• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סדרת כתבות על דור ה-Y

מתי אמרתי שפשוט למצוא אדם כזה?
אני רק אומר שחברות הסייבר מלאות בהם, ושברוב המקרים הם מרווחים יותר מאשר בוגר תואר ראשון במדמ"ח שעובד בבנק או במטרקיס (הדוגמאות של @ת.אוקהם )
אף חבר שלי מהלימודים לא עובד במטריקס או בבנק, סיפרתי שאני מכיר שני חסרי תואר שעובדים שם.

אף חבר שלי מהלימודים לא עובד במטריקס או בבנק, סיפרתי שאני מכיר שני חסרי תואר שעובדים שם.
אני לא טענתי שחברים שלך עובדים שם, אני טוען שיש שם אנשים בעלי תואר וגם הם לא בהכרח בראש טבלאות השכר.
רוצה לומר שהדוגמא שלך שיש אנשים בבנק שמרוויחים מעט (יחסית) תלויה יותר בעובדה שהם עובדים בבנק ופחות בכך שהם חסרי תואר.

אני לא טענתי שחברים שלך עובדים שם, אני טוען שיש שם אנשים בעלי תואר וגם הם לא בהכרח בראש טבלאות השכר.
רוצה לומר שהדוגמא שלך שיש אנשים בבנק שמרוויחים מעט (יחסית) תלויה יותר בעובדה שהם עובדים בבנק ופחות בכך שהם חסרי תואר.
נכון.
אבל אם תבחן 10 מתכנתים, הסיכוי שאחד מהם יהיה חסר תואר גבוהה בהרבה במטריקס מאשר בגוגל.
בסהכ הבאתי דוגמא נגדית לטענה שלך שעובדי הייטק חסרי תואר הם בהכרח גאוני הדור.

אבל אם תבחן 10 מתכנתים, הסיכוי שאחד מהם יהיה חסר תואר גבוהה בהרבה במטריקס מאשר בגוגל.
גוגל זאת באמת לא דוגמא טובה. זאת החברה ה"טובה" היחידה שאני מכיר שממש קנאית לעניין התארים.
אבל בכל מקרה הטענה שלי לא הייתה על כמות אלא על איכות. אם תמצא עובד בגוגל שהוא חסר תואר הוא כנראה מרוויח יותר מאשר בעל תואר שעובד במטריקס.
בסהכ הבאתי דוגמא נגדית לטענה שלך שעובדי הייטק חסרי תואר הם בהכרח גאוני הדור.
אני לא מכיר הרבה אנשים "חלשים" חסרי תואר שעובדים בחברות "טובות" (כלומר כאלה שמשלמות משכורות גבוהות יחסית). בד"כ אנשים שכן הצליחו להיכנס ולמצוא עבודה טובים יותר מהממוצע.
כלומר זה לא שעובד במטריקס ירויח יותר מעובד גוגל כי הוא חסר תואר, אלא שעובד מטריקס חסר תואר ירויח יותר מעובד ממוצע בעל תואר במטריקס.

הנקודה היא שיש הבדל בין הנסיון האישי שלך שלבין לבוא לאדם רנדומי בן 21 ולהבטיח לו שבודאות תואר יקדם אותו.
י.
מוכן לתקן מוודאות להסתברות מאוד גבוהה, my bad שלא התנסחתי ככה מראש.

גוגל זאת באמת לא דוגמא טובה. זאת החברה ה"טובה" היחידה שאני מכיר שממש קנאית לעניין התארים.
אבל בכל מקרה הטענה שלי לא הייתה על כמות אלא על איכות. אם תמצא עובד בגוגל שהוא חסר תואר הוא כנראה מרוויח יותר מאשר בעל תואר שעובד במטריקס.

אני לא מכיר הרבה אנשים "חלשים" חסרי תואר שעובדים בחברות "טובות" (כלומר כאלה שמשלמות משכורות גבוהות יחסית). בד"כ אנשים שכן הצליחו להיכנס ולמצוא עבודה טובים יותר מהממוצע.
כלומר זה לא שעובד במטריקס ירויח יותר מעובד גוגל כי הוא חסר תואר, אלא שעובד מטריקס חסר תואר ירויח יותר מעובד ממוצע בעל תואר במטריקס.
אוקי, אם נתקן את זה ל"עובד חסר תואר שהגיע לעבוד בחברה טובה" אז ייתכן שאתה צודק.
נחשפתי רק לאחד כזה בלא מעט שנים בהייטק והוא באמת היה תותח (בעל תשוקה טכנולוגית שלא ראיתי בחיים שלי).

טוב, ראיתי עכשיו את 3 הפרקים הראשונים של הסדרה ואני ממש מעוצבנת.
על הדור שלי מספרים שהוא עם פנסיה תקציבית, בעלי דירות, הולכים בתלם, עובדים באותו מקום כבר 40 שנה ועוד קישקושים.
אז אני אומרת לכם, חברי הפורום הצעירים- כל מי שלא עבד במוסדות המדינה וההסתדרות, עבר בחיים בדיוק את מה שאתם עוברים ואלה הרוב.
יתרה מזאת, מחוץ לחממות האלה (עובדי מדינה) גם לא קיבלו פנסיה אלא אם המעסיק הסכים לכך, ולהזכירכם- פנסיה חובה יש רק מלפני עשור!. אתם יודעים כמה קשישים יש שחיים רק על קצבת זיקנה כי לא הפרישו להם פנסיה?
בפרק של האקדמיה אני לגמרי מסכימה עם מה שעולה שם וכבר כתבתי את דעתי בתגובות קודמות.גם לפני 30 שנה האוניברסיטות היו ממסד עבש.
ולגבי הלייפסטייל שמוזכר שם, לפחות מבחינתי זה באמת התגלמות הריקנות אבל לא בגלל שאני מדור קודם אלא כי זאת אני. יש לי לא מעט חברים בגילי שעוסקים בשטויות האלו ומעלים תמונות של "אנחנו מגניבים". בקיצור, הניסיון למצוא הבדלי דורות הוא ממש מלאכותי (כבר היה כאן שרשור בנושא הזה). אין שום דבר מיוחד בדור ה-XYZ

טוב, ראיתי עכשיו את 3 הפרקים הראשונים של הסדרה ואני ממש מעוצבנת.
על הדור שלי מספרים שהוא עם פנסיה תקציבית, בעלי דירות, הולכים בתלם, עובדים באותו מקום כבר 40 שנה ועוד קישקושים.
אז אני אומרת לכם, חברי הפורום הצעירים- כל מי שלא עבד במוסדות המדינה וההסתדרות, עבר בחיים בדיוק את מה שאתם עוברים ואלה הרוב.
יתרה מזאת, מחוץ לחממות האלה (עובדי מדינה) גם לא קיבלו פנסיה אלא אם המעסיק הסכים לכך, ולהזכירכם- פנסיה חובה יש רק מלפני עשור!. אתם יודעים כמה קשישים יש שחיים רק על קצבת זיקנה כי לא הפרישו להם פנסיה?
בפרק של האקדמיה אני לגמרי מסכימה עם מה שעולה שם וכבר כתבתי את דעתי בתגובות קודמות.גם לפני 30 שנה האוניברסיטות היו ממסד עבש.
ולגבי הלייפסטייל שמוזכר שם, לפחות מבחינתי זה באמת התגלמות הריקנות אבל לא בגלל שאני מדור קודם אלא כי זאת אני. יש לי לא מעט חברים בגילי שעוסקים בשטויות האלו ומעלים תמונות של "אנחנו מגניבים". בקיצור, הניסיון למצוא הבדלי דורות הוא ממש מלאכותי (כבר היה כאן שרשור בנושא הזה). אין שום דבר מיוחד בדור ה-XYZ
וריבית בנק ישראל? ומחירי הדיור?
אינך חושבת שהיה הבדל [אפשר למדוד משכורות לבית, זה לא קשור לדעה הרי של אחד משנינו]?
פעם הספיק שאחד מהזוגות יעבוד פול-טיים והשני יכל לקבל את הילדים ואילו היום זה כבר לא מספיק ?
ובתקופתכם לא היה ביבי :)

לא הבנתי את ההערה לגבי הריבית, בעבר הריבית היתה הרבה יותר גבוהה מכיום, ולגבי מחירי הדיור, כיום כל אחד רוצה הרבה. אני גדלתי בדירת 3 חדרים של 60מ בשיכון בנהריה, אישתי גדלה אפילו בפחות באור עקיבא.
מבטיח לך שאם תלך לאחת משתי הערים האלה עדיין תמצא דירות קטנות יחסית בזול.

כשאבא שלי היה בצבא הוא יכל לקנות בית צמוד קרקע בשקל וחצי בכפר סבא. מצד שני הוא גם בילה חצי שנה במילואים מדי פעם במלחמות שהיו יכולות להביא את הסוף. לא הייתי מתחלף איתו

מלבד הדיור נראה לי שהכל היה יותר יקר בעבר. העניין הוא שרמת החיים מאד עלתה (כמו בכל מקום ובכל דור) ולכן ההשוואה קשה.
גם היום מי שמגדל 2 ילדים, שטס לחול פעם בעשור, אוכל במסעדה פעם בחצי שנה וגר בקומה רביעית בבניין בלי מעלית לא צריך להרוויח הרבה.

2. נקרא לו ''מרחיב דעת''-תארים שאין בהם ממש עבודה, אבל הם מוסיפים ידע-ספרות, היסטוריה, פילוסופיה, ביולוגיה במובן מסוים. הסוג הזה כולל תארים שאין בהם עבודה באופן מובהק (למשל, פילוסופיה) ובתארים שבהם הגבול יותר מעורפל (ביולוגיה, במובן מסוים אולי גם פיזיקה).
3. ''חרטוט אמיתי''-תארים שהם פשוט חרטוט לדעתי-''מזרח אסיה'', ''ניו מדיה'', ''מנהיגות חברתית'' וכו'. בספק כמה מעשיר דעת זה, בספק כמה עבודה יש בזה.
יש פילוסופים וחוקרי מזרח אסיה שמרוויחים יותר ממה שתרוויח כל חייך. ובלי קשר לשכר - למה אתה מכנה משהו שמעניין ומעסיק מישהו אחר עד כדי כך שהוא השקיע כמה שנים מחייו ללמוד באוניברסיטה חירטוט?

ג.נ.
מסיים עכשיו תואר שני בקומפוזיציה באוניברסיטת תל אביב. איפה על הסקאלה שבין מחוסר עבודה לסתם חרטטן?

כשאבא שלי היה בצבא הוא יכל לקנות בית צמוד קרקע בשקל וחצי בכפר סבא. מצד שני הוא גם בילה חצי שנה במילואים מדי פעם במלחמות שהיו יכולות להביא את הסוף. לא הייתי מתחלף איתו
אני חושב שבסיפרים כאלה חשוב גם לזכור שכפר סבא של לפני 40-50 שנה זו לא בהכרח כפ"ס של היום וששכונות מסויימות בכפ"ס של פעם הן לא השכונות של היום.

ההורים שלי למשל קנו דירה ראשונה בנזיד עדשים בשכונה מצויינת בעיר מצויינת אבל אם מסתכלים על העסקה בראי התקופה (שנות השבעים) מבינים שבזמנו השכונה נחשבה די גרועה והעיר (שלא הייתה אפילו עיר) נחשבה הרבה הרבה פחות.

כמו שאמרה הסולידית באחת מהפוסטים-אם אתה רוצה ללמוד תואר באשורית, אתה מבורך, אבל קח בחשבון את מה שבא עם זה.
ג.נ.
אבא שלי בלשן שמי וגם מרוויח יותר ממה שאתה תרוויח כנראה D:

סליחה, אתה פשוט מרים להנחתות.

