• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לפרוש מקבע עתודאי - התלבטות

Morty

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום,
אני עתודאי ונכנסתי לקבע לאחרונה .
אני מרוויח בממוצע קרוב ל7500,נטו (עם 4 ניקודות זיכוי מס).
בגלל בעיות בריקורטיות כאלה ואחרות רוב הסיכויים שלא אצליח לעבור ועדת דירוג מחקר - מי שלא יודע ועדת דמח מחליטה האם לאורך 4 שנים העתודאי עשה עבודה מחקרית ואם כן הם מאשרים תוספת של 3k שח ברוטו מה שמתרגם ל2.5k שח תוספת לנטו.

ההבנה שלא אקבל דמח גורמת לי לשקול את הישראותי בצהל.

ברור לי שלאחר 3 שנים לא אמשיך בצהל אבל כרגע אני באופן מפתיע כן מקבל סוג של ניסיון מקצועי גם אם לר במלואו ואני במקום די נוח שעות עבודה מבחינת קרבה לבית.

אני מתלבט אם כדאי לצאת בצהל כי השכר ברוטו שלי במקצוע שלי בחוץ צפוי להיות כפול (אולי לא בהתחלה אבל זה יגיע לשם אחרי עבודה אחת שהיא לא צה"ל)
זה מתרגם להפסד פוטנציאלי של משהו כמו... 5k נטו כל חודש לשנתיים.

הבעיה שאין שום דבר קרוב אלי מבחינת עבודה חוץ ממפעלים ביטחוניים ואם אני אצא אז כנראה שלא אוכל לקבל קריירה במפעלים האלו מצד אחד ומצד שני כל עבודה אם אמצע תיהיה במרחק נסיעה של
שעה ורבע- שעתיים.

האם מישהו היה פעם בדילמה דומה?

אני מתלבט אם כדאי לצאת בצהל כי השכר ברוטו שלי במקצוע שלי בחוץ צפוי להיות כפול (אולי לא בהתחלה אבל זה יגיע לשם אחרי עבודה אחת שהיא לא צה"ל)
זה מתרגם להפסד פוטנציאלי של משהו כמו... 5k נטו כל חודש לשנתיים
לפי מה שאני מבין, אתה צפוי לסיים את התחייבות הקבע בעוד 3 שנים. האם אתה מתלבט אם נכון עבורך להשתחרר כבר עכשיו? יש לך דרך לצאת מהשירות?

לגבי מקום המגורים, זה אכן שיקול משמעותי. אם אין לך בעיה לעבור כדי לפתח את הקריירה שלך, זה גם שיקול משמעותי בהחלטה.
אם חשוב לך להישאר במקום מגורייך, ואתה אומר שלא תוכל לקבל קריירה במפעלים הבטחוניים הקרובים, זה בעצם לא משאיר לך אופציות מלבד השירות בצה"ל, אני מבין נכון?

לפי מה שאני מבין, אתה צפוי לסיים את התחייבות הקבע בעוד 3 שנים. האם אתה מתלבט אם נכון עבורך להשתחרר כבר עכשיו? יש לך דרך לצאת מהשירות?

לגבי מקום המגורים, זה אכן שיקול משמעותי. אם אין לך בעיה לעבור כדי לפתח את הקריירה שלך, זה גם שיקול משמעותי בהחלטה.
אם חשוב לך להישאר במקום מגורייך, ואתה אומר שלא תוכל לקבל קריירה במפעלים הבטחוניים הקרובים, זה בעצם לא משאיר לך אופציות מלבד השירות בצה"ל, אני מבין נכון?

אני כבר התחלתי את הקבע אבל כן צפוי לסיים בעוד קצת פחות מ3 שנים.

אין לי כוונה להעתיק את מקום המגורים מצד אחד אבל מצד שני אני לא חושש מנסיעות (שעה לכל כיוון נשמע לי סביר ולמשרות התחלתיות אתפשר גם על יותר. אם יש עבודה על קו רכבת אז בכלל), במקרה הגרוע אשדרג את הרכב שלי.

יכולים להיות לי עוד אופציות באזור פרט למפעליים הביטחוניים אבל אלה מעט אופציות ולא בטוח שברמתי הנוכחית אמצא עבודה בקלות . הבעיה שגם עוד 3 שנים לא בטוח כלום.

בעיקרון ניתן באמצעות עורכי דין להגיע בקשות ליציאה מקבע אבל אני לא יודע עד כמה זה מכתים אותך ואם יש השלכות מעבר לתשלום קנס יציאה כמו כלא או העברות לתפקידים אחרים.

בעיקרון ניתן באמצעות עורכי דין להגיע בקשות ליציאה מקבע אבל אני לא יודע עד כמה זה מכתים אותך ואם יש השלכות מעבר לתשלום קנס יציאה כמו כלא או העברות לתפקידים אחרים.
בכל מקרה, ההסתכלות שלך צריכה להיות לפי הטווח הארוך, לא הקצר.
אם תישאר 3 שנים נוספות בצבא, יהיו לך 6 שנות ניסיון במקצוע. שתצא לשוק, הניסיון הזה כנראה שווה והרבה ועמדת הפתיחה שלך תהיה מאוד טובה. הייתי במסלול דומה בעברי, ועמדת הפתיחה שהיה לי לאחר 6 שנות הנסיון הייתה מעולה.
את הזמן הנוסף בצה"ל תוכל לנצל כדי לעשות תואר שני (אם זה מעניין אותך כמובן), שזה מאוד נוח לשילוב בצבא. באזרחות הרבה יותר מסובך.
בנוסף, כרגע זה הזמן הכי גרוע בשבילך לצאת לשוק, המשק לא במצב מי יודע מה. דווקא אתה נמצא במקום מצויין ובטוח, עם משכורת מובטחת.
חוץ מזה, יש את ההיבט המוסרי, נכנסת למסלול עם התחייבות לקבע - מצד אחד קיבלת הזדמנות ללמוד ולדחות את השירות + שירות במקצוע שלך. מצד שני, אתה אמור לתת בחזרה 6 שנים, כאשר השיקול הוא שב3 השנים הראשונות התפוקה שלך נמוכה יותר מאשר ב3 השנים הנוספות.

חוץ מזה, יש את ההיבט המוסרי, נכנסת למסלול עם התחייבות לקבע - מצד אחד קיבלת הזדמנות ללמוד ולדחות את השירות + שירות במקצוע שלך. מצד שני, אתה אמור לתת בחזרה 6 שנים, כאשר השיקול הוא שב3 השנים הראשונות התפוקה שלך נמוכה יותר מאשר ב3 השנים הנוספות.
מסכים עם זה ב- 90%.
ה- 10% הנותרים זה אם הבטיחו לו דרוג מחקר ועכשיו לא מקיימים.

השיקול הזה לא רלוונטי. הסיכום בין הצבא לחייל הוא חוזה לכל דבר, וניתן להפר אותו ולשלם את התמורה שמופיעה בחוזה. הבעיה המרכזית היא שהצבא לרוב ימרר את חייו של עתודאי לפני שישחרר אותו משירות הקבע, אלא אם הצבא מעוניין בעצמו להפטר מהחייל עקב קיצוצים או חוסר התאמה קיצוני.

ההסתכלות שלי הייתה דווקא הפוך לטווח הקצר.
לטווח של ה3-5 שנים הקרובות אני יכול להיות במקסימום חיסכון ואז חשבתי שעדיף למקסם שכר בתקופה הזאת

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C כמה משכנתא לקחת אם רוצים לפרוש מוקדם נדל"ן 19
N האם לדעתכם אני יכול לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 41
ה לפרוש מבלי לכתוב קוד התפתחות אישית 2
זריקת תבונה זוג + 2 (5, 7) בני 35 מעוניינים לפרוש בגיל 50, איך מתכננים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
A האם משתלם לבנות בית בשביל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
פ איזו עיר מגורים טובה לפרוש בה בגיל צעיר? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 13
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
E בצומת דרכים, מתלבט אם לפרוש חלקית בחו"ל יומני מסע אישיים 74
N האם אני יכול לפרוש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 27
S האם לדעתכם הם יכולים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 20
M ללמוד תואר שיגשים אותי תואר שאוכל לפרוש באמצעותו? התפתחות אישית 3
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
משה מה קורה במצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 51
K כמה כסף צריך כדי לפרוש? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 32
א לפרוש אפילו מוקדם יותר: איך לשחרר את הפנסיה בלי קנס? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 37
ש מה סכום הקיצבה החודשי שאיתו הייתם/מתכננים לפרוש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 256
גיא_87 הגירה לחו"ל כדי לפרוש מוקדם יותר ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
ר הרצון ליציאה לפנסיה יורד עם הגיל. הרוב לא רוצים לפרוש פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
M הם ממשיכים לעבוד כדי שאנחנו נוכל לפרוש מוקדם פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
ל עוד סיבה לפרוש מוקדם מעבודה אוף טופיק 3
A בשלב החסכון, רוצה לפרוש בחו"ל יומני מסע אישיים 38
Lag ייעוץ להתפתחות אישית וכלכלית עבור עתודאי התפתחות אישית 5
מ תחילת מסעו של עתודאי יומני מסע אישיים 69
Y עתודאי ואשתו יומני מסע אישיים 13
M עם איזה חסכון יוצא עתודאי בוגר יח' מודיעין/טכנולוגיה? אוף טופיק 31

נושאים דומים

Back
למעלה