• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחקר: סטיגמה שלילית לאל-הוריים

אני מציע לך לקרוא את השרשור לפני שהצטרפת אליו. הנושא כאן הוא אנרכיסט שכן יודע שהוא שודד יותר מאשר נשדד. אין שום בעיה למצוא כאלו שנותנים יותר מאשר מקבלים, ולאחר שאתה מאתר כזה, תן לו את הכסף ששדדת ממנו.
.
אף אנרכיסט אינו שודד- לכל היותר מקבל סחורה גנובה שאין יודעים את בעליה המקוריים. בהנתן זה שהפשע כבר נעשה ולא ניתן לדעת ממי הכסף נגנב, למי אמורים להחזיר את הכסף בדיוק? יתר על כן, אף אחד לא יכול לדעת אם הוא שודד או נשדד במורכבות הביזנטית של המדינה כיום, ולכן קבלת כסף כלל איה בעייתית. הבעייתי זה תמיכה בקבלת כסף או הצבעה בכלל, לדעתי.

באמת? כשאתה רואה זוג, אתה יודע מי מאמלל את מי? מי מקטין את מי? מי נוהג שלא בהגינות בכל תחומי החיים?
מהיכן היומרה שלך לדעת מי מפר את החוזה ומי מגיב להפרת בן הזוג?
הסיבות לגינוי החברתי קשורות לאינטרס החברתי של הגנה על התא המשפחתי ולא למה שכתבת במישור הפרטי.
לא התיימרתי לדעת כלום. הטענה שלך היא לאיש קש. אני טענתי בדיוק מה שאתה טוען- שהחברה רואה בהפרת חוזה זוגיות כמעשה יותר חמור מהפרת חוזה להספקת מוצר, ולכן הסנקציה החברתית היא נוקבת יותר. זה דוגמה קלאסית לוולנטריזם- מוסד חברתי אורגני של נורמות שנוצר במשך אלפי שנים ומשרת את קיומה של חברה כחברה.

אף אנרכיסט אינו שודד- לכל היותר מקבל סחורה גנובה שאין יודעים את בעליה המקוריים. בהנתן זה שהפשע כבר נעשה ולא ניתן לדעת ממי הכסף נגנב, למי אמורים להחזיר את הכסף בדיוק?
שוב, הדיון הוא על מי שטוען שהוא כן מקבל יותר ממה שהוא נותן, ולא על מי שלא כזה. קרא למעלה.
אתה יכול לשלוח את הצ'ק לתאגיד גדול (עדיף לכזה שלא נהנה מחוק עידוד), או לסתם שכיר שנמצא במדרגת המס העליונה ומשפחתו לא מקבלת תשלומי העברה מיוחדים (נכות, 10 ילדים וכיוצ"ב). אתה באמת לא יודע מי בארץ נותן ומי מקבל?
לא התיימרתי לדעת כלום. הטענה שלך היא לאיש קש.
טוב שירדת מהטיעון של "אושרנו" והסכמת לנימוק האמיתי של "מוסד חברתי". האושר של הפרט לא קשור כאן - אולי אפילו להיפך. מונוגמיה גרועה לא תורמת לאושר של אף אחד (כולל הילדים), ובכל זאת החברה מעדיפה אותה על פני בגידות שעשויות להרוס את התא המשפחתי.

שוב, הדיון הוא על מי שטוען שהוא כן מקבל יותר ממה שהוא נותן, ולא על מי שלא כזה. קרא למעלה.
אתה יכול לשלוח את הצ'ק לתאגיד גדול (עדיף לכזה שלא נהנה מחוק עידוד), או לסתם שכיר שנמצא במדרגת המס העליונה ומשפחתו לא מקבלת תשלומי העברה מיוחדים (נכות, 10 ילדים וכיוצ"ב). אתה באמת לא יודע מי בארץ נותן ומי מקבל?.
הטענה שלי היא שזה קודם כל טעות- אף אחד לא יודע מי מקבל יותר ומי נותן יותר, שכן יש הרבה דברים לא כספיים שהמדינה עושה שפוגעים או מקילים על אנשים. כשהמשחק כל כך מוטה אין לדעת מי ראוי לפיצוי, ולכן לקיחת כסף מהמדינה היא מעשה מוסרי בהנת אי הוודאות.
טוב שירדת מהטיעון של "אושרנו" והסכמת לנימוק האמיתי של "מוסד חברתי". האושר של הפרט לא קשור כאן - אולי אפילו להיפך. מונוגמיה גרועה לא תורמת לאושר של אף אחד (כולל הילדים), ובכל זאת החברה מעדיפה אותה על פני בגידות שעשויות להרוס את התא המשפחתי.
ההעדפות של החברה אינן קיימות באמת- זה מכלול ההעדפות של הפרטים. מוסד חברתי זוכה למעמד שכזה משום שהוא משמש הכלי הטוב ביותר להשגת אושר לרוב הפרטים בחברה. כלומר הסטיגמה השלילית לבגידה היא כלי חזק של החברה לשמירה על אנשים במסגרת (למרות שהם אולי סובלים מזה), כי מסגרת כזו היא בין גנרטורי האושר האינדבידואליים ארוכי הטווח החזקים ביותר שהמין האנושי מצא, והחברה מונעת כך מפרטים לפגוע באושר ארוך הטווח שלהם (סטטיסטית) בשביל סיפוק קצר טווח.

הטענה שלי היא שזה קודם כל טעות-
אני לא רואה את הטעם בדיון הזה. הצטרפת לדיון בו אנרכיסט טוען שהוא נהנה מאד ממדינת הרווחה. אם אתה חושב שהוא משקר, אז אין טעם לדיון.
ההעדפות של החברה אינן קיימות באמת- זה מכלול ההעדפות של הפרטים. מוסד חברתי זוכה למעמד שכזה משום שהוא משמש הכלי הטוב ביותר להשגת אושר לרוב הפרטים בחברה
זו טענה בכלל לא טריוויאלית. ייתכן (וזה המצב לדעתי) שיש כאן סוג של דילמת אסיר. הבגידה עשויה להועיל לפרט, אבל כדאי לו לגנות את האחרים משיקולים של שרידות החברה, מניעת תחרות רומנטית ואפילו סוג של רמאות עצמית ש"אם כולם נשואים כנראה זו הדרך להיות מאושר, אפילו שאשתי מתנהגת אלי גרוע ואני לא אוהב אותה".

נערך לאחרונה ב:
אתם מתעלמים מכל נושא הפוליאמוריה...

כי הם מהווים אחוז זעיר מכלל האוכלוסיה...
אני כמעט בטוח שאתה טועה.
אני לא יודע אם מדובר ברוב, כפי שאני מרגיש על סמך המעגל החברתי שלי, אבל בהחלט לא מדובר באחוז זעום.
מעבר לעובדה שהמון בני זוג משחררים בנסיבות מסויימות (חול, סלבס, הוספת צלע שלישית, או התנסות הומוסקסואלית), המון זוגות מעדיפים לעצום עיניים ולהתעלם במודע מחוסר נאמנות מינית, כאשר שאר ההיבטים של חיי המשפחה מספקים אותם.
יש גם דוגמאות מפורסמות: הילארי קלינטון, שרה נתניהו, ג'ודי ניר מוזס שלום..
ויש אפילו דוגמאות שליליות של התופעה, של נשים של עברייני מין ממשיכות לתמוך בהם - גילה קצב, נעמה בוכריס, ורד אלי.
למעשה, במשך רוב ההיסטוריה גברים החזיקו פלגש, אם לא מספר נשים רשמיות.
ועכשיו, בעידן המודרני, סה"כ זה טבעי שגם נשים ירגישו בנוח לנהל מע' יחסים מחוץ לנישואים.

וכל זה מבלי להיכנס בכלל לסוגייה המורכבת, מהי בגידה.

נערך לאחרונה ב:
שהעסק של אל-ההורות והעמידה ב"יעד" או הרצון או ההרגשה הזו יצליח להחזיק מים לאדם האל-הורי ההחלטי ש"מתחייב" לרעיון או הולך בתוואי אל-ההורות למשך 30-40 שנה הבאות, מגיל הפוריות שלו (נניח 30) ועד קשישותו והמוות הבלתי נמנע (עפ"י הסטטיסטיקה בגיל 75-80).
אני בספק רב אם מישהו יצליח לעשות זאת ללא סביבה תומכת אמיתית ברמה של משפחה, בת זוג וילדים.

אתה מבין, להבדיל מהדרישות ההזויות שהסולידית מציגה לצורך העניין, לגביהם באמת קיימים פה ושם חייזר או שניים שמסוגלים לפעול כך (ולשלם על כך מחיר שכרגע הם לא מודעים לו ככל הנראה), בדרישה שאתה מציג יש מה שנקרא מקרי "כוח עליון" ללא הפסקה - שפיות פסיכולוגית, מצב בריאותי ככל שהשנים עוברות, מקרי נוכלות (שמוטב שלא יקרו לך כשאתה תרח זקן, סנילי, וגלמוד..), פרוטקציות נדרשות שמהן לא תהנה בשל היותך גלמוד וכן הלאה.

לכן, לדעתי, מוטב לדגול בדרך האמצע של אריסטו. לא להיות מושפע מלחץ בערי של אנשים המזלזלים במשתני החיים אשר הביאו אותך לחיות אורח חיים אל-הורי, ומנגד בינך לבין עצמך כן לשמור על ראש פתוח להצעות ולהשקיע גם בפאן הרומנטי בחייך, גם אם המטרה היא לא להביא ילדים וכלל לא להינשא.

אם יש לי עיקרון אחד מנחה בחיים (כיוון שאני לא דוגל בעקרונות), זהו עקרון הגמישות. לא צריך לבצע הצהרת כוונות אף פעם, אפשר פשוט ללמוד מהן הכוונות שלך תוך כדי תנועה.

הנה, לסיוון רהב גם יש דעה..
https://www.facebook.com/SivanRahav...748129044700/1517371448315688/?type=3&theater

התגובות מעניינות יותר.
כצפוי, היא לקחה את הסיפור המשונה באירופה כהשוואה לישראל שכלל לא לא רלוונטית לאירופאים (למה לא להשוות לכל שאר העולם בו אנשים יולדים ילדים מאז ומעולם?) וכך הרימה להנחתה למגיבים מימין ומשמאל שפספסו לגמרי את הבעיה באירופה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג השקעות ערך - מחקר שוק התפתחות אישית 1
מ מחקר טריניטי - אגח מול אופציות שוק ההון 2
א לגבי מחקר טריניטי- 4% שוק ההון 2
א מחקר טריניטי על acwi שוק ההון 2
C משרת סטודנט מול מחקר בהנחיית פרופסור - התייחסות בתעשייה התפתחות אישית 7
D שאלה על מחקר טריניטי שוק ההון 8
M אינדקס מחקר ופיתוח (תחליף בורסה?) שוק ההון 0
C שקלית או דולרית, אירית או אמריקאית, מחלקת או צוברת - אחרי מחקר, יותר מבולבל. שוק ההון 0
ה מחקר על מלכודת מס - נתונים שוק ההון 5
ג מחקר על מגמות בניירות ערך על פי גוגל טרנדס. האם קיים? שוק ההון 0
A לגבי מחקר טריניטי שהסולידית מזכירה שוק ההון 18
c881 מחקר קבע - לא חייבים לסגור חובות קודם אוף טופיק 2
c881 מחקר חדש - לאכול חסה מזיק לסביבה פי 3 מלאכול בשר אוף טופיק 15
א מחקר - זקוקה לעזרתכם להשתתפות במחקר פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
adamshalev מחקר: Understanding Modern Portfolio Construction שוק ההון 13
ע מחקר של בנק ישראל על העלאת המס על הבורסה ל-25% שוק ההון 45
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D קרן השתלמות עם תשואה שלילית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ט למכור GBTC בגלל פרמיה שלילית הולכת וגדלה? השקעות אלטרנטיביות 43
M האם אפשרי תשואה שלילית באג"ח? שוק ההון 3
N אג"ח צמוד וריבית שלילית שוק ההון 9
D מי קונה אג"ח בתשואה לפדיון שלילית, והאם להגדיל נתח המזומן בתיק? שוק ההון 8
מתכנת חוויה שלילית עם בית השקעות ישראלי צרכנות פיננסית 12
A יתרת מט"ח שלילית בIB צרכנות פיננסית 1
1337justme פק"מ דולרי ותהיה לגביי קורלציה שלילית לשוק ההון שוק ההון 0
S למה לאגח ארוך יש קורולציה יחסית שלילית למניות? שוק ההון 2
navv השקעה לטווח ארוך, אג"חים בריבית שלילית לעומת מדדי מניות מפוזרים שוק ההון 19
פשוט עוד מעלילות הבנקים בדנמרק - ריבית שלילית שוק ההון 23
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
בורג אג"ח בתשואה שלילית, טעות או שהשוק חכם שוק ההון 26
E האם יש קורלציה שלילית בין תעודות סל לבין קרנות REIT? שוק ההון 6
מ ריבית שלילית על מט"ח שוק ההון 21
amikal למה יש קורלציה שלילית עם שוק המניות? שוק ההון 59
מ עלויות מינוף ויתרת מזומן שלילית בIB שוק ההון 2
Mamaof משקיע צעיר - סולידי ויציב .vs קורלציה שלילית למניות שוק ההון 11
M אג"ח עם ריבית שלילית שוק ההון 12
K דרך טובה לקורלציה שלילית עם הסנופי500 שוק ההון 12
רוני בניית תיק השקעות ופורטפוליו נכסים מניבים בתנאי דפלציה וריבית שלילית שוק ההון 38
amit חברות באירופה מגייסות בריבית שלילית? שוק ההון 25
hommie אגח בתשואה שלילית, ובית ההשקעות שלי. אוף טופיק 4
Waler ריבית שלילית ופרישה מוקדמת? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
Homer שאלת אגח [וגם תשואה שלילית לפדיון] צרכנות פיננסית 85
I אג"ח מדינה עם ריבית שלילית שוק ההון 22
Leo ריבית שלילית בחשבונות מט"ח ב IBI ! שוק ההון 4
א איך להתגונן מפני ריבית שלילית? שוק ההון 3
S ריבית שלילית - השלכות שוק ההון 20
nils אג"ח ממשלתי עם תשואה שלילית שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה