• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מקורות מידע ללימוד חשבון ומתמטיקה מהבסיס

• פותח הנושא Grub
  • פורסם בתאריך
אינפי 2 זה קורס של סמסטר שני.
תלוי איפה.
ברוב המקומות למתמטיקה יש זנב (שמן) בשנה ב.

אבל אני שואל שוב, מה זה אוטומטים, חישוביות ושות'? עיבוד תמונה? בינה מלאכותית? אלגוריתמים?
זה שלמדת במהלך שליש תואר מתמטיקה בסיסית לא הופך את התואר שלך לתואר במתמטיקה, אפילו לא קרוב לזה.
אני דווקא בור חסר השכלה.
ואכן לקורסים שרשמת דרוש ידע מתמטי אבל הם בודאי לא קרובים להיות קורסים של מתמטיקה טהורה.
וודאי שלא. זה מתמטיקה שימושית... את צודקת שלא לומדים מודרנית במדמ"ח, אבל זה עדיין מאוד קרוב למה שהיה פעם מתמטיקה שימושית, וגם השליש השני של התואר, הוא מתמטי ברובו. ואם ממשיכים לתואר שני, אז רוב העיסוק הוא מתמטי בד"כ.

אגב, בשנים האחרונות, יש איזה מגמה להפוך את לימודי המדמ"ח לתואר הנדסאי תכנות. עדיין ברוב המוסדות, בוודאי באלה הפחות קיקיוניים, רוב התואר, הוא מתמטיקה.

אבל אני שואל שוב, מה זה אוטומטים, חישוביות ושות'? עיבוד תמונה? בינה מלאכותית? אלגוריתמים?
ג.נ. סטודנט בפתוחה שבדיוק עשה/עושה את כל הקורסים שמנית.
עיבוד תמונה - אלגברה בכמות מכובדת.
אלגוריתמים - קצת פונקציות (חסמי גדילה של אלגו', גודל עצים, חישוב סיבוכיות זמן/מקום).
מעבר לזה, אין מתמטיקה באוטומטים ובחישוביות, ואפילו בקושי בבינה מלאכותית, אולי כי זה קורס מבוא דיי בסיסי.

עריכה:
כשאני חושב על זה, בסוף, רוב (ואפילו כל) הקורסים בשנה שנייה שלישית בונים על המתמטיקה של שנה ראשונה.
מאמין (אם כי אינני יודע) שבתואר במתמטיקה לומדים כלים מתמטיים חדשים - גם בשנה שנייה ושלישית.

מה לגבי קורס אשנב למתמטיקה בפתוחה? מישהו עשה?
אני.
קל מאוד, בסיסי מאוד, עם יחסית הרבה נק"ז (6) - מצויין להעלאת הממוצע.
עם זאת, לא הייתי ממליץ עליו - לא מעניין, לא קשור למתמטיקה תיכונית (למעט אינדוקציה), וגם ככה לומדים את החומר שלו במהלך התואר.
(בדיעבד, הייתי לוקח את צפונות היקום - נשמע יותר מעניין (טוב... עניין של טעם), ואתנחתא נחמדה מקורסי מדמ"ח)

לפותח העץ - בני גורן (כל הבגרות שלי הצלחתי בזכותו), ותפתור הרבה מבחנים משנים קודמות (נכון לבגרויות ולאקדמיה).

שיהיה בהצלחה

נערך לאחרונה ב:
מוכן לשלם אם זה מה שנדרש.
מעוניין לשפר ל-4/5 יח'. כפי שאמרתי אני מודע שזה לוקח זמן, משמעת עצמית וישיבה על התחת וזו הסיבה שאני רוצה להתחיל ב-2021. כרגע בעבודה שלי לא מתאפשר לי ממש לשבת וללמוד גם בזמני הפנוי אבל אני לומד פה ושם כשמתאפשר לי. באוגוסט השנה אני מתפטר ואז כבר אשב על זה full-time.
אם אכן רציני לגבי התואר, לא הייתי מתפשר על 5 יחידות.
הפער משמעותי, ולא תוכל לברוח ממנו - אם לא תסגור אותו בבגרות, תצטרך לסגור אותו בקורסי אינפי/חדווא.

ג.נ. סטודנט בפתוחה שבדיוק עשה/עושה את כל הקורסים שמנית.
עיבוד תמונה - אלגברה בכמות מכובדת.
אלגוריתמים - קצת פונקציות (חסמי גדילה של אלגו', גודל עצים, חישוב סיבוכיות זמן/מקום).
מעבר לזה, אין מתמטיקה באוטומטים ובחישוביות, ואפילו בקושי בבינה מלאכותית, אולי כי זה קורס מבוא דיי בסיסי.
כל פעם שיש לך הוכחה פורמלית זה מתמטיקה.
מתמטיקה זה לא חשבון, ולא חייבת לעסוק במספרים.

ספציפית מבנ"ת, אלגוריתמים, אוטומטים, וחישביות, זה מתמטיקה פרופר, לפחות כשמעבירים אותם נכון. כל העיסוק שם הוא במבנים אבסטרקטיים ותכונותיהם. לא שונה מגיאומטריה אוקלידית...

לפותח האשכול, הייתי בדיוק במצב שלך לפני שנה. עשיתי 3 יחידות בתיכון בקושי והייתי בטוח שפה היחסים שלי עם מטמתיקה מסתיימים. עכשיו אני במצב שניגשתי ל806 ו 807 וכרגע משלים בגרות בפיזיקה לקראת מועד קיץ.

אתחיל מזה שאתה לא צריך שום קורס ושום דבר אם יש לך מוטיבציה. תקנה את הספרים של יואל גבע ותקנה גישה לאתר mygeva שבו יש פתרונות להרבה תרגילים קשים מהספרים, ויותר חשוב מזה פתרונות וידאו לכל בחינות הבגרות. העלות היא באמת סמלית לערך שאתה מקבל (סביבות ה150 שקל לשאלון).
יש לך גם את האתר tiktek שבו אתה יכול לחפש פתרונות לשאלות.

לקח לי בסביבות ה8 חודשים להשלים את החומר של שני השאלונים בלמידה אינטנסיבית של 5-6 שעות נטו ביום (מי שחושב שזה לא הרבה שיפתח סטופר ויעצור אותו כל פעם שהוא עושה משהו שלא קשור ללימודים.)

בהצלחה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U מקורות מידע מיסים 12
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
DiverGirl מקורות מידע על תעשיות/ענפים שוק ההון 6
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
E הצעות מקורות מידע למשקיע המתחיל? שוק ההון 6
ק מקורות מידע | השקעה נדל"ן בישראל נדל"ן 14
Yuvalbuz3 מקורות מידע על מינוף עסקי צרכנות פיננסית 5
M מקורות לחיפוש קרנות/ני"ע והשוואה שוק ההון 2
A יש לי פנסיה מ-2 מקורות: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A פנסיה מ-2 מקורות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
T מקורות ידע מומלצים אוף טופיק 7
M ניהול מקורות הכנסה ( כולל עתידיים ) עם ציר זמן שוק ההון 2
A מקורות ללמידת השקעות ערך שוק ההון 4
S חישוב תשואה של שני מקורות שונים שלא מסתדרים שוק ההון 11
S שאלה לגבי ערכים שונים של סנופי בכמה מקורות שונים שוק ההון 6
שרון מה מקורות המידע שלכם? שוק ההון 45
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
F מיצוי מידע מהלינקדין אוף טופיק 1
וינסנט מידע רגיש במכתבים עם טפסי מס מארה"ב שנשלחים בדואר אוף טופיק 2
L שאלה על מידע פנים שוק ההון 24
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מידע על מניה שוק ההון 5
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7