1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מנבא תשואות השוק הטוב ביותר

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י adamshalev, ‏5/6/17.

1. adamshalev

adamshalev מודרטור

בשביל להבין במה מדובר יש לקרוא את המאמר הזה של Philosophical Economics.

בקצרה - הוא הראה שהמנבא היחיד הטוב ביותר של תשואות עתידיות של סנופי הוא אחוז ההקצאה של משקיעים למניות (ביחס הפוך כמובן).

החישוב שלו מבוסס על מידע מ-FRED שהוא הועיל בטובו להציג באופן בר-שחזור.

שחזרתי את החישוב של ההקצאה כאן ואני מדגים את התחזית לתשואה של סנופי TR 10 שנים קדימה כאן.
    המידע הזה מ-FRED מגיע בדיליי של כחצי שנה, אז התחזית נכון לאוקטובר 2016 עומדת על 4% נומינלי.

Have Fun

yev, meni, Leo1 ו-13 משתמשים נוספים אוהבים את זה.
  2. Osterreicher

Osterreicher משתמש ותיק

וואו.
    @adamshalev
    1. מדוע במאמר הוא חוזה תשואה של 6% בעוד אתה 4%?
    2. Rבריבוע של 0.913 זה לא צחוק, הבחור פיצח את השיטה? למה לא פשוט לשים את הכסף ולסגור את הבסטה?
    3. יבוא מישהו ויכין את אותו הדבר לשווקים אחרים מחוץ לארה"ב? או שאתה כבר בתהליך..;)
    4. Now, the Rest of the World creates an interesting complication. Parts of our portfolios are composed of stocks, bonds and cash denominated in foreign currencies (which do not show up in these series and are not being counted, though they should be). But in the same way, some parts of the portfolios of individuals in other countries are composed of stocks, bonds and cash denominated in our currency (which do show up in these series–and are being wrongly counted, given that our goal is to know our own allocations as domestic investors). As an estimation, it works to assume that the two cancel each other out.
    לא הנחה קצת מפשטת?
    5. תודה על המאמר.

3. adamshalev

adamshalev מודרטור

המאמר מ-2013.
    לא צחוק בכלל, אם כי אם אתה בודק מספיק מודלים אחד מהם יכול לתת את זה גם באקראי.
    איך לדעת את תוחלת התשואה העתידית ל-10 עוזר לך לפצח את השיטה? נניח שאתה לא מרוצה מ-4% תשואה נומינלית, מה תעשה בדיוק בנידון?
    אני בקושי מבין את החישוב ולא הייתי יכול לבנות אותו מאפס אם הוא לא היה מציג את הנוסחא המפורשת.
    בבקשה.

Osterreicher אוהב/ת את זה.
  4. Osterreicher

Osterreicher משתמש ותיק

כן, עבר בראשי. עם כן, קשה לי להתעלם מהממצא.
    בהנחה שניהול אקטיבי הוא לוזרס גיים בתוחלת, אז אחפש את השווקים עם התחזית לתשואה הגבוהה ביותר. עכשיו רק צריך למצוא את כל אותם נתונים לכל שאר המדינות. בהצלחה. (כמובן שאני מדבר תאורטית בלבד, אני לא מתכוון לשנות אלוקצייה בגלל מאמר בבלוג.)

ואולי אפילו אפשר לעשות מרקוביץ' עם התחזיות הללו וליצור את ה"גבול היעיל" הטוב ביותר שניתן?

5. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

מעניין כמה קוראים כאן אמרו את זה לפני שהכירו את @הסולידית ... :|

OxoTnicK ו-אנא-אל אוהבים את זה.
  6. עש לילה

עש לילה משתמש בכיר

עקרונית, אם יש לך את התחזית ל-10 שנים קדימה, מלפני 9 שנים, אז יש לך תחזית לשנה הקרובה. אם היא שלילית (למשל), תצא בחוץ.

הכי לא ממליץ שבעולם.

youngpanther, efi, מתכנת ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  7. efi

efi משתמש ותיק

מדהים
    תודה על השיתוף!

בניקוי המדד או גם הריבית? אם רק המדד, מסקרן מאוד לראות השוואה לשיעורי הריבית.

נערך לאחרונה ב: ‏6/6/17
  8. מתכנת

מתכנת מודרטור

מאוד מעניין ותודה על השיתוף.
    למרות שעל הגרף נראה שזה משקף באופן גס, עדיין יש סטיות משמעותיות, לדוגמה: בנקודה של 1.1.2006 על הגרף התחזית היא 4.84% ובפועל 6.32% שבמשך עשור יוצר הבדל של 24% - TR של 60% לעומת 84% (ואגב יש אי דיוק שלא ברור לי מקורו, התשואה בפועל הייתה 6.5% ולא 6.32%)

לנסות לשכנע את הציבור שיקטינו את אחוז האחזקה המנייתית :)

Benjamin Willard, i3arnon ו-adamshalev אוהבים את זה.
  9. Osterreicher

Osterreicher משתמש ותיק

הרוב לא ידעו מה זה אלוקצייה לפני שהכירו את הסולידית. אני יודע, אני אחד מהם.

i3arnon אוהב/ת את זה.
  10. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

למה תחזית מלפני 9 שנים יותר תקפה מתחזית של היום?
    אתם יודעים שעדיין מדובר בוודו. את מנהלי חברות הסנופי מעניין כהא דא אחוז אחזקות הציבור במניות.

11. adamshalev

adamshalev מודרטור

תמחור מניות מושפע מהביצועים הפונדמנטליים של החברה ומהמכפיל שהמשקיעים מוכנים לשלם עבור הביצועים הללו. בטווח הקצר (שנים בודדות ואפילו 10 שנים) שינויים במחיר (קרי תשואה) מושפעים בעיקר משינויים במכפיל.

ברור שזה גס, זאת הערכה. מעבר לכך שהתאמתי את הגרפים אחד מעל השני לפי מראית עין (הם הרי ביחידות שונות).
    לגבי השוני בתשואה זה כי את התשואה ארוכת הטווח אני לוקח מהמידע של שילר ולא מ SPY.

לא ברור לי מה זה אומר. נומינלי זה ללא ניכוי אינפלציה. והתשואות הן TR (כולל דיבידנדים ללא התחשבות במס).

12. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

בוא נפריד:
    תשואה ארוכת טווח

תנודתיות קצרת טווח

מופרך (לגבי שנה, אולי, לגבי עשר שנים מופרך).
    אני פשוט רואה את המנהלים יושבים ואומרים "הציבור לא מאמין בנו, השנה לא מתאמצים".
    תחזית ל-10 שנים היא קוריוז ותרגיל מחשבתי נחמד, אבל להתחיל להסיק לגבי השנה האחרונה של אותם 10? בהתבסס על נתונים מלפני 9 שנים?

13. adamshalev

adamshalev מודרטור

לא טענתי לכך. זה יתן לך בעיקר רעש.
    לגבי אם זה מופרף או לא - זה לא עניין של דעה, זה בר בדיקה לפי נתונים היסטוריים (או חיפוש עבודה שמישהו כבר עשה).
    בכל אופן, זה לא כזה משנה לי מה המספר המדוייק, אבל אתה יותר ממוזמן להריץ את החיפוש.

14. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

יש נתונים היסטוריים לגבי מה המכפיל שמשקיעים מוכנים לשלם בשבילו? סקרים?

15. adamshalev

adamshalev מודרטור

יש נתונים היסטוריים לגבי המכפיל שמשקיעים היו מוכנים לשלם היסטורית בכל רגע נתון בעבר.

16. adamshalev

adamshalev מודרטור

@FIYaacov
    בבקשה
    הוספתי את התשואה שנובעת משינוי המכפיל על פני 10 שנים.

17. Ron B

Ron B משתמש בכיר

ארכימדס אמר: "תנו לי נקודת משען ואני מזיז את העולם" ואני אומר: "תנו לי 10 פרמטרים ואני תופר לך חיזוי מושלם על הבורסה".
    לגופו: הוא מדבר על אחוז הקצאה למניות של העולם מתוך כלל ההון בעולם שזה מניות, אג"ח ומזומן.
    הוא רק שכח שרוב ההון בעולם הוא בכלל נדל"ן שתופס 60% מכל ההון העולמי. נדל"ן מבחינתו לא קיים. משהו זניח.

18. adamshalev

adamshalev מודרטור

@Ron B מסכים שתמיד יש סכנה של data mining.
    אבל ספציפית הטיעון לגבי נדל"ן לא כל כך רלוונטי כי מדובר בשינויי הקצאת משאבים בני"ע, שזאת דינמיקה מאד שונה מזו של נדל"ן.

19. adamshalev

adamshalev מודרטור

@FIYaacov
    הוספתי גם שילוב של התשואה שנובעת מאינפלציה והתשואה שנובעת משנוי במכפיל. קישור

נערך לאחרונה ב: ‏6/6/17
  20. Benjamin Willard

Benjamin Willard משתמש בכיר

היה איזה נובל על זה.

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
היפוך עקום התשואות עובד רק בעבר פינת המשקיעים ‏18/8/19
אלוקציית אג"ח תחת עקום התשואות הנוכחי פינת המשקיעים ‏13/8/19
תשואות של קרנות פנסיה ברירת מחדל 2018 פינת המשקיעים ‏2/4/19
לגבי האתר שמשווה תשואות עבר של קרנות פינת המשקיעים ‏27/3/19
הערכת תשואות - למה ואיך? פינת המשקיעים ‏24/3/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.