• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

העולם דוהר בקצב מפחיד ל AGI, למה אף אחד לא מדבר על זה בישראל?

• פותח הנושא Deleted member 8742
  • פורסם בתאריך
אני חושב שמקצועות כמו חינוך ילדים טיפול וכו' יתפסו חלק הרבה יותר גדול מהאוכלוסייה , תהליך שכבר קורה בכל המדינות המפותחות

אני רואה כיצד הchatgpt עובד, הוא עדיין רחוק שנות אור כדי להחליף מתכנתים, הוא עדיין לא מסוגל לכתוב פרוייקטים ואפילו קטנים לבדו, כל מה שהוא עושה זה טרנספורמציות של קודים שאחרים כתבו, יש לו מאגרי מידע עצומים.

הוא שבכלל אלה היו ציטוטים פייק. בהתחלה חשבתי שאני טועה אבל חיפוש לפי שמות המחברים, שם המאמר ועוד לא הניב שום דבר, כלום. הוא פשוט המציא איזה בליל של שמות ומילות מפתח.
הוא חרטטן ברמה הגבוהה ביותר. מצאתי כמה וכמה תחומים, שבהם המידע פשוט - חרטוט אחד גדול אבל מאוד מנומק, מאוד אקדמאי. (חפשו מידע על מניות ישנות)
אם יש שני סוגי אנשים בעולם, אלה שחושבים שהם יודעים הכל ומקשקשים ברוב בטחון, ואלה שמודים שיש דברים שהם לא יודעים,
אז כרגע הוא קרוב לסוג הראשון. זו לדעתי טעות של המפתחים, כי עובדתית, להגיד "לא יודע", זה דבר אנושי שהוא צריך להיות מסוגל להגיד.

בני אדם מבינים באופן אינטואיטיבי את ההבדל בין "תכתוב לי איזה שטות שתשמע אקדמית" לבין "תמצא לי מידע אקדמי אמיתי שאוכל להשתמש בו",
והוא פשוט לא מסוגל להבדיל בין השניים, ומטשטש עוד יותר את ההבדל בין אמת לפסבדו-אמת, בגלל איזשהו "אגו" שיש לו מספיק מידע כדי לדעת הכל. By design?

בני אדם מבינים באופן אינטואיטיבי את ההבדל בין "תכתוב לי איזה שטות שתשמע אקדמית" לבין "תמצא לי מידע אקדמי אמיתי שאוכל להשתמש בו",
והוא פשוט לא מסוגל להבדיל בין השניים, ומטשטש עוד יותר את ההבדל בין אמת לפסבדו-אמת, בגלל איזשהו "אגו" שיש לו מספיק מידע כדי לדעת הכל. By design?
לגמרי.
תשאל ״מה יותר גדול ביצה של תרנגולת או של פרה ?״
תקבל תשובה מפורטת ומנומקת שביצת פרה גדולה יותר כולל הוכחות מתמטיות עם משקל ונפח בעלי החיים הללו וכו׳

לגמרי.
תשאל ״מה יותר גדול ביצה של תרנגולת או של פרה ?״
תקבל תשובה מפורטת ומנומקת שביצת פרה גדולה יותר כולל הוכחות מתמטיות עם משקל ונפח בעלי החיים הללו וכו׳
מממ...

Generally speaking, a cow's egg does not exist as cows do not lay eggs. Only birds lay eggs, and hens are commonly raised for egg production. Hen's eggs come in various sizes, depending on the breed of the hen, but they are typically larger than other bird eggs. On average, a hen's egg is about 2.5 to 2.75 inches in length and about 1.75 to 1.9 inches in diameter.

לנושא השרשור, כמו בהרבה נושאים אחרים בפורום הסולידית, יש תחושה כאן כאילו כל העולם עוסק וסובב סביב עולם התכנות. במציאות זה לא ככה...

הוא חרטטן ברמה הגבוהה ביותר. מצאתי כמה וכמה תחומים, שבהם המידע פשוט - חרטוט אחד גדול אבל מאוד מנומק, מאוד אקדמאי. (חפשו מידע על מניות ישנות)
אם יש שני סוגי אנשים בעולם, אלה שחושבים שהם יודעים הכל ומקשקשים ברוב בטחון, ואלה שמודים שיש דברים שהם לא יודעים,
אז כרגע הוא קרוב לסוג הראשון. זו לדעתי טעות של המפתחים, כי עובדתית, להגיד "לא יודע", זה דבר אנושי שהוא צריך להיות מסוגל להגיד.

המודל פשוט למד מכל החומר באינטרנט, ומה לעשות שרוב האנשים הם חרטטנים. תראו איזה אנשים הם בחרו לכנסת. רוב האנשים מעריכים יותר אנשים שמדברים שטויות בביטחון מלא מאשר אנשים שיודעים מה הם יודעים ומה לא, ולא פוחדים להודות שהם לא יודעים.
ממש לא הייתי בא בטענות למפתחים. הם פיתחו מודל מדהים והדרך לשפר אותו היא בדיוק מה שהם עושים, לתת לציבור גישה אליו. לדעתי לא רחוק היום שיהיו מודלים שלא יחרטטו. השאלה אבל היא האם זה מה שאנשים ירצו להשתמש בו. אני מניח שחלק מהאנשים יעדיפו דווקא מודלים שילמדו לשקר עוד יותר טוב.

מממ...

לנושא השרשור, כמו בהרבה נושאים אחרים בפורום הסולידית, יש תחושה כאן כאילו כל העולם עוסק וסובב סביב עולם התכנות. במציאות זה לא ככה...
כמו שזה נראה, יכולות ה AI היום הן הרבה הרבה מעבר לתכנות. זה יכולות אנליזה (רפואית/כלכלית וכו'), הוראה, יצירת תוכן מכל סוגיו (כתוב, וידאו, תמונה וסאונד).
אני אשמח לדעת איזה תחומים אתה חושב שלא יהיו מושפעים מה AI בצורה דרמטית? כמו שכתב פות"ש, מדובר על אוטומציה של כל עבודות הצווארון הלבן, שמהוות בערך 60-70% מהשוק.

כמו שזה נראה, יכולות ה AI היום הן הרבה הרבה מעבר לתכנות. זה יכולות אנליזה (רפואית/כלכלית וכו'), הוראה, יצירת תוכן מכל סוגיו (כתוב, וידאו, תמונה וסאונד).
אני אשמח לדעת איזה תחומים אתה חושב שלא יהיו מושפעים מה AI בצורה דרמטית? כמו שכתב פות"ש, מדובר על אוטומציה של כל עבודות הצווארון הלבן, שמהוות בערך 60-70% מהשוק.
ענית לעצמך... ה-ai משפיע דרמטית על כל עבודות הצווארון הלבן. על עבודות הצאוורון הכחול פחות.
גם אם הנתח שלהם משוק העבודה קטן יחסית בישראל (לא יודע לגבי זה האמת) הוא עדיין מרכזי וחשוב מאד.

כמו שזה נראה עכשיו יקח עוד זמן רב עד שרובוטים יחליפו עובדי תחזוקה ובנייה למשל . עוד לא הגענו לשם.

כמו שזה נראה עכשיו יקח עוד זמן רב עד שרובוטים יחליפו עובדי תחזוקה ובנייה למשל . עוד לא הגענו לשם.
הרובוטים כבר היו אמורים מזמן להחליף את עובדי הצווארון הכחול. זו כל הפואנטה של המהפכה התעשייתית, לייצר מכונות שיעבדו כדי שבני אדם לא יצטרכו לעבוד יותר יום-יומיים בשבוע - ואנחנו לגמרי שם מבחינה טכנולוגית. זה לא קורה סתם מתוך תאוות-בצע (למה לנוח כשאפשר לסחוט עוד 1% תשואה על ההון? יאללה רבוטה!) את כל החסמים הטכנולוגיים שהיו בדרך כבר צלחנו.

ענית לעצמך... ה-ai משפיע דרמטית על כל עבודות הצווארון הלבן. על עבודות הצאוורון הכחול פחות.
חברת OpenAI מעסיקה עובדים בקניה תמורת 2$ לחודש שאחראיים לסנן תכנים תכנים אלימים, מיניים או גזעניים מ-chatgpt.
ז"א שה-AI בכל זאת תלוי בעובדי צאוורון כחול שידאגו לתחזוקה שלו. משמע שהוא כן משפיע גם על מעמד הפועלים בכך שהוא "שואב לתוכו" עובדים שכניראה בעבר התעסקו בייצור של דברים אחרים, או עובדי צווארון לבן שהמקצוע שלהם נכחד...

חברת OpenAI מעסיקה עובדים בקניה תמורת 2$ לחודש שאחראיים לסנן תכנים תכנים אלימים, מיניים או גזעניים מ-chatgpt.
ז"א שה-AI בכל זאת תלוי בעובדי צאוורון כחול שידאגו לתחזוקה שלו. משמע שהוא כן משפיע גם על מעמד הפועלים בכך שהוא "שואב לתוכו" עובדים שכניראה בעבר התעסקו בייצור של דברים אחרים, או עובדי צווארון לבן שהמקצוע שלהם נכחד...
ראשית כל, בקישור שלך רשום 2$ לשעה, אבל חשוב יותר, לא מדובר בתחזוקה של המודל, אלא באימון חד פעמי שלו.

ראשית, כמו שלאו ציין מדובר על כ- 2 דולר לשעה... מסכים איתך שזה שכר נמוך אבל עדיין זה לא נחשב עבודת כפיים קלאסית.
מאיך שאני מכיר את החיים בקניה (התנדבתי שם תקופות ארוכות) חיי העבודה שם לא דומים למערב וההשוואה לא רלוונטית. סביר להניח שאם כבר העבודה ש open ai מספקים בלאמן אלוגריתמים נתפסת בתור גיג מכניס ולא קריירה לחיים. אבל לא נכנס פה לענייני מוסר...

שנית, עובדי הצווארון הכחול שמתחזקים את ה-AI הם אם כבר העובדים שתומכים בכל התשתית, שבזכותה בכלל אפשר להריץ אלגוריתמים:
עובדי חברת חשמל, אנשי מיזוג שמטפלים בחוות שרתים, אנשים במפעלים שמייצרים רכיבים אלקטרונים ועובדים במכרות..
בקיצור כל החברה כולה.

הרובוטים כבר היו אמורים מזמן להחליף את עובדי הצווארון הכחול. זו כל הפואנטה של המהפכה התעשייתית, לייצר מכונות שיעבדו כדי שבני אדם לא יצטרכו לעבוד יותר יום-יומיים בשבוע - ואנחנו לגמרי שם מבחינה טכנולוגית. זה לא קורה סתם מתוך תאוות-בצע (למה לנוח כשאפשר לסחוט עוד 1% תשואה על ההון? יאללה רבוטה!) את כל החסמים הטכנולוגיים שהיו בדרך כבר צלחנו.

הרובוטים מחליפים עובדים אבל לא מייתרים אותם לגמרי.
זה נכון שהיום צריך פחות עובדים כדי לייצר מוצר מסוים, והמגמה ממשיכה... עדיין
מכונות שמייצרות מכונות אחרות הן בדרך כלל פרויקטים בפני עצמם המעסיקים מספר רב של עובדים.
מכונות שמחליפות עובדים במפעלים צריכים עדיין מפעילים אנושיים ואנשי תחזוקה.

בישראל אין מפעלי ענק, אבל תיקח לדוגמא מפעל מכוניות מודרני בגרמניה, משהו בסדר גודל של VW:
הרובוטים אכן מבצעים את המאסה הקריטית של העבודה. גם אם כל תהליך הייצור יעבור אוטומציה - עדיין תצטרך עובדי אחזקה בסדר גודל של כמה אלפי עובדים.
מה לגבי תחום הבנייה? חקלאות? מפעלי מים?
לא בטוח שצלחנו אפילו עשירית מהחסמים הטכנולוגיים.

ביום שיהיה רובוט דינאמי שיכול לבצע כל עבודה פיסית שאדם עושה ולבנות עוד כמוהו - אז נוכל לחשוב על קץ ההיסטוריה התעסוקתית.
נכון להיום לא מכיר שיש רובוטים שמתקרבים לכך.

אני כותבת קוד בתחום די נישתי, יש כמות קטנה יחסית של קוד בנושא ושאלות בפורומים לאיך עושים דברים מורכבים או ספציפיים, או אנשים שיענו לך על שאלות. עשיתי כמה ניסויים עם chatgpt עם משהו מסויים טיפה מורכב. הוא חירטט לי פונקציות שלא קיימות מתוך ספריות שכן קיימות, כמובן שהכל נראה משכנע לחלוטין. אחרי כמה איטרציות מפרכות הגעתי למסקנה שהיה לי הרבה יותר קל לכתוב את הקוד לבד. הצ'ט לא יודע באמת לכתוב קוד, הוא פשוט אומן על כל הStack overflow ודומיו. הוא אגב עוזר לי מאוד כשאני צריכה לכתוב קוד משעמם (תוציא לי את המספר הזה שמופיע אחרי המילה הזאתי בשורה שמתחילה ב-...) אבל תמיד צריך לוודא אותו, כמובן.

chatGPT יעיל פי 2037 מהעובד האנושי הממוצע.
יש כ-140 מיליון אנשים מועסקים בארה"ב, ואפשר להחליף אותם ב-68 אלף עותקים של chatgpt שעושים 8 שעות ימי עבודה, 260 ימים בשנה.
אז לאן פנינו מועדות?
לדעתי זה כיוון מעולה!!!
רובוטים יעבדו (רוב המפעלים כבר עם רובוטים ו AI)
יגדלו לנו חיות ומזון (הרוב כבר ממוכן - חקלאי אחד בארהב עם טרקטורים ורובוטים מגדל מספיק מזון למדינה קטנה באפריקה)
ינהגו (טסלה כמעט שם),
יטיסו אותנו (רוב המטוסים גם ככה ממריאים נוחתים, טסים ללא טייס)
ימחזרו את האשפה שלנו (מלא מפעלים מתחילים להשתמש בבינה מלאכותית למיין את הזבל)

מה שישאר לנו זה לקבל הכנסה בסיסית לכול (כמו קיבוץ), ולהנות מהחיים!!!

אני מוכרח לציין שאחרי שההתלהבות הראשונית דעכה הפסקתי להשתמש ב-ChatGpt. השתמשתי בצ'ט בשביל לזרז תהליך ניסוח מיילים מקצועיים, אבל זה דרש להזין (=ללמד) הרבה מידע לתוך הצ'ט בשביל לקבל תוצר נורמלי ופשוט היה לי יותר קל ומהיר כבר לכתוב את המייל לבד. זה כמו לחנוך מזכירה שהתקבלה לעבודה עם אפס ניסיון קודם, אבל בלי תחושת סיפוק שהיא לומדת ובהדרגה הופכת להיות יותר עצמאית ותורמת לארגון.

נערך לאחרונה ב:
יש כ-140 מיליון אנשים מועסקים בארה"ב, ואפשר להחליף אותם ב-68 אלף עותקים של chatgpt שעושים 8 שעות ימי עבודה, 260 ימים בשנה.

בחלומות של מתכנתים שנמצאים על הספקטרום ללא ניסיון במקצועות אחרים וחסרי יכולת להבין את אלפי הניואנסים שיש בכל תחום ותחום. כל פעם שמנסים לבצע אוטומציה לתחום מסוים מגלים את המורכביות שיש במקצוע ובמקרה טוב מצליחים לבצע אוטומציה לפונקציה כלשהי באותו מקצוע, אבל לא למקצוע עצמו.

אמרו ש-Siri ושות' תחליף מזכירות (כן, בטח. מחר)
אמרו שמכונית אוטונומית תתחיל לנסוע שנה באה (אמרו את זה ב-2019, כן. אנחנו כבר באמצע 2023)
אמרו שמנהלי חשבונות יכחדו (המקצוע יותר מבוקש מאי פעם והשכר נמצא בעלייה מתמדת)
אמרו שרואי חשבון יהיו מיותרים (ומי יסע למס הכנסה לדיון שומה? chatgpt?)
ועוד ועוד ועוד

אני לא אומר שדברים האלה לא יתרחשו בשלב כלשהו, אבל בוא נגיד שאנשים אופטימיים מידי לגבי הלו"ז.

נערך לאחרונה ב:
בחלומות של מתכנתים שנמצאים על הספקטרום
נוטה להסכים עם מה שאתה אומר, אבל מצד שני לא הייתי מזלזל בכוח של הקדמה ושל חוסר היכולת שלנו לחזות איך דברים יתפתחו. אני בטוח שבכנס רוכבי הכרכרות האחרון עוד היו כאלה שאמרו "כבר שנים מספרים לנו על מכוניות והנה, עדיין יש לי מלא לקוחות"

בחלומות של מתכנתים שנמצאים על הספקטרום ואין להם ניסיון עם מקצועות אחרים וחסרי יכולת להבין את אלפי ניואנסים הקטנים שיש בכל תחום ותחום. כל פעם שמנסים לבצע אוטומציה לתחום מסוים מגלים את המורכביות שיש במקצוע ובמקרה טוב מצליחים לבצע אוטומציה לפונקציה כלשהי באותו מקצוע, אבל לא למקצוע עצמו.

אמרו שמכונית אוטונומית תתחיל לנסוע שנה באה (אמרו את זה ב-2019, כן. אנחנו כבר באמצע 2023)
ועוד ועוד ועוד

אני לא אומר שדברים האלה לא יתרחשו בשלב כלשהו, אבל בוא נגיד שאנשים אופטימיים מידי לגבי הלו"ז.
The Bureau of Labor Statistics projects -4.5% employment growth for bookkeeping accounting and audit clerks between 2021 and 2031. In that
period, an estimated 77,200 jobs will be lost.

כנראה תחזית שמרנית , כי לא כוללת שינויים עתידים גדולים בטכנולוגיות , בתחום העסקי וכו.

ובארץ כמובן לוח זמנים אחר

זה הרבה בגלל outsourcing של שירותי ביקורת והנהלת חשבונות להודו.

בישראל הביקוש למנהלי חשבונות חזק מאוד והשכר יכול להגיע לסכומים מכובדים ביותר בחברות הגדולות.

אני מזהה בעיה אחרת והיא לא אוטומציה אלא שמקצועות מתחילים לדרוש רמת IQ ורמת מיומנות הרבה יותר גבוהה. לפני 20 שנה מנהלת חשבונות הייתה מקלידה חשבונית, מסמנת אותה ומתייקת. בשנת 2023 מנהלת חשבונות צריכה לדעת אנגלית, צריכה לדעת לתפעל תוכנה ERP כמו SAP, צריכה לדעת אקסל ברמה יחסית טובה, כתיבה של מיילים עסקיים, יכולת לעבוד בסביבה גלובלית וכל זה בנוסף לצורך לדעת לעמוק את המקצוע.

נערך לאחרונה ב:
אני מוכרח לציין שאחרי שההתלהבות הראשונית דעכה הפסקתי להשתמש ב-ChatGpt. השתמשתי בצ'ט בשביל לזרז תהליך ניסוח מיילים מקצועיים, אבל זה דרש להזין (=ללמד) הרבה מידע לתוך הצ'ט בשביל לקבל תוצר נורמלי ופשוט היה לי יותר קל ומהיר כבר לכתוב את המייל לבד. זה כמו לחנוך מזכירה שהתקבלה לעבודה עם אפס ניסיון קודם, אבל בלי תחושת סיפוק שהיא לומדת ובהדרגה הופכת להיות יותר עצמאית ותורמת לארגון.
אתה יכול להשתמש ב API כדי לעשות fine tuning לאחד המודלים, מספיק כמה עשרות דוגמאות כדי להגיע לתוצאות טובות, ואני מעריך שיש לך כמה עשרות אלפים של מיילים כאלה בארגון. החיסרון של זה הוא שהמודל המאומן יהיה יותר יקר פר טוקן.
פתרון אחר הוא להשתמש במודל הכי זול ומשתלם מבחינת עלות ליכולת,כרגע GPT3.5 turbo, ולחפש system message אפקטיבי שינחה את המודל לנוסח המבוקש. הודעת מערכת זו הודעה שאתה מוסיף לבקשה של המשתמש והמטרה שלה היא להנחות את המודל לשימוש האישי שלך (הנחיה שכוללת הוראות + מספר מצומצם של דוגמאות מייצגות). אפשר לעשות אינטגרציה לסביבת האימייל שאתם עובדים בה ואז כל מה שמזכירה בארגון שלך צריכה לעשות זה ללחוץ על כפתור ולקבל את הנוסח המבוקש שמתאים בדיוק לצרכי הארגון.
אני כותבת קוד בתחום די נישתי, יש כמות קטנה יחסית של קוד בנושא ושאלות בפורומים לאיך עושים דברים מורכבים או ספציפיים, או אנשים שיענו לך על שאלות. עשיתי כמה ניסויים עם chatgpt עם משהו מסויים טיפה מורכב. הוא חירטט לי פונקציות שלא קיימות מתוך ספריות שכן קיימות, כמובן שהכל נראה משכנע לחלוטין. אחרי כמה איטרציות מפרכות הגעתי למסקנה שהיה לי הרבה יותר קל לכתוב את הקוד לבד. הצ'ט לא יודע באמת לכתוב קוד, הוא פשוט אומן על כל הStack overflow ודומיו. הוא אגב עוזר לי מאוד כשאני צריכה לכתוב קוד משעמם (תוציא לי את המספר הזה שמופיע אחרי המילה הזאתי בשורה שמתחילה ב-...) אבל תמיד צריך לוודא אותו, כמובן.
השתמשת ב co-pilot או באתר הצ'אט? co-pilot זה מודל GPT שאומן יותר על קוד ויש לו אינטגרציה ל VS code, ככה שהוא רואה בדיוק את הקבצים של הפרויקט ולא צריך לספק לו את הקונטקסט לכל בקשה. מהניסיון שלי הוא הוזה הרבה פחות.

בעיית ההזיות מוכרת ועובדים על הצמצום שלה כל הזמן, אבל בכל מקרה אם הקוד שלך מאוד נישתי יהיה יותר קשה למודל כי הוא אומן בעיקר על פרוייקטים של פייתון. צריך גם לדעת איך להשתמש בכלי, זו צורת עבודה מעט שונה בה התפקיד שלך הופך יותר לבודקת תוכנה. לי באופן אישי הרבה יותר נוח להסביר למודל (ב comments) מה אני צריך, לקבל ממנו את הפונקציה, לקבל ממנו טסטים, ולדבג. זה ייעל את התפוקה שלי פי 10. אבל צריך להתרגל לשיטת העבודה הזאת, ללמוד את הטריקים, "להרגיש" את היכולות של המודל ולפתח בולשיט דטקטור להזיות שלו. מתכנתים שעובדים כבר שנים בתחום מקובעים בשיטת עובדה מסוימת ולגיטימי שיהיה להם יותר קשה להסתגל, אבל זה העתיד. software 2.0. הדור הבא לא הולך לתכנת במובן שאנחנו מכירים ומבינים תכנות, אלא התפקיד שלהם יהיה לנסח את הדרישות הטכניות של התכנית ולתכנן את המערכת ממבט על. את הכתיבה הסיזיפית של תוכנה מודלים יעשו.

בחלומות של מתכנתים שנמצאים על הספקטרום ללא ניסיון במקצועות אחרים וחסרי יכולת להבין את אלפי הניואנסים שיש בכל תחום ותחום. כל פעם שמנסים לבצע אוטומציה לתחום מסוים מגלים את המורכביות שיש במקצוע ובמקרה טוב מצליחים לבצע אוטומציה לפונקציה כלשהי באותו מקצוע, אבל לא למקצוע עצמו.

ועוד ועוד ועוד

כל הדוגמאות שהבאת היו ניסיונות להביא פתרון צר לבעיה רחבה. AGI בהגדרה זה מוח דיגיטלי שלא נופל ממוח אנושי באף תחום. מערכת AGI יעילה וזולה מספיק תוכל להחליף כל עבודה שאדם עושה מול מסך עם עכבר ומקלדת, כל עוד המחיר לשגיאה הוא לא הרסני (כמו מכוניות אוטונומיות). אני מניח שעל זה נוכל להסכים.

עכשיו השאלה היא האם אתה מאמין שאנחנו באמת קרובים ל AGI תוך שנים ספורות. בתור אחד שמשתמש מסיבית במודלים האלה, ועוקב אחרי החדשות והפיתוחים, לדעתי אנחנו מאוד קרובים. לדעתי ChatGPT עם fine tuning כפי שתיארתי בתגובה לציטוט למעלה כבר עכשיו יכול לחתוך עבודה של מזכירות/נותני שירות לקוחות ב 80%.

מהתגובות כאן נראה שאנשים לא תופסים את העובדה הפשוטה שאנחנו רק בתחילת הדרך. מבחינת כוח מחשוב, עלות האימון של chatGPT היא בסדר גודל של כמה מיליונים.

זה כלום. זה פשוט כלום.

אילו יכולות GPT5 יפתח כשישקיעו כמה ביליונים באימון (סכומים שמתקרבים כבר לעלות של כור גרעיני)? כשיגיעו ל 10, 100 , 1000 טריליון פרמטרים?

גם אם היינו עוצרים את הפיתוח של המודלים האלה לאלתר, כבר עכשיו אפשר להביא שדרוגים עצומים למודל הבסיסי. אתה יכול לדמיין ועדה, או פנל של מודלים תחת מערכת אחת, כל אחד מאומן ספציפית לתחום אחר, שיש להם גישה לכלי AI צרים ( wolfram alpha, Dall E, alpha fold). מבחינת ה end user, הוא מכניס את ה prompt שלו כרגיל, אבל מאחורי הקלעים מאות "אינטליגנציות" שונות מדברות אחת עם השנייה במהירות האור, בשפה טבעית, מייצרות אלפי outputs אפשריים ובוחרות את התוצר הטוב ביותר. זה לא מדע בדיוני, אני ליטרלי יכול לכתוב מערכת פשוטה כזאת תוך כמה ימים. יש כבר פרויקטים כאלה שהראו שיפור מסיבי בדיוק של המודל על ידי מניפולציות דומות.

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ב פיזור תיק השקעות בין ארה"ב לשאר העולם שוק ההון 15
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
I בחירת קרנות מתאימות דרך ib לנאסדק100 ו״לכל העולם״ שוק ההון 1
ל פלטפורמה לבעלי מקצוע שמציעים שירותים שונים מכל העולם אוף טופיק 4
י ETF - מניות כל העולם שוק ההון 11
L האם סין תזעזע את העולם ב-2022? אוף טופיק 49
c881 העולם התהפך אוף טופיק 12
Mr. Bigglesworth אוכלוסיית העולם וישראל, נושאים אקולוגיים וכו' אוף טופיק 213
ה איך ייראה העולם כשכולם יחקו מדד? שוק ההון 24
R הבדלי תשואה בין VT ל-אשס.חוץ כל העולם (1159235) שוק ההון 16
R איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה? שוק ההון 22
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
U מיסוי ריט REIT בארץ VS העולם מיסים 2
4 עשירי העולם והאנשים עם השליטה בעולם נגד הפשיעה אוף טופיק 7
ת תיק לא ממוסה - השקעה בכל העולם בשקלים שוק ההון 1
S מכירים etf שמחזיק רק תאגידים גדולים מכל העולם או לפחות ארצות הברית שוק ההון 4
Myrath תקציר כרונולוגי של היסטוריית העולם אוף טופיק 31
א מסחר בבורסות העולם שוק ההון 0
Izik מדד השוק האמריקאי מול מדד שאר העולם שוק ההון 16
כ השקעה פאסיבית במניות: ארה"ב, מפותחות או העולם? שוק ההון 84
O אוסטרלים (כל העולם) התאחדו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
גרהם הרגע שבו אתה מבין את הפער בינך לבין שאר העולם הצרכניסט התפתחות אישית 6
סתןלי ת'כסף מה העולם אוכל?? אוף טופיק 1
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
S משלוח מישראל לכל העולם של מסמכים- מחפש משהו יותר טוב מהדואר אוף טופיק 1
ס חיי העולם הזה או חיי העולם הבא צרכנות פיננסית 9
איליה עונת המבצעים מגיעה לבורסאות העולם שוק ההון 38
ל לאן העולם מדרדר? אוף טופיק 54
ע קרן עוקבת/תעודת סל ארה"ב ושאר העולם שוק ההון 18
Sailor המלצה לספר - הבנת העולם התאגידי אוף טופיק 5
M קרן מחקה מניות כלל העולם שוק ההון 31
עמוס משקיעים בוול סטריט מוכרים מניות בקצב של משבר 2008 שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה