• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טבילת אש בהשקעות

משקיע בתחילת הדרך

משתמש רשום
דירוג
2
היי חברים,
אני קורא יחסית הדוק של הבלוג ועברתי על כלל הפוסטים של הסולידית.
אימצת לעצמי סגנון חיים סולידי יותר והעיניים שלי נפתחו לסוגיות שלא הייתי מודע אליהן כלל לפני החשיפה שלי לבלוג.
עד היום לא הייתה לי האופציה ליישם את כל מה שלמדתי בנוגע להשקעות במהלך השנים האחרונות, אבל בקרוב אני אגיע לשלב בו אני יוכל ליישם אותם ולעבור מתאוריה לפרקטיקה.

רקע על עצמי: בן 22, סטודנט לתואר שני במדעי המחשב. סכום התחלתי של 30K, נכנסתי לא מזמן לקבע ואני חוסך כ5K כל חודש, סך ההוצאות שלי הן כ2K בחודש.
את השנה הנוכחית של התואר כבר כיסיתי ואת השנה הבאה אני מתכנן לכסות עם הפיקדון הצבאי.
אני מתכנן לחסוך בשני אפיקים, אחד לטווח בינוני, למטרת דירה וטיול אחרי צבא (יש עוד מספר שנים עד השחרור).
האפיק השני הוא לטווח הארוך במטרה לתת לעצמי שקט מחשבתי וגמישות בעתיד. אני אוהב את המקצוע שלי לפחות כרגע ונהנה לקום כל בוקר ולהגיע לעבודה.

תיק ההשקעה לטווח הארוך:
אני מתכנן להשקיע דרך קרן השתלמות ולבנות את התיק בהתאם לתיק שוקלד מריר של הסולידית (65% מניות, 35% אג"ח). למיטב הבנתי קרן השתלמות ניתן לנהל עצמאית רק לאחר סכום מסוים אשר משתנה בין בתי השקעה, לכן אני מתכנן לחסוך לסכום זה ורק לאחר מכן ליצור את התיק.
מתוך 5K חסכון חודשי שלי אני מתכנן להפריש 2.5K בחודש (7.5K ברבעון), האם זה משנה אם אני מפריש פעם ברבעון או כל חודש?
בנוסף, אני יודע שישנה הגבלה על כמות ההפקדה בקרן מבחינת הטבות מס, כרגע אני לא חושב שאני אעלה על ההגבלה אבל בעתיד זה יקרה, האם כדאי להפקיד את כלל הכסף בקרן למרות שלא תיהיה הטבת מס או האם יהיה כדאי לפתוח תיק השקעות ללא הטבות מס?

חיסכון לטווח בינוני:
אני עדיין מתלבט איפה להשקיע, כרגע אני חושב להפקיד אותו בפיקדון בנקאי, אני מתלבט כי מצד אחד אחוז הרווח יהיה אפסי אבל מצד שני אני יודע שהוא יהיה בטוח יותר ויהיה קיים כשאני אגיע לרגע בו ארכוש דירה(התכנון הוא בסביבות ה10-15 שנים קרובות).
אני מתכנן להפריש לחסכון זה כ2.5K כל חודש גם כן.

אין לי כרגע חיסכון למקרה חירום, אני יודע שאני צריך ליצור אחד כזה אבל לא מצאתי כל כך מידע על הצורה בה אנשים מנהלים חיסכון כזה ואשמח אם תוכלו להפנות אותי למידע רלוונטי :)

את כלל השקעות אני מתכנן ליישם בחודשים הקרובים, אני טיפה חושש את האמת עכשיו שהדברים שקראתי ורעיונות שאימצתי מתחילים לרקום עור וגידים.
בנוסף בגלל שאני נמצא במסגרת צבאית אני טיפה מבולבל מהצורה בה מתנהל הכסף שלי, ההפרשות לפנסיה וכו'.
רציתי לדעת אם יש למישהו ניסיון עם השקעות תוך כדי שירות צבאי בקבע, עם מי אני יכול לדבר בנוגע להפרשת מעסיק לקרן השתלמות שאני רוצה, איך אני מגדיר ומשנה את ההפרשות שלי לפנסיה ועוד מספר שאלות שבעבודה באזרחות אני מניח שהולכים לדבר עם HR או המעסיק כדי לקבוע אבל הוא לא קיים כל כך במקרה שלי.

כמובן שאני לא מצפה ליעוץ וכו', אבל אשמח לשמוע הערות/הארות/השגות.
תודה רבה!

ברוךהבא לפורום!

תיק שוקולד מריר הוא יותר עקרון השקעות מאשר הרכב ספציפי ולכן אחוז המניות בו לא חייב להיות 65 אחוז. כמה אחוזים מהתיק אתה מוכן להפסיד? קח את המספר הזה והכפל ב2 וקיבלת את אחוז המניות שמתאים לך. עוד אופציה זה 100 פחות הגיל למרות שאני הייתי לוקח 110 פחות הגיל (בגלל עליית תוחלת החיים). יש עוד הרבה כללים שכאלה, ואפשר לקרוא עליהם בבלוג, גם המדריך לבניית תיק השקעות של התמונה הגדולה מועיל למדי.

אין לי כרגע חיסכון למקרה חירום, אני יודע שאני צריך ליצור אחד כזה אבל לא מצאתי כל כך מידע על הצורה בה אנשים מנהלים חיסכון כזה ואשמח אם תוכלו להפנות אותי למידע רלוונטי
אם יש לך יכולת שליטה עצמית טובה (ונשמע שיש לך), אפשר פשוט לשמור סכום בעו"ש ולעולם לא לרדת מתחתיו. זו אפשרות טובה כשאתה רוצה כסף בזמינות מיידית ולא להתעסק בשבירת פקדונות או משיכות מחשבונות נפרדים.

חיסכון לטווח בינוני
10-15 שנים זה גובל כבר בטווח ארוך, אם אתה מסכים, אז לא בטוח שהשקעה בפקדון זו החלטה נכונה לטווח זמן כזה ארוך.

לא מייעץ.

אני מתכנן להשקיע דרך קרן השתלמות
מתוך 5K חסכון חודשי שלי אני מתכנן להפריש 2.5K בחודש
האם כדאי להפקיד את כלל הכסף בקרן
האם זה משנה אם אני מפריש פעם ברבעון או כל חודש
אתה מודע לזה ש (בתור שכיר) לא ניתן להפריש לקרן השתלמות מתי וכמה שאתה רוצה, נכון?

קודם כל אני רוצה להודות לכולכם על התגובות!
אשתדל להתייחס בתגובה לכולכם ואשמח אם תוכלו להגיב גם בחזרה.

תיק שוקולד מריר הוא יותר עקרון השקעות מאשר הרכב ספציפי ולכן אחוז המניות בו לא חייב להיות 65 אחוז. כמה אחוזים מהתיק אתה מוכן להפסיד? קח את המספר הזה והכפל ב2 וקיבלת את אחוז המניות שמתאים לך. עוד אופציה זה 100 פחות הגיל למרות שאני הייתי לוקח 110 פחות הגיל (בגלל עליית תוחלת החיים). יש עוד הרבה כללים שכאלה, ואפשר לקרוא עליהם בבלוג, גם המדריך לבניית תיק השקעות של התמונה הגדולה מועיל למדי.
קראתי את החלקים האלה בבלוג, אני יודע שאולי כדאי לי להתחיל בחשיפה גבוהה יחסית לסיכון בגלל הגיל הצעיר שלי אבל אני לא יודע כל כך איך אני אתנהל במהלך ירידות ולכן אני מעדיף להתחיל בסיכון שסביר יחסית או אולי אפילו לעלות ל70% מאשר להתחיל מאיזור ה80% ולאחר מכן לסטות מהתכנית המקורית שלי בגלל העובדה שאני לא אוכל להתמודד עם הסיטואציה.
בנוגע לתוכן התיק עצמו אני כנראה אפצל את החלק של המניות ל:
70% MSCI WORLD
30% לשווקים מתעוררים
בנוגע לחלק של אגרות החוב אני עדיין לא סגור ואצטרך לבדוק טיפה יותר לעומק.

אם יש לך יכולת שליטה עצמית טובה (ונשמע שיש לך), אפשר פשוט לשמור סכום בעו"ש ולעולם לא לרדת מתחתיו. זו אפשרות טובה כשאתה רוצה כסף בזמינות מיידית ולא להתעסק בשבירת פקדונות או משיכות מחשבונות נפרדים.
נשמע טוב, עד כה הצלחתי להתנהל באיפוק עם הכסף שנמצא בעו"ש, אנסה פשוט להמשיך כך :)
בנוגע לכמות השנים, בדיוק כמו שציינת גם לי זה מרגיש כמו טווח ארוך, לכן אני מתלבט.
כנראה שבסופו של דבר אני ארכיב תיק נוסף המיועד ספציפית למטרה הזו, כמו ההרכב של וכאשר אהיה קרוב מספיק למימוש המטרה אעביר את הכסף לפקדון בנקאי או תכנית חיסכון יותר בטוחה.

אתה מודע לזה ש (בתור שכיר) לא ניתן להפריש לקרן השתלמות מתי וכמה שאתה רוצה, נכון?
תודה רבה לך! כנראה שהתבלבלתי לגמרי! דיברתי עם חבר שלי לא מזמן על קופות גמל ועל מסלול שהוא משקיע בו באמצעות חבר, במהלך הכתיבה נזכרתי בזה ויכול להיות שמכאן נבעה הטעות שלי.
קראתי שוב בנוגע לקרן השתלמות, אצטרך לברר עם מי אני יכול לדבר בכדי להפריש על בסיס חודשי לקרן ההשתלמות אבל מעבר לכך ישאר לי עוד הרבה כסף מאותו החודש כדי להשקיע לטווח ארוך, האם כדאי לפתוח תיק השקעות עם מיסוי רגיל? או האם יש מסלולים עדיפים יותר?

שוב, תודה לכולכם על שיתוף הידע :)

הילד שלי צריך להתמנף?
לא, הכוונה הייתה יותר שבני עשרים יצטרכו 90% מניות. מינוף הוא דבר שכדי אך ורק אם מבינים לחלוטין מה עושים וגם אז לא תמיד והוא מסוכן ביותר אם עושים זאת בצורה לא נכונה!
לא מייעץ לא ממליץ

בנוגע לתוכן התיק עצמו אני כנראה אפצל את החלק של המניות ל:
70% MSCI WORLD
30% לשווקים מתעוררים
יש סיבה מיוחדת לחלק דוקא ככה?
אתה מודע לזה שיש מדדים שעוקבים אחרי כל העולם, כולל שווקים מתעוררים? למשל MSCI ACWI IMI או FTSE Global All Cap

אין סיבה מיוחדת את האמת, העדפתי חשיפה גדולה יותר לשווקים מפותחים מאשר שווקים מתעוררים, האם בדוגמאות שהצגת המשקל מחולק בצורה שווה בין השווקים השונים?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
T האם שטח שיש בו מכת נמלות אש משפיעות על מחיר הדירה? נדל"ן 1
G זוג פנסיונרים עם 600 אש"ח - איך שומרים על הערך בתקופת אינפלציה? שוק ההון 16
P עוד בנק אונלייני חדש בארץ: esh / אש ישראל צרכנות פיננסית 4
מ ביטוח מבנה למשכנתא-תקנות כיבוי אש בבתי מגורים נדל"ן 1
F פקודת קניה חסומה במקסימום של 150 אש״ח שוק ההון 15
זריקת תבונה מסע יציאה מבור כלכלי - חיסול הלוואות בגובה 90 אש"ח תוך שנה וקצת יומני מסע אישיים 28
Liron2035 האם קה"ש IRA בסכומים קטנים מ-100 אש"ח זו פיקצייה? שוק ההון 20
Liron2035 קרן השתלמות, סכום קטן (90 אש"ח), אינדקס עולמי בזול שוק ההון 3
O איזה תנאים אפשר לקבל בבית השקעות בארץ לחשבון של 250 אש"ח? מישהו רוצה לעזור לי עם מבצע חבר מביא חבר? שוק ההון 7
P פומו בהשקעות. פוסטים מאיכות נמוכה 17
A לפי הסולידית יש להשקיע גם במדדי המניות וגם בהשקעות סולידיות שוק ההון 0
K תחילת הדרך בהשקעות (ובכלל) יומני מסע אישיים 20
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
מוריה איך אתם מגייסים נשימה עמוקה בהשקעות ארוכות טווח ועצלות? שוק ההון 17
S שאלה על הצד הסולידי בהשקעות שוק ההון 3
ב דרכון אירופאי - יתרונות בהשקעות נדל"ן נדל"ן 7
מ חסר ניסיון בהשקעות,מעוניין להתחיל.. שוק ההון 9
G רשימת הטבות מס בהשקעות לזמן ארוך מיסים 2
נ שימוש ב AI בהשקעות בשוק ההון? אוף טופיק 14
נ למתעיניים בהשקעות, איך אתם לא מוכרים וקונים סתם כך? שוק ההון 8
S ספר מומלץ בנוגע לפרטים טכנים בהשקעות התפתחות אישית 3
מ שער הדולר בהשקעות שוק ההון 1
י שאלה בהשקעות אבל למישהו שונה - הלכה וכשרות. שוק ההון 15
הדב מספר שאלות, לגבי המיקרו בהשקעות ודברים נוספים שוק ההון 10
P חוזים עתידיים (בהשקעות המוסדיים), כל כך רווחי? שוק ההון 4
M שאלה בסיסית בהשקעות נדלן נדל"ן 0
R איך צברתם את הידע שלכם בהשקעות? אוף טופיק 1
ע עמלות בהשקעות בדולרים יוצא יקר שוק ההון 1
ב מישהו מכיר חברה טובה שמתעסקת בהשקעות נדל״ן ברוסיה? שוק ההון 9
לא חשוב שמות שאלה של "צעיר" בהשקעות [בנושא swing trading] שוק ההון 38
Y עד שאתחיל להבין בהשקעות, איך ההצעה הבאה? שוק ההון 17
oz1987 חוכמת ההמונים בהשקעות: שיתוף פעולה בין נאסד"ק לטכנולוגיה ישראלית אוף טופיק 0
doc29 האם יכול להיות שהכלכלן הבכיר של הבנק הגדול במדינה לא מבין בהשקעות? מי המשוגע? אוף טופיק 38
T שינויי תפיסה בהשקעות שלי שוק ההון 27
Buffett מינוף ככלי בהשקעות שוק ההון 234
M מאמר נהדר ב wsj של זוויג בעניין pre mortem בהשקעות שוק ההון 18
G אני מוכן ללמד אותך תכנות בעד הידע שלך בהשקעות (החלפת ידע הדדי) התפתחות אישית 1
Yevgeny על סיכון בהשקעות שוק ההון 13
E מה המשמעויות שיש לקחת בחשבון בהתלבטיות בהשקעות "דומות" שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה