• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מידע על השקעות במניות דיבידנדים גדלים

שוב אומר, אני לא מספיק בקיא.
יש לומר שאנו עוסקים במדעי החברה שמן הסתם פחות מדוייקים מהמדעים המדוייקים אך עדיין
יש טעם רב להיצמד לשיטות מוכחות.

אכן הצגת קריטריון להפרכה ורק העתיד יאמר לכשיהיו יותר נתונים. יש לזכור שגם ככה יש לנו נתונים של 100-150 שגם בהם
השתנו הבורסות רבות. היינו רוצים שיהיו נתונים ל1000 שנה , אבל אין.
ההיצמדות למדדים כאמור מנצחת יותר מ 95% אחוזים מהשיטות כשמשקללים גם את דמי הניהול.
מבחינת מקסימום הצלחה במינימום השקעה זה סופר מתאים ותוצאה מעולה לעצלנים , כמוני.

מציע לכולם שוב לראות

http://www.hasolidit.com/kehila/threads/לינקים-לסרטים-כלכליים.365/#post-4132
לגבי
אתה מוזמן לבצע בדיקה היסטורית עם הכללים הנ"ל או לשנות אותם כרצונך ולראות מה קורה.
יכול להיות שזה עובד לגבי העבר .רוורס אנגיינרינג וחיפוש תבניות מהעבר והשלכתם לעתיד לא עובדת בד"כ לטווח הארוך משום
שאם זה עובד אז מישהו בחברת השקעות כלשהיא בעולם אמור תיאורטית למצוא את השיטה ואז היא תתכנס לממוצע התשואות.
אני חושב שפעם הייתה תיאוריה בשם כלבי הדאו דומה לשלך שעבדה ואז הפסיקה לעבוד כאשר רבים ניסו אותה.
כלומר גם אם התיאוריה נכונה וניתנת לאימות לא בטוח שהיא תיתן תשואה יותר טובה ל30 שנה הקרובות.

תגובה מומלצת :
http://www.hasolidit.com/מה-יקרה-אם-כולם-ישקיעו-במדדים#comment-10455

בהצלחה.
אני לא אפריע יותר.

שוב אומר, אני לא מספיק בקיא.
יש לומר שאנו עוסקים במדעי החברה שמן הסתם פחות מדוייקים מהמדעים המדוייקים אך עדיין
יש טעם רב להיצמד לשיטות מוכחות.

אכן הצגת קריטריון להפרכה ורק העתיד יאמר לכשיהיו יותר נתונים. יש לזכור שגם ככה יש לנו נתונים של 100-150 שגם בהם
השתנו הבורסות רבות. היינו רוצים שיהיו נתונים ל1000 שנה , אבל אין.
ההיצמדות למדדים כאמור מנצחת יותר מ 95% אחוזים מהשיטות כשמשקללים גם את דמי הניהול.
מבחינת מקסימום הצלחה במינימום השקעה זה סופר מתאים ותוצאה מעולה לעצלנים , כמוני.
אתה צודק ב-100%.
ישנו סיכוי סביר (ואולי יותר מסביר) שהתשואה הסופית שלי תהיה נמוכה מהשקעה במדדים.
למזלי/לשמחתי אני לא מנסה להשיג תשואה מקסימאלית אז אני לא מטריד את עצמי בשיקול כזה.
מטרתי היא לישון בשקט בידיעה שהמשכורת שאני עתיד לקבל תספק אותי לטווח הרחוק ולדעתי זו השיטה שמתאימה לדרישות שלי ולכן זו השיטה שבה אני עובד.
שיטה זו לא מתאימה ולא אמורה להתאים לכולם ואני לא רוצה שאנשים יחשבו שאני מנסה לשכנע מישהו שאני צודק והוא טועה.

ביקשו ממני מידע בנוגע להשקעות במניות דיבידנד ולכן סיפקי את המידע שברשותי.
מכאן ואילך כל אחד אחראי לקבוע לעצמו אם שיטה זו מתאימה לו או לא ואם הוא רוצה בכלל לבדוק אם היא מתאימה לו או לא.

יכול להיות שזה עובד לגבי העבר .רוורס אנגיינרינג וחיפוש תבניות מהעבר והשלכתם לעתיד לא עובדת בד"כ לטווח הארוך משום
שאם זה עובד אז מישהו בחברת השקעות כלשהיא בעולם אמור תיאורטית למצוא את השיטה ואז היא תתכנס לממוצע התשואות.
אני חושב שפעם הייתה תיאוריה בשם כלבי הדאו דומה לשלך שעבדה ואז הפסיקה לעבוד כאשר רבים ניסו אותה.
כלומר גם אם התיאוריה נכונה וניתנת לאימות לא בטוח שהיא תיתן תשואה יותר טובה ל30 שנה הקרובות.
בהצלחה.
גם כאן אתה צודק.
אני חושב שאני אמשיך לישון בשקט גם אם 90% מהעולם יעקוף אותי בתשואות כל עוד ההכנסה שלי יציבה בתיאום אינפלציה.

אני לא אפריע יותר.
אני ממש לא חושב שאתה או שאר המגיבים עם ביקורת בונה ונקודות מבט שונות מפריעים ואני מאוד מעריך את התגובות שלכם.
אני תמיד שמח לשמוע ביקורת ודעות שונות כי זה גורם לי לחשוב מחדש על ההשקפה שלי ולבחון אם אני משוכנע שבחרתי בבחירה הנכונה בשבילי או שלא (ללא תלות אם היא נכונה או נשמעת נכונה לאחרים).
תודה רבה על כל התגובות וגם על הדעות הסותרות!

אני חישבתי 3% לפני הירידה כי במניות דיבידנד אתה מקבע את התשואה במועד הרכישה ולא במועד החלוקה.
הוי אומר אם קנית מניית דיבידנד ב-100 שח שמחלקת 3% אז אתה מקבל 3 שקל בשנה גם אם המחיר של המניה יורד ל-50 שח.
תקשיב, אתה לא יכול להשתמש בחישובים סותרים ולנסות להצדיק איתם נקודה.
זה במיוחד נכון כאשר הטענה שלך פשוט לא נכונה.
אין שום בעיה שתקבע את מחיר הדיבידנד בקניה, אם קבעת אותו בקניה אז קבעת אותו בשקלים. אם מחיר המניה יורד ל50ש"ח אחרי חלוקת דיבידנד של 3% מהקניה (3 ש"ח) המניה שלך תרד ב6% (או ב3 ש"ח).
בקיצור, לא משנה איך תסתכל על זה ואיך תנסה לתמרן את הנתונים קבלת דיבידנד היא לא יעילה מבחינת מס ולכן מובילה לשווי נמוך יותר של התיק שלך לעומת אי קבלה של דיבידנד.
אם אתה חושב אחרת, אתה מוזמן להביא דוגמא מספרית.

אני טרחתי לבצע זאת ושכנעתי את עצמי, בשביל שאתה תשתכנע אתה צריך לעשות זאת בעצמך ולא לסמוך עלי או על אף אחד אחר.
אם עשית את זה כבר אתה מוזמן לחשוף את הנתונים, למה לייצר עבודה נוספת שכבר נעשתה?

הרשה לי בבקשה לסכם את שיטתך.

נבחר מניות לפי הקריטריונים הבאים :
Price/Earnings<20
Debt/Equity<1
Payout ratio (yearly dividend divided by yearly earning per share) < 60%
Dividend Yield between 2% and 5%
Dividend Growth Rate 1, 3, 5 and 10 years above the rate of inflation
וכן :
* מכירה מיידית של כל המניות של חברה שמפסיקה/מקטינה את חלוקת הדיבידנדים.
* בהינתן סכום כסף להשקעה ( כולל דיבידנדים שלא נעשה בהם שימוש) אני רוכש מניות שעונות על הקריטריונים לעיל.
* משיכה מתבצעת רק מתוך הדיבידנד ללא מכירה של מניות.

אז אתה טוען כי השיטה הזאת מנצחת את השוק בעקביות?
לדעתי כבר הוכחתי לך שהדבר היחיד שחשוב זה הTotal Return של ההשקעה
אז יש 2 אפשרויות :
1) השוק מייצר TR גבוה או שווה לתיק שלך ואז אין סיבה להחזיק בתיק הזה (ראינו שזה המצב עבור מדדי מניות הדיבידנדים)
2) התיק שלך מייצר TR גבוה משל השוק

נניח ומדובר בנק' מס' 2.
האם ייתכן שאתה פשוט לוקח יותר סיכון ומכאן התשואה גבוהה יותר? מה יחס תשואה(נמדדת בTR) אל מול הסיכון (נמדד בסטיית תקן)?

עכשיו לנקודה עקרונית לגבי דיבידנדים :
דיבידנדים זה דבר חשוב והכרחי ומרכיב מרכזי בתשואה של שוק המניות הכללי לאורך זמן.
ניתן לחלק את שוק המניות ל2 : חברות מחלקות דיבידנד (ערך) וחברות שלא מחלקות דיבידנד (צמיחה)
כשאני משקיע בשוק כולו אני בוחר בשילוב של ערך וצמיחה לפי החלוקה של השוק.
כשאתה בוחר במניות דיבידנד בלבד אתה פשוט מטה את התיק לכיוון ערך. זה הכל.

על פי הבנת הנקרא שלי מהתגובות של @daat99, הוא לא טוען דבר כזה בכלל, ומטרת שיטת ההשקעה הזאת שונה עבורו:

ישנו סיכוי סביר (ואולי יותר מסביר) שהתשואה הסופית שלי תהיה נמוכה מהשקעה במדדים.
למזלי/לשמחתי אני לא מנסה להשיג תשואה מקסימאלית אז אני לא מטריד את עצמי בשיקול כזה.
מטרתי היא לישון בשקט בידיעה שהמשכורת שאני עתיד לקבל תספק אותי לטווח הרחוק ולדעתי זו השיטה שמתאימה לדרישות שלי ולכן זו השיטה שבה אני עובד.

אני רואה את זה כהעדפה של תזרים קבוע וידוע יחסית על פני תשואה אבסולוטית גבוהה יותר

@daat99 אם הבנתי נכון אתה מעדיף מניות המעניקות דיווידנד כדי לשמור על הקרן לדור הבא מחד, וכדי ליהנות מתזרים מזומנים יציב וצפוי יותר מאידך. מצויין. בו בזמן אתה מכיר בכך שמבחינת צמיחה ובגלל היבטי מיסוי, תמהיל שכזה צומח לאט יותר.

אני תוהה אם כך האם לא מוטב לאמץ אסטרטגיות שונות לשלבים שונים בחיי ההשקעה: כל עוד אתה לא בונה על שימוש בתזרים המזומנים אולי מוטב להעדיף (באופן מוחלט או באופן יחסי בפיזור התיק) להשקיע במדדים ומניות שלא מחלקים דיווידינדים כדי לתת העדפה לצמיחה, וכשמגיעים לשלב בו רוצים להתחיל למשוך מהתיק לצרכי מחייה לעבור (וזה יכול להיות גם הדרגתי לאורך תקופה) להשקעה במניות דיווידנד כמו שכתבת.

אנסה לסכם את דברי כי אני חושב שיש כמה דברים שמתפספסים.

באופן עקרוני אני מאמין שיש מס' דברים שצריכים להתקיים בתיק השקעות בהקשר הזה
1) ההשקעה צריכה להיות יעילה - לתת יחס תשואה\סיכון זהה לזה שניתן לקבל ע"י תיק השוק.
2) ההשקעה צריכה להיות כזאת אשר המשקיע יכול לדבוק בה לאורך זמן (stay the course)

אם @daat99 או כל משקיע מאמץ סוג השקעה שכזה זה בסדר גמור, התוכן של התיק כבר פחות משנה*
בפוסטים כאן ניסיתי להסביר למה לדעתי, אשר נתמכה בהוכחות אמפיריות, היתרונות בהשקעה מבוססת דיבידנדים אשר אותם @daat99 טען למעשה אינם יתרונות כלל.

אז נכון ש @daat99 יכול לישון טוב בלילה עם האסטרטגיה שלו - זה מצויין ואחד הדברים הכי חשובים (נק' 2 למעלה) אבל למען שאר הקהילה ולמענו רציתי להציג זווית אחרת אשר מסבירה למה שאפשר לישון טוב טוב בלילה גם באפיקי השקעה אחרים.

אז לסיכום :

יתרון א' - תזרים מזומים יציב וקבוע מראש

החזקת מניות דיבידנדים מסויימות מייצרת הכנסה.
הכנסה זו אינה יציבה וקבועה מראש כאשר משקיעים במדדי דיבידנדים כפי שהראתי בדוגמאות קודומות.
גם אם האסטרטגיה מייצרת הכנסה ידועה מראש ישנו חסרון מובהק שבו במקרה של ירידות שארים נכפית על מחזיק המניות ירידות שערים במחירים נמוכים (לאור חלוקת הדיבידנד) ובסכום קבוע.
במקום הסתמכות על מניות דיבידנד, ניתן פשוט למשוך עצמאית את הסכום הנדרש מהקרן, פעולה זו הינה יעילה יותר בהביטי מס, דינאמית יותר (ניתן למשוך פחות לפי הצורך) ובטוחה לא פחות!
שוב, תזרים המזומנים בקרן שמחלקת פחות דיבידנדים \ לא מחלקת בכלל הוא יציב וקבוע באותה מידה (אם תרצו) בדיוק כמו מניות דיבידנד! רק שאתם אלו שמחליטים לממש אותו החברה.

יתרון ב' - אי מכירה של מניות
נטען כי ע"י אי מכירה של מניות ניתן לספק לדור ההמשך "ביצת זהב גדולה ויפה".
ניתן לספק לדור ההמשך ביצת זהב גדולה ויפה גם עם מכירת מניות!
אז יהיה פחות מניות שוות יותר כסף כ"א. באמת מעניין מישהו מס' המניות ולא שווים?
לא רק זאת אלא גם מכירת מניות יעילה יותר מבחינת מס! אז ביצת הזהב שתסופק לדור ההמשך תהיה גדולה עוד יותר!

* ברור שיש עוד הרבה נק' חשובות כמו עלויות \ סיכון מנפיק \ יותר מדי או פחות מדי סיכון וכו'

תקשיב, אתה לא יכול להשתמש בחישובים סותרים ולנסות להצדיק איתם נקודה.
זה במיוחד נכון כאשר הטענה שלך פשוט לא נכונה.
אין שום בעיה שתקבע את מחיר הדיבידנד בקניה, אם קבעת אותו בקניה אז קבעת אותו בשקלים. אם מחיר המניה יורד ל50ש"ח אחרי חלוקת דיבידנד של 3% מהקניה (3 ש"ח) המניה שלך תרד ב6% (או ב3 ש"ח).
בקיצור, לא משנה איך תסתכל על זה ואיך תנסה לתמרן את הנתונים קבלת דיבידנד היא לא יעילה מבחינת מס ולכן מובילה לשווי נמוך יותר של התיק שלך לעומת אי קבלה של דיבידנד.
אם אתה חושב אחרת, אתה מוזמן להביא דוגמא מספרית.
צ'אק סיפק המון דוגמאות במאמר שלו שמוצגות ע"י גרפים של מחיר המניה והדיבידנד שהיא מחלקת, האם קראת אותו?
אני לא מתכנן להעתיק לכאן מאמר שלם שמלא בדוגמאות של מניות שהגדילו את הדיבידנדים שלהן תוך כדי משברים.
נכון לסוף מרץ ישנן:
105 חברות שחילקו יותר דיבידנדים כל שנה מהשנה הקודמת לפחות 25 שנים ברציפות.
249 חברות שחילקו יותר דיבידנדים כל שנה מהשנה הקודמת בין 10 ל-25 שנים ברציפות.
336 חברות שחילקו יותר דיבידנדים כל שנה מהשנה הקודמת בין 5 ל-10 שנים ברציפות.
הנתונים נלקחו מקובץ האקסל שדויד פיש פרסם לפני יומיים.

אם עשית את זה כבר אתה מוזמן לחשוף את הנתונים, למה לייצר עבודה נוספת שכבר נעשתה?
אני לא מנסה לשכנע אנשים לעבוד בשיטה זו אלא רק להציג את המידע.
אם אני אפרסם את הנתונים שאני הגעתי אליהם זה לא יוסיף לך או לאף אחד אחר שום מידע מועיל.
מי שרוצה להשקיע בשיטה זו חייב לבצע את המחקר בעצמו בשביל להוכיח לעצמו מה התוצאות הצפויות לפני שהוא מתחיל.
עם זאת אם אתה מתעקש לשמוע את התוצאות אני אשלח לך את התוצאות שלי בפרטי.

לא, אני טוען שהיא נותנת לי לישון בשקט עם תזרים מזומנים יציב יותר בעיתות משבר מאשר השקעה במדד.
שינה שקטה ותקציב יציב לא בהכרח אומר תקציב גבוה יותר לאורך זמן.

@daat99 אם הבנתי נכון אתה מעדיף מניות המעניקות דיווידנד כדי לשמור על הקרן לדור הבא מחד, וכדי ליהנות מתזרים מזומנים יציב וצפוי יותר מאידך. מצויין. בו בזמן אתה מכיר בכך שמבחינת צמיחה ובגלל היבטי מיסוי, תמהיל שכזה צומח לאט יותר.

אני תוהה אם כך האם לא מוטב לאמץ אסטרטגיות שונות לשלבים שונים בחיי ההשקעה: כל עוד אתה לא בונה על שימוש בתזרים המזומנים אולי מוטב להעדיף (באופן מוחלט או באופן יחסי בפיזור התיק) להשקיע במדדים ומניות שלא מחלקים דיווידינדים כדי לתת העדפה לצמיחה, וכשמגיעים לשלב בו רוצים להתחיל למשוך מהתיק לצרכי מחייה לעבור (וזה יכול להיות גם הדרגתי לאורך תקופה) להשקעה במניות דיווידנד כמו שכתבת.
אני מכיר בעובדה שתמהיל כזה יכול לצמוח יותר לאט (אם כי זה לא בהכרח יהיה נכון).
אני יודע שבתקופה ספציפית (בין דצמבר 2007 לספטמבר 2014 שאותה השוותי) התשואה של תיק הדיבידנדים היתה גבוהה יותר ממדד ה-SP500.
ולמרות זאת כאדם זהיר אני מתייחס לשיטה זו כשיטה שתספק לי תשואה נמוכה יותר לאורך זמן.
ההצעה שלך מאוד מעניינת ובהחלט מעוררת חשיבה.
אני לא בדקתי את הפערים לעומק בין תיק מבוסס דיבידנדים לבין תיק מבוסס מדדים ולכן אני לא יכול לכמת את הפגיעה בתשואה (בהנחה וישנה פגיעה כזו).
הסיבה שאני בחרתי שלא להתחיל ע"י השקעה בדיבידנדים ולהמיר את התיק אחר כך למניות דיבידנד היא שאני רוצה למקצע את עצמי בשיטה הזו.
בניגוד למודל התיאורטי שבו כל רבעון קונים את "כל המניות שעונות לדרישות", לי אישית אין מספיק כסף בשביל לקנות את כולן בכל פעם.
עקב כך אני צריך לחרוג מהמודל התיאורטי וכאשר יש לי סכום של לפחות $1000 אני רוכש מניות של חברה אחת בלבד.
כמו כל דבר בחיים זהו תהליך למידה ואני מעדיף לעשות טעויות בשלב שבו אני חוסך מאשר בשלב שבו אני צריך לחיות מההכנסה.

יתרון א' - תזרים מזומים יציב וקבוע מראש
החזקת מניות דיבידנדים מסויימות מייצרת הכנסה.
הכנסה זו אינה יציבה וקבועה מראש כאשר משקיעים במדדי דיבידנדים כפי שהראתי בדוגמאות קודומות.
אתה מוכן בבקשה להפסיק להשוות מניות דיבידנד למדדי מניות דיבידנד?
אלו שני מוצרים שונים והקשר היחידי ביניהם הוא המילה דיבידנד.
הסיכון במדדי דיבידנד גבוה משמעותית יותר ממניות דיבידנד והסברתי כבר למה.
אם אתה רוצה להתעלם מההסברים שלי אז לפחות אל תחזור על ההשוואה של שני מוצרים שונים מאחד לשני ותציג את הטענה שמוצר ששנינו מסכימים שהוא בעייתי אומר שמוצר אחר שלא קשור אליו הוא גם בעייתי.

במקום הסתמכות על מניות דיבידנד, ניתן פשוט למשוך עצמאית את הסכום הנדרש מהקרן, פעולה זו הינה יעילה יותר בהביטי מס, דינאמית יותר (ניתן למשוך פחות לפי הצורך) ובטוחה לא פחות!
שוב, תזרים המזומנים בקרן שמחלקת פחות דיבידנדים \ לא מחלקת בכלל הוא יציב וקבוע באותה מידה (אם תרצו) בדיוק כמו מניות דיבידנד! רק שאתם אלו שמחליטים לממש אותו החברה.
כאן אנחנו חלוקי דעות.
במניות דיבידנד יציבות שהוכיחו את עצמן תזרים המזומנים (הדיבידנדים) הוא הרבה יותר יציב מתנודות השוק.
אם אתה רוצה הוכחות אז תקרא בבקשה את הכתבה של צ'אק.
אם אתה צריך 3000 שקל לשכר דירה (או כל דבר אחר) אז את בעל הבית לא מעניין שהשוק התרסק ב-50%, הוא רוצה את שכר הדירה בזמן ובאותו הסכום.
אם אתה מוכר פי 2 יותר מניות בשביל להשיג את אותם 3000 שקל אז דעתי היא שאתה מפסיד יותר מלשלם 25% מס.

תרשה לי לסכם:
1. מניות דיבידנד כפי שהצגתי אותם כאן ומדדי מניות דיבידנד הם שני מוצרים שונים שלא ניתנים להשוואה.
2. היסטורית, מניות דיבידנד מגדילות את הדיבידנדים גם בעיתות משבר.
דבר זה מסייע לשלם חשבונות שוטפים בלי פגיעה קריטית בקרן (ראה מאמר של ז'אק).
3. ישנן 585 חברות שחילקו יותר דיבידנדים בכל שנה במשך העשור האחרון לפחות - כולל משבר 2008 שבו המדד התרסק ביותר משליש (ראה רשימת מניות דיבידנד של דויד פיש).
3. ישנן 336 חברות שחילקו יותר דיבידנדים בכל שנה במשך לפחות חצי יובל (25 שנה) - זה יותר מכמות הזמן שלוקח לפגוש חברה, להתחתן, להביא ילדים ולראות את הילד הראשון מסיים צבא - כמה נפילות בורסה היו ב-25 שנה האחרונות?
4. ישנן 16 חברות שחילקו יותר דיבידנדים בכל שנה במשך לפחות יובל (50 שנה) - זה יותר מכמות הזמן שלוקח לפגוש חברה, להתחתן, להביא ילדים, לראות אותם פוגשים חברה, מתחתנים, מביאים ילדים ולראות את הנכדים (בחלק מהחברה) מגיעים לגיל צבא גם כן.

כמה נפילות בבורסה היו ב-50 השנים האחרונות (רשימה מצומצמת ביותר)?
* לפני 49 שנים: מיתון 1966 - עד כמה אתי צריך להיות בטוח במדד כשסוגרים את הבורסה למסחר ולא יודעים מתי היא תפתח מחדש?
איך אני אשלם חשבונות אם אני לא יכול למכור מניות?
הדיבידנדים ממשיכים להגיע גם כשהבורסה סגורה כי אני בעלים של החברה - אני פשוט לא יכול למכור את המניות שלי.

* לפני 15 שנים: בועת הדוט קום - אף מניית הייטק לא היתה ברשימה של מניות הדיבידנד.
משקיעי דיבידנד לא נפגעו בצורה משמעותי לעומת נפילה דרמתית של המדדים.

* לפני 7 שנים: בועת הנדלן - 3 חברות מתוך 139 הפסיקו את הדיבידנדים, השאר או שנשארו עם אותו הדיבידנד או שהגדילו אותו במהלך המשבר.
אם הייתי בעל מניות בכל 139 החברות הנ"ל באופן שווה אז אפילו לאחר ההפסקות של החברות הבעייתיות עדיין הייתי מקבל יותר בסוף 2008 מאשר בסוף 2007 (אתה מוזמן לבדוק זאת לבד - ראה קובץ אקסל של דויד פיש מדצמבר 2007).
מה לדעתך אני חושב כאשר ערך המדד יורד ביותר משליש ולחשבון הבנק שלי נכנס סכום גדול יותר של דיבידנדים?
האם תנחם אותי העובדה ש"ערך התיק יעלה לאורך זמן" ללא קבלת הדיבידנדים? (אותי אישית זה לא ינחם)

ישנם עוד דוגמאות מהיובל האחרון אבל אתה מוזמן לחפש אותן לבד.

אני מדגיש שוב.
אני לא מנסה לשכנע אותך או אף אחד אחר להשקיע כמוני.
אני ביצעתי בדיקה מקיפה והגעתי למסקנה כי השקעה כזו מתאימה לאופי שלי גם אם התשואה הסופית תהיה נמוכה יותר.
לא מעניינת אותי התשואה הכוללת אלא העקביות ואני בטוח בעקביות של הדיבידנדים.

ושוב רק בשביל לוודא שהבנת:
מדדי מניות דיבידנד זה לא אותו דבר כמו מניות דיבידנד - נא לא להשליך תוצאות של מדדי מניות דיבידנד על מניות דיבידנד עצמן.
* פעולות האיזון במדדים מנטרלות את היתרון של גדילת הדיבידנדים ומגדילות את הסיכון בהפסקת הדיבידנדים.
* התמקדות המדדים במניות בעלות תשואת דיבידנד הגבוהה ביותר מגדילות את הסיכון להפסקת דיבידנדים בצורה משמעותית.
* מחיר מניית דיבידנד שמפסיקה לחלק דיבידנדים צונח בלפחות 30% ביום המסחר הראשון לאחר ההודעה לעיתונות ולכן מדדים אלו סופגים פגיעה קשה בתשואה שלהם.

ולמרות כל הנאמר אני מעריך את הזמן שאתה משקיע בהצגת דעה שונה מהותית משלי.
תודה רבה לך

נערך לאחרונה ב:
היי,
כמה שאלות תמימות עבור אלו שדוגלים בהשקעה בקרנות אינדקס,לדוגמא vanguard, במקום מניות של ענקיות דיבידנד:
- מי זה לעזאזל vanguard?! האם זה גוף ענק, בדומה לענקי הדיבידנד, שניתן לסמוך עליו ב-100% שלא יגנוב את כספי ויעלם?
- מה יקרה מבחינה משפטית אם vanguard יפשוט את הרגל? איך אני מוודא שכל השקעתי לא הולכת לפח?
הרי אם אני בעל מניה, המעמד המשפטי שלי די ברור ביחס לזכאות ולסיכונים שלי. מצד שני, מישהו פה באמת מבין את כל הפלפולים המשפטיים שנובעים מהחוזים עבור רכישת קרנות אינדקס על מדדים? (על אחת כמה וכמה מדדים עולמיים עם עשרות בורסות, בהן חוקי המס והקניין משתנים ממקום למקום)
-האם אין פה סתירה לרעיון של פיזור ההשקעות כשבן אדם משקיע 30% מערך ה-portfolio שלו בקרן אינדקס עולמית אחת (ועוד של חברה אנונימית)?

תודה על עזרתכם וחג שמח

זו אכן נשמעת כמו שאלה לשרשור נפרד אבל אם כבר שאלת אז אספק את המידע שיש לי כאן.
למיטב הבנתי Vanguard משמשים רק בתפקיד מנהלי תיקים והכסף שלך לא מופקד אצלהם.
כלומר אם הם פושטים רגל אז הכסף שלך נשאר כמו שהוא.
תקרא את המאמר הזה:
http://www.mymoneyblog.com/what-if-vanguard-or-fidelity-went-bankrupt.html

@daat99 תודה עבור המידע המושקע והארת "תחום" נוסף בהשקעות...

בשמחה.
אם מישהו רוצה מידע נוסף או שישנם שאלות על איך אני עושה דברים ולמה החלטתי דוקא על צורה זו אז אשמח לשתף את המידע שברשותי.
צריך רק לזכור כי זו הדרך שבה אני עוסק והיא לא אמורה להתאים לכולם ולא בהכרח יותר יעילה משיטות אחרות.

פרסמתי את זה כתגובה בשרשור אחר וראיתי צורך להציג זאת גם כאן במידה ואנשים מעוניינים במידע הזה במרוכז.
להלן כמה השוואות בין תשואה של מניות שמחלקות דיבידנד (לא בהכרח לפי ההגבלות שתיארתי) למניות שלא מחלקות דיבידנד:
https://am.jpmorgan.com/gi/getdoc/1378404661562
http://www.suredividend.com/wp-content/uploads/2014/03/Dividends-A-Review-of-Historical-Returns.pdf
http://beginnersinvest.about.com/od...ks-Tend-To-Outperform-Non-Dividend-Stocks.htm
http://moneystepper.com/investing/dividend-vs-non-dividend-stocks/
http://www.marketoracle.co.uk/Article16515.html
http://seekingalpha.com/article/908341-why-invest-in-dividend-stocks-a-review-of-recent-research

פורסמה כאן סדרת מאמרים שמתיימרת לנפץ את "המיתוס" שמניות דיבידנד עדיפות על מניות של חברות שלא מחלקות דיבידנד (כמו שכמה וכמה מגיבים תיארו).

לצורך שלמות המידע וקבלת החלטות מוסכלות להלן הלינק לחלק הראשון מתוך 6:
http://canadiancouchpotato.com/2011/01/18/debunking-dividend-myths-part-1/
בסוף החלק הראשון יש לינקים לשאר החלקים.

אני חושב שכדאי לקרוא גם דעות אלו לפני שמחליטים להשקיע במניות דיבידנדים.

daat99, האתרים שמסרת בפוסט נפלאים, זה כל כך כיף לראות שמישהו אחר כבר עשה עבודה (לא סתם עבודה, דוקטורט) בנושא מניות דיבידנד ואף מעדכן אותה מעת לעת ומשתף אותה עם העולם.
ההשקפה שאתה מתאר כאן בהחלט מתאימה לאנשים לפני פרישה (או לא) שרוצים לחיות מהכסף שמגיע מהמניות ולא ממכירת המניות עצמן.
שאפו על שיתוף המידע :)

נהדר גם לראות שיש כאן חילופי דעות מתורבתים ולעניין, מגובים בבדיקה ונתונים.

daat99, האתרים שמסרת בפוסט נפלאים, זה כל כך כיף לראות שמישהו אחר כבר עשה עבודה (לא סתם עבודה, דוקטורט) בנושא מניות דיבידנד ואף מעדכן אותה מעת לעת ומשתף אותה עם העולם.
ההשקפה שאתה מתאר כאן בהחלט מתאימה לאנשים לפני פרישה (או לא) שרוצים לחיות מהכסף שמגיע מהמניות ולא ממכירת המניות עצמן.
שאפו על שיתוף המידע :)

נהדר גם לראות שיש כאן חילופי דעות מתורבתים ולעניין, מגובים בבדיקה ונתונים.
בשמחה.
Dividend Growth Investor פרסם מאמר מעניין לפני יומיים שלדעתי שווה קריאה למי שמתעניין בתחום: My Favorite Exercise With Dividend Paying Stocks

זהו נושא שמאוד מרתק אותי ואני מאוד נהנה לקרוא על ההתקדמות של משקיעי דיבידנד אחרים.
אם תבקר ב-Blog Roll של Dividend Mantra אתה תמצא הרבה מאוד בלוגים שעוסקים בהשקעה בדיבידנדים ופרישה מוקמת ע"י צמצום הוצאות.
חלק מהבלגורים האחרים, כמו Dividend Mantra, מפרסמים כל חודש את תזרים הדיבידנדים שלהם והשינויים שחלו בו.
ישנם בלוגרים שמפרסמים תזרים כבר משנת 2007 (חלקם התחילו אפילו קודם לכן אבל בלי בלוג).

ביום שישי אחד ממשקיעי הדיבידנדים שאני עוקב אחרי כתבות שלו פרסם כתבה עם 67 קישורים לאתרים בנושאים:
* משקיעי דיבידנדים
* התנהלות כלכלית
* משקיעים בשוק ההון
* חקירת משקיעים מפורסמים
ואחרים.

להלן הקישור לכתבה: These 67 Free Dividend Stock Resources Will Make You a Better Investor

@daat99 , האם יש קרן מחכה (שעומדת בסטנדרטים שלך) שעוקבת אחרי מניות דיוידנד?

@daat99 , האם יש קרן מחכה (שעומדת בסטנדרטים שלך) שעוקבת אחרי מניות דיוידנד?
למיטב ידיעתי אין קרן מחקה שעומדת בסטנדרטים של מניות שמחלקות דיבידנדים גדלים.
כל הקרנות שאני מכיר מחפשות את המניות עם תשואת הדיבידנד הגבוהה ביותר ואלו המניות המסוכנות ביותר שמשקיעי הדיבידנדים בסגנון שאני סיגלתי לעצמי נזהרים מהן כמו מאש.

ובנושא אחר, Dividend Growth Investor פרסם מאמר חדש בבלוג שלו שבו הוא עונה על השאלה:
?Does Paying a Dividend Reduce a Company’s Value
אני אסכם בקצרה ואמר שהוא מתייחס לסברה הרווחת שבגלל שמחיר המניה יורד לפי ערך הדיבידנד ביום ה"אקס דיבידנד" אז למעשה מחזיקי המניות נשארים באותו המצב כמו לפני הדיבידנד (הערה שלי - מפסידים את המיסים).
המסכנה שלו (ושלי) היא בצורה לא מפתיעה - לא.

למשקיע שמעוניין בהכנסה שוטפת "אוטומטית" מתיק ההשקעות שלו יש נכס השקעה במיוחד בשבילו -- הוא נקרא אגרת חוב. אתה קונה את זה, מחזיק את זה, ומקבל התחייבות *משפטית* מהמנפיק לקבל תשלום קבוע במועד ידוע מראש.

הבעיה היא שבכל העולם, אגרות חוב - ובמיוחד אגרות חוב שהונפקו על ידי גופים שלא יכולים לפשוט את הרגל (ממשלות), נושאות היום תשואה נמוכה מאוד. ההכנסה הפסיבית המיוחלת לא גבוהה מספיק.

מה עושים משקיעים? מחפשים תשואה (הכנסה פסיבית) גבוהה יותר, או במילים אחרות, נוטלים סיכון גבוה יותר. הם משקיעים באגרות חוב קונצרניות. באג"ח זבל. בהלוואות עמית לעמית.

וכן, גם במניות דיבידנד.

מניות דיבידנד הן עדיין מניות ספציפיות של חברות ספציפיות. גם אם הן מניבות הכנסה שוטפת, נותרת בעינה העובדה שמדובר בנכס השקעה מסוכן, המקפל בתוכו סיכון ממשי, שלטעמי אינו מפוצה במלואו, להפסד מוחלט של ההון.

הדבר הבעייתי ביותר בדעתי באסטרטגיות השקעה מבוססות דיבידנד, ובמיוחד בשיגעון הנוכחי של ה-dividend growth,, הוא הנטייה הכמעט אוטומטית לרכז 100% מהתיק במספר דו-ספרתי קטן של מניות ולהניח שהכל יהיה בסדר. מספיק להעיף מבט בעמודי הפורטפוליו של כל הבלוגרים שהזכיר @daat99 -- כולם מחזיקים פחות או יותר את אותן מניות (הרי כמה חברות "אריסטוקרטיות" כבר יש?!), וכולם נותנים זה לזה חיזוק חיובי. כמו רפתנים שמשתאים זה מפרתו החולבת של חברו.

אבל לא הכל תמיד בסדר. גם חברות מגה-קאפ נקלעות לקשיים. פעם זה המשבר העולמי (2008). פעם זה מיכלית נפט שגורמת לאסון האקולוגי החמור בתבל (BP). פעם זה מעילה (ENRON). אני בכוונה מזכירה את האירועים הללו משום שהם בהגדרה "ברבורים שחורים" שגם האנליסט המדופלם ביותר, עם כדור הבדולח הצלול ביותר וסט הקריטריונים המצוחצח ביותר, לא יכול לצפות. כשאתם משקיעים בחברות ספציפיות מתוך ציפיה לקבל דיבידנד, אתם מזמנים להקה של ברבורים השחורים. זכרו שהדיבידנד בהגדרה נתון לשיקול דעתה של החברה. זה לא ריבית מאג"ח -- אין כאן כל חובה מצדה ההנהלה לשלם לכם.

אני מחזיקה רק 25% מההון שלי במניות. אבל גם את האחזקה הזו אני מעדיפה לפזר על פני 7000 חברות ברחבי העולם ולא על 50 חברות מגה-קאפ אמריקניות שנבחרו בפינצטה רק משום שהתאימו לסט קריטריונים שמבטיח כביכול שיתנהגו בהתאם לציפיות שלי בעתיד. מניות הן מנוע הצמיחה בתיק שלי, אבל הצמיחה הזו לא מבוססת על דיבידנדים, אלא על עליית ערך. השילוב של דיבידנדים+עליית ערך, או תשואה כוללת (total return), חשוב לי יותר מסך חלקיו.

אם אתם מעוניינים בהכנסה מהמניות שלכם, "צרו" את הדיבידנדים שלכם בעצמכם.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
אורי ג. מידע על השקעות במניות ערך שוק ההון 95
S בניית תיק השקעות - חשיפה לנדלן, אבטחת מידע וחשיפה למט"ח שוק ההון 0
sogi שיקולי אבטחת מידע בבחירת בית השקעות / ברוקר שוק ההון 122
A מכירת ESPP ללא מידע על סכום מכירות מיסים 5
Finfree חסכון לכל ילד - איניפיניטי הלכה - הרהור כפירה(ע"ב מידע) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Lag המלצות על ספרים/מקורות מידע בנושא כלכלה בארגונים אוף טופיק 1
AsherV פרטיות ואבטחת מידע אוף טופיק 3
A מידע רישום בטאבו נדל"ן 9
C האם מידע על רווח והפסד לא נכלל בטופס 1042-S? מיסים 3
ז אבטחת מידע - התייעצות התפתחות אישית 8
341Omer מידע חסר בדוחות הכספיים של Bank Of America ?! שוק ההון 5
A מישהו יודע כיצד ניתן להשיג מידע על כמה הרוויחו המדדים המובילים שוק ההון 1
A האם מישהו מכיר מקור מידע שיראה לי בכמה עלו ממדי המניות של אירופה (stoxx600) , ארה"ב (S&P500) ומדד המניות העולמי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
ב מקורות מידע על מינוף שוק ההון 1
ח מידע על אחוזי השווקים שוק ההון 1
J אבטחת מידע ומיסוי ריאלי צמוד מדד לצרכן שוק ההון 3
G שליפת מידע עבור קרן השתלמות תשואה שנתית - דרך api או קובץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
N מנהל עסקים כלכלה עם התמחות במערכות מידע התפתחות אישית 18
Y מידע פיננסי שוק ההון שוק ההון 8
A יש למישהו מידע על מדדים שונים שוק ההון 3
ט יש מידע על דמי הניהול הממוצעים (פנסיה, ביטוח מנהלים) שמשלמים הישראלים? פוסטים מאיכות נמוכה 3
הסולידית הערה כללית על פרסום מידע אישי ופיננסי באינטרנט יומני מסע אישיים 0
א מידע על החזר מס שהתקבל מיסים 9
ת מבחינת אבטחת מידע עדיפה סיסמה או שלא תהיה סיסמה? אוף טופיק 4
P מידע על ishares floating rate bond etf שוק ההון 4
GoldenFace מקורות מידע על נדלן נדל"ן 3
מ הסבה מקצועית למדעי הנתונים / מערכות מידע התפתחות אישית 5
F מיצוי מידע מהלינקדין אוף טופיק 1
וינסנט מידע רגיש במכתבים עם טפסי מס מארה"ב שנשלחים בדואר אוף טופיק 2
DiverGirl מקורות מידע על תעשיות/ענפים שוק ההון 6
L שאלה על מידע פנים שוק ההון 24
N מערכות מידע עכשיו במכללה או באוקטובר הבא באוניברסיטה? התפתחות אישית 8
ה קניית נדלן בחול מקורות מידע נדל"ן 3
E מידע על מיסוי בישראל וארץ המקור ממכירת דירה בחו"ל פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מידע על מניה שוק ההון 5
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7
הפרופסור חשבונאות עם מערכות מידע או משפטים ? התפתחות אישית 3
צ מידע על השקעה בקרית מלאכי נדל"ן 29
Yuvalbuz3 אבטחת מידע - מבוקש? או נישה ועבודה תשתיתית לא מוערכת ? התפתחות אישית 10
R "להכות את השוק" מחפש מידע פוסטים מאיכות נמוכה 4
1337justme מידע היסטורי של מחירי מדד אג"ח ממשלתי כללי שוק ההון 13
flower Phishing - אבטחת מידע אוף טופיק 5
B מהנדס מערכות מידע התפתחות אישית 8
P לחברות אשראי גישה למאגרי מידע על כלל האוכלוסיה? אוף טופיק 4
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
C מהן הקבוצות פייסבוק שאתם מצליחים לקבל מתוכן מידע מאוד איכותי או מעניין? אוף טופיק 17
G מידע בלבד בלי המלצה שוק ההון 7
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ח payme עם icredit - בעיה של אבטחת מידע? צרכנות פיננסית 4

נושאים דומים

Back
למעלה