• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מידע על השקעות במניות ערך

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
31,049
לפני שאומר מילה על מנייה כלשהי אפתח ואומר שאיני ממליץ לרכוש או למכור מנייה כלשהי המוזכרת פה בפרט, ולא מניות באופן כללי, לרוב המוחלט של האנשים השקעה בת"ס כאלה ואחרות יעשו עבודה טובה יותר.

לאחרונה התפנה לי קצת כסף במקרה ובתזמון לא רע של הירידות האחרונות (אבל חבל שלא חיכיתי עוד קצת), באופן כללי אני משתדל להשקיע בחברות שאני מכיר אישית או שיש לי הכרה עם תחום פעילותם, אני נמנע ממניות צמיחה, אוהב חברות BLUE CHIP קלאסיות, רווחיות, ותיקות ושמחלקות דיבידנדים בקביעות. להלן המניות שרכשתי לאחרונה (לא בסדר כלשהו):

VTR
קרן ריט אחת הגדולות בארה"ב, נסחרת בסנופי, עם תשואת דיבידנד גבוהה מאד של 5.25%
מכפיל רווח חזוי של 13.0 (כן אני יודע שהמכפיל רווח לא מעניין בקרנות ריט אבל מכפיל הFFO יהיה בהכרח נמוך יותר).
קיימים מ1997 עם ש"ש של 18B$
רכשתי כיוון שאני מנגדיל את % הריטים בתיק, משתדל להחזיק בקרנות גדולות יותר עם עדיפות לקרנות שנסחרות בסנופי. בנוסף החברה מחלקת דיבידנדים הגבוהים יותר מהממוצע בשוק הריטים.

CCP
קרן ריט שפוצלה לאחרונה מקרן הריט הענקית VTR.
יכול רק להניח שהחברה שמנהלים אותה יודעים מה הם עושים, הנכסים התקבלו מVTR וכנ"ל כל הידע והנסיון המקצועי של אנשי החברה.
ש"ש של החברה הוא כ2.5B$ מכפיל רווח חזוי חד ספרתי של 9.7 (כן כן אני יודע FFO וכו'), תשואת דיבידנד מטורפת של 7.5%.
רכשתי גם בגלל שכפי שאמרתי אני מעוניין להגדיל את האחזקות שלי בריטים בכלל וגם כי אני חושב שיש סיכוי טוב מאד לעליית ערך רצינית במנייה וזאת כי תשואת הדיבידנד שלה מאותת לי שאו שיש בעייה קשה בחברה, או שפשוט השוק מתמחר אותה בחסר משמעותי כיוון שהיא חדשה מאד, אף אחד לא מכיר אותה, אין לה ותק, אין לה דוחו"ת כספיים רבים בקושי יש אנליסטים שמסקרים אותה.

אוסיף עוד מניות אחרי שאראה שלא מוחקים לי את הפוסט :)
אשמח להערותיכם ולעוד מניות מעניינות לניתוח (לא להמלצת רכישה חלילה!)

ג"נ: מחזיק ולא ממליץ.

נערך לאחרונה ב:
כבר מזמן שהבטחת לספר לנו על מבנה התיק שלך ועדיין לא שמענו מאומה.
בהנחה שאתה אכן מחזיק בריטים הללו - איזה אחוז מהתיק שלך שתי מניות אלו מהוות?
אחוז דיבידנים גבוהה משמעו גם מיסוי במקור גבוהה יותר, מיסוי מיותר על חלוקת הון (כפי שדוסקס פה לא מזמן) ובארץ אם אני לא טועה השקעה ישירה בריטים מחייבת מיסוי פירותי ולא הוני מה שעלול (תלוי בהכנסה שלך) להחמיר עוד יותר את המיסוי.
קרן ריטים לא יעילה יותר מבחינת מס והן מבחינת פיזור סיכונים?

אני מנסה להבין מה בשרשור הוא "ערך"?

חייב לשאול כי יש מנייה שאני מסתכל עליה הרבה זמן והיא מסקרנת אותי: STX.
היא נראית לי כמו מניית ערך קלאסית.
יצרנית דיסקים קשיחים שקיימת כבר עשרות שנים (SEAGATE).
נמצאת בעסק בעל עתיד לא הכי בהיר אבל כמעט בטוח שהעסק לא יתמוטט היום ולא מחר (לא מדובר על עסק לכרכרות בשנות ה-20) - וזאת כיוון שהתעשייה (ובייחוד הצרכנים) במגמת תנועה לכיוון SSD.

החברה הייתה ב-PE נמוך הרבה מאוד זמן אבל יש תופעה מעניינת שמ-11 היא מתחילה לעלות (אגב ב-11 יש ירידה ברווחים כי באותה שנה היה צונמי בתאילנד או טייואן או משהו כזה וכל המפעלים שלהם הוצפו). ההתרשמות שלי היא שהסיבה לזה היא באייבק מאסיבי שעשתה החברה (תסתכל איך כמות המניות יורדות משנה לשנה).

הרווחים שלה היו יציבים 5 שנים אבל אין ספק שהיא במגמת דעיכה ולכן בוא נחשב PE לא לפי הממוצע ולא לפי שנה אחרונה אלא לפי 20% פחות משנה אחרונה: 1.4 B$ (בערך). המחיר בשוק הוא 9.7 B$ כלומר לפי זה ה-PE הוא כ-7. ראוי לציין שהיא מופיעה כאחת החברות בעלות ה-PE הנמוך ביותר ב-SP 500.

לגבי מזומנים - בתזרים שלהם לא ראיתי טריקים ונראה שהכל מגיע כמזומן והולך להשקעות של החברה וחזרה לבעלים.
הנק' המעניינת - יש לה דיבידנד של 9% כרגע (:)), שזה די קורץ לי. ויש לה מנהג קבוע של החזרת כסף לבעלים (גם דיב' וגם רכישה מחדש) שהוא ראוי לשבח.

בעיות
1. המסים שהם משלמים נמוכים מאוד ולא הצלחתי להבין למה. גם WD שילמו מסים נמוכים ולא הבנתי. חברות טכ' אחרות משלמות מסים נורמלים (GOOG, MSFT, SNDK, FB) עד גבוהים (FB משלמת כ-50% מסיבות שלא הבנתי) מה שבד"כ מעורר חשדות.
2. החברה בעלת PB גבוה אבל זו מחלה של כל חב' הטכ' ואני לא מחזיק כנגדם.
3. החברה גייסה הרבה מאוד הון והמבנה שלה קצת מפחיד (כ-4B $ חוב) אבל בעיקר בניגוד ל-WD למשל שלה אין חובות.
4. ראוי לציין שאני מושקע ב-SNDK ש-WD הודיעה על עסקת רכישה שלה.
5. ראוי לציין שאני שוקל להשקיע ב-WD ו-STX.
6. לחברה תהיה אפס צמיחה בסיכוי גבוה מאוד.
7. נראה שהציבור שונא את החברה ולכן גם אם היא שווה היא לא בהכרח תעלה.

אינני ממליץ על אף מניה לאף אחד לא לקנייה ולא למכירה.

מה אתם אומרים על המניה הזו (@אורי ג. )?

כבר מזמן שהבטחת לספר לנו על מבנה התיק שלך ועדיין לא שמענו מאומה.
בבקשה:
Abbott Laboratories Common Stoc
Ameriprise Financial, Inc. Comm
Bank of America Corporation Com
BP p.l.c. Common Stock
Citigroup, Inc. Common Stock
Cisco Systems, Inc.
DAIMLER AG ADR
Ericsson
Ford Motor Company Common Stock
General Electric Company Common
International Business Machines
Intel Corporation
JP Morgan Chase & Co. Common St
Motorola Solutions, Inc. Common
Pfizer, Inc. Common Stock
QUALCOMM Incorporated
Texas Instruments Incorporated
Yahoo! Inc.
Care Capital Properties, Inc. C
SPDR S&P China ETF
Chemours Company (The) Common S
Welltower Inc. Common Stock
HCP, Inc. Common Stock
Kimco Realty Corporation Common
Realty Income Corporation Commo
Ventas, Inc. Common Stock
Comcast Corporation
American Express Company Common
AbbVie Inc. Common Stock
Boeing Company (The) Common Sto
E.I. du Pont de Nemours and Com
Exelon Corporation Common Stock
Lockheed Martin Corporation Com
Altria Group, Inc.
Microsoft Corporation
Philip Morris International Inc
Southern Company (The) Common S
AT&T Inc.
Verizon Communications Inc. Com
Exxon Mobil Corporation Common
BK HAPOALIM
BEZEQ ISRAEL TELE
DANEL (ADIR YEOSHUA
GAZIT GLOBE
SHIKUN & BINUI
MELISRON
ALONY HETZ PTYS & I
DELEK AUTOMOTIVE
ALROV PROPERTIES

בדרך למכירה: ERIC + YHOO

בהנחה שאתה אכן מחזיק בריטים הללו - איזה אחוז מהתיק שלך שתי מניות אלו מהוות?
אכן מחזיק בהם. 2.6% נכון להיום (ביחד).

אחוז דיבידנים גבוהה משמעו גם מיסוי במקור גבוהה יותר, מיסוי מיותר על חלוקת הון (כפי שדוסקס פה לא מזמן) ובארץ אם אני לא טועה השקעה ישירה בריטים מחייבת מיסוי פירותי ולא הוני מה שעלול (תלוי בהכנסה שלך) להחמיר עוד יותר את המיסוי.
- אני אזרח אמריקאי ולא מנכים לי מס במקור כלל על ני"ע אמריקאים.
- לצערי יש לי לא מעט מגיני מס לניצול ככה שאני לא משלם מס בנתיים, שכן אשלם מס אין הרבה מה לעשות, כיוון שאני זקוק לתזרים.
- השקעה בריטים בארה"ב ממוסים כמו השקעה רגילה במניות = 25%, בארץ זה אכן מגיע עד מס שולי מקסימלי.

קרן ריטים לא יעילה יותר מבחינת מס והן מבחינת פיזור סיכונים?
בהחלט כן ל2 הנקודות. בחרתי בכוונה קרנות ריט שיותר מתאימות לי אישית בגלל:
- שווי לבטחונות גבוהה יותר. (רובם נסחרות בS&P500)
- ש"ש גבוה, שאני אוהב + סיכוי קטן יותר לעוף מהסנופי.
- תשואת דיבידנד גבוהה יותר מהממוצע שמספקת לי תזרים הכרחי.
- הטיה ספציפית לסוג מסויים של קרנות ריט מתחום הבריאות איתו יש לי גם הכרות בארץ, דפנסיבי יותר בעיניי ועם סיכויים טובים יותר לעליית ערך בעתיד לדעתי.
- הרכישות הבאות שלי יהיו ככל הנראה VNQ וזהו.

אני מנסה להבין מה בשרשור הוא "ערך"?
ישנן 2 אסכולות להגדרה:
1. מנייה שלדעתך נסחרת פחות משוויה האמיתי.
2. באופן גס מחלקים את השוק ל2 סוגי מניות, ערך וצמיחה, ישנם מאפיינים שונים לכל אחד מהם אותם תוכל לקרוא פה:
http://www.investopedia.com/university/stockpicking/stockpicking4.asp
זה לא שחור או לבן ויש בהחלט מקום לשיקול דעת סובייקטיבי.
דוגמאות לסקטורים עתירי מניות צמיחה: היי-טק, ביו-טק, קלין-טק, גרין-טק, חדי קרן.
דוגמאות לסקטורי ערך: קרנות REIT (לא ריטים של משכנתאות), מניות BLUECHIP וכו'

@אורי ג. מאד מעניין.
איך היית מגדיר את עצמך כמשקיע? מה מאפיין את שיטת בחירת המניות שלך?
מה הביצועים של התיק שלך לעומת S&P500 היסטורית עד היום?

חדי קרן הם סקטור?
אתה יודע שלפי האגדות, רק בתולה אמורה להיות מסוגלת לצוד אותם?
לפי התמונה אתה זכר.

@אורי ג.
אתה מנהל תיק מאוד גדול , באיזו תדירות אתה עוקב אחרי כל מניה? לכאורה בסוף כל רבעון אתה אמור לשבת שבועיים - 3 על עידכון הערכת החברות לא ? זה נראה קרוב למשרה מלאה

מעניין, תודה.
מדוע לא העדפת לקנות מדד כללי של ריט כמו VNQ? אני מניח שמבחינת פיזור סיכון זה דומה כי הם מנהלים המון נכסים, אבל עדיין יש סיכון של כך שזו הנהלה אחת וחברה אחת שיכולה להסתבך מכל מני סיבות.

אני מאוד אהבתי את הנושא ואשמח לעוד מידע. השקעות ערך זה תחום שהייתי רוצה באמת יותר להיכנס אליו ולהתחיל להבין.
דרך אגב, כמדומני את עיקר הפעילות שלך אתה עושה עם חברות זרות, הלא כן? לא תכתוב על חברות ישראליות? לא משנה לי ברמה העקרונית, סתם מביע עניין.

חדי קרן הם סקטור?
לפי התמונה אתה זכר.
רק בתולות יכולות לרכב עליהן. לצוד יכולים לנסות כולם.
ג"נ: מחזיק ETF UNCRN.

@אורי ג.
איך אתה בוחר את המניות (כלומר מה ההליך עבודה לבחירת מניה) וכמה זמן משקיע בערך? אם מפעיל מסננים ראשוניים, מהם?
לי לוקח לפחות כמה ימים, מתחיל במסנן (לפי PE, PB ערך במימוש וכו'...) ומשם לוקח חברה, קורא את הדו"ח האחרון ומתחיל לחקור. בד"כ לא יותר מכמה ימים.

אגב שמתי לב שבחרת המון מניות יחסית (כ-50?). למה כ"כ הרבה? אני יודע שגראהם במשקיע הנבון מדבר על לבחור 15 למשקיע הפסיבי ואני חושב ששמעתי פעם (מדמודרן?) על מחקר (שחבל שלא שמרתי) שבדק כמה מניות צריך כדי להגיע לביצועים מספיק קרובה לשוק (או במלים של המחקר כמה אפקטיבי העלאת מס' המניות בבחירה שלך) ויצא שכשאתה עובר את ה-20 בערך אתה כבר לא מקבל הרבה (כלומר הורדת סיכון) מגיוון נוסף.

אני חושב שבייחוד למישהו שהוא משקיע ערך צריך לקחת בחשבון שלמעשה ככל שהוא לוקח יותר מניות כך הוא מעלה את הסיכויים שהוא יתקרב לממוצע (ולכן בטח שלא יוכל לעשות לנצח את השוק בכל אסטרטגיה שלא תהיה). ועם זאת יש טבלה מעניינת של החוקרים שבדקו VALUE INVESTING שהתשואה היא לינארית יורדת לפי PE כשמחלקים לעשירונים (שזו אמירה הרבה יותר חזקה מסתם לומר שתשואת התחתון טובה מהעליון אבל באמצע הן דומות).

מוכרח להוסיף שהתיק שלך מעניין ואני גם מושקע כבר בחלק מהמניות שאתה בהן.

נערך לאחרונה ב:
  • אהבתי
Reactions: ogi
איך היית מגדיר את עצמך כמשקיע? מה מאפיין את שיטת בחירת המניות שלך?
משקיע ערך עם נגיעות ספוקליטביות. אבל לא עוסק בהגדרות.
מה מאפיין את שיטת בחירת המניות שלך?
אני כבר לא ממש בוחר אותם כיוון שכבר יש לי כ50+ מניות, לא הייתי מתנגד להעלות את המספר ל60 אבל הרכישות האחרונות למעט CCP היו כולם מניות שכבר החזקתי (גם CCP היה לי טיפה מהפיצול).
מה הביצועים של התיק שלך לעומת S&P500 היסטורית עד היום?
אין לי צל של מושג.
חדי קרן הם סקטור?
היום הם סקטור, כן. רק שהם לא סחירים.
לפי התמונה אתה זכר.
לא מנסה :)

חייב לשאול כי יש מנייה שאני מסתכל עליה הרבה זמן והיא מסקרנת אותי: STX.
במקרה זה תחום שאני מכיר היטב. כפי שציינת:
וזאת כיוון שהתעשייה (ובייחוד הצרכנים) במגמת תנועה לכיוון SSD.
וזאת בדיוק הבעיה, כל המספרים היפים שלהם לא שווים הרבה עם עוד כמה שנים החברה תעלם, ואני לא אתפלא אם זה מה שיקרה.
זה רק עניין של זמן עד שהכוננים המכניים יעלמו לחלוטין, היתרון היחסי של הכוננים המכניים הם אמינות, גודל ומחיר והיתרונות האלה הולכים ונעלמים.
עד כמה שידוע לי סיגייט בכלל לא שחקן בתחום הSSD ולא אתפלא עם גורלם יהיה בדיוק כמו מקרה KODAK.

אתה מנהל תיק מאוד גדול , באיזו תדירות אתה עוקב אחרי כל מניה? לכאורה בסוף כל רבעון אתה אמור לשבת שבועיים - 3 על עידכון הערכת החברות לא ? זה נראה קרוב למשרה מלאה
למה אני צריך לעקוב אחריהם? אני בלש? אני קונה ובעיקרון לא מוכר אלא אם כן יש איזה מצב קיצון או שזה מנייה שבכוונה תחילה רכשתי בשביל סיבוב.

מדוע לא העדפת לקנות מדד כללי של ריט כמו VNQ? אני מניח שמבחינת פיזור סיכון זה דומה כי הם מנהלים המון נכסים, אבל עדיין יש סיכון של כך שזו הנהלה אחת וחברה אחת שיכולה להסתבך מכל מני סיבות.
כפי שציינתי לVNQ יש בעייה של בטחונות, לאחזקות ישירות במניות יש עדיפות עצומה (בארץ) על אחזקה בת"ס.
שנית אני מפוזר נכון להיום על 6 ריטים שונים שכולם כלולים בVNQ. ארבע מתוכן אפילו בעשרייה הפותחת.
את שאר הנימוקים ציינתי בפוסט קודם. איני שולל כלל וכלל השקעה גם בVNQ ואני חושב שהרכישה הבאה של ריט שלי תהיה שלה.

כמדומני את עיקר הפעילות שלך אתה עושה עם חברות זרות, הלא כן? לא תכתוב על חברות ישראליות? לא משנה לי ברמה העקרונית, סתם מביע עניין.
בעיקר כן אבל לא רק. בסוף הרשימה שלי תראה כמה וכמה חברות ישראליות.
אשמח גם לכתוב על חברות ישראליות אבל יותר אשמח אם עוד אנשים יתנו פה אינפוט על מניות.

עוד מנייה שרכשתי לפני שבועיים (כבר החזקתי בה):
F
חברת פורד הידועה.
מכפיל רווח של 10.3, מכפיל רווח חזוי של 6.3 (כן אתם קוראים נכון). מחלקת דיבידנד בתשואה של 5.0% שזה יפה מאד, רווחית מאד ושרדה יפה את משבר הרכב שהיה לפני כעשור. סיימה את 2015 עם רווחים מעל המצופה ואף הכריזה על דיבידנד מיוחד בנוסף לדיבידנד הרגיל.
ש"ש של 49B$ וקיימת משנת 1903.
האיומים הגדולים האלה כפי שאני רואה אותם:
1. דולר חזק, יפגע בה ביצוא וגם בצריכה המקומית.
2. מכוניות אוטונומיות, לפי דעתי רוב קוראי הפורום יחיה לראות תקופה שבוא רוב המכוניות נוסעות ללא נהג, אני לא יודע כמה למיתוג יהיה חשיבות בזמן כזה ואפשר להניח שהמרווחים יצטמצמו. החברה חתמה לאחרונה על שת"פ עם חברת גוגל שהינה אחת המובילות במחקר בתחום. יש לזכור שגם את המכוניות האוטונמיות מישהו צריך לייצר ולתקן...
3. יצור מכוניות סיני, נכון להיום זה ממש לא איום, בעתיד יתכן מאד וכן.

אז או שאני מפספס משהו שהשוק רואה ואני לא או שזה מניה זולה.

וזאת בדיוק הבעיה, כל המספרים היפים שלהם לא שווים הרבה עם עוד כמה שנים החברה תעלם, ואני לא אתפלא אם זה מה שיקרה.
זה רק עניין של זמן עד שהכוננים המכניים יעלמו לחלוטין, היתרון היחסי של הכוננים המכניים הם אמינות, גודל ומחיר והיתרונות האלה הולכים ונעלמים.
עד כמה שידוע לי סיגייט בכלל לא שחקן בתחום הSSD ולא אתפלא עם גורלם יהיה בדיוק כמו מקרה KODAK.
ייתכן שהם הולכים להיעלם אבל השאלה היא תוך כמה זמן :) קודק אגב קיימת עדיין ולכן הייתי שמח לקנות אותה אפילו ב-1/3 מהמחיר היום אם אפשר.
בכך שאתה אומר שהם ייעלמו ואפילו לא שוקל מחיר טוב אתה בעצם אומר שהם שווים 0.

@אורי. ג
האם כשעתה מבצע הערכת שווי לחברה ובסוף אתה מצמיד את הערכת השווי שלך למניה אתה גם מסמן יעד בזמן ? כלומר שהחברה תגיע לאזור אותו שווי תוך x זמן ?

יתכן שהם הולכים להיעלם אבל השאלה היא תוך כמה זמן :) קודק אגב קיימת עדיין ולכן הייתי שמח לקנות אותה אפילו ב-1/3 מהמחיר היום אם אפשר.
בכך שאתה אומר שהם ייעלמו ואפילו לא שוקל מחיר טוב אתה בעצם אומר שהם שווים 0.
זאת אני לא יודע, אבל אני אישית לא אוהב להשקיע בחברות שאני לא חושב שיש סיכוי יותר מסביר שיהיו פה ב50+ שנים הבאות.
KODAK פשטו את הרגל מזמן, הKODAK החדשה הזו אין לה קשר לישנה וגם היא נחתכה מאז ההנפקה ביותר מ50%.
אני לא אומר שהם שווים 0, אני אומר שקשה מאד לתמחר אותה לפי פרמטרים רגילים של PE וכו' כי אני צופה קיטון משמעותי ברווחים שלה,
הPE אכן מצחיק, ותשואת הדיבידנד מרשימה בקיצור המניה מסוכנת מאד לדעתי והסיכון מגולם היטב במחיר המניה, ספקולטיבית מאד בעיני, אך כגודל הסיכון כך גודל הסיכוי...

האם כשעתה מבצע הערכת שווי לחברה ובסוף אתה מצמיד את הערכת השווי שלך למניה אתה גם מסמן יעד בזמן ? כלומר שהחברה תגיע לאזור אותו שווי תוך x זמן ?
אם זה למטרת סיבוב אז בוודאי, אם זה למטרת השקעה לטווח ארוך אז לא, פשוט לא מוכר.
איך אתה בוחר את המניות (כלומר מה ההליך עבודה לבחירת מניה) וכמה זמן משקיע בערך? אם מפעיל מסננים ראשוניים, מהם?
תלוי, עד לא מזמן לא עבדתי עם IB אז הייתי כבול לחוקי הבטוחונות בארץ שמאד מגבילים, אז קודם כל הייתי מסנן רק מניות שנסחרות סנופי, בוחר סקטור שחסר לי או שרוצה להגדיל חשיפה ובוחר מניה משם, דרך טובה לקבל רעיונות זה לבדוק את האחזקות של הת"ס הרלוונטית ולהתחיל מעשרת האחזקות הגדולות שלהם.
פרמרים שחשובים לי בעיקר: ותק, FPE, דיבידנד יציב יחסית ותשואת דיבידנד גבוהה זה בונוס טוב.

אגב שמתי לב שבחרת המון מניות יחסית (כ-50?). למה כ"כ הרבה?
אני לא מסכים ש50 זה המון, לגבי מה שגרהם אומר אין לי מושג אבל המושגים שאתה מדבר עליהם הם מושגים מעולם הסטטיסטיקה לגבי גדלי מדגם. מקובל שמעל 30 זה "מדגם גדול" וברור שככל שהמדגם שלך גדול יותר ככה התועלת השולית של הוספת עוד יחידה פוחתת (הורדות הסיכון ע"י עוד פיזור).
בקיצור אני לא חושב ש50-60 מניות זה יותר מדי וזה גם פונקציה של גודל התיק. על תיק של 20,000$ לא הייתי ממליץ להתפזר על כל כך הרבה מניות. מאידך גיסא גם לא היית ממליץ לרכוש מניות כלל בסכומים האלה...

אני חושב שבייחוד למישהו שהוא משקיע ערך צריך לקחת בחשבון שלמעשה ככל שהוא לוקח יותר מניות כך הוא מעלה את הסיכויים שהוא יתקרב לממוצע (ולכן בטח שלא יוכל לעשות לנצח את השוק בכל אסטרטגיה שלא תהיה)
אני לא חושב שזה כ"כ רע. מה רע בממוצע? אתה שוכח פה עוד פרמטר, ס"ת. אם אני מצליח להשיג את הממוצע אבל עם סטיית תקן נמוכה יותר אז הרווחתי.
בנוסףאציין שזה לא רק מספר המניות ביחס למדד זה גם סקטורים שאני נותן להם משקל יתר או חסר.

אני חייב לציין שהתיק נראה מאוד מעניין ומסקרן.
אמרת ששתי מניות בדרך למכירה - האם הסיבה לכך היא רק כדי לאזן את הסקטורים בתיק או שיש פה עניין של תיזמון?
איך מחשבים תשואה/סטיית תקן של דבר כזה? (יש לך כלים ספציפיים בהם אתה נעזר?) ואיך התוצאות עד כה ביחס למדד?

לשרשור הזה אין מטרה זולת המלצה על ביצוע פעולות בניירות ערך ספציפיים. זה חושף את המשתתפים (ובעקיפין גם אותי) לעבירה פלילית (ולעוולה אזרחית).
כשם שאף אחד מכם לא משלם עבור שימוש בפורום הזה, מטבע הדברים, אף אחד מכם לא יממן לי את ההגנה המשפטית שאזדקק לה בגלל הפוטנציאל הרה האסון של השרשור הזה.
לפורום הזה יש מספר מצומצם מאוד של חוקים בסיסיים, אני לא מבינה מה הרעיון להפר אותם.

נערך לאחרונה ב:
לשרשור הזה אין מטרה זולת המלצה על ביצוע פעולות בניירות ערך ספציפיים. זה חושף את המשתתפים (ובעקיפין גם אותי) לעבירה פלילית (ולעוולה אזרחית).
כשם שאף אחד מכם לא משלם עבור שימוש בפורום הזה, מטבע הדברים, אף אחד מכם לא יממן לי את ההגנה המשפטית שאזדקק לה בגלל הפוטנציאל הרה האסון של השרשור הזה.
לפורום הזה יש מספר מצומצם מאוד של חוקים בסיסיים, אני לא מבינה מה הרעיון להפר אותם.
100%
השאלה היא האם דיונים על מתודולוגיה ודוגמאות עקרוניות ללא איזכור טיקרים או סקטורים השרשור יעבור את הרף של הרשות (ושלך) ?

100%
השאלה היא האם דיונים על מתודולוגיה ודוגמאות עקרוניות ללא איזכור טיקרים או סקטורים השרשור יעבור את הרף של הרשות (ושלך) ?
הרעיון המקורי שלי גם היה להציג ניתוחים, מתודולוגיה, הנחות עבודה - ולשמוע דעות של אחרים. לא רשימה של מניות ו/או אפיקי השקעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
daat99 מידע על השקעות במניות דיבידנדים גדלים שוק ההון 2866
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
sogi שיקולי אבטחת מידע בבחירת בית השקעות / ברוקר שוק ההון 122
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
F מיצוי מידע מהלינקדין אוף טופיק 1
וינסנט מידע רגיש במכתבים עם טפסי מס מארה"ב שנשלחים בדואר אוף טופיק 2
DiverGirl מקורות מידע על תעשיות/ענפים שוק ההון 6
L שאלה על מידע פנים שוק ההון 24
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מידע על מניה שוק ההון 5
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7
הפרופסור חשבונאות עם מערכות מידע או משפטים ? התפתחות אישית 3
צ מידע על השקעה בקרית מלאכי נדל"ן 29
Yuvalbuz3 אבטחת מידע - מבוקש? או נישה ועבודה תשתיתית לא מוערכת ? התפתחות אישית 10
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
flower Phishing - אבטחת מידע אוף טופיק 5
B מהנדס מערכות מידע התפתחות אישית 8
P לחברות אשראי גישה למאגרי מידע על כלל האוכלוסיה? אוף טופיק 4
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
C מהן הקבוצות פייסבוק שאתם מצליחים לקבל מתוכן מידע מאוד איכותי או מעניין? אוף טופיק 17
G מידע בלבד בלי המלצה שוק ההון 7
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ח payme עם icredit - בעיה של אבטחת מידע? צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה