• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עתיד מקצועי ועודף זמן פנוי

• פותח הנושא trhe
  • פורסם בתאריך

trhe

משתמש רגיל
דירוג
137
אהלן לכולם,

על פניו אני נמצא בעבודה חלומית מבחינת שעות וימים. בתקופה רגילה עובד 14 ימים בחודש, תקופת קורונה 6-7 ימים בחודש. 60%-70% מהזמן שלי בעבודה זה זמן פנוי (פשוט נמצא בכוננות) שכרגע מנצל ללימודי תואר ראשון בניהול בפתוחה, 2-3 קורסים בסמסטר. משכורת כרגע 17-18 נטו, עם עלייה שנתית קבועה של 3%-4%.
מוצא את עצמי יותר מדי פעמים בחוסר מעש, לאחר סיום כל המטלות של הלימודים (שאני עושה בזמן העבודה בעיקר). מכיוון שאני לומד בעבודה, בימים שאני בבית אין לי באמת תעסוקה, חוץ ממטלות שוטפות של הבית וחדר כושר שהיה לפני תקופת הקורונה. לפני מבחנים אולי יוצא שאני יושב קצת בבית גם ללמוד.
מצד אחד אני יודע שבסיום התואר אין לי מה לעשות איתו יותר מדי אז אני שואף לתואר שני גם, שגם אחריו לא רואה תפקיד שיתקרב למשכורת שאני עושה היום. מצד שני, החוסר מעש הזה לפעמים מחרפן אותי. מבחינה אינטלקטואלית אין לי שום אתגר בעבודה, ככה שאין לי מושג איפה אני רואה את עצמי עוד 5-10-15 שנה (היום בן 29).

אשמח לשמוע עצות, תובנות והמלצות :)

@trhe
זאת בעיה טובה.
נכון שמאוד קשה לא לאבד שפיות, במיוחד כשזה נמשך במשך המון שנים ואתה לא רואה שינוי באופק. לשבת בלי מעש גם כשמרוויחים כסף זה באמת קשה.

בכל זאת, זה הזמן הכי טוב בעולם בשבילך. זכית בלוטו.
לימודים זה מצוין, ואם עוד לימודים לא נשמע כמו משהו מעניין, אז או שאתה צריך לגלות תחום אחר שכן מעניין אותך וללמוד את התחום הזה, או לגמרי לעשות הפסקה ולהשקיע את הזמן במשהו אחר.

אני הייתי שוקל להקים משהו בעצמי.
קח את הזמן הפנוי הזה שבו אתה מרוויח המון כסף, ותשקיע אותו בלבנות עסק/תחביב/מיזם התנדבותי.

ברגע שתהיה מוכן, תעזוב ותשקיע full time במיזם הזה. יש לך כרגע ייתרון אדיר של לבנות משהו בלי לדאוג לכסף. זה באמת המצב האידיאלי.

אשמח לשמוע עצות, תובנות והמלצות
אפשר ללמוד לבד על נושאים שמעניינים אותך, לטייל ברגל הרבה, ולמצוא תחביבים חדשים.
לי אישית לא מאוד משעמם לא לעבוד, אבל אני גם מחפש עבודה בתחום הזה שמשלמת מעל 15 בחודש.
השמח לפרטים איך מגיעים לעבודה כזאת(אפשר גם בפרטי)

אהלן לכולם,

על פניו אני נמצא בעבודה חלומית מבחינת שעות וימים. בתקופה רגילה עובד 14 ימים בחודש, תקופת קורונה 6-7 ימים בחודש. 60%-70% מהזמן שלי בעבודה זה זמן פנוי (פשוט נמצא בכוננות) שכרגע מנצל ללימודי תואר ראשון בניהול בפתוחה, 2-3 קורסים בסמסטר. משכורת כרגע 17-18 נטו, עם עלייה שנתית קבועה של 3%-4%.
מוצא את עצמי יותר מדי פעמים בחוסר מעש, לאחר סיום כל המטלות של הלימודים (שאני עושה בזמן העבודה בעיקר). מכיוון שאני לומד בעבודה, בימים שאני בבית אין לי באמת תעסוקה, חוץ ממטלות שוטפות של הבית וחדר כושר שהיה לפני תקופת הקורונה. לפני מבחנים אולי יוצא שאני יושב קצת בבית גם ללמוד.
מצד אחד אני יודע שבסיום התואר אין לי מה לעשות איתו יותר מדי אז אני שואף לתואר שני גם, שגם אחריו לא רואה תפקיד שיתקרב למשכורת שאני עושה היום. מצד שני, החוסר מעש הזה לפעמים מחרפן אותי. מבחינה אינטלקטואלית אין לי שום אתגר בעבודה, ככה שאין לי מושג איפה אני רואה את עצמי עוד 5-10-15 שנה (היום בן 29).

אשמח לשמוע עצות, תובנות והמלצות :)
במה אתה עובד?

אני יקח סיכון וינחש שהוא עובד באיזו משרה ממשלתית שצריך איזה בן דוד שיסדר, אבל יכול להיות שאני טועה

אני יקח סיכון וינחש שהוא עובד באיזו משרה ממשלתית שצריך איזה בן דוד שיסדר, אבל יכול להיות שאני טועה
לא חושב שיש שכר כזה לחצי משרה לאנשים חסרי השכלה בשרות הציבורי, ודאי לא לעובדי מדינה (גם בפרטי לא שמעתי, אבל תמיד יש חריגים)

בתחום הבטחון לכל המתעניינים.
התואר בפתוחה מעניין אותי (כמובן תלוי איזה קורסים, יש קורסים שכן ויש קורסים שלא) וגם הקורסים של התואר השני נשמעים מאוד מעניינים.
אני נשוי+1, אז קצת יהיה מוזר ללכת לטייל לבד לטיולים רגליים.
מנסה למצוא בכח תחביבים, אבל באמת שאין לי חוץ מהחדר כושר שאני בכיף יכול לשרוף שם 2-3 שעות ביום. מנסה לבשל דברים חדשים, יש לי אקווריום שאני מטפח....אבל עדיין זה משאיר לי המון המון זמן פנוי.

מבחינה אינטלקטואלית אין לי שום אתגר בעבודה, ככה שאין לי מושג איפה אני רואה את עצמי עוד 5-10-15 שנה (היום בן 29).
האם בעבודה שלך יש אפשרויות קידום? האם אתה מעוניין בהן?

האם בעבודה שלך יש אפשרויות קידום? האם אתה מעוניין בהן?

כן יש אפשרות. אבל הכל עניין של תקנים ומכרזים. לוקח שנים עד שנפתח איזה תקן ואז גם כולם מסתערים עליו אז הסיכויים לא גבוהים.

@trhe
ברגע שתהיה מוכן, תעזוב ותשקיע full time במיזם הזה. יש לך כרגע ייתרון אדיר של לבנות משהו בלי לדאוג לכסף. זה באמת המצב האידיאלי.

אני לא הגעתי עדיין למצב שאני לא דואג לכסף חחח :) עדיין יש שכירות, מעון לילד, לימודים שלי ושל האישה (האישה במכללה פרטית), רכב, הוצאות שוטפות....

להבנתי יש תקופה זמן מוגבלת שאתה יכול להישאר במקום שבו אתה נמצא אם אין לך תקן (9 שנים או 7 שנים אני כבר לא זוכר).. אתה צריך לחשוב טוב מה תרצה לעשות אחר כך אם לא תישאר בתקן. הכרתי לא מעט אנשים שלא מצאו את עצמם לאחר העזיבה. אין ספק שזה כלוב של זהב אבל אם אתה לא נשאר בתקן מצבך יכול להתהפך די במהירות

להבנתי יש תקופה זמן מוגבלת שאתה יכול להישאר במקום שבו אתה נמצא אם אין לך תקן (9 שנים או 7 שנים אני כבר לא זוכר).. אתה צריך לחשוב טוב מה תרצה לעשות אחר כך אם לא תישאר בתקן. הכרתי לא מעט אנשים שלא מצאו את עצמם לאחר העזיבה. אין ספק שזה כלוב של זהב אבל אם אתה לא נשאר בתקן מצבך יכול להתהפך די במהירות

אין לי דאגה כזאת, אני על תקן.

אין לי דאגה כזאת, אני על תקן.
אז הדבר היחיד שמשאיר אותך בעבודה זה השכר והנוחות? לא שיש בזה משהו רע אבל אם אתה מרגיש כלכך גרוע כפי שתיארת בפוסט הראשון אז אולי אתה צריך לחשוב על שינוי כיוון.. אתה באמת מעוניין לסבול 10-15 שנה? יש גבול לכמה שאתה יכול להעסיק את עצמך בשעות הפנאי בשביל לפצות על זה.

אני הייתי במצב דומה לפני 7-8 שנים (אמנם לא בתקן) וגם השתגעתי מחוסר האתגר מבחינה אינטלקטואלית וכדומה ולכן עזבתי את הנוחות והכסף של המשרה הרבה לפני שהייתי אמור לעזוב. אמנם זה לא היה נראה הכי טוב אבל זו ההחלטה הכי טובה שעשיתי בחיים

בנוסף לשאר הרעיונות שאמרו לך
כמו שכתבת יש לך ילד, תשקיע את הזמן בו למד אותו שחק איתו וכו..
בונוס אישתך תהיה יותר מרוצה ופחות עייפה

גם ממרום שנותי בהייטק הייתי חותם על שכר כמו שלך ב 66% משרה. זה חלומם של הרבה אנשים: איזון מנצח של עבודה/חיים עם שכר מצויין. רק לסבר את האוזן, 17 נטו הם כ 30 ברוטו.
אני מצטרף לאלה שכתבו פה לפני:
סחוט את הלימון כל עוד תוכל, חסוך אגרסיבית ליום בו ימאס לך סופית ואת הזמן הפנוי השקע בהכנת אלטרנטיבה (כגון למידת מקצוע אחר).
לא הרבה זוכים למשרה כמו שלך ...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E איזה עתיד (נורא) מצפה לי? יומני מסע אישיים 74
TheTieMan שינוי מסלול - הפקדות עבר + הפקדות עתיד או רק הפקדות עתיד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
נ שלב ב' של הרפורמה ביטול התקשורת העצמאית? עתיד התקשורת בארץ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 90
L עתיד הרפורמה במערכת המשפט פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 284
ו עתיד התחבורה במרחב העירוני אוף טופיק 92
F דעתכם על עתיד הביטקוין השקעות אלטרנטיביות 1
F יש עתיד עם קורסים ? התלבטות התפתחות אישית 10
פ תשואות עבר לא מנבאות תשואות עתיד, מה בכל זאת הערך שלהן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
נ מי שאין לו ראש ריאלי אין לו עתיד? אוף טופיק 51
F יש עתיד היום לעורכי דין ? אוף טופיק 59
B תיק ראשון עם עתיד מוזר שוק ההון 11
N מחשבות על עתיד האנושות אוף טופיק 50
sogi תחזיות: עתיד התעופה, מלכודות שוורים/דובים וכו' אוף טופיק 16
I השקעה להשגת עתיד טוב יותר נדל"ן 3
B עתיד הדולר ואפשרויות השקעת דולרים שוק ההון 101
ברק א. עתיד השווקים העולמיים שוק ההון 85
J קבלת החזר מס על כנס מקצועי בחו"ל לשכיר פוסטים מאיכות נמוכה 13
S פיתוח מקצועי / הסבה התפתחות אישית 4
Emilia קורס מקצועי במכללה או לימוד עצמי? יומני מסע אישיים 5
ה שינוי מקצועי לקראת גיל ה40. התפתחות אישית 10
de dud לוח שחמט מקצועי אוף טופיק 2
G שינוי מקצועי - התלבטות בין הסבה ליעוץ פנסיוני, פיתוח BI או הסבה לתכנות התפתחות אישית 6
R שינוי כיוון מקצועי. התפתחות אישית 33
W דמי אבטלה בזמן קורס מקצועי? צרכנות פיננסית 5
R פוליסת בריאות קולקטיב של איגוד מקצועי לעומת פוליסת בריאות קולקטיב של המעסיק צרכנות פיננסית 10
ח מבקש המלצה לעו"ד מקצועי לעינייני חוזה שכ"ד אוף טופיק 0
E המלצה על קורס מקצועי בתכנות התפתחות אישית 3
ה קורסים לקידום מקצועי יומני מסע אישיים 2
א קורס מקצועי אוף טופיק 11
Fitch קורס מקצועי / הסבה מקצועית / העשרת השכלה התפתחות אישית 37

נושאים דומים

Back
למעלה