• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שירותי היעוץ Motley Fool. האם אתם ממליצים?

מצב
הנושא נעול.

יוסלה

משתמש סולידי
דירוג
9
אני משקיע מתחיל וחובבן.
ואני חוכך בדעתי האם להשתמש בשירות Motley Fool.
הנה האתר שלהם: https://www.fool.com

האם נתקלתם בשירות היעוץ הזה?
האם אתם ממליצים להצמד להמלצות שלהם?
האם יש שירות אחר, מומלץ מהם?

הנה סקירה על מוטלה: https://tradingreview.net/motley-fool-stock-advisor-review

בעברית זה "מוטלה הטפש". :)

נערך לאחרונה ב:
תעשה חיפוש
אני באופן אישי מופסד בחלק גדול מהפוזיציות שהם המליצו עליהם.

נערך לאחרונה ב:
האם אתם ממליצים להצמד להמלצות שלהם?

לא ממליץ להצמד להמלצות שלהם ולא של אף אחד אחר.
הייתי משתמש בייעוץ שלהם/אחרים לצורך העשרה/מחקר בלבד, אבל את ה-DD תמיד אעשה בעצמי.
בגלל ש-DD זה סיפור מורכב, ארוך ומחייב, הסולידים פשוט יעדיפו לקנות ניירות מחקי מדד/מדדים, וסביר מאוד שיגיעו לתשואות גבוהות יותר.

אני משקיע מתחיל וחובבן.
במילים אחרות, אתה מהמר.
האם יש שירות אחר, מומלץ מהם?
ממליץ בחום לעזוב למספר ימים את ההשקעות שלך ולקרוא בצורה מסודרת את הבלוג של הסולידית. זה ייתן לך את כל הכלים וההבנה הנדרשים להצלחה ארוכת טווח בהשקעות.

מה רע בלעקוב אחרי המדד?
למה אנשים מתעקשים להתחיל בדרך הקשה?
למה לא להתחיל בגדול(ני"ע עם פיזור עולמי) ורק אחרי שמבינים יותר ויש סקטור מסוים שיש העדפה אליו(כל אחד משיקוליו) אז לצרף גם ני"ע של סקטורים ספציפיים או חברות ספציפיות.
לא ממליץ ולא מייעץ.

לפני כ 15 שנים השתמשתי באינפו מהאתר הזה ואחרים כדי ללמוד ולהבין את השוק האמריקאי.
לא למדתי הרבה מהם חוץ מזה שהפסדתי כ 40K$ תוך פחות משנה.
מאז אני לא מקשיב לאף אחד אלא רק מקבל קצה חוט למחקר עצמי ללא כל הרעשים מסביב.
כמו כן הפסקתי לסחור בניכר ועברתי רק לכחול/לבן ולא מצטער לרגע כי זה אזור הנוחות שלי ושבו אני מכיר את החברות הארציאליות...

הייתי מנוי של Motley Fool לתקופת ניסיון, ואחרי זה ביטלתי וקיבלתי זיכוי.
לדעתי הניתוחים שלהם חובבנים ומריצים מניות שמתאימות לאחזקות של ARKK.
אני מנוי על Seeking Alpha, אתר הרבה יותר מגוון בדעות שלו עם ניתוחים הרבה יותר מעמיקים ומקצועיים ולדעתי נותן תמורה משמעותית יותר טובה לכסף.
בכל מקרה אתה יכול להירשם לכל שירות כזה לתקופת ניסיון ללא תשלום ולהתרשם לבד.

שרלטנים בהגדרה!
מי שיודע משהו מעבר על השוק עושה מיליארדים בשקט ולא משתף את המידע עם כולם.

מי שיודע משהו מעבר על השוק עושה מיליארדים בשקט ולא משתף את המידע עם כולם.
לא בהכרח
נניח שהייתה לך יכולת לנבא תוצאה של רולטה בדיוק של 51%, כך שיש לך "EDGE" על הקזינו אבל לא משמעותי.
האם היית הולך לשחק ברולטה ומהמר עליה בסכומים גדולים, רק כי אתה יודע משהו שאחרים לא?

