• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תקציר כרונולוגי של היסטוריית העולם

Myrath

משתמש רגיל
דירוג
450
חיפשתי בכל הרשת TIMELIME שמרכז אירועים היסטוריים משמעותיים מראשית ההיסטוריה ועד היום, בחלוקה על פני דור/תקופה/עידן. מצאתי רק דברים שטחיים מדי (עמוד אחד...) או דברים לא רלוונטיים.
אני מעוניין להכיר מכל תקופה את האירועים המשמעותיים שאירעו במהלכה - מלחמות, אישים משפיעים במיוחד, עלייתן ונפילתן של אימפריות וכו' - יש הצעות?

אני מעוניין להכיר מכל תקופה את האירועים המשמעותיים שאירעו במהלכה - מלחמות, אישים משפיעים במיוחד, עלייתן ונפילתן של אימפריות וכו'
למה לך? את ההיסטוריה כתבו שקרניקים :)

למה לך? את ההיסטוריה כתבו שקרניקים :)

אני לא מחפש להתעמק - יותר התבוננות ממבט על. ברגע שהכיוון הוא לדעת אילו מלחמות היו ומה היו הסיבות בגדול, אני לא ממש נתון להשפעת הטיה או פרספקטיבה של מי ש"כתב" את ההיסטוריה.

אני לא מחפש להתעמק - יותר התבוננות ממבט על. ברגע שהכיוון הוא לדעת אילו מלחמות היו ומה היו הסיבות בגדול, אני לא ממש נתון להשפעת הטיה או פרספקטיבה של מי ש"כתב" את ההיסטוריה.
זה לא עונה על הבקשה שלך, אבל כדאי לך לקרוא את "קיצור תולדות האנושות".

ברגע שהכיוון הוא לדעת אילו מלחמות היו ומה היו הסיבות בגדול,
מלחמת העולם הראשונה - התנקשות ביורש העצר האוסטרו הונגרי
מלחמת לבנון הראשונה - התנקשות בשגריר הישראלי באנגליה

אם אתה מאמין לפרסומים זרים...

ברגע שהכיוון הוא לדעת אילו מלחמות היו ומה היו הסיבות בגדול, אני לא ממש נתון להשפעת הטיה או פרספקטיבה של מי ש"כתב" את ההיסטוריה.
באמת? היסטוריון החצר של המלך X כתב סיבות שמצדיקות את מלכו. היסטוריון שמאלני/ימני בימינו יברור את העובדות וחצאי העובדות הרצויות ויקשט אותן מהרהורי ליבו.

אני מעוניין להכיר מכל תקופה את האירועים המשמעותיים שאירעו במהלכה

מדוע ללכת כל כך רחוק, הרי ההיסטוריה חוזרת על עצמה,
וטבע האדם אינו משתנה, מספיק אם תבחן את ההיסטורי של האנושות החל מתחילת המאה שעברה.

המקור ל-משחקי הכס.

יש סיפור על מלך שהלך ל-אורקל ושאל אותה מה יקרה אם יתקוף את הממלכה הקרובה.
האורקל ענתה שאם יתקוף - ממלכה גדולה תיפול.
המלך הבין שהוא ינצח ויצא להלחם, ממלכתו נפלה.

זה לא עונה על הבקשה שלך, אבל כדאי לך לקרוא את "קיצור תולדות האנושות".
תודה

אנסה למצוא את הסרט המלא. תודה.

מלחמת העולם הראשונה - התנקשות ביורש העצר האוסטרו הונגרי
מלחמת לבנון הראשונה - התנקשות בשגריר הישראלי באנגליה

אם אתה מאמין לפרסומים זרים...

1. לדעתי ככל שמדובר באירועים מאוד חשובים בהיסטוריה, כדאי גם ללמוד את הקונצנזוס הקיים לגבי הנסיבות שקדמו למלחמה, אף אם במבט ביקורתי מתגלה שהן שנויות במחלוקת. בכל אופן, לגבי רוב המלחמות והאירועים לא קיימת עננה כ"כ גדולה של חוסר וודאות כשזה נוגע לבסיס. כולנו יודעים שפעולותיה של גרמניה ולא של שוויץ הן שהובילו למלחמת העולם השנייה.
2. לגבי מלחמת העולם הראשונה - אתה בספק אם התקיימה ההתנקשות או אם הייתה זו היא שהובילה למלחמה?

באמת? היסטוריון החצר של המלך X כתב סיבות שמצדיקות את מלכו. היסטוריון שמאלני/ימני בימינו יברור את העובדות וחצאי העובדות הרצויות ויקשט אותן מהרהורי ליבו.

אני חולק עלייך. שוב, בדגש על כך שמדובר בקבלת רקע בסיסי על כל תקופה.
בנוסף, חלק נרחב מן ההיסטוריