• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

‏אלטשולר שחם מפסיק להפיץ את הקרנות של בלאקרוק בארץ‏

הדיון התיאורטי מעניין, אבל באמת שאי אפשר לדעת מה המס שיחול על מכירת נייר ערך שנקנה בגרסה של בסיס הצמדה אחד ונמכר בגרסה של בסיס הצמדה אחר. אלא אם מישהו יביא את החלטת המיסוי ו/או הנחיות אחרות של מחלקת שוק ההון לגופים המנכים והתשובה לשאלות האלו תהיה שם במפורש ומעבר לכך שקשה לי להאמין שיהיו שם תשובות, גם המסמכים האלו לא בהכרח יהיו מחייבים במועד המכירה. במקרה השני, של מכירת נייר ערך באמצעות גוף שאינו מנכה, קשה עוד יותר לדעת מה המס שיחול, כי הדיווח עליך וסביר מאד שהנושא טרם נבחן עד היום.
אה, לפי מה שרונן כתב
ולכן כאשר תרצו למכור תוכלו להעביר את ניירות הערך לבנק או בית השקעות ישראלי, להמיר אותן לגרסתן הישראלית, ולמכור אותן כקרנות "ישראליות".
חשבתי שהנושא נבדק ושלא הייתה בעיה לעשות זאת.

אלטשולר שחם מפסיק לשווק את הקרנות של בלאקרוק, מנהלת הנכסים הגדולה בעולם, שמציעה בישראל 23 קרנות סל וחמש קרנות אקטיביות. עדיין יהיה ניתן לרכוש את הקרנות, כפי שהיה אפשר עד היום, דרך הבנקים או דרך הברוקרים של בתי ההשקעות, כך שהפעילות של בלאקרוק בישראל תימשך. רק השיווק של אלטשולר שחם נפסק, ובעיקר ההפצה שלו מול היועצים בבנקים.
לפי גורמים בענף, מלכתחילה ההפצה של הקרנות על ידי גוף שהוא מתחרה היתה תמוהה. כפי שמסתמן, בלאקרוק תשווק מעתה באופן עצמאי את הקרנות שלה, שרשומות למסחר בישראל

מתוך כתבה בדהמרקר-נראה לי שאפשר להירגע.
יש קישור לכתבה?

כתבת שמי שמחזיק בגירסה הדולרית של הקרנות, יכול לבחור להמיר אותה לגירסה השיקלית וכך להנות מתשלום מס מופחת(בהנחה והדולר לא יעלה יותר מהאינפלציה). האם זה עובד גם בכיוון ההפוך? אני יכול לקנות קרן שיקלית ובמידה וכשאפרוש הדולר יתחזק משמעותית אז אוכל להמיר את הקרנות לדולריות ולשם פחות מס?
אם כן זה נשמע כמו win-win מבחינת המשקיע הישראלי.
כן. אבל לא הייתי בונה על זה ב 100%. עד שתפרוש הקרנות עלולות להמחק/ להפדות באופן כפוי, יכול להיות שינוי בתקנות המס, יכול להיות שבתי ההשקעות יחליפו מערכת מיחשוב שתחשב אחרת ועוד ועוד ...

זה מה שענו לי במייל ששלחתי להם:

The status remains unchanged – the BlackRock funds and iShares ETFs remain registered for offering to the public in Israel and the listed iShares ETFs remain available via the Tel Aviv Stock Exchange. Therefore, you may choose to continue to invest in the registered BlackRock funds and/or iShares ETFs listed on the Tel Aviv Stock Exchange. As it was, In order to facilitate any trades Please contact your local financial intermediary so that you may be assisted.

כן. אבל לא הייתי בונה על זה ב 100%. עד שתפרוש הקרנות עלולות להמחק/ להפדות באופן כפוי, יכול להיות שינוי בתקנות המס, יכול להיות שבתי ההשקעות יחליפו מערכת מיחשוב שתחשב אחרת ועוד ועוד ...
נכון, אבל עדיין מבחינתו של מייק לא עדיף להשקיע בקרן של בלאקרוק גם אם הוא פתח חשבון בIB(בין אם לקנות את הגירסה הדולרית או לפתוח בנוסף חשבון בארץ)?
רק בשביל האופציה שאולי הוא באמת יוכל לשלם פחות מס בעתיד?

^^
לא מכיר את מייק. בגדול בהנחה והמרה תהיה אפשרית בעתיד, ושיטות חישוב המס תשארנה כמו שהן היום, ההגיון אומר לרכוש את הניירות איפה שהכי זול, ולהמיר בעתיד, אם זה יותר ישתלם.

נכון, אבל עדיין מבחינתו של מייק לא עדיף להשקיע בקרן של בלאקרוק גם אם הוא פתח חשבון בIB(בין אם לקנות את הגירסה הדולרית או לפתוח בנוסף חשבון בארץ)?
רק בשביל האופציה שאולי הוא באמת יוכל לשלם פחות מס בעתיד?
לא בטוח באיזה מהאופציות תשלם פחות מס.
אל תשכח שב IB אפשר לשנות סדר מכירה

לא.
מס רווחי הון לא קשור למדינת התושבות של הקרן.
הוא הולך רק לפי המדינה שהמחזיק בקרן משלם בה מס (כלומר אם אתה ישראלי אז בשני המקרים מס רווחי הון הולך לישראל).

מעבר לזה, מדינת התושבות של הקרנות המדוברות פה היא בכלל אירלנד ולא ישראל.
בו נעשה סדר..מס רווח הון על חברות שנסחרות בארהב הולך לישראל.מס על הדיבדינד הולך למדינה בה הקרן רשומה.יש עוד כמה עניינים אבל זה בגדול

היי לכולם, כתבתי בכל מקום אפשרי מייל שנשלח אלי היום מבלארוק ישראל בנוגע לקרנות שלהם בישראל(שווקו עם אלטשולר).זה מה שכתבה לי נציגה שלהם :
הסטטוס של הקרנות נותר ללא שינוי. הקרנות האקטיביות והקרנות המחקות (ETF) שנרשמו למסחר בישראל זמינות ורשומות בבורסה בתל אביב. הלקוחות הקיימים ממשיכים להחזיק בניירות כרגיל ובמידה ורוצים לרכוש את הקרנות ניתן לעשות זאת דרך הבנקים או פלטפורמות המסחר בישראל. בברכה, צוות בלקרוק ישראל

חיפוש קצר בגוגל העלאה שאולי בכל זאת יש מס ירושה בלוקסמבורג (בניגוד לאירלנד).
חפרתי קצת ומצאתי את זה:

לא יודע עד כמה אפשר לסמוך על המקור...איך אפשר לדעת בודאות?

• אהבתי
Reactions: A42
ממה שהבנתי, זה מדבר על ניכוי מס במקור (דיבידנד וכאלה), ולא על מס ירושה.
תכלס, פספסתי את המילה withholding.

מכאן אני מניח שאין מס ירושה ליורשים שהם ילדים ובת זוג, אלא אם מורישים חלק גדול יותר מהחלוקה הכתובה בחוק לאחד מהילדים, במקרה הזה, הילד ישלם מס שגדל ביחס לסכום החורג מהחוק שירש (יכול מאוד להיות שאני טועה).

• אהבתי
Reactions: A42
ספציפית אצל מיטב דש.
לפי החוק היא לא.
בתאוריה, יכול להחזיק בכל מקום אחר את הקרנות ולפני פדיון להעביר למיטב דש ולמכור לפי ראלי
כמובן שיש סיכון שעד אז הפירצה הזאת תיסגר ועדיף ללכת לפי התשקיף ולקנות מראש מחכה סנופי אירי צובר ראלי שיקלי

אז מלבד לקסור הזה יש עוד משהו?

לא בטוח באיזה מהאופציות תשלם פחות מס.
אל תשכח שב IB אפשר לשנות סדר מכירה
אפשר גם וגם, לא ?!
אם אתה מנייד לארץ חלק מהניירות בשביל להמיר לשקלי ולמכור, לא מתאפשר לבחור איזו שכבה להעביר ?

לא מתאפשר לבחור איזו שכבה להעביר ?
אאל"ט חייבים לבחור גם במידה ולא רוצים,לא ניתן להעביר יחידות לפי מחיר ממוצע\משהו אחר אלה רק מתוך הרשימה של תעריכים שרכשת בהם.

אאל"ט חייבים לבחור גם במידה ולא רוצים,לא ניתן להעביר יחידות לפי מחיר ממוצע\משהו אחר אלה רק מתוך הרשימה של תעריכים שרכשת בהם.
זה מעניין, בברוקר האירופאי שלי (DeGiro) זה בדיוק להפך.

אפשר גם וגם, לא ?!
אם אתה מנייד לארץ חלק מהניירות בשביל להמיר לשקלי ולמכור, לא מתאפשר לבחור איזו שכבה להעביר ?
רעיון יפה לשילוב. אם כי המחשבה על מתן הסבר לשירות לקוחות בבית השקעות ישראלי אם משהו ישתבש, גורמת לטיפול שיניים להיראות כבילוי מהנה.
אגב,לפי אותה גישה, אפשר גם להמיר ב ib לגרסת נייר הערך במטבע שהכי התחזק מול השקל, אף יותר ממדד המחירים לצרכן, ואז למכור. פעולה כזו תדרוש הגשת דוח כמובן.

אגב, מה אמורה להיות המוטיבציה של המוסדיים לקנות את הקרן הנסחרת בתל אביב במקום את הלונדונית?

מה שעות וימי המסחר בהם ניתן לקנות את הקרנות של איישרס ישראל השקליות?

זהה לשעות המסחר באירופה? נניח עכשיו ביום שישי אני יכול לרכוש ? מה לגבי יום ראשון?

לא מצליח למצוא את המידע הזה ברשת :/

תודה!

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N מה דעתכם על קרן ההשתלמות המנייתית של אלטשולר שחם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 21
J חסכון לכל ילד, ESG ואלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
S מסלול פסיבי מדד מניות אטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
H קופת גמל להשקעה. משהו מוזר באלטושר שחם. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M הלוואה כנגד קרן פנסיה באלטשולר שחם פוסטים מאיכות נמוכה 1
למד לשונך לומר אלטשולר שחם פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 33
S השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון השקעות אלטרנטיביות 62
J אלטשולר שחם - iShare - האם נחשב השקעה פסיבית זרה (PFIC) לעניין בעלי אזרחות כפולה שוק ההון 2
Y אלטשולר שחם VS מיטב דש - השוואת תשואות שוק ההון 28
hommie אלטשולר שחם - חלוקת נכסים במסלול מנייתי שוק ההון 2
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
Dinoman השוואה שעשיתי בין הקרן VT לבין אלטשולר שחם מסלול מנייתי לקופת גמל להשקעה בשנה האחרונה שוק ההון 32
U למה אלטשולר שחם לא מופיע בטבלת השוואת בתי השקעות שוק ההון 2
ד אלטשולר שחם פרופרטיז נדל"ן 15
hommie אלטשולר שחם - הלוואות ע"ח קרן השתלמות שוק ההון 61
O האם יש חסרונות בקרן פנסיה קטנה (ספציפית אלטשולר שחם) צרכנות פיננסית 21
S מיקוח על דמי דמי ניהול באלטושר שחם צרכנות פיננסית 24
S אלטשולר שחם פנסיה, מתלבט בין שני מסלולים צרכנות פיננסית 32
S מנסה לעשות סדר בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם שוק ההון 4
C קרן השתלמות - IRA vs אלטשולר שחם שוק ההון 3
D חסכון לכל ילד "סיכון מוגבר" באלטשולר שחם צרכנות פיננסית 1
י קרן הפנסיה של אלטשולר שחם לחברי מועדון היטקזון צרכנות פיננסית 99
Y "ברגע שהציבור מפסיק להפעיל שיקול דעת, ומבקש לקנות את ״השוק״, שוב ושוב - כל המניות מתנפחות באופן פרופורציונלי" שוק ההון 39

נושאים דומים

Back
למעלה