דמי ניהול ולהוריד עמלות. עמלת חליפין גם ניתן להוריד. תתחיל מעמלה הכי כואבת ואחרי כמה חודשים תדבר איתם שוב, לרוב הם יתגמשו ואם לא אז תעבור לבנק קטן יותר.
כדאי לזכור שאם אתה משקיע כל חודש אז בית השקעות זה לא תמיד פתרון הכי טוב (העברות כספיות לשם עולות כסף).

בבנק העמלות שלי מופרכות אבל אני בקושי סוחר שם גם ככה.
ב-IB זה 1.2$ מינימום - אבל צריך להעביר כסף לחו"ל.
ב-IBI הציעו לי 7.5$ מינימום.

דגגגג - אני גם אשמח לשמוע עוד על המסחר שלך.

לא ידעתי שזה משהו מיוחד. זו פשוט מערכת המסחר חו"ל של בנק ירושלים.
ברגע שעושים את ההמרה לדולר אז מתעדכנת המערכת TWS וניתן לסחור. את ההמרה ניתן לבצע בכל יום עסקים עד השעה 13:30 והמערכת מתעדכנת קצת לפני תחילת המסחר. גם עובד דרך האפליקציה של TWS.

בקשר להעברה מבנק לאומי לבנק ירושלים זה עולה 2-3 שקלים.

נ.ב. אפשר פשוט דג :)

לכל אנשי Vanguard (@איליה ), איך אתם מתמודדים עם אימת מס העיזבון?

@Aranchik שאלה מצויינת. כעקרון המס הוא 30% אבל לרוב הם לא גובים אותו מי מי שלא אזרח אמריקאי. אני אמרתי לאישתי שתמכור ישר. מקסימום תשלם את המס...
חוץ מזה ברגע שהניירות התואמים של ואנגארד יהיו בבורסה בטורונטו אז אתחיל להשקיע שם.
זה נראה מעניין: https://www.vanguardcanada.ca/individual/etfs-detail-overview.htm?portId=9548#overview וגם זה https://www.vanguardcanada.ca/individual/etfs-detail-overview.htm?portId=9557
הבעיה שעדיין בקושי יש להם נכסים ודמי ניהול על VUN הם 0.15% לעומת 0.05% על VTI שעוקבים אחרי אותו מדד.

* אין לראות בזה המלצה כלשהי, אני מחזיק VTI

מקסימום תשלם את המס ????!?!?!?!?&%$!@^ :) :)
ניהול בואנגארד אומנם יותר זול במקסימום במשהו כמו 0.5 עד 0.7 אחוז לשנה.
בוונגרד גם משלמים מס על האינפלציה , אם ניקח אינפלציה חזויה של 2% לשנה אפשר להעריך בחישוב גס שזה שווה יתרון של 0.25% לשנה על השקעה בארץ.
כלומר היתרון הנקי בהשקעה בואנגרד מתכנס למשהו בין רבע לחצי אחוז לשנה. או שהתיק יהיה גדול ב 10% עד 20% אחרי 40 שנה.
מה קורה עם חס ושלום שני הבני זוג הולכים לעולמם ביחד? או אם אחד שכח למכור בגלל אלצהיימר(לא עלינו)?
מה עם ציונות? לא עדיף לשלם את המס בארץ?
בכל מקרה נראה לי שחסכנים עם ילדים כנראה לא יצרכו את החלק המנייתי בתיק שלהם במטרה להשאירו לילדים.
מס ירושה של 30% כאפשרות הסתברותית אינה משחק ילדים ופוגמת בחלק מהיתרונות של השקעה בואנגרד , לדעתי.
לכן לא הייתי ממליץ להשקיע את כל התיק המנייתי בואנגארד ולחשוב על אפשרות פיצול גם כאן.

אני כמובן לא יועץ , ממליץ (למרות השורה לעיל) או יודע על מה אני מדבר.

נראה לי שצריך להתחיל להתעניין בנושא של חברה משפחתית.
מישהו עשה זאת?
מאיזה סכום שווה לעשות?

איליה , לא התחלתי להתעניין אבל יש לי רעיון במה החברה תעסוק.
החברה תבנה אפליקציית סמארטפון שתותקן אצל שני בני הזוג , תמדוד את הדופק של שניהם דרך גלי קול או פריט אופנה שיוצמד לגוף.
ברגע שהדופק אצל אחד מהם יפסק האפליקציה שתהיה מחוברת לחשבון הבנק\ברוקר שלהם תשלח הוראת מכירה לכל הVTI בתיק דרך ווב-סרויס
שיספק הבנק/ברוקר. טכנית הפעולה תתבצע לפני שרופא יכריז שחסר המזל הוא בר מינן וכך תהיה חוקית למהדרין.
המודל יגבה 0.01 % מהתיק שנתית שעליהן אפשר כמובן לקבל זיכוי במס מאחר והוצאות אילו הן חלק מעלות ההשקעה.
כך מי שיבטח את עצמו באמצעות האפליקציה ישלם כ4% לאורך 40 שנה מה שיבטיח שלא ישלם את 30% המס וההשקעה בואנגארד תהיה כדאית.
יש לך את הטלפון של ג'ון בוגל לעניין אותו בהצעה?

נערך לאחרונה ב:
@גיא לא רע, הבעיה היא מי ישלם על הטעויות במקרה של באג, נצטרך לבטח את זה אישהו :)
מצחיק בדיוק היום, ברכיבה לעבודה חשבתי על שמהו כזה.
בכל אופן השאלה עדיין על הפרק.
מעניין מה @הסולידית חושבת על נושא של חברה משפחתית

תהייה שדורשת את עזרתכם:
ישנם חברי פורום שמפרטים את מודל ההשקעה שלהם והוא נראה פחות או יותר כך: אנו מחזיקים ETF של Vanguard כדי לכסות גלובלית (VTI, VXUS) ומחזיקים בקרן מחקה ת"א 100, או קרנות מחקות על מדדים אחרים בארץ.
האם מדובר כאן בכדור שינה פסיכולוגי? הרי השוק הישראלי מהווה עשירית האחוז (+-) מהשוק הגלובלי.
מדוע אם כן ידידיי (פונה לאלו שפועלים כפי שציינתי לעיל) אתם פועלים בטקטיקה זו, מה היא משרתת בבניית תיק השקעות.

תודה!

@Aranchik

אכן השוק הישראלי מהווה 0.2% מהשוק הכללי(ודרך VXUS תחשף עליוו במשקל של 0.4% בגלל ניטרול ארה"ב)
אולי אחת הסיבות היא ששוק המניות דיי צמוד לאינפלציה אמיתית ולא מה שמחושב דרך מדד כזה או אחר.
לפחות זאת אחת השיטות לגדר את עצמי מאינפלציה. בנוסף, למשק קטן יותר קל לגדול מאשר לכלכלה גדולה אז אולי זה גם שיקול...

מושקע בVTI, VEU, VXUS, BND (לא מכרתי את הVEU אלה איזנתי ע"י קניית VXUS).
עמלות שלי בלאומי:
- קניה\מכירה: 8 דולר מינימום, 0.15%
- דמי ניהול - אין :)

תתמקח, תבדוק את התנאים לחשבון דרך מקום עבודה\לימודים\הטבות לפורומים שונים.
ואם אין לך הלוואות ואתה בסדר בחשבון, תלך לבנק קטן יותר (זוכר את הפרק "איצקו האוליגרך" מרמזור? אז זה באמת עובד) ותחזור עם התנאים לבנק שלך. תתעקש ותוכל להשיג על תיק של קצת יותר מ100K כ90% הנחה על דמי ניהול ולהוריד עמלות. עמלת חליפין גם ניתן להוריד. תתחיל מעמלה הכי כואבת ואחרי כמה חודשים תדבר איתם שוב, לרוב הם יתגמשו ואם לא אז תעבור לבנק קטן יותר.
כדאי לזכור שאם אתה משקיע כל חודש אז בית השקעות זה לא תמיד פתרון הכי טוב (העברות כספיות לשם עולות כסף).

הלי דמי ניהול, ומה עם דמי שמירה שנתיים מנופחים בבנק הישראלי ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Nons Ense רכישת דירה ראשונה להשקעה מיד 2 איך וממה מתחילים? נדל"ן 1
X רכישת אופציות מחברה בחו״ל מיסים 2
י [מס רכישה] הצהרה בעת רכישת דירה שניה מיסים 4
L רכישת דירה ראשונה מקבלן נדל"ן 4
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 6
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
D התייעצות לפני רכישת דירה להשקעה נדל"ן 1
S רכישת שטח למגורים נדל"ן 17
M מינוף נכס קיים לטובת רכישת נכס נוסף נדל"ן 11
M רכישת דירה ראשונה נדל"ן 8
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
ש רכישת שליש דירה לאחר זכייה במחיר למשתכן. נדל"ן 3
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
לאץ' רכישת מניות של חברות קטנות עבור תזרים דיבידנדים שוק ההון 11
R רכישת שבר מניה בבנק שוק ההון 5
B רכישת מקרר - מעבר דירה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
littleSeal רכישת דירת פינוי בינוי בצל המלחמה נדל"ן 15
C רכישת בית למגורים עם חריגות בניה נדל"ן 21
T רכישת דירה ראשונה באיזור חיפה ללא משכנתא נדל"ן 14
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
T האם חייב לקחת שמאי מקרקעין לפני רכישת דירה? נדל"ן 7
R פיקוח ממשלתי על מחירי הדיור בעת רכישת דירה נדל"ן 43
השועל רכישת דירה שנייה או שדרוג דירה נדל"ן 1
B רכישת מניות ללא עמלת קנייה שוק ההון 17
ל רכישת גג לצורך בניית דירה נוספת נדל"ן 4
O רכישת קרן ריט שוק ההון 5
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
341Omer רכישת אג״ח דרך מערכת המסחר Viewtrade שוק ההון 6
O רכישת אג"ח ארה"ב במינוף דרך Interactive Brokers שוק ההון 7
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
י שכירות של 12,000 ש"ח או רכישת דירה נדל"ן 30
T איך עובד תהליך רכישת דירה? נדל"ן 1
A מתלבטים בין רכישת דירה למגורים לבין רכישת דירה להשקעה נדל"ן 32
A רכישת אגח'ים שוק ההון 0
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
M רכישת דירה למגורים - האם זה הזמן הנכון? נדל"ן 8
T רכישת דירה מהון עצמי בלבד בזמן של ריבית גבוהה נדל"ן 20
א רכישת דירה חדשה בחיפה בעת הנוכחית נדל"ן 6
stamEhad סיום עבודה - מימון רכישת אופציות ע"י כספי פיצויים + ימי חופשה מיסים 6
ר רכישת דירה בעיתוי הנוכחי נדל"ן 6
M רכישת אופציות מבלי להוציא כסף - equitybee ודומיהן צרכנות פיננסית 12
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
S רכישת קרן כספית - טכנית שוק ההון 6
א רכישת דירה שהמוכרים חתומים על פינוי בינוי פוסטים מאיכות נמוכה 6
א רכישת מכונת כביסה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
M התלבטות לגבי רכישת נכס נדל"ן 6