• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדברים על משכורות?

@AlexNOSAM האופן הנחרץ והגורף שבה אתה קוטל בהרבה תגובות שלך את אלה שיש לך דעה שלילית עליהם ("רסן שמוק", "מדעי הדשא ... בזה בעצם כל המגזר הציבורי מצטיין", וכו'), על סמך הנסיון הצר של ושל מעגל חברים שלך, בלי בכלל להשאיר פתח לאפשרות שיש דברים טובים שאתה אישית לא נתקלת בהם, לא מזמינה התייחסות עניינית לטענות שאתה מציג, בלי קשר למידת הנכונות שלהן.
תפסת אותי - שיש לי דעה שלילית על המגזר הציבורי והצבא בפרט (איזה פשע...)
אם אתה לא רוצה להתייחס לזה אז בסדר אבל לפחות אל תגיד שלא ראיתי דברים ושמעגל החברים שאני ניזון ממנו לא מספיק ראה דברים. אותו דבר אני יכול להגיד עליך - שאתה בצורה לא פרופורציונלית מאוד פרו-צבא ופרו-קבע.
וכן, הצבא מלא במפקדים גרועים תאהב את זה או לא זאת עובדה. החל מאלופים סוציופאתים מוחלטים שמתראיינים בחדשות ומסבירים למה זה בסדר שהורים מגדלים ילדים 20 שנה ואלה נשלחים למות בעזה בנגמ"שים לא ממוגנים בעוד שהפנסיה התקציבית שלהם תופחת אקספוננציאלית וכלה ברס"נים שמוקים שלא רואים בעיניים אנשים ממטר חוץ מאשר כשהם צריכים לדרוך עליהם כדי להתקדם לסא"ל.

אני לא רואה סיבה מיוחדת לתת לאנשים האלה קרדיט ולדעתי אתה סתם overreacting. בעיני ממש אין להם הילה של קדושים מעל הראש.

ראיתי מספיק דברים בעייתיים בצבא, גם אצלי וגם אצל אנשים שאני מכיר. זה ארגון שרחוק מאוד מלהיות מושלם. אבל לטעון שכל הארגון וכל אדם ואדם בו הוא גרוע באופן גורף וללא יוצא מן הכלל זה לא רציני. הביקורת שלי לא הייתה עצם הדעה השלילית, יש הרבה על מה לבקר את הצבא, אלא הצגת הדעה הזאת בתור האמת האפשרית היחידה, ותיבולה בהעלבות שהן סתם ילדותיות.
לעניין התגובה שלך - שירתתי תחת רס"נים שאני מעריך עד היום ונתנו לי המון חופש פעולה ועצמאות. ואני יכול לומר גם שיש לא מעט אנשים שיצאו עם הידע שפותח ביחידה שלנו והפכו אותו לחברות סטארטאפ בתחומים מגוונים - כך שגם הקביעה שלצבא אין מה להתחרות עם החברות בחוץ בשום תחום זה הקצנה מיותרת. זה גם לא המטרה שלו אגב.

עתודאי ממורמר זה טאוטולוגיה :>.
בתקופתי, מישהו החליט שלהקים פורום של עתודאים באינטראנט הצה"לי זה רעיון טוב. הפורום הפך למקום כ"כ מלא במרמור, עם משפטים כמו "אין כסף, אין עבודה" שזה היה פשוט מדהים. מתישהו מישהו החליט לסגור את הפורום לפני שיפרוץ מרד ;).
התרומה האישית שלי למרמור היתה אפליקציה קטנה של שעון שסופר לאחור עד השחרור בה ניתן היה להציג את הגיל הנוכחי של הפקיד/ה שישחרר אותך בבקו"ם... זה היה להיט ויראלי D:

ראיתי מספיק דברים בעייתיים בצבא, גם אצלי וגם אצל אנשים שאני מכיר. זה ארגון שרחוק מאוד מלהיות מושלם. אבל לטעון שכל הארגון וכל אדם ואדם בו הוא גרוע באופן גורף וללא יוצא מן הכלל זה לא רציני. הביקורת שלי לא הייתה עצם הדעה השלילית, יש הרבה על מה לבקר את הצבא, אלא הצגת הדעה הזאת בתור האמת האפשרית היחידה, ותיבולה בהעלבות שהן סתם ילדותיות.
לעניין התגובה שלך - שירתתי תחת רס"נים שאני מעריך עד היום ונתנו לי המון חופש פעולה ועצמאות. ואני יכול לומר גם שיש לא מעט אנשים שיצאו עם הידע שפותח ביחידה שלנו והפכו אותו לחברות סטארטאפ בתחומים מגוונים - כך שגם הקביעה שלצבא אין מה להתחרות עם החברות בחוץ בשום תחום זה הקצנה מיותרת. זה גם לא המטרה שלו אגב.
זה נכון שלא כל הצבא ככה, אבל אני מעדיף להתמקד במה שאני מעדיף להתמקד. אתה לא חייב להסכים איתי ואני יודע שהדעה שלי לא פופולרית, לא מחפש את זה.
אני רואה גם בדברים שאני כותב כאן סוג של "הפצת הבשורה" - משהו אידאולוגי. אני מאמין שמישהו צריך לדבר על הדברים האלה כי לדעתי זה באמת לא בסדר שדברים כאלה עוברים בלי התייחסות בציבוריות הישראלית בגלל הילת הקודש שיש סביב הצבא.
"תיבול בהעלבות" - כמו מה למשל? אולי חוץ מההכללות כל מה שאמרתי זה דברים שראיתי בעצמי או שמעתי עליהם ממקור ראשון. איזה רס"ן ישחרר אותך הביתה אם סיימת את העבודה לפני הזמן? הם רק ישמחו להעמיס עליך עוד. התפוקה שלך = הקידום שלהם.
אני מתכוון להתחרות עם חברות אזרחיות במובן של שכר ותנאים לאנשים.
עריכה:
עתודאי ממורמר זה טאוטולוגיה :>.
בתקופתי, מישהו החליט שלהקים פורום של עתודאים באינטראנט הצה"לי זה רעיון טוב. הפורום הפך למקום כ"כ מלא במרמור, עם משפטים כמו "אין כסף, אין עבודה" שזה היה פשוט מדהים. מתישהו מישהו החליט לסגור את הפורום לפני שיפרוץ מרד ;).
התרומה האישית שלי למרמור היתה אפליקציה קטנה של שעון שסופר לאחור עד השחרור בה ניתן היה להציג את הגיל הנוכחי של הפקיד/ה שישחרר אותך בבקו"ם... זה היה להיט ויראלי D:
חחחחח מלך!
אני מכיר אבל עתודאים שעשו דברים לא פחות מגניבים. אני לא אפרט אבל בוא נגיד רק שזה נגמר בהרבה כאב ראש למדור עתודה וכמה עשרות אלפי שקלים שהם שילמו כדי להשתיק את העניין (בקשיש).

אני מכיר אבל עתודאים שעשו דברים לא פחות מגניבים. אני לא אפרט אבל בוא נגיד רק שזה נגמר בהרבה כאב ראש למדור עתודה וכמה עשרות אלפי שקלים שהם שילמו כדי להשתיק את העניין (בקשיש).
למה לא לפרט? שעשע קצת עתודאי זקן...

@AlexNOSAM , בסך הכל לייק אפילו שהסגנון שלך קצת לוקח את זה לקצה אפילו לטמעי.
. אני מאמין שמישהו צריך לדבר על הדברים האלה כי לדעתי זה באמת לא בסדר שדברים כאלה עוברים בלי התייחסות בציבוריות הישראלית בגלל הילת הקודש שיש סביב הצבא.
אין מה להתיאש , גם @הסולידית החלה כך בשחייה נגד הזרם בתקופה שלפני שעל כל אפצ'י היא קיבלה לייק.
נוסף על כך אני מהמר שהסולידית תקבל בקרוב חיבוק דוב מתרבות הצריכה
ותמצא את תמונתה בקרוב על טישירטים ומגנטים למקררים .

מלבד זאת :תזכורת לגבי מה יש בכל מקום :
https://www.youtube.com/watch?v=XPrRxhYJMkQ
וגם מה אתה כבר יכול או לא יכול לומר כשיש/אין לך את הסטטוס המתאים.
היי , אם עוברים את נקודת המסה הקריטית אפילו ישלמו לך בשביל לשמוע.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מעבר לIRA, הסכנה שלא מדברים עליה שוק ההון 26
מ למה הכוונה בצעד הממשלה שעליו מדברים היום להיתר לפיצול דירות בבתים פרטיים? נדל"ן 5
י כולם פתאום מדברים על להיכנס לבורסה שוק ההון 35
ב מדוע לא מדברים פה על רכישת ניירות בריטיים? שוק ההון 12
amidar פחד מדברים שטראמפ יכול לעולל לי כמשקיע זר... שוק ההון 5
Y מדברים עליכם במאקו: "קמצנים גאים" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
stass תגידו, אנחנו מדברים כאן על מניות ספציפיות? שוק ההון 53
Izik כולם מדברים על קריסה.. שוק ההון 57
Y גם ב"כלכליסט" מדברים על חסכון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
מ למה מדברים על הפסד של 50% כששוקלים כמה להשקיע במניות? שוק ההון 11
C מקור טוב להבין משכורות? אוף טופיק 38
C משכורות בשוק אוף טופיק 75
Y השוואת משכורות בהייטק התפתחות אישית 12
א משכורות שירדו מהם מס גבוהה מדי מיסים 4