• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

צריכה תמיכה מנטלית וגם פונקציונלית...

LIROZ

משתמש רשום
דירוג
8
שלום לכל חברי הפורום,
אני קוראת נלהבת של "הסולידית" מזה שנתיים, ואת הפורום גיליתי רק בחודשים האחרונים ומחכימה ממנו רבות.
אז מה הבעיה? אני מאוד מאוד מאוד נרתעת מסיכונים, זו הסיבה שיש לי כ-200K בעו"ש (או פק"מ שבועי מתחדש עם ריבית אפסית) כבר הרבה זמן, ומיותר לציין שאני טכנית רק מפסידה מזה. אני כל פעם קוראת בבלוג וביומני מסע, מסכמת, מחליטה על הקצאת נכסים ו...פתאום מגלה עוד נושא שלא נחשפתי אליו או עוד סיבה לדחייה. החלטתי שעד שלא אכתוב פה - לא אוכל להתקדם הלאה!
אוסיף מראש: אני חושבת שאני טועה בהתנהלות שלי עד כה ופונה אליכם לקבל כוח ואומץ להשלים את השינוי. אני מאמינה שהדרך הנכונה עבורי, על אף החששות, היא ההשקעה הפסיבית.

רקע: אני ובעלי בני 30-32, עם ילד בן שנה, ללא נכסים משמעותיים (מתביישת לציין ש-2 רכבים :$), יודעים לחסוך ולהתנהל כלכלית היטב, ולא מתכננים רכישת דירה. *מעבר לארה"ב על הפרק בעוד כשנתיים למשך 3-5 שנים*
אז להלן השאלות שלי, עוד הרבה לפני שמגיעים להקצאת נכסים:
1.אין לי יעד מוגדר. אני עובדת בעבודה שאני אוהבת מאד ומקווה להישאר בה עד מתי שאוכל, בעלי במצב דומה. עם זאת, ההכנסה לא גבוהה ולא צפויה לעלות באופן משמעותי, ולכן הייתי רוצה לייצר מעין נכס מניב בדמות פקדון פסיבי - בשלב מסוים ארצה למשוך ממנו תשואה מסוימת ולהשתמש בה כהכנסה נוספת, "על חשבון" אי ההתקדמות הכלכלית הצפויה.
2.קשה לי מאד עם הקצאת הנכסים: עצם סיכון של כספים שהורווחו בעמל מפחידה אותי. איך להתגבר על זה? הקריאה פה ומחוץ לבלוג תרמה רבות, אך בעיקר לצד הרציונלי..
3.האם אג"ח זה אכן עם סיכון כה מינימלי כמו שמשתמע פה?
4.איננו אזרחים אמריקאים. האם לקחת בחשבון את המעבר המשוער כבר עכשיו בהרכבת התיק? מה בכלל מקום המגורים משנה מהבחינה הזו?

*הסיכום שלי עם בעלי הוא שעד סוף השנה האזרחית אני אוזרת אומץ וקופצת למים! מקווה שתוכלו לעזור לי לממש :)

תודות

ברוכה הבאה לפורום!

2.קשה לי מאד עם הקצאת הנכסים: עצם סיכון של כספים שהורווחו בעמל מפחידה אותי. איך להתגבר על זה? הקריאה פה ומחוץ לבלוג תרמה רבות, אך בעיקר לצד הרציונלי..
לא להתגבר על זה! אל תלחמי במי שאת אלא תקבלי את זה זה. מה שקורה כמעט תמיד עם אנשים כמוך שכן מחליטים לקחת סיכונים שגדולים עליהם זה שיש ירידות הם נועלים הפסד ולא מתקרבים לזה יותר או לחלופין איכות החיים שלהם נפגעת משמעותית כי הכסף שחסכת בעמל רב כל יום עולה ויורד כמו נדנדה, זה לא שווה את החוסר בשינה לדעתי.
3.האם אג"ח זה אכן עם סיכון כה מינימלי כמו שמשתמע פה?
ממש לא, אג"ח זה נכס בסיכון חד וחלק! אוסיף שאג"ח זה עולם ומלואו ויש ספקטרום רחב מאד של אג"ח, ממאד מאד מסוכנים להכי בטוחים וסולידים שיש (התשואות בהתאם כמובן).
4.איננו אזרחים אמריקאים. האם לקחת בחשבון את המעבר המשוער כבר עכשיו בהרכבת התיק? מה בכלל מקום המגורים משנה מהבחינה הזו?
בהחלט. יש לזה השלכות מיסוי + העובדה שההוצאות וההכנסות שלכם יהיו בדולרים.

מה שאת צריכה לחשוב עליו זה דבר פשוט: לא כמה את רוצה להרוויח אלא כמה את מוכנה להפסיד מה200K הנ"ל ואני הייתי גם מוסיף: ועדיין לישון בשקט.

אז למה להשקיע? מה המטרה שלך?
האם המחשבה שירידות הן הזדמנות לקנות בזול מעודדת?
אם אתם במצב כלכלי טוב ויציב ולא סובלים בעבודה, מה מפחיד אותך בלהפסיד חלק מהחסכון?
האם זו קרן לשעת חירום, בלת"ם, הזמן והיזע שהשקעת בלחסוך?
אולי הסיבה שאת מפחדת להפסיד יכולה להיות המוטיבציה שלך להרוויח.
בגדול, בעיניי החשש מסיכון וחוסר יציבות יכול לנבוע ממצב שנוח כלכלית ואין מטרה.

אל תעשי שום פעולה חפוזה.
אם אתם רואים השקעה בנדל"ן כמשהו יותר 'סולידי', אולי זה כיוון שיותר מתאים לכם.
בכל מקרה החלופה של להשאיר שנים על גבי שנים כספים בפק"ם, לא נראית אידיאלית.
אבל לאט לאט, תחשבו, תתיעצו, תחקרו, ותבחרו כיוון שאתם שלמים איתו.
בכל דבר יש סיכון (כולל במזומן בפק"ם), תחליטו עם איזה סיכון אתם יכולים לישון בלילה.

אנחנו התחלנו בקטן. השקעתי כמה עשרות אלפים.. ואז בירידות ראיתי שאני לא מתבאסת אלא שמחה שיש לי אפשרות לקנות עוד בזול יותר.
נכון להיום יש לנו בתיק סכום דומה לשלך שרובו במדדי מניות.

תעשי רק מה שמאפשר לך לישון בשקט בלילה.
נשמע שכרגע לשים 100% מהכסף בפקדון עם ריבית אפסית מדיר ממך שינה - מצויין, זה אומר שאת יודעת שזה לא הדבר הנכון.
לשים 100% מהכסף במניות גם מדיר ממך שינה - מצויין, זה אומר שאת יודעת שזה גם לא הדבר הנכון עבורך.
אם תשימי 10,000 מתוך ה-200 אלף תוכלי לישון בלילה עם ירידות של עשרות אחוזים בהשקעה?
מה עם 20, 50, 100?

ההשקעה הכי טובה עבורך היא זאת שתוכלי להתמיד בה. חד וחלק.

תודה לכולם על התגובות המבינות והאוהדות!
אנחנו התחלנו בקטן. השקעתי כמה עשרות אלפים.. ואז בירידות ראיתי שאני לא מתבאסת אלא שמחה שיש לי אפשרות לקנות עוד בזול יותר.
נכון להיום יש לנו בתיק סכום דומה לשלך שרובו במדדי מניות.
טוב לשמוע!
אם תשימי 10,000 מתוך ה-200 אלף תוכלי לישון בלילה עם ירידות של עשרות אחוזים בהשקעה?
מה עם 20, 50, 100?
נקודה טובה ונכונה עבורי, זה באמת נכון שאני לא שלמה עם האפשרות הנוכחית, אבל מה אם אני בסדר עם לסכן 10,000 שח? בפיצול ל-60%-40% ואז לעוד תתי-פיצולים, זה בכלל תופס? או במילים אחרות: מהו הסכום המינימלי לרכישת מניה?

בהחלט. יש לזה השלכות מיסוי + העובדה שההוצאות וההכנסות שלכם יהיו בדולרים.
אתה יודע האם כדאי שזה ישפיע על סוגי המניות/אג"ח שאני מתכננת לרכוש? יש משהו שכדאי כבר מעכשיו לקחת בחשבון?

שוב תודה לכולם.
הפוסט האהוב עליי בהקשר הנ"ל הוא זה שמציע כניסה הדרגתית לשוק ההון וזה מה שאני מתכננת לעשות, הפוסט שהכי מדבר אליי הוא אחד האחרונים לגבי החוסך הסולידי שגם חושש מסיכונים ולכן לא משקיע (http://www.hasolidit.com/כשהצעירים-לא-משקיעים).

אם זה עוזר לך, אני התחלתי ב 10 בארהב 10 באירופה, ו 10 במה שנקרא סל דיבידנד עולמי (אני יודעת שהוא לא ממומלצי הפורום, אבל הוא מצא חן בעיני). רק במכה הבאה התחלתי כשהכנסתי עוד 50 אלף, הוספתי אגחים לחגיגה.
אני נעזרתי ביועץ ההשקעות של הבנק, ובחרתי תעודות סל וקרנות קצת לפי תחושות בטן.. ולאו דווקא מה שמומלץ פה.

מהו הסכום המינימלי לרכישת מניה?
אפשר כמעט בכל סכום (כאן בדרך כלל מעדיפים לקנות קרנות מחקות ולא מניות), אבל יש עמלות, שאם את קונה בסכומים נמוכים הן יכולות להיות יחסית משמעותיות. עם זאת, אם את קונה באופן חד פעמי ולא קונה ומוכרת כל הזמן, גם זה הופך להיות זניח בטווח הארוך. לדעתי, תחליטי קודם כמה מהסכום שיש לך את רוצה להשקיע במניות, ואחר כך תבררי איך הכי נכון לעשות את זה מבחינת עמלות. ההחלטה הראשונה הרבה הרבה יותר חשובה.

אתה יודע האם כדאי שזה ישפיע על סוגי המניות/אג"ח שאני מתכננת לרכוש?
בהחלט.
לא לקנות קרנות שאינן אמריקאיות.
יהיה לזה מיסוי רצחני ברגע שתקבלו שם תושבות.

ויזת J היא עד חמש שנים ובמהלך לא נהפכים לתושבים, כך שהם בהחלט יכולים לחיות בארה"ב 3-5 שנים ולא להיות תושבים.
מקור?
אני מכיר שאחרי שנתיים אתה נהפך לתושב לצרכי מס ובנוסף צריך לשלם רטרואקטיבית גם על שתי השנים הראשונות

ייתכן מאוד שההכנסה מקורה ממלגה אקדמית ואז זה באמת פטור

על עבודה: https://exchange.americanimmigrationcouncil.org/tax-assistance-j-1-participants

אני מחזק את העיצות של להתחיל בקטן

http://www.form1040nr.com/residencystatus.php
למשל סטודנטים על ויזה J או F לא נחשבים תושבים במהלך 5 השנים הראשונות.
Non alien residents עדיין מחויבים לדווח על הכנסתם בתוך שטח ארה"ב.
אני מכיר כמה פטורים, כמו מלגות אקדמיות והוראה (הפטור השני הוא מקסימום לשנתיים)
האמת שזה כתוב בלינק שצירפת
עבור מי שאינו פטור, ישלם מיסים יותר מאזרח/תושב. הייתי מתייעץ עם מומחה מס אמריקאי לפני המעבר.
בכל מקרה אם המצב הוא ויזת סטודנט לא הייתי דואג לגבי קרנות ישראליות (מלבד החסרונות האחרים שלהם)
אם זו ויזת הוראה לפחות משנתיים, גם לא הייתי דואג.
בכל מצב אחר לא הייתי רוכש קרנות לא אמריקאיות או לחלופין מוכר לפני המעבר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 15
א יש פה וועדי בתים? קיבלתי עם חשבון המים "צריכה משותפת-חריגה" אוף טופיק 6
O אחוז החזר הלוואות (מינוף, לא צריכה) מסך ההכנסות שוק ההון 4
L אני צריכה לשלוח סריקה דרכון שלי למישהו איך אני מוודא שהוא לא ישתמש איתה אחר כך? אוף טופיק 7
N המלצות על רכישת מוצרי צריכה בסיסיים באמזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
Myrath עלות סל צריכה חודשי - בסיסי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
C לכמה תשלומים אתם מחלקים מוצרי צריכה? צרכנות פיננסית 27
Osterreicher בית, צריכה או השקעה? נדל"ן 19
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
פשפש יש לי כסף במיטב דש. אני צריכה לדאוג? שוק ההון 7
תפוזינה מה בדיוק אני צריכה? צרכנות פיננסית 28
מ יש צוות תמיכה לפורום? פוסטים מאיכות נמוכה 2
cypriano de rore תמיכה פשוטה בעסקים בעת משבר הקורונה אוף טופיק 57
W תמיכה אחד\ת בשני\ה -כשהסביבה לא מבינה אתכם\ן התפתחות אישית 7
מ תמיכה הדדית בתקופה אדומה זו שוק ההון 132
ד תמיכה נפשית לפניי קניה ראשונה :) שוק ההון 12
R מתנות - אני יודעת שהסולידית כתבה פוסט על זה אבל - תמיכה נפשית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 23
C זיכוי מס הכנסה \ נקודות זיכוי בשל תמיכה בהורה נכה צרכנות פיננסית 5
ETL תמיכה בבלוג\פורום אוף טופיק 1

נושאים דומים

Back
למעלה