פעם הספיק שאחד מהזוגות יעבוד פול-טיים והשני יכל לקבל את הילדים ואילו היום זה כבר לא מספיק ?
זה לא נכון. גם פעם וגם היום שני בני הזוג צריכים לעבוד כדי לממן פינוקים. אני לא חושבת שאפשר היה לקנות דירה או שנהוג היה לצאת למסעדה/חו"ל ולקנות מלא בגדים וגאדג'טים או רכב ממשכורת אחת אלא אם היא היתה מאד גבוהה. אל תשכח שהיו הרבה דירות ציבוריות בכמעט חינם, מעט חנויות ומסעדות, חינוך זול מאד.
הבעיה היום היא שיש המון גירויים וכולם רוצים להתפנק, כולל אלה שאין להם את הכסף למממן את זה. בסידרה זה ממש בא לידי ביטוי. הצעירים שעוזבים עבודה (כי משעמם להם והם רוצים אושר והתפתחות) אבל ממשיכים להתפנק כאילו אין מחר ולנצח אפשר לגור עם ההורים.
לגבי התיאור שלך, שאחד מבני הזוג היה נשאר לעבוד בחינם בבית בגידול ילדים, אני מציעה שתראיין אנשים שבאמת חיו כך ועם משכורת ממוצעת.
אני חושבת שהם יגידו לך שכלום לא היה חסר וזה היה נכון. כי חוסר זאת הגדרה די סובייקטיבית כשלא מדברים על צרכים אלמנטרים של השרדות. אני, למשל, לא חסרה כלום כי אין לי רצונות מרובים אבל מי שרוצה כל הזמן להתפנק (ולהעלות את רמת הפינוקים) צריך הרבה כסף בשביל זה. בדור של הוריי, שלי ושלך.

וריבית בנק ישראל? ומחירי הדיור?
אינך חושבת שהיה הבדל [אפשר למדוד משכורות לבית, זה לא קשור לדעה הרי של אחד משנינו]?
ובתקופתכם לא היה ביבי :)

תחשוב על מדינת ישראל כחברה בע"מ עם מניה נסחרת בבורסה. פעם, כאשר המדינה היתה מצ'וקמקת ומסוכנת, המניה שלה היתה נמוכה והיה קל לקנות אותה (נדלן זול, , פנסיות נדיבות, ריביות גבוהות לפקדונות בבנקים)

היום החברה הזו נתפסת כיציבה ובטוחה הרבה יותר, החיים בה טובים הרבה יותר לאזרחים, ולכן מחיר המניה עלה (נדלן עלה, ריביות נמוכות יותר על פנסיות ופקדונות)

אי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה, רוצה לחזור לעבר עם נדל"ן זול? תתחיל לעשות 30 יום מילואים בשנה (כמו שפעם כל הגברים היו עושים), תשתתף במלחמות עם מאות הרוגים כל כמה שנים, ותחיה במדינה עם פחד קיומי אמיתי של כיבוש ערבי. תיסע באוטובוס לעבודה,. תגור בדירת שיכון 3 חדרים בלי מעלית ובלי מזגן, תראה ערוץ אחד בטלביזיה, ותקנה חידושים טכנולוגים ובגדים בזול רק כאשר תיסע לחו"ל. תאכל רק אשל ולבן וגבינה 9% ולחם אחיד (כי זה מה שיש במכולת).

וכן, ל"ביבי" יש הרבה קרדיט על זה , אז אתה יכול להמשיך לצחוק עליו, אתה פשוט לא מכיר משהו אחר , אני כן.

תחשוב על מדינת ישראל כחברה בע"מ עם מניה נסחרת בבורסה
הדוגמה לא טובה (אבל הרעיון נכון מאוד).
אם המדינה משולה לחברה, צריך לזכור שאני גם עובד בחברה הזו. כשהחברה קטנה ומסכנה גם המשכורות של העובדים שלה נמוכות.
או בקיצור, כלכלה חזקה לא אמורה להביא בעקבותיה יוקר מחיה, כי השכר הממוצע צריך לעלות יחד עם התחזקות הכלכלה.

יש פילוסופים וחוקרי מזרח אסיה שמרוויחים יותר ממה שתרוויח כל חייך. ובלי קשר לשכר - למה אתה מכנה משהו שמעניין ומעסיק מישהו אחר עד כדי כך שהוא השקיע כמה שנים מחייו ללמוד באוניברסיטה חירטוט?

ג.נ.
מסיים עכשיו תואר שני בקומפוזיציה באוניברסיטת תל אביב. איפה על הסקאלה שבין מחוסר עבודה לסתם חרטטן?

פילוסופיה הגדרתי עוד מבעוד מועד כתואר מרחיב דעת.
בנוגע למזרח אסיה אמרתי בהמשך שכנראה עשיתי לתואר הזה עוול ומגיע לו להכנס לאותה קטגוריה של תואר מרחיב דעת.

כמובן שיש פילוסופים וחוקרי מזרח איסה שמרוויחים לא מעט. עם זאת, הם מיעוט. אגיד את זה שוב ושוב ושוב-מי שמציג את התארים האלה כתארים שמתאימים לרוב האנשים למען השגת עבודה עם משכורת גבוהה-משקר. אין דרישה רחבה בשוק הפרטי לתארים כאלה.

הייתי ממקם את התואר הנ"ל כמרחיב דעת, אם כי ע"פ התיאור הזה: https://he.wikipedia.org/wiki/קומפוזיציה נשמע שיש קשר מסוים לשוק העבודה.

ג.נ.
אבא שלי בלשן שמי וגם מרוויח יותר ממה שאתה תרוויח כנראה D:

סליחה, אתה פשוט מרים להנחתות.

שוב, תמיד יהיה מיעוט מצטיין בכל תואר שירוויח הרבה. האם האדם הממוצע ירוויח כמו אבא שלך בתואר שכזה?
האם יש ביקוש להרבה אנשים כבלשנים?
כמדומני, האדם הממוצע ירוויח יותר מתואר ברפואה או מתואר במדמ"ח מאשר תואר בבלשנות.

אגב, קבעת מאוד מהר כמה אני ארוויח בעתיד, אה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oz1987 סדרת כתבות בערוץ 10 - "החוב הלאומי" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 28
Rahash סדרת iBonds של בלאקרוק - עכשיו עם אג״ח ממשלתי שוק ההון 23
D המלצה על סדרת טלוויזיה אוף טופיק 10
Sesquiterpene סדרת פוסטים מעניינת על שיעור המשיכה הבטוח מהתיק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
משה סדרת הרצאות סולידיות אוף טופיק 22
מ מכירים את סדרת הריאלטי על הקמצנים הקיצוניים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
N כתבות מלאות בטעויות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 52
הסולידית שימו לב - ציטוט כתבות ממקורות חיצוניים אוף טופיק 0
B מסתבר שאפילו בטמקא יש כתבות שמעודדים סוכנות אוף טופיק 0
גרהם שתי כתבות מאד מטרידות בנושא הפנסיה צרכנות פיננסית 78
R כתבות בנוגע למצב הבורסה שוק ההון 20
E צוואה המדלגת דור - הפחתת סיסוכי נכדים + רעינות לאבני דרך ועוד צרכנות פיננסית 21
H יומן מסע | דור ה-Y יומני מסע אישיים 17
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
U קרינה דור 5 ואייפונים אוף טופיק 31
המהנדל הכנת דור העתיד לעולם האמיתי התפתחות אישית 8
ד השאלות של דור ה-Z (אוטומטיזציה ועוד) אוף טופיק 5
נ השפעת המגפה בעולם על דור הY והZ, דעתכם בנושא? אוף טופיק 47
דור דורים טיוטת התיק של דור דורים שוק ההון 48
oz1987 חוסכים בלי מטרה - כך מתנהלים בני דור ה-Y עם הכסף שלהם אוף טופיק 5
זריקת תבונה השטויות שההורים שלנו (דור ה-X) עשו ועושים עם הכסף שלהם אוף טופיק 9
הסולידית על דור המילניום המפונק אוף טופיק 371
זאב התמודדות דור ה- y מול דור ה -x פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 62

נושאים דומים

Back
למעלה