• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

5 יח"ל מתמטיקה

See Sharp

משתמש רגיל
דירוג
41
שלום,

את הבגרות של 5 יח"ל מתמטיקה עשיתי לפני לא מעט שנים- סיימתי בציון מאד גבוה ללא כל עזרה.
כעת מתברר ששכחתי הכל ואני רוצה להיזכר.
יש המון אתרים עם כל החומר אבל זה פשוט המון המון סרטונים ולעבור עליהם וזה דורש המון זמן.

אני רוצה לחזור לרמה שאם אקבל את מבחן הבגרות אצליח לפתור אותו.
בהנחה ונחזור לשגרה מתישהו, האם יש איזשהו קורס תמציתי ששאתם ממליצים עליו ?
ראיתי שיואל גבע מציע פעמיים בשבוע קורס על פני 4 חודשים - זה יותר מדי.
אני מחפש משהו קצר, מיקודי- שאלמד נניח על פני חודשיים - האם יש דבר כזה ? ושוב אני לא רוצה את האתרים עמוסי המידע והסרטונים- אלא משהו תמציתי וממוקד כך שאוכל לעזור לקרובי משפחה לפתור את הבגרות.
תודה

אולי תקנה את הספר שמשתמשים בו היום בתיכונים ?

אם המטרה שלך היא לעזור לקרובי המשפחה שלך לפתור את הבגרות, פשוט תפתח את רשימת הנושאים של המבחן הקרוב (אני בטוחה שמשרד החינוך מפרסם באתר שלו) או מבחנים קודמים ותראה את החומר. כל דבר שאתה רואה שאתה לא יודע, תחפש אותו ספציפית באינטרנט.

בכללי זה בזבוז זמן לדעתי, אצלי גם עברו 5-6 שנים מאז הבגרויות וכל פעם שמישהו צריך עזרה אני מגגלת כמה דקות והכל חוזר אליי די מהר, לא ברור לי למה אתה צריך ללמד את עצמך מתמטיקה בכללי, הרי גם ככה תשכח את זה שוב בקרוב אז בשביל מה

לא ברור לי למה אתה צריך ללמד את עצמך מתמטיקה בכללי, הרי גם ככה תשכח את זה שוב בקרוב אז בשביל מה
לא מסכים בכלל. ככל שחוזרים על זה יותר כך זה נכנס לזכרון לטווח ארוך. למידה ספירלית היא הכי יעילה עבורי.

לום,

את הבגרות של 5 יח"ל מתמטיקה עשיתי לפני לא מעט שנים- סיימתי בציון מאד גבוה ללא כל עזרה.
כעת מתברר ששכחתי הכל ואני רוצה להיזכר.
יש המון אתרים עם כל החומר אבל זה פשוט המון המון סרטונים ולעבור עליהם וזה דורש המון זמן.
עבר עשור מאז שסיימתי בגרויות, אבל למה לא פשוט להשיג ספר של בני גורן ולהתחיל לפתור תרגילים פרק פרק? בתחילת כל פרק יש כמה עמודים של הסברים ודוגמאות, ואז המון שאלות תרגול. נראה לי הכי קל וממוקד, ואם פעם ידעת והיית טוב אז שבוע-שבועיים ואתה ברמה של לפתור מבחני בגרות.

לא מסכים בכלל. ככל שחוזרים על זה יותר כך זה נכנס לזכרון לטווח ארוך. למידה ספירלית היא הכי יעילה עבורי.

עבר עשור מאז שסיימתי בגרויות, אבל למה לא פשוט להשיג ספר של בני גורן ולהתחיל לפתור תרגילים פרק פרק? בתחילת כל פרק יש כמה עמודים של הסברים ודוגמאות, ואז המון שאלות תרגול. נראה לי הכי קל וממוקד, ואם פעם ידעת והיית טוב אז שבוע-שבועיים ואתה ברמה של לפתור מבחני בגרות.
נו אוקיי, אז תלמד את זה שוב ושוב ושוב.. בשביל מה? אתה לא מתעסק בזה ביום יום וזה לא עוזר לך בכלום, אז כן אתה תשכח את זה עד שתחזור על זה לא ברור למה

עבר עשור מאז שסיימתי בגרויות, אבל למה לא פשוט להשיג ספר של בני גורן ולהתחיל לפתור תרגילים פרק פרק?

אם אני זוכרת נכון בני גורן לא ברמה ממש של הבגרויות (קרוב, אבל לא שם).

אבל למה לא פשוט להשיג ספר של בני גורן ולהתחיל לפתור תרגילים פרק פרק? בתחילת כל פרק יש כמה עמודים של הסברים ודוגמאות, ואז המון שאלות תרגול. נראה לי הכי קל וממוקד, ואם פעם ידעת והיית טוב אז שבוע-שבועיים ואתה ברמה של לפתור מבחני בגרות.
ראתי באתר של בני גורן- המון ספרים ל- 5 יחל. לפי שאלונים. תוכל להגיד לי איזה כרכים אני צריך ? איזה שאלונים בעצם ?
אילו ספרים די עבי כרס
יש שם המון המון סרטונים . מחפש משהו יותר ממוקד. אולי ספר של אנקורי או האוניברסיטה הפתוחה ?
אשמח אם מישהו יפנה אותי

קורס ההכנה של הטכניון במתמטיקה זמין ביוטוב (חפש "קורס הכנה צנזור").
הוא כולל את מרבית החומר התיאורטי שצריך, מחולק לסרטונים קצרים יחסית.
הסייג העיקרי זה שאני לא בטוח אם הוא כולל את כל הנושאים (ספציפית גיאומטריה וטריגונומטריה) ואין שם תרגול. וכאמור בשביל מתמטיקה חובה לתרגל לתרגל לתרגל

יש אתר high grades של עידו מרבך עם חלק מהסרטונים ביוטיוב(באופן לא מסודר וממש לא את הכל), הוא מלמד ממש לעניין ובקצרה ואם הייתי צריך להזכר בהכל הייתי משלם לו על המנוי לאתר(שזה 300 שח אם אני לא טועה)

נושאים דומים

Back
למעלה