• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

על מתמטיקה ומדעי המחשב (תואר)

ARTy

משתמש רשום
דירוג
3
לאחרונה התחלתי לתהות על מה ללמוד.
בתור תלמיד נהניתי והייתי טוב מאוד במתמטיקה ופיזיקה, והייתי רוצה ללמוד יותר לעומק את הנושאים האלה; אבל, יש לי חששות:
1. תואר חד חוגי לא יספיק לי במציאות עבודה.
2. אני לא מספיק טוב וחכם בשביל באמת לצלוח את הלימודים.
3. אולי זה בכלל לא מתאים לי.

לגבי 2 ו-3, אני נהנה ללמוד על נושאים, במיוחד במתמטיקה; בין אם סרטונים ובין אם הרצאות וספרים... העניין הוא שאני פשוט לא בטוח אם קורצתי מהחומר שבו מצליחים להבין את זה. אולי המחשבה עצמה על "תואר קשה" היא מה שקורצת לי?

לגבי 1, אני לא מתכוון או רוצה לעבוד עכשיו בחברת הייטק מפוארת ולהרוויח מלא כסף. אני רוצה עבודה טובה, נחמדה ומעניינת.
לכן חשבתי גם על שילוב מדעי המחשב בתואר - בתור מגמה או בתור דו חוגי (אף על פי שלעברית אני יכול גם חד חוגי...), אבל גם פה קיים חשש - מעולם לא למדתי על מדעי המחשב, ובקושי תכנות, ואני לא יודע אם תהיה לי זיקה או היכולת להצליח בלימודים כאלו.

המטרה בחומת הטקסט הזו, היא לא שתגידו לי לאיזה תואר ללכת - אני מאוד מעוניין לדעת מהחוויות ומהידע שלכם על הנושאים האלו, ואם אתם יכולים לשפוך אור חדש על הנושא.

רוב תודות!

היי
למדתי תואר משולב של מתמטיקה ומדעי המחשב. הגעתי לשם כי שני הנושאים מעניינים אותי ובייחוד נושאים שמשלבים ידע משניהם.
באופן אישי נהנתי מאוד, אבל אלו תחומים שמצריכים ממך להשקיע זמן ומאמץ.
אזהרה - לא בטוח שאתה רוצה ללמוד מדעי המחשב אם זה פחות מעניין אותך ולא קשור לידע קודם שלך

תואר חד חוגי לא יספיק לי במציאות עבודה
בניגוד למה שהמכללות מנסות למכור, הרבה פעמים תואר דו‐חוגי יזיק.

בתור תלמיד נהניתי והייתי טוב מאוד במתמטיקה ופיזיקה, והייתי רוצה ללמוד יותר לעומק את הנושאים האלה
בדוק את האפשרות של פיסיקה (חד-חוגי).
מתמטיקה אקדמית משנה מסלול ביחס לזו התיכונית, בניגוד ללימודים גבוהים של פיסיקה שממשיכים ללמד מתמטיקה (רבה, מפותחת ומעמיקה) בצורה שמזכירה את דרך הקניית הידע בתיכון.
בפועל פיסיקאים רבים בתעשייה (הייטק) פותרים בעיות מתמטיות.

גילוי נאות:
אני אקדמאי ללא אף אחד מהתארים המוזכרים כאן.

נערך לאחרונה ב:
ואם אתם יכולים לשפוך אור חדש על הנושא
תואר בפיסיקה מחייב אותך לפתח כלים אגרסיביים ללמידה עצמית ומשנה את צורת המחשבה שלך לעומת תארים ששמים דגש על פתרון בעיות. מנגד, המתמטיקה שתלמד במסגרת התואר הזה היא בעיקר יישומית ומעגלת פינות, כך שאם אלגנטיות וריגורוזיות מתמטית חשובות לך, תואר בפיסיקה לא יספק אותך מבחינה מתמטית.

ללכת על תואר כי הוא קשה ואתה מוצא בו עניין כלשהו היא החלטה טובה לדעתי. היכולת להתמודד עם אתגרים ולצאת מאזור הנוחות היא לא פחות חשובה מידע תיאורטי, וסטודנטים רבים מפספסים את ההזדמנות הזו.

כך שאם אלגנטיות וריגורוזיות מתמטית חשובות לך
תוהה אם לבן אדם שמעולם לא למד באוניברסיטה יש אפשרות להבין באמת מה זה ואם זה חשוב לו.

תהיה בטוח שזה לא מעניין בכלל אף מעסיק אם שילבת עוד חוג עם מדמ"ח.

לגבי 2 ו-3, אני נהנה ללמוד על נושאים, במיוחד במתמטיקה; בין אם סרטונים ובין אם הרצאות וספרים... העניין הוא שאני פשוט לא בטוח אם קורצתי מהחומר שבו מצליחים להבין את זה. אולי המחשבה עצמה על "תואר קשה" היא מה שקורצת לי?

לגבי 1, אני לא מתכוון או רוצה לעבוד עכשיו בחברת הייטק מפוארת ולהרוויח מלא כסף. אני רוצה עבודה טובה, נחמדה ומעניינת.
לכן חשבתי גם על שילוב מדעי המחשב בתואר - בתור מגמה או בתור דו חוגי (אף על פי שלעברית אני יכול גם חד חוגי...), אבל גם פה קיים חשש - מעולם לא למדתי על מדעי המחשב, ובקושי תכנות, ואני לא יודע אם תהיה לי זיקה או היכולת להצליח בלימודים כאלו.
מה רע בלעבוד בחברה מפוארת ולהרוויח מלא כסף? (תשובה: חוסר ביטחון תעסוקתי. אבל זה הדבר האחרון שאמור לעניין אותך כרגע)

אתה ממש ממעיט בערכך. אתה לא חושב שמגיע לך לקבל תואר במקצוע "קשה" ולא חושב שאתה ראוי למשכורת הייטק.
למה?
לך, תלמד בטכניון, תקבל מצטיין דיקן, כנס להייטק, תרוויח 40K בחודש.
והכי חשוב - תבין שמכשלונות לומדים הרבה יותר מאשר מהצלחות. מקסימום, לא תצליח לסיים את התואר. מקסימום תקבל משכורת של 15K ולא 40K. אז תעשה חישוב מסלול מחדש.
הפחד וההמנעות הזאת מכל פעולה שאתה עלול להיכשל בה לא תביא אותך לשום מקום.

מה רע בלעבוד בחברה מפוארת ולהרוויח מלא כסף? (תשובה: חוסר ביטחון תעסוקתי. אבל זה הדבר האחרון שאמור לעניין אותך כרגע)

אתה ממש ממעיט בערכך. אתה לא חושב שמגיע לך לקבל תואר במקצוע "קשה" ולא חושב שאתה ראוי למשכורת הייטק.

אני לא בטוח לגבי זה.
אני מאמין שיש לי, גם עם קושי כלשהו, יכולת להגיע למשכורת טובה או ללמוד במקצוע קשה. העניין הוא שזה, עד כמה שנשמע מוזר, לא בראש סדר העדיפויות שלי. מן הסתם שארצה משכורת מכובדת - אבל אני חש שיותר חשוב לי מקצוע שאתעניין בו.
וזו למה יש שוב דילמה (לפחות במתמטיקה...) - אם היא שונה מאוד מהתיכון, איך אוכל להיות בטוח שזה בשבילי?
או הרעיונות הקשים לתפישה בפיזיקה? אפילו יצירתיות כלשהי שצריך במדעי המחשב?

אני חושב שאני מבולבל.

תודה על התגובות, אשמח לשמוע עוד.[/QUOTE]

אני לא בטוח לגבי זה.
אני מאמין שיש לי, גם עם קושי כלשהו, יכולת להגיע למשכורת טובה או ללמוד במקצוע קשה. העניין הוא שזה, עד כמה שנשמע מוזר, לא בראש סדר העדיפויות שלי. מן הסתם שארצה משכורת מכובדת - אבל אני חש שיותר חשוב לי מקצוע שאתעניין בו.
מבחינתך המטרה היא למקסם את שני אלו - עניין ושכר.
אם כי אני די מסכים שיש מתאם שלילי בין השניים, אבל צריך למצוא את הטרייד-אוף ולא להזניח אחד מהם לחלוטין.
וזו למה יש שוב דילמה (לפחות במתמטיקה...) - אם היא שונה מאוד מהתיכון, איך אוכל להיות בטוח שזה בשבילי?
מנסים ומגלים.
שוב, מקסימום תגלה שלא מתאים לך כמו שחשבת ותפסיק את התואר.

למה שלא תיקח קורס אינפי/ליניארית/דיסקרטית אונליין ותראה אם זה מדבר אליך?
לדעתי אפשר למצוא גם את "מבוא למדעי המחשב" אונליין.
אבל אני חש שיותר חשוב לי מקצוע שאתעניין בו.
גם אני בגילך ייחסתי חשיבות מועטה ליכולת השתכרות עתידית והרבה יותר התייחסתי לעניין. יש לי שני דברים לומר בהקשר הזה:
1. החשיבות שנותנים לכסף משתנה לפעמים עם הגיל.
2. לעניות דעתי, אם תלמד תחום כלשהו בפקולטה למדעים מדוייקים באוניברסיטה טובה אז לא תהיה עני. אולי לא תהיה שיאן שכר אבל כנראה שיהיה לך שכר סביר.

נערך לאחרונה ב:
למה שלא תיקח קורס אינפי/ליניארית/דיסקרטית אונליין ותראה אם זה מדבר אליך?
לדעתי אפשר למצוא גם את "מבוא למדעי המחשב" אונליין.

גם אני בגילך ייחסתי חשיבות מועטה ליכולת השתכרות עתידית והרבה יותר התייחסתי לעניין. יש לי שני דברים לומר בהקשר הזה:
1. החשיבות שנותנים לכסף משתנה לפעמים עם הגיל.
2. לעניות דעתי, אם תלמד תחום כלשהו בפקולטה למדעים מדוייקים באוניברסיטה טובה אז לא תהיה עני. אולי לא תהיה שיאן שכר אבל כנראה שיהיה לך שכר סביר.
רציתי לכתוב דברים, אבל כולם כתובים פה, פלוס עוד דברים שלא התכוונתי לכתוב אבל אני מסכים איתם.

אני לקחתי קורסים באוניברסיטה הפתוחה. אחד מתמטיקה, ואחד מדעי המחשב.
מדעי המחשב ראיתי כי טוב.
מתמטיקה ראיתי כי יאללה אין ברירה עוד תרגיל אחד ואני קם מהכיסא.

הגעתי למסקנה שתואר חד חוגי בהנדסת תוכנה (/ מדעי המחשב) זה מה שנכון כרגע בשבילי.

- אחרי התואר הראשון לא מאוד קשה לשנות פאזה לתחום יותר מתמטי, או יותר שקשור להנדסה/מדמ"ח, אם זה ע"י עבודה בתחום ספציפי או תואר שני בתחום קצת אחר.

1. זה לא נכון. המוצלחים גם עובדים בתחומים מעניינים מאוד. ראה ערך @Wonko , שלמד פיסיקה ואז אמר "יאללה בסדר הפסקה עם המשוואות ל5 דקות אני הולך שניה לעשות מלא כסף וחוזר"
2. אני אספר לך סוד, אבל תשמור אותו לעצמך: כולם מרגישים ככה. חושד אולי ב2 אנשים שפגשתי שאין להם את ההרגשה הזו, אבל לא ברור מה עובר עליהם.

היתרון ענק בללמוד תואר בפיזיקה הוא הגישה שאיתה לומדים לחשוב והאופן שבו ניגשים לדברים.
לא כל הפיזיקאים זהים, אבל הטובים שבהם הם מומחים לבעיות - החל מהשלב הראשון של האובזרווציה, דרך הנחות מוצא כלשהן, תרגום למשוואות והבאת Insight בחזרה, וחוזר חלילה.
זה תואר יעיל שאפשר לעסוק בסופו בהרבה דברים - פיזיקה, ביולוגיה, גיאולוגיה, אלגוריתמיקה, עיבוד תמונה ועוד דברים רבים אחרים.
אני פוגש פיזיקאים מעולים שעוסקים בכל התחומים האלה, חלקם בתעשיה וחלקם באקדמיה.

ממליץ בחום לשלב את התואר בפיזיקה עם תואר נוסף לבחירה, זה נותן סט כלים נוסף, שאם עובדים נכון (ובוחרים חכם) יכול לא להוסיף הרבה מאמץ במהלך הלימודים.

ג.נ.
בעל תואר בפיזיקה והנדסת חומרים מבן גוריון, בחרתי את התואר המשולב מהסיבות הלא נכונות, פרשתי, חזרתי, ובסוף סיימתי.
התואר בפיזיקה היה החלטה מדהימה, שינה לי את אופן החשיבה, חידד אותי ופשוט שיפר לי את החיים באופן כללי.
בדיעבד, הייתי משלב את זה עם מדעי המחשב, שילוב מנצח. שני מקצועות שמשיקים באופן נפלא עם מעט מאוד חפיפה (בשפה המתמטית ולכן גם באופן החשיבה), אז סט הכלים שמקבלים הוא מגוון מאוד, אבל העומס כנראה גדול יותר כי צריך לקלוט את שתי השפות.

ג.נ. 2
אל תפחד לא לשרוד, אתה תפגוש שם אנשים מבריקים שיגרמו לך לחשוב שאתה טיפש ותרצה לוותר, אל. זה בסדר, רוב האנשים מרגישים ככה. תהיה resilient ואל תיתן לכשלונות להפריע לך, ואתה תשרוד את זה בהצלחה מסחררת.

זה התואר שאני עושה, ואם אלה תחומים שאתה מתחבר אליהם, אז תוכל להינות מכל רגע.
יש בין התחומים האלה מלא משותף, ולא לוותר על המתמטיקה שאחרי חדוא 2 זאת בחירה שלא מתחרטים עליה.
לגבי מדמח- זה לא רק תכנות. זה גם הרבה עיסוק בפתרון בעיות וחידות, ותכנון מופשט של הדברים שמתכנתים בפועל. יש הרבה דברים יפים.
(אגב, לגבי זיקה לנושא: מכיר מישהו שלומד הנדסה, ושנאלץ במסגרת התואר שלו לראשונה בחייו לכתוב שורות קוד. היה לו מאוד קשה להתחבר לקונספט, ולקח הרבה זמן עד שזה קרה. המסקנה שלי היא שתיים: א'- גם בלי זיקה זה אפשרי. ב'- למישהו שבמדמח ולא בהנדסה הכרחי לבוא עם טיפ טיפה רקע. פשוט כי הקצב גבוה יותר)

לגבי עומס-
אתה הולך גם לסבול, כי אכן נדרש זמן רב, ומאמץ.
ובגלל שהתואר דורש ממך הרבה,אתה גם תתעסק באיך שאתה לומד, איך אתה מפנים את החומר, איך אתה נערך למבחן הבא\ סמסטר הבא וכו'.
כי כדי שתרגיש שאתה מוציא את המירב תידרש להפקת לקחים יחסית שוטפת.

לגבי איך מתייחסים לתואר הזה בתעשייה.. אעדכן
רוב מה שאני שמעתי הוא שזה שילוב מצוין, יותר ממדמח חד חוגי.
אבל אולי יש כאלה שלא יסכימו.

זה התואר שאני עושה, ואם אלה תחומים שאתה מתחבר אליהם, אז תוכל להינות מכל רגע.
יש בין התחומים האלה מלא משותף, ולא לוותר על המתמטיקה שאחרי חדוא 2 זאת בחירה שלא מתחרטים עליה.
לגבי מדמח- זה לא רק תכנות. זה גם הרבה עיסוק בפתרון בעיות וחידות, ותכנון מופשט של הדברים שמתכנתים בפועל. יש הרבה דברים יפים.
(אגב, לגבי זיקה לנושא: מכיר מישהו שלומד הנדסה, ושנאלץ במסגרת התואר שלו לראשונה בחייו לכתוב שורות קוד. היה לו מאוד קשה להתחבר לקונספט, ולקח הרבה זמן עד שזה קרה. המסקנה שלי היא שתיים: א'- גם בלי זיקה זה אפשרי. ב'- למישהו שבמדמח ולא בהנדסה הכרחי לבוא עם טיפ טיפה רקע. פשוט כי הקצב גבוה יותר)

לגבי עומס-
אתה הולך גם לסבול, כי אכן נדרש זמן רב, ומאמץ.
ובגלל שהתואר דורש ממך הרבה,אתה גם תתעסק באיך שאתה לומד, איך אתה מפנים את החומר, איך אתה נערך למבחן הבא\ סמסטר הבא וכו'.
כי כדי שתרגיש שאתה מוציא את המירב תידרש להפקת לקחים יחסית שוטפת.

לגבי איך מתייחסים לתואר הזה בתעשייה.. אעדכן
רוב מה שאני שמעתי הוא שזה שילוב מצוין, יותר ממדמח חד חוגי.
אבל אולי יש כאלה שלא יסכימו.
הביקוש לחד חוגי לעומת התואר המשולב מעיד אחרת ממה שכתבת בסוף, אבל הכל יכול להיות

לא הייתי דואג מלהכשל(למרות שקל להגיד, עד שבוע לפני התואר גם אני סבלתי מתסמונת המתחזה וחשבתי שאני לא מספיק חכם לתואר והיום אני מרגיש שהרמה קצת נמוכה יותר ממה שציפיתי), מקסימום תצליח.
אני התחלתי השנה פיזיקה-מדמח בעברית, קח בחשבון שזה מסלול קשה שמעטים מסיימים ב3 שנים(גם חד חוגי של כל אחד מהם), אצלי שדיברתי עם אנשים בשנים בוגרות אמרו שמעל 60% אחוז מסיימים ב4 שנים או יותר ומיעוט של כ10 אחוז באמת מסיים ב3 או 3.5 שנים, אני בהתאם פורס את התואר מראש ל4 שנים, זה גם שיקול לקחת בחשבון לדעתי.

לגבי האם תאהב כל אחד מהתחומים והאם אתה מתחבר יותר לריגוזיות של מתמטיקה ומדעי המחשב או להצגת המתמטיקה בצורה אינטואטיבית ועם קצת "נפנופי ידיים" כמו שקורה בפיזיקה(והפער הוא ממש גדול בריגוזיות לפחות ככה אני מרגיש, אני פחות מתחבר לריגוזיות אז מהקורסי פיזיקה אני די נהנה מה"זרימה" אבל בדיסקרטית לדוגמה אני מרגיש קושי בצורה שונה לקורסי הפיזיקה, אך גם איתו נתמודד) קח קורסים בפתוחה לפני וגם תראה אינדקציה לכמה אתה טוב וכמה אתה מסוגל להשקיע וגם תלמד להבין קצת יותר למה אתה מתחבר, אין לך מה לדאוג גם מלבזבז זמן כי אם תסיים אותם בממוצע מסוים(מעל 70 או 75 אם זכור לי נכון) כמעט כל אונברסיטה אחרת תכיר לך בקורסים שעשית שם ותקבל מהם פטור בתוכנית שלך.
זה מביא לך אחלה פתרון(לדעתי) ל2 ו3 ועל הדרך יביא לך נסיון והבנה של מה זה מתמטיקה אקדמית ואולי יעזור לך להבין איזה תואר(או שילוב) אתה רוצה.
קח בחשבון גם ששום דבר לא חקוק באבן, יש איתי לא מעט אנשים שהחליטו באמצע השנה השנייה במתמטיקה לעבור לדו חוגי עם פיזיקה או עם מדעי המחשב או להפך, בשלושת התחומים האלו מעברים בין לבין הרבה יותר פשוטים מאשר מתואר ברמה מתמטית נמוכה יותר שכנראה תדרש להרבה השלמות.

כמה נקודות:

1. מתחבר למה שהמליצו אחרים - לקחת קורס אחד במתמטיקה וקורס אחד במדמ"ח אונליין.
לראות איך אתה מרגיש עם זה (ועדיין תזכור שבסמסטר ממוצע אתה לוקח 5-6 קורסים כאלה ולא שניים, אז הלחץ הוא שונה).

2. אם אין לך שום רקע במדמ"ח, הייתי ממליץ מאוד מאוד להשקיע לפני בלימוד בסיסי של שפת C (לדעתי זה מה שמלמדים בסמסטר הראשון בטכניון, שווה לגשש), זה יכול להיות חלק מהקורס אונליין שתיקח.
הרבה אנשים שמגיעים ללמוד מדמ"ח באים עם רקע כלשהו (בסיסי מהתיכון או מתחביב, או מתקדם מהשירות הצבאי), בהתאם לכך נקבעת הרמה של הלימודים.
זה לא אומר שזה תנאי הכרחי, כי בסוף כן מלמדים הכל מאפס, אבל מניסיוני, מי שבא בלי רקע חוטף מכה קשה בשנה הראשונה. לכן כדאי שתבנה רקע כזה, לפחות בסיסי.

3. אם תראה ששני התחומים מעניינים אותך, אז מתמטיקה עם מדעי המחשב זו אופציה טובה מאשר חד-חוגי כי זה פותח לך יותר אופציות. מי יודע אולי תהיה סטודנט מבריק למתמטיקה ובמקום לעבוד בהייטק, תבנה קריירה אקדמית מפוארת כמתמטיקאי.. או תפתח למקומות תעסוקה שדורשים גם מתמטיקה ברמה גבוהה ולא רק מדמ"ח..

4. 90% מהסטודנטים בפקולטות האלו חוששים מאוד לפני תחילת הלימודים. זה אתגר מאוד גדול ויש הרבה אי ודאות. זה טבעי לחלוטין שתרגיש כך :)

שלום לך,
קצת על עצמי לפני - עשיתי תואר ראשון בפיזיקה ומדעי המחשב ותואר שני בפיזיקה והיום עובד בעיבוד תמונה הייטק.

אני אתייחס לחששות שלך:
בתור תלמיד נהניתי והייתי טוב מאוד במתמטיקה ופיזיקה, והייתי רוצה ללמוד יותר לעומק את הנושאים האלה; אבל, יש לי חששות:
רוב תודות!

1. התחושה שלי היא שתואר דו חוגי זה פלוס בקורות חיים אבל לא על חשבון ציון. כלומר, 90 בחד חוגי זה עדיף 80 בדו חוגי אבל פחות עדיף מ90 בדו חוגי. והפקטור המרה בין הנקודות תלוי בחוגים, בציונים ובמי שמסתכל על המספרים.
חשוב לזכור שזה נכון בעיקר למציאת עבודה ראשונה/סטודנט ושלא כולם מסתכלים על זה בכלל. התחושה שלי היא שחברות גדולות שמות על זה יותר דגש.
אישית תכננתי לעשות חד חוגי בפיזיקה אבל ביום הפתוח גיליתי שאני יכול גם להרשם לדו חוגי אז חשבתי לעצמי "מקסימום אוריד את מדעי המחשב בהמשך".

2. לא תדע עד שתנסה. בדרך כלל כבר הסמסטר הראשון נותן סתירה לרב האנשים והערכה מחודשת של היכולות שלך. לדעתי שווה להשקיע שלושה חודשים רק בשביל הערכה הזו. בנוסף, מקסימום תכוון לציון נמוך יותר משתיכננת. אין בזה בושה. תזכור שהכל יחסי ושכולם עובדים קשה ומשקיעים הרבה.
לבסוף, שים לב שאתה מקבל ידע לאורך הדרך ולא רק מעביר את הזמן ושורד מבחנים.

3. צריך קצת להגדיר מה זה "זה" שיכול להיות לא מתאים. הלימודים באקדמיה? לדעת פיזיקה? התשובה לשאלה הראשונה היא 2. התשובה לשאלה השניה קצת יותר מסובכת וכנראה תצטרך להשקיע כמה שנים עד שתדע מספיק פיזיקה כדי להבין אם זה מתאים לך. בכל מקרה אתה רוכש הרבה כלים על הדרך כפי ש @TeslasPigeon ציין.

תודה לכל מי שהגיב, עשיתם לי קצת סדר בראש.
חקרתי מעט ומצאתי שלמרות שפיזיקה מעניינת אותי, אני מתחבר יותר למתמטיקה, ואני מניח שזה הכיוון שבו אלך.
שוב, תודה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מתמטיקה שימושית התפתחות אישית 66
א מתמטיקה כאינדיקציה להשתלבות בעולם הקוד התפתחות אישית 18
P מרכז לימודי מתמטיקה - מחפש שותף התפתחות אישית 4
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
S 5 יח"ל מתמטיקה התפתחות אישית 13
R האם עדיין יש לי סיכוי עם מתמטיקה? התפתחות אישית 11
A כפל תואר מכונות מתמטיקה.. האם באמת כדאי? התפתחות אישית 5
c881 למה מפתח תוכנה/מתכנת צריך לדעת מתמטיקה? אוף טופיק 13
לא חשוב שמות אתרים ללימוד מתמטיקה ואנגלית. התפתחות אישית 8
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17
ט מישהו יודע אם ואיך אפשר לצפות במשחקי היורו (בתשלום כמובן) דרך המחשב? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ישראלי מצוי מתלבט לגבי תואר שני במדעי המחשב- מכללה או האוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 5
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב התפתחות אישית 30
G סטודנט שנה א למדעי המחשב, התקבלתי לחברה אך תוהה לגבי העתיד התפתחות אישית 30
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
ה תואר במדעי המחשב למתכנת עם נסיון התפתחות אישית 6
1337justme המחשב נפח את נשמתו צרכנות פיננסית 13
ס קורסים ראשונים במדעי המחשב התפתחות אישית 30
ס תואר במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה התפתחות אישית 10