• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מיצוי יכולת השתכרות

האמת שאני מרגיש שכל השרשור קצת מפספס את מטרתו מבחנתי.
האם לדעתכם שכר של קצת פחות מ-12500 (אגב זה כולל החזר נסיעות, הפרשות לפנסיה וקרן השתלמות צריך להוריד עוד כמה מאות שקלים) זה סביר למהנדס בעל ~8 שנות ניסיון?

לדעתי אתה מפספס את התשובה... שלא זו השאלה שאתה צריך לשאול.

וזה גם לא חייב להיות -
עבודה מעניינת ומאתגרת שדורשת חשיבה ושעות עבודה רבות בשכר נמוך.
לעומת -
עבודה הסתדרותית משעממת שלא עובדים בה קשה בשכר גבוה.
אם כבר לרוב זה להיפך...

התשובה לתהיה שלך היא:
ממליצה לפחות לא לפחד ״למצוא משהו שיפתה אותך לעזוב״. תן לעצמך לפחות את האפשרות להחליט אם אתה בוחר להישאר

או לחילופין להפסיק לתהות...
מצד שני, מה אכפת לי? אני נהנה, מתפתח ומרגיש שתורם משהו
אבל אז גם כל השרשור מיותר... כי אם סבבה לך מה זה משנה מה אנשים אחרים חושבים.

לדעתי השכר אינו גבוה.
הוא כמובן תלוי מקום עבודה ומצב המעסיק מבחינת יציבות כלכלית.
נראה לי שאתה עובד בחברה קטנה יחסית סוג של חברת הזנק.
תוכל להנות ממקום עבודה שלא יהיה לך נעים ומעניין?
והכי חשוב: מה המטרה שלך בחיים?
כי אם תמשיך עם שאלות לא תמצא מנוחה.
האם יכולתי למצוא אישה יותר טובה?
בית יותר טוב?
אוכל יותר טוב לארוחת ערב?
וכן הלאה והלאה.
תהנה מהיש שלך ולא ממה שהיה יכול להיות.
תזכור שיכול להיות הרבה יותר טוב או רע.
השכא שלך מאפשר לכם לחיות לשביעות רצונך ולחסוך.
אתה מרגיש תחושת ערך מקצועית גבוהה.
כמה אנשים אתה מכיר שיכולים להגיד את זה?
תהנה

כמו שאתה מכיר כאלה עם 30K בכל חודש, יש מהנדסים שמקבלים גם 10K בחודש וכמו שכתבתי בהתחלה - מדובר בעולם רחב עם מגוון תפקידים.
התחלתי מפחות מ-10, ואני לא היחיד שאני מכיר שהתחיל מזה. היו לי ולעוד מכרים לא מספר הצעות של משכורות של פחות מ-8 גם.
אני לא מכיר הרבה מהנדסי מכונות שמקבלים 30K בחודש... אני חושב שהם מקרי קצה יחסית חריגים, או שהם לא מספרים לך את האמת.
מהנדסי אחזקה או פרויקטים במפעלים, מהנדסי אפליקציה בחברות מסויימות שנחשבות הייטק. בכל מקרה, זה בודדים וזה תפקידים שלא רלוונטים לי.
שתוכל להבטיח לעצמך איכות חיים טובה בהווה ובעתיד
זה דיי העניין, בכיף הי
כי אם תמשיך עם שאלות לא תמצא מנוחה.
בדיוק בגלל זה אני לא מחפש את העבודה המושלמת כמו שנראה. ברור לי שיש פשרות.
או לחילופין להפסיק לתהות...
עד שלא אעבוד במקום מסויים מספר חודשים באמת שיהיה קשה לדעת עם העבודה טובה לי. זה כמובן מנסיוני המועט.
לפעמים בהתחלה נותנים לך דברים מעניינים יותר, או לחילופין בהתחלה אתה מתעסק בשטויות עד שסומכים עלייך.

התחלתי מפחות מ-10, ואני לא היחיד שאני מכיר שהתחיל מזה. היו לי ולעוד מכרים לא מספר הצעות של משכורות של פחות מ-8 גם.
בוגר מכללה או אוניברסיטה? גר ועובד בפריפריה במקרה?

מהנדסי אחזקה או פרויקטים במפעלים, מהנדסי אפליקציה בחברות מסויימות שנחשבות הייטק. בכל מקרה, זה בודדים וזה תפקידים שלא רלוונטים לי.
נכון מאוד, כפי שכתבתי - יחסית מדובר במקרי קצה. רוב מהנדסי המכונות הם לא מהנדסי אחזקה, רק בודדים. עשרות מהנדסי מכונות עובדים בהייטק, לא הרבה מעבר. אני מציע שוב לבחון את השכר בהתאם לתפקידים מקבילים ולחברות מקבילות...

לפעמים בהתחלה נותנים לך דברים מעניינים יותר, או לחילופין בהתחלה אתה מתעסק בשטויות עד שסומכים עלייך.
זה נכון לגבי כמעט כל מקצוע/עבודה. תבדיל בין שאלות ספציפיות של הנדסת מכונות לבין שאלות פילוסופיות שרלוונטיות לכל בני האדם השכירים.

בוגר מכללה או אוניברסיטה? גר ועובד בפריפריה במקרה?
אוניברסיטה, גר ועובד כ30 דקות מתל אביב.
תבדיל בין שאלות ספציפיות של הנדסת מכונות לבין שאלות פילוסופיות שרלוונטיות לכל בני האדם השכירים.
נראה לי שחל בלבול, אינני שואל שאלות ספציפיות של הנדסת מכונות, לא יודע למה זה ניהיה חלק מהדיון. ציינתי את זה כדי לתת תמונה מלאה יותר זה הכל.

אוניברסיטה, גר ועובד כ30 דקות מתל אביב.
האמת שאלו 2 נקודות מפתיעות (יחסית)

נראה לי שחל בלבול, אינני שואל שאלות ספציפיות של הנדסת מכונות, לא יודע למה זה ניהיה חלק מהדיון. ציינתי את זה כדי לתת תמונה מלאה יותר זה הכל.
כי בסוף, מהנדס מכונות ירוויח פחות מהרבה מהנדסים אחרים בממוצע. והשאלה שלך הייתה האם המשכורת שלך היא סבירה ביחס למהנדס (מכונות), ומשם זה התחיל.
בכל אופן, אין לי יותר מה לחדש מעבר למה שכתבתי בתגובותיי הקודמות. אני חושב שיש ערך רב לעבודה שמקנה לך ניסיון מעשי חשוב שיכול לקדם אותך בהמשך הקריירה ושאי אפשר לכמת הנאה בעבודה.
כל עוד אתה הולך לישון שבע בלילה, נהנה משגרת העבודה שלך, מרגיש טוב (ובריא, חשוב) וגם מצליח לחסוך מספיק, אז אני חושב שאתה יכול להיות מרוצה מעצמך.
לשאוף ליותר, תמיד אפשר. בהצלחה :)

בגדול עברנו לא מעט בחיים כדי להיות מסוגלים לבחור עבודה על פי העניין. (ולא על פי המשכורת).
אז אני לא מתחברת לנושא של "מיצוי כושר השתכרות", מצד שני אם לא מדובר בעובדה אחרת שתסבול בה - אז אין שום רע בלנסות לשפר עמדות מידי פעם.

מהנדס מכונות ירוויח פחות מהרבה מהנדסים אחרים בממוצע.
אתה סטודנט ממה שראיתי בפוסטים אחרים שלך, מניח שלהנדסה. דווקא לא מסכים עם הקביעה שלך. מהנדס מכונות ירוויח פחות ממהנדס תוכנה וחשמל בבממוצע.
יש עוד לא מעט מהנדסים אחרים...
בגדול עברנו לא מעט בחיים כדי להיות מסוגלים לבחור עבודה על פי העניין.
ירדתם בשכר?
השאלה אם עשיתם זאת אחרי ש "שהגעתם לנחלה" - כלומר בית חלומות עם חסכונות סבבה בצד וכו'. כי אנחנו לא שם

ירדתם בשכר?
השאלה אם עשיתם זאת אחרי ש "שהגעתם לנחלה" - כלומר בית חלומות עם חסכונות סבבה בצד וכו'. כי אנחנו לא שם
ירדנו בשכר ממשכורת הייטק גבוהה למשכורת של קצת פחות מחצי, וגם משתי משכורות לאחת. (כרגע רק אני עובדת ויש מחשבות על יזמות וכל מיני ניסויים אבל לא משהו שמכניס לנו כסף כרגע). החיים שלנו מאוד מתוכננים, ואנחנו התכוננו למעבר הזה הרבה שנים - עוד ממש כשהכרנו ידענו שאנחנו צריכים לחסוך כדי שהכנסות הון יוכלו לפצות אותנו על הירידה בהכנסה ביום מן הימים. (מיסוי פרוגרסיבי קצת מקל על מהלכים מהסוג הזה).

לגבי "הגעה לנחלה" מעולם לא הגענו אליה, אנחנו חיים הרבה יותר בקטן מרוב קבוצת הייחוס שלנו (שמצבם הכלכלי פחות טוב משלנו למרות הכנסות גבוהות יותר), ומבזבזים כסף רק על מה שבאמת חשוב לנו. כן קנינו בית שאפשר להסתכל עליו כ"בית חלומות" - הוא מקסים ומניב והרבה יותר יפה וגדול ממה שאי פעם דמיינתי שיהיה לנו - אבל מצד שני בעלות על מבנה הביאה איתה דאגות ולחץ מסוגים חדשים, דברים שלא הרגשתי מעולם בשכירות. אני לא בטוחה שבאמת ידענו להעריך כמה כיף היה לנו בשכירות. כנראה שאין לנו באמת חלומות של נדל"ן והחלום שנקנה כבר בית היה בעיקר של המשפחה והסביבה (סמל סטטוס וכו') אבל לא באמת שלנו.

החלומות שלנו הם בעיקר להעניק לילדים את הזמן שאנחנו רוצים לתת להם, ולעסוק בעיסוקים שאנחנו אוהבים לעסוק בהם. אנחנו מוכנים להתפשר על הרבה מאוד דברים כלכליים בשביל זה.

איזה שכר יקבל מי שיחליף אותך?

אם 10 - אז אתה מקבל שכר הולם לעבודה שאתה עושה. לשיקולך אם לחפש עבודה אחרת, רק אחכ יודע מה פוטנציאל ההפרש במימוש העצמי, מכיוון שיש פוטנציאל לפער גדול בשכר מציע גם לחשב כמה "שנים" של עצמאות כלכלית יש בצד כל החלטה ולמשקל בהתאם לרצונותיך.
אם תרצה לבדוק אני מציע: תחפש עבודה, תקבל הצעות, תבקש מהמעסיק העלאה, תחליט מה אתה מעדיף.

אם 20 - אז עשית טעות במשא ומתן בהתחלה. המעסיק יודע את זה וגם יודע מה השכר האלטרנטיבי שישלם + עלות החלפת עובד. תבקש השוואת שכר למחיר השוק שלך, זה יהיה לטובת כולם בעסקה הזו.

איזה שכר יקבל מי שיחליף אותך?
מי שיחליף יהיה חסר ניסיון, התחום דיי נישתי. כשמגיע מהנדס חדש, הוא מתחיל בשכר נמוך יותר משלי אך לתפקיד אחר.
אם 20 - אז עשית טעות במשא ומתן בהתחלה. המעסיק יודע את זה וגם יודע מה השכר האלטרנטיבי שישלם + עלות החלפת עובד. תבקש השוואת שכר למחיר השוק שלך, זה יהיה לטובת כולם בעסקה הזו.
זה לא המצב, אני יודע כמה שאר המהנדסים בצוות מקבלים ואני יודע אילו תקציבים אנחנו מגלגלים. אם היה אפשר, המעסיק היה משלם יותר

הוא משתדל לתת העלאה יפה כשאפשרי(10-15%), השנה למשל זה לא קרה

אתה מקבל שכר הולם לעבודה שאתה עושה. לשיקולך אם לחפש עבודה אחרת, רק אתה יודע מה פוטנציאל ההפרש במימוש העצמי, ומכיוון שיש פוטנציאל לפער גדול בשכר מציע גם לחשב כמה "שנים" של עצמאות כלכלית יש בצד כל החלטה ולמשקל בהתאם לרצונותיך.
אם תרצה לבדוק אני מציע: תחפש עבודה, תקבל הצעות, תבקש מהמעסיק העלאה, תחליט מה אתה מעדיף.
נשמע לי שזה המקרה. זה שטוב בעבודה הנוכחית לא אומר שלא יכול להיות טוב בעבודה הבאה. אבל הרווח האפשרי מגיע יחד עם סיכון - מהראיון תקבל רק מושג כללי ולא תהיה לך וודאות מה אופי המנהל והצוות עד שלא תהיה שם כמה חודשים.
אתה יכול לחפש עבודה ולא לעזוב את הנוכחית אלא אם תתלהב מספיק מאחת האלטרנטיבות. מעבר לויתור על שעות-עצלנות (/זמן משפחה) אין הרבה מה להפסיד.

אם היה אפשר, המעסיק היה משלם יותר
אגב, לרוב המשפט הזה נגמר ב"פחות". המעסיק לא מחפש להוציא אותך לפרישה מוקדמת, אלא לנהל עסק רווחי ככל שיוכל. אבל זו רק הערת אגב, מידע הוא המלך ואם אתה יודע כמה הוא משלם לאחרים ולמחליף פוטנציאלי אז אתה יכול להריץ בראש מעבר לאיזה קו הוא יעדיף עובד חדש במקומך.

השכר שלך אכן נמוך מאוד.
ניסיתי להעלות פה צילומסך (משום מה לא מאפשר) - אבל יש את מתחם השכר של אולג'ובס, שמניסיון הוא די מדייק.
למשלח היד שלך (מהנדס מכונות), השכר הממוצע הכללי הוא 15,260 שח. לטווח של 5-8 שנות ניסיון השכר הוא 16,384 שח.
אני לא יודע באיזה תחום החברה שלך (אני מנחש מעולמות התעשייה), אבל אתה משלם פרמייה של 4000-5000 שח על העניין/הזדהות/נאמנות.
רוב הסיכויים שהפער הוא גדול עוד יותר, כי הנתונים מתייחסים למשלח יד ולא להשכלה, ובתפקיד שמוגדר מהנדס מכונות פעמים רבות עובדים הנדסאים.
בשורה התחתונה תשאל את עצמך כמה שווים היתרונות במקום העבודה הנוכחי. ומסכים לחלוטין שאתה צריך להבין מה האלטרנטיבות שלך לפני שתחליט.
בהצלחה!

ניסיתי להעלות פה צילומסך (משום מה לא מאפשר) - אבל יש את מתחם השכר של אולג'ובס, שמניסיון הוא די מדייק.
למשלח היד שלך (מהנדס מכונות), השכר הממוצע הכללי הוא 15,260 שח. לטווח של 5-8 שנות ניסיון השכר הוא 16,384 שח.
אני לא יודע באיזה תחום החברה שלך (אני מנחש מעולמות התעשייה), אבל אתה משלם פרמייה של 4000-5000 שח על העניין/הזדהות/נאמנות.
רוב הסיכויים שהפער הוא גדול עוד יותר, כי הנתונים מתייחסים למשלח יד ולא להשכלה, ובתפקיד שמוגדר מהנדס מכונות פעמים רבות עובדים הנדסאים.
מכיר וידוע, ציינתי את זה כבר. מניח שאתה מגיע מהתחום אז אתה בקיא במספרים.
בשורה התחתונה תשאל את עצמך כמה שווים היתרונות במקום העבודה הנוכחי. ומסכים לחלוטין שאתה צריך להבין מה האלטרנטיבות שלך לפני שתחליט.
תודה.

האמת שאנצל לעדכן, כרגע החלטתי לא לחפש ולהשאר במקום הנוכחי.

תודה לכולם

אגב למה לא לנסות במקביל משהו כעצמאי בלי תקורה/מלאי?

אני לא אעזוב את העבודה הנוחה שלי אלא רק אם העסק הצדדי יגדל.
בעסק העצמאי אני מוכן לעבוד מצאת החמה ועד צאת הנשמה כי אין תקרת שכר. כשכיר אני מעדיף לעבוד כמה שפחות ואני מאוד מאוד יעיל רק כדי לפנות לי זמן ולא בשביל שכר.

אגב למה לא לנסות במקביל משהו כעצמאי בלי תקורה/מלאי?

אני לא אעזוב את העבודה הנוחה שלי אלא רק אם העסק הצדדי יגדל.
בעסק העצמאי אני מוכן לעבוד מצאת החמה ועד צאת הנשמה כי אין תקרת שכר. כשכיר אני מעדיף לעבוד כמה שפחות ואני מאוד מאוד יעיל רק כדי לפנות לי זמן ולא בשביל שכר.
אתה מדבר מתוך ניסיון? מה אתה מפעיל מהצד? חושב על זה גם, אשמח לתובנות

אתה מדבר מתוך ניסיון? מה אתה מפעיל מהצד? חושב על זה גם, אשמח לתובנות
יש לי 2 דברים
אחד מביא מחול מוצרים ומספק ללקוחות. מקווה להגדיל את הקו
השני זה שירות ייעוץ בתחום מסויים

נושאים דומים

Back
למעלה