ידע עודף לא אומר בהכרח ידע וודאי,
והוא בוודאי לא אומר שתרצה בהכרח לקחת סיכונים בעצמך גם אם יש לך יתרון על אחרים

אני אומר את כל זה בלי קשר לשאלה אם כדאי או לא כדאי להקשיב ל-MOTLEY FOOL
דעתי האישית היא שכל השירות הציבוריים האלה שאי אפשר לדעת בדיוק מה ומי עומד מאחוריהם באמת הם לא דרך טובה לקבל החלטות על השקעות, אפילו אם החלטת להיות משקיע אקטיבי. החלטת להיות אקטיבי? לך תלמד את הנושא במלואו כך שכל החלטה שלך תהיה מחושבת לחלוטין - והיית יכול להגיע לאותן המלצות גם בעצמך אם היית משקיע את הזמן והאנרגיה - ואז מה ש-"יועץ" או "מנהל תיקים" יעשה עבורך זה פשוט יחסוך לך את הזמן וההשקעה שהיית יכול לכאורה לעשות בעצמך.

נניח שהייתה לך יכולת לנבא תוצאה של רולטה בדיוק של 51%, כך שיש לך "EDGE" על הקזינו אבל לא משמעותי.
האם היית הולך לשחק ברולטה ומהמר עליה בסכומים גדולים, רק כי אתה יודע משהו שאחרים לא?
כן, הייתי עושה המון משחקים ועושה מזה המון כסף ולא הייתי מפסיק.

ידע עודף לא אומר בהכרח ידע וודאי,
ידע עודף שהוא לא ודאי זה הימור או ניחוש.
לא יודע למה שמישהו ישלם כסף בשביל לקבל ידע לא ודאי.

והוא בוודאי לא אומר שתרצה בהכרח לקחת סיכונים בעצמך גם אם יש לך יתרון על אחרים
אם יש לי ידע ואני לא מספיק בטוח בו כדי לשים את הכסף שלי עליו, נשמע הגיוני שאקח כסף מאחרים בשביל הידע הזה?
הגיוני לחשבון הבנק שלי, אבל לא פייר כלפי הלקוחות.

כן, הייתי עושה המון משחקים ועושה מזה המון כסף ולא הייתי מפסיק.

אם היית מהמר על סכומים קטנים לא היית יוצא משם גם שנים.
אם היית מהמר על סכומים גדולים יכלת להפסיד אותם כמעט באותה קלות כמו אם לא היה לך את הידע הנוסף.

ידע עודף שהוא לא ודאי זה הימור או ניחוש.
לא יודע למה שמישהו ישלם כסף בשביל לקבל ידע לא ודאי.
כמו תחזית מזג האוויר?
כמו בדיקות רפואיות?
כמו כל דבר אחר שבני אדם מחשבים או בודקים כדי לכלכל את צעדיהם בעתיד, מבלי שהוא מעניק ודאות מוחלטת?

ידע עודף שהוא לא ודאי מעניק לך יתרון, אבל הוא לא מבטיח תוצאה.
לכן גם לא בהכרח תרצה לקחת את הסיכון ולהסתמך עליו.
או שכן. תלוי בכל מקרה אינדיבידואלי.

אתה בעצמך אמרת שאם היה לך ידע של 51% (שהוא רחוק מאוד מוודאי) על מה תהיה התוצאה ברולטה, היית - ואני מצטט - "משחק ולא מפסיק", אז בטח שידע כזה היה שווה לך משהו והיית מוכן לקנות אותו ממני. אם הוא שווה לך אינסוף, נראה שאין כמעט מחיר שבו לא היית מוכן לקנות את הידע הזה ממני.

אם יש לי ידע ואני לא מספיק בטוח בו כדי לשים את הכסף שלי עליו, נשמע הגיוני שאקח כסף מאחרים בשביל הידע הזה?
אם הם מוכנים לשלם עליו? ברור.
אם לי הייתה יכולת חיזוי של 51% ברולטה לא הייתי משחק, אבל בכיף הייתי מוכר לך את הידע שלי תמורת רווח וודאי ונותן לך להמר.
אמרת בעצמך שהיית משחק, אז נשמע שהיית מוכן לקנות ממני את הידע הזה, אם היה לי אותו

הגיוני לחשבון הבנק שלי, אבל לא פייר כלפי הלקוחות.
כל אחד זכאי לעשות את הבחירות שלו של איזה סיכון הוא רוצה לקחת וכמה ידע שווה לו.

המחשת בעצמך שהיית מוכן לקנות ממני יכולת ניבוי של 51% ברולטה אם הייתה לי כזו.
אז אתה בעצמך במו פיך הוכחת שקיימים אנשים כאלה.
אתה אחד מהם.

משום מה בחרת לסתור את עצמך ממש באותה הודעה - שזה די מדהים.

סלחו לי רבותי, קראתי את כל התגובות, ועל מקצתן אני מסופק האם הן תגובות אוטומטיות או שהן לגופו של ענין.

1) את הפילוסופיה של הסולידית אני מכיר היטב.
2) MotleyFool מציגים תרשים המראה שהם היכו את הסנופי פי כמה וכמה, במשך שני עשורים.
3) הם שקופים. היסטוריית ההמלצות שלהם גלויה.
4) אין חוק הקובע שאיש לא יכה לעולם את המדד.
5) מישהו כתב כאן לעיל שהוא הפסיד מהם אחרי כמה חודשים. ובכן, אתם בוודאי אמורים לדעת שזה נכון גם על הסנופי וגם על כל מדד שהוא. טווח ההשקעה של MotleyFool הוא חמש שנים.

נערך לאחרונה ב:
סלחו לי רבותי, קראתי את כל התגובות, ועל מקצתן אני מסופק האם הן תגובות אוטומטיות או שהן לגופו של ענין.
למה? כי אנשים פה טורחים להזהיר אותך?
1) את הפילוסופיה של הסולידית אני מכיר היטב.
התחלה טובה.
2) MotleyFool מציגים תרשים המראה שהם היכו את הסנופי פי כמה וכמה, במשך שני עשורים.
אז תרשם, ותחזור עוד שני עשורים לספר לנו שהכית את המדד.
3) הם שקופים. היסטוריית ההמלצות שלהם גלויה.
אז? כל מי ששקוף כדאי להקשיב לו?
4) אין חוק הקובע שאיש לא יכה לעולם את המדד.
נכון, יש הרבה כאלו שמכים את המדד, אתה יודע מיהם מראש?
5) מישהו כתב כאן לעיל שהוא הפסיד מהם אחרי כמה חודשים. ובכן, אתם בוודאי אמורים לדעת שזה נכון גם על הסנופי וגם על כל מדד שהוא. טווח ההשקעה של MotleyFool הוא חמש שנים.
זה נכון.

או לסיכום: אמרת הרבה דברים נכונים, איך הם מתחברים לך שכדאי להרשם לשירות הזה?

או לסיכום: אמרת הרבה דברים נכונים, איך הם מתחברים לך שכדאי להרשם לשירות הזה?

לא אמרתי שכדאי להרשם לשירות הזה, רק שאלתי.

חשבתי שאוכל לקבל מידע *ספציפי* על השירות *הזה*, וקיבלתי מידע *כללי*.
רק שנים התייחסו ספציפית לענין הנידון.
אחד כתב שהוא מופסד בחלק מהפוזיציות שלהם (מובן מאליו), והשני כתב שהוא הפסיד הרבה כסף בתוך שנה. (בלי לספר לנו איזו שנה).

בקיצור, לא החכמתי במיוחד בענין MotleyFool

חפרתי קצת באינטרנט, ומצאתי שני מאמרים, המנתחים את היסטורית ההמלצות שלהם בנימה די חיובית.
אינני מכיר את הכותבים ואינני יודע להעריך האם דבריהם צודקים.

והנה דבר מעניין שאולי יחכים ויעשיר את הדיון: יש ETF המבוסס על ההמלצות שלהם, הוא קיים כבר ארבע שנים שלמות.
והוא באמת היכה מעט את SPY אבל פחות מQQQ.

נערך לאחרונה ב:
נראה לי שהחבר'ה פה מרגישים כאילו בא אדם והציע להם איזו נורה שתאיר את כל רמת גן או פרפטום מובילה.

אני מכיר את ההרגשה הזו. בימי חיי באו אלי כמה אנשים בפנים זורחות ואמרו לי: "יש לי רעיון שישנה את העולם....". בטרם סיימו את המשפט, אמרתי להם: "פרפטום מובילה". וסיפרתי להם על חוק שימור האנרגיה.

אבל בעניננו:

1) אין שום חוק הקובע "איש לא יכה את השוק". וממילא אני מסיק מכך שיכול לבוא אדם שיכה את השוק.

2) אין גם חוק הקובע שהאדם הזה לא יהיה מוטליפול.

3) מכיוון שהשירות הזה ותיק, הדיון יכול להתבסס על נתונים קונקרטיים של ביצועי השירות הקונקרטי והשוואתו למדדים נבחרים.

ולכן, טיעונים כלליים כמו "הסולידית אמרה להשקיע במדדים", איננו משיב על השאלה שהצבתי בפתח הדיון.

שבוע טוב ונעים!

תקרא על הטיית שרידות.

החכם נא אותי והסבר לי איך זה קשור לעניננו.

אני רואה את טבלת ההמלצות ההיסטורית שלהם.
חלק מההמלצות גרמו הפסדים, וחלק הניבו רווחים. התוצאה הסופית, כפי שראינו, מכה את SPY.

לקבל רעיונות אפשר מכל אחד. להשקיע על סמך זה מבלי מחקר והבנה עמוקים - טעות קשה.

מצב
הנושא נעול.
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
T ביטוח נסיעות לחו"ל - מי הכי שירותי והגון? צרכנות פיננסית 42
B מה ההבדלים בין שירותי תוכנת/אתר "אלפי" ל- "נומרוטק"? מיסים 1
navv עלות שירותי ליווי לפינוי בינוי נדל"ן 1
flower מרשם ידני - מכבי שירותי בריאות אוף טופיק 8
TheOneTech שירותי אחסון דברי ערך במגירות פרטיות צרכנות פיננסית 9
stamEhad BloxTax - שירותי מיסוי עבור קריפטו. האם מישהו התנסה? השקעות אלטרנטיביות 5
ש שירותי בריאות צרכנות פיננסית 7
Sesquiterpene שירותי ענן לגיבוי וגישה מרחוק - התלבטות אוף טופיק 13
Res Cogitans בקשת מעסיק מעובד לשלם עבור שירותי סליקה של סוכן צרכנות פיננסית 0
מרק סרפדים שירותי ייעוץ מס וראיית חשבון + הצהרת הון שוק ההון 1
amidar שירותי טלויזיה מבוססי אינטרנט - להורים בני שישים פלוס מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
wa11a רשות ניירות ערך אוסרת על אינטראקטיב לתת שירותי מטבע שוק ההון 49
מ ביטוח רכב - שירותי דרך מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
A שירותי ראיית חשבון צרכנות פיננסית 2
adamshalev שירותי עורך-דין בזיל הזול? צרכנות פיננסית 98
V מגדל שירותי בורסה ו IBI מתמזגות? שוק ההון 5
S עצמאי בתחום היעוץ בנוסף להיותי שכיר... התפתחות אישית 16
U אתר Motley Fool פוסטים מאיכות נמוכה 6
I Motley Fool / David Gardner שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה