• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חוויה שלילית עם בית השקעות ישראלי

מתכנת

מודרטור
דירוג
8,692
יש לי חשבון אצל בית השקעות ישראלי שבעבר היה די תחרותי בהצעה שלו ולאחרונה נודע בנסיונותיו להתיש לגרש לקוחות ״פסיביים״
התקשרתי לשאול משהו, והנציג ממש הפעיל עלי לחץ לסגור את החשבון מאחר ואין בו פעילות, רק דגירה ממושכת על ני״ע
גם ככה חשבתי על זה, כי יש שם פחות מ 50K ש״ח ורוב הכסף במקום אחר, אז זרמתי, ביררתי על עלויות העברת הני״ע הזר לאינטרקטיב, הוא במתק לשון שכנע שעדיף למכור-להמיר לשח-להעביר לבנק ואחר כך לאינטראקטיב, ״אני מטפל עכשיו בניוד ני״ע של לקוח לאינטרקטיב, אין לך מושג כמה זה מסובך״ (לא משנה שאני העברתי ני״ע בקלילות משוואב לאינטראקטיב תוך יומיים אפילו שציינו 7-10 ימי עסקים ועוד כשחשבון אחד זוגי והשני יחיד, מסתבר שלמוסד ישראלי זאת משימה לא פשוטה) חוצמזה אצטרך להגיע פיזית להזדהות כי החשבון נפתח אונליין ועוד שלל הפצרות.
טוב נכנעתי, אולי שווה לשלם כמה מאות שקלים כדי לא להסתבך.
העברתי פקודת מכירה באורדרנט ולמרות שרשמתי את כל הכמות הביצוע היה רק על יחידה אחת, השד יודע למה אבל באורדרנט ״הידידותי להפליא״ מסתבר שיש שם כמה משבצות לחיצות אולי לחצתי בטעות על איזו משבצת שרשום בה 1, וזה הזין את השדה ב 1 אחרי שרשמתי את הכמות המלאה,
טוב הלך עוד 8$ מילא, לא שווה לקטר בשביל זה
התקשרתי למחרת בשביל להמיר לשח, ״אי אפשר - יש לך דולרים לקבל, צריך להמתין עוד יומיים בשביל שהם יהיו זמינים להמרה ומשיכה, היות וזה נפל על יום שישי תצטרך להמתין ליום שני״ ממש כיף
לא ברור לי איך ניתן לקנות ני״ע אחרים אבל אי אפשר להמיר מטח
עוד לא יודע בדיוק כמה הנזק, סדר גודל של כמה מאות שקלים, לא סוף העולם אבל כזה שמקזז את כל העמלות שחסכתי כמה שנים אצלם.
סך הכל שכר לימוד סביר.
מעדיף לעבוד עם אמריקאים שם כל התהליך ממוכן ושקוף, אינטואיטיבי, אין הפתעות כאלו.
השירות של שוואב ואינטרקטיב עונים כל היום כל השנה, לשוואב יש אפילו מספר ישראלי, האנגלית שלי לא משהו ברמה כזו שאמריקאי צריך סבלנות, ותמיד יש להם את כל הזמן שבעולם, לא כמו הנציג הישראלי לעיל שאחרי דקה סינן ״אחי, יש לי פה הרבה שיחות ממתינות על הקו, יאלה ביי״

נשמע מזעזע. למה בחרת לא לפרסם את שם בית ההשקעות?

התקשרתי למחרת בשביל להמיר לשח, ״אי אפשר - יש לך דולרים לקבל, צריך להמתין עוד יומיים בשביל שהם יהיו זמינים להמרה ומשיכה, היות וזה נפל על יום שישי תצטרך להמתין ליום שני״ ממש כיף
זה דוקא די סטנדרטי. אפילו בIB זה ככה.
בגדול הכסף עובר יום-יומיים אחרי העסקה (תלוי בבורסה).
אין בעיה לקנות ני"ע אחרים פשוט כי גם כשאתה קונה אתה צריך להעביר את הכסף רק יומיים אחרי הקניה (כלומר אחרי שהכסף יגיע).

מעדיף לעבוד עם אמריקאים שם כל התהליך ממוכן ושקוף, אינטואיטיבי, אין הפתעות כאלו.
+1

כי @מתכנת משתף אותנו בחוויה שלו ולא מעוניין לעשות שיימינג.
אוי, למה שיימינג? לא נראה לי שחשיפת בית ההשקעות מעמידה אותו בסכנת שיימינג. לא מדובר על אדם פרטי (במקרה זה פוטנציאל הנזק אדיר) או על עסק קטן. כמה נזק כבר יכול לקרות...?
אני כמובן מכבד את החלטתו של @מתכנת ושיתוף חוויתו לא פחות בעיניי ללא הזכרת שם בית העסק.

לא נראה לי שחשיפת בית ההשקעות מעמידה אותו בסכנת שיימינג.
בעיקר מעמיד את הסולידית בפני סכנת תביעה. בגלל זה אנחנו מבקשים לא לכתוב שמות עסק אלא להתרכז בשאלה/תגובה המהותית.

אוי, למה שיימינג? לא נראה לי שחשיפת בית ההשקעות מעמידה אותו בסכנת שיימינג. לא מדובר על אדם פרטי (במקרה זה פוטנציאל הנזק אדיר) או על עסק קטן. כמה נזק כבר יכול לקרות...?
כי:
בעקבות כמה מכתבי התראה לפני נקיטת הליכים שקיבלתי -- אני מבקשת לעדכן שלא אאפשר להפוך את הפורום הזה לבמה לשיימינג, הוצאת דיבה או לשון הרע. לא איכפת לי מי לכאורה עקץ אתכם ובכמה - תבררו את זה בפורום (המשפטי או הציבורי) המתאים, לא אצלי. זה לא קיר פייסבוק.

יש לי חשבון אצל בית השקעות ישראלי שבעבר היה די תחרותי בהצעה שלו ולאחרונה נודע בנסיונותיו להתיש לגרש לקוחות ״פסיביים״
התקשרתי לשאול משהו, והנציג ממש הפעיל עלי לחץ לסגור את החשבון מאחר ואין בו פעילות, רק דגירה ממושכת על ני״ע
גם ככה חשבתי על זה, כי יש שם פחות מ 50K ש״ח ורוב הכסף במקום אחר, אז זרמתי, ביררתי על עלויות העברת הני״ע הזר לאינטרקטיב, הוא במתק לשון שכנע שעדיף למכור-להמיר לשח-להעביר לבנק ואחר כך לאינטראקטיב, ״אני מטפל עכשיו בניוד ני״ע של לקוח לאינטרקטיב, אין לך מושג כמה זה מסובך״ (לא משנה שאני העברתי ני״ע בקלילות משוואב לאינטראקטיב תוך יומיים אפילו שציינו 7-10 ימי עסקים ועוד כשחשבון אחד זוגי והשני יחיד, מסתבר שלמוסד ישראלי זאת משימה לא פשוטה) חוצמזה אצטרך להגיע פיזית להזדהות כי החשבון נפתח אונליין ועוד שלל הפצרות.
טוב נכנעתי, אולי שווה לשלם כמה מאות שקלים כדי לא להסתבך.
העברתי פקודת מכירה באורדרנט ולמרות שרשמתי את כל הכמות הביצוע היה רק על יחידה אחת, השד יודע למה אבל באורדרנט ״הידידותי להפליא״ מסתבר שיש שם כמה משבצות לחיצות אולי לחצתי בטעות על איזו משבצת שרשום בה 1, וזה הזין את השדה ב 1 אחרי שרשמתי את הכמות המלאה,
טוב הלך עוד 8$ מילא, לא שווה לקטר בשביל זה
עוד לא יודע בדיוק כמה הנזק, סדר גודל של כמה מאות שקלים, לא סוף העולם אבל כזה שמקזז את כל העמלות שחסכתי כמה שנים אצלם.
סך הכל שכר לימוד סביר.
אני עובד עם אותו בית השקעות שאתה מדבר עליו (זיהיתי לפי התיאורים השונים).
בנוסף, יש לי חשבון IRA אצל חבר בורסה אחר.
לגבי הסליקה של מט"ח (יומיים) - מאוד סטנדרטי בשני המקרים.
לגבי עסקאות - יש לך מסגרת לביצוע עסקאות, גם אם אין לך עדיין מט"ח (כמובן עדיף שיהיה לך מראש).
לגבי גירוש לקוחות פאסיביים - אכן נשמע מעצבן, לגמרי לא לעניין.
לא יודע מתי פתחת את החשבון, אבל לפחות אצלי יש עמלת מינימום חודשית של 20 שח, כך שבית ההשקעות מרוויח בכל מקרה, גם אם לא אבצע שום עסקה. באופן אישי זה לא מפריע לי כיוון שאני מפקיד כסף לחשבון בכל חודש ומבצע פעולות.
יש מצב שבית ההשקעות הנ"ל שינה את ההסכמים עם לקוחות חדשים יותר כדי שירוויח גם בלקוחות פאסיביים.

תסתכל על זה בתור מחמאה - בית ההשקעות לא מצליח לעשות עלייך כסף ומנסה להיפטר ממך, סוג של הצלחת לדפוק את המערכת.
היה לי מקרה דומה בעבר, באחד הבנקים - התרגזתי עליהם, אמרתי להם שאני עוזב אותם. באתי לסגור את החשבון, ושאלתי בתמימות למה אף אחד לא מנסה להילחם להשאיר אותי, כי סך הכל אני לקוח "טוב" עם הכנסה גבוהה - בדקו ואמרו לי שלא שווה להם להחזיק אותי בגלל ש: (1) אני לא במינוס אף פעם (2) אין הלוואות (3) אין יתרה גבוהה בעו"ש. בקיצור, הבנק לא מרוויח עליי כסף...

זה דוקא די סטנדרטי. אפילו בIB זה ככה.
בגדול הכסף עובר יום-יומיים אחרי העסקה (תלוי בבורסה).
אין בעיה לקנות ני"ע אחרים פשוט כי גם כשאתה קונה אתה צריך להעביר את הכסף רק יומיים אחרי הקניה (כלומר אחרי שהכסף יגיע).
תקן אותי אם אני טועה אבל למיטב ידיעתי -
נכון שהכסף מגיע אחרי יומיים אבל תאריך הערך הוא יום המכירה, כך שכל עוד החשבון מוגדר מארגי׳ן אוכל להמיר לשקלים את תמורת המכירה.
אני מקבל בהבנה עיכוב לגבי משיכת הכספים אבל לא אמברגו על המרת מט״ח בתוך החשבון עצמו.
יש מצב שבית ההשקעות הנ"ל שינה את ההסכמים עם לקוחות חדשים יותר כדי שירוויח גם בלקוחות פאסיביים.
זה נכון, אצלי העמלה 10 שח.
אגב, החוויה שתיארתי כאן היא רק שלב הפרידה, לאורך הדרך היו כמה דברים מעצבנים, כמו העובדה שהמרת מטח מתבצעת רק פעם ביום ובשער לא ידוע, לפני תקופה פתחו טופס ממוחשב להזמנת המרה אבל בעבר זה דרש אשכרה שיחת טלפון בשביל כל המרה, והם לא עשו מה שאמרתי, ביקשתי שימירו את כל היתרה השקלית ובפועל השאירו כמה עשרות שקלים בחשבון, זאת הייתה רכישה תקופתית של ני״ע יקר והיה חסר לי ממש מעט בשביל לרכוש עוד יחידה אם רק היו ממירים כפי שהתבקשו הייתה נכנסת עוד יחידה של כמה מאות שח באותה רכישה. שוב, לא סוף העולם ולא הטרחתי את עצמי להתלונן סתם מעצבן.
אהה ונזכרתי עוד משהו, ני״ע זר שעבר reverse split היו להם כנראה טעויות בחישוב השברים, נגיד כל 4 יחידות נהיו 1 והיה שארית 3 בהמרה של הני״ע שלי, אז במקום לשאול אותי אם לקנות עוד 1 הם מכרו בכפיה את 3 השאריות והעבירו תמורה בכמאתיים שח פחות מהשווי ההוגן. התקשרתי התווכחתי ו....התייאשתי.
לגבי עסקאות - יש לך מסגרת לביצוע עסקאות, גם אם אין לך עדיין מט"ח (כמובן עדיף שיהיה לך מראש).
זה לא 100% כי הם לוקחים באפר, אם יש לך שקלים תוכל לעיתים לקנות קצת פחות מאשר השווי הדולרי.

תקן אותי אם אני טועה אבל למיטב ידיעתי -
נכון שהכסף מגיע אחרי יומיים אבל תאריך הערך הוא יום המכירה, כך שכל עוד החשבון מוגדר מארגי׳ן אוכל להמיר לשקלים את תמורת המכירה.
אני מקבל בהבנה עיכוב לגבי משיכת הכספים אבל לא אמברגו על המרת מט״ח בתוך החשבון עצמו.
זה כבר עניין פנימי של בית ההשקעות.
אכן אם החשבון מוגדר מארג'ין זה נשמע מוזר שלא נותנים לך להמיר את הכסף.
לאורך הדרך היו כמה דברים מעצבנים, כמו העובדה שהמרת מטח מתבצעת רק פעם ביום ובשער לא ידוע,
לצערינו זה משהו די נפוץ בבתי השקעות בארץ, בגלל הצורה שבה הם ממירים כסף.
ידוע, לפני תקופה פתחו טופס ממוחשב להזמנת המרה אבל בעבר זה דרש אשכרה שיחת טלפון בשביל כל המרה, והם לא עשו מה שאמרתי, ביקשתי שימירו את כל היתרה השקלית ובפועל השאירו כמה עשרות שקלים בחשבון, זאת הייתה רכישה תקופתית של ני״ע יקר והיה חסר לי ממש מעט בשביל לרכוש עוד יחידה אם רק היו ממירים כפי שהתבקשו הייתה נכנסת עוד יחידה של כמה מאות שח באותה רכישה. שוב, לא סוף העולם ולא הטרחתי את עצמי להתלונן סתם מעצבן.
אהה ונזכרתי עוד משהו, ני״ע זר שעבר reverse split היו להם כנראה טעויות בחישוב השברים, נגיד כל 4 יחידות נהיו 1 והיה שארית 3 אז במקום לשאול אותי אם לקנות עוד 1 הם מכרו בכפיה את 3 השאריות והעבירו תמורה בכמאתיים שח פחות מהשווי ההוגן. התקשרתי התווכחתי ו....התייאשתי.
לצערי גם כל השאר יחסית נפוץ. כולל הטעויות וכו'.
מכיר המון סיפורים של אנשים שנכנסו למינוס ושילמו ריביות גבוהות בגלל טעויות של בית ההשקעות. וכמובן שזה לא רק בתי השקעות, שמעתי על דברים כאלה גם בבנקים ישראלים.

אכן אם החשבון מוגדר מארג'ין זה נשמע מוזר שלא נותנים לך להמיר את הכסף.
לא נותנים לי שם חשבון מארגין
אצל ib פתחתי חשבון עם הפקדת 3,000$ וקיבלתי חשבון מארגין

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M דילמת חיי - חוויה סטודנטיאלית או התקדמות מקצועית וחיסכון של כסף? התפתחות אישית 44
I חוויה של משקיע מתחיל בזמן הקורונה - 16% על ת"א 125 וקצת מדד הבנקים שוק ההון 95
oz1987 "חוויה" בבנק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 89
Y נכסים בעלי קורלציה שלילית לשוק הנדלן בישראל נדל"ן 4
מ הפקדה שלילית בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D קרן השתלמות עם תשואה שלילית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ט למכור GBTC בגלל פרמיה שלילית הולכת וגדלה? השקעות אלטרנטיביות 43
M האם אפשרי תשואה שלילית באג"ח? שוק ההון 3
N אג"ח צמוד וריבית שלילית שוק ההון 9
D מי קונה אג"ח בתשואה לפדיון שלילית, והאם להגדיל נתח המזומן בתיק? שוק ההון 8
A יתרת מט"ח שלילית בIB צרכנות פיננסית 1
1337justme פק"מ דולרי ותהיה לגביי קורלציה שלילית לשוק ההון שוק ההון 0
S למה לאגח ארוך יש קורולציה יחסית שלילית למניות? שוק ההון 2
navv השקעה לטווח ארוך, אג"חים בריבית שלילית לעומת מדדי מניות מפוזרים שוק ההון 19
פשוט עוד מעלילות הבנקים בדנמרק - ריבית שלילית שוק ההון 23
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
בורג אג"ח בתשואה שלילית, טעות או שהשוק חכם שוק ההון 26
E האם יש קורלציה שלילית בין תעודות סל לבין קרנות REIT? שוק ההון 6
מ ריבית שלילית על מט"ח שוק ההון 21
amikal למה יש קורלציה שלילית עם שוק המניות? שוק ההון 59
מ עלויות מינוף ויתרת מזומן שלילית בIB שוק ההון 2
Mamaof משקיע צעיר - סולידי ויציב .vs קורלציה שלילית למניות שוק ההון 11
M אג"ח עם ריבית שלילית שוק ההון 12
K דרך טובה לקורלציה שלילית עם הסנופי500 שוק ההון 12
פ מחקר: סטיגמה שלילית לאל-הוריים אוף טופיק 131
רוני בניית תיק השקעות ופורטפוליו נכסים מניבים בתנאי דפלציה וריבית שלילית שוק ההון 38
amit חברות באירופה מגייסות בריבית שלילית? שוק ההון 25
hommie אגח בתשואה שלילית, ובית ההשקעות שלי. אוף טופיק 4
Waler ריבית שלילית ופרישה מוקדמת? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
Homer שאלת אגח [וגם תשואה שלילית לפדיון] צרכנות פיננסית 85
I אג"ח מדינה עם ריבית שלילית שוק ההון 22
Leo ריבית שלילית בחשבונות מט"ח ב IBI ! שוק ההון 4
א איך להתגונן מפני ריבית שלילית? שוק ההון 3
S ריבית שלילית - השלכות שוק ההון 20
nils אג"ח ממשלתי עם תשואה שלילית שוק ההון 11
R רכישת בית עם היתר בניה מאושר להוספת 2 קומות נוספות נדל"ן 14
A דילמת רכישה בית בקיבוץ נדל"ן 9
עלילה מסלול בדק בית בדירה שעברה שיפוץ נדל"ן 8
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
T קניית בית במערב אירופה נדל"ן 32
D איזה בית השקעות נותן דו"חות מס צרכנות פיננסית 8
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
י בית עם 5 יחידות דיור, האם זה כאב ראש או שדווקא הזדמנות? נדל"ן 33
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
N בית השקעות ישראלי או זר? שוק ההון 1
O בית השקעות למסחר עצמאי ללא הפקדה ראשונית. שוק ההון 11
ב להתחיל בניית בית פרטי עכשיו או לחכות כשנה נדל"ן 2
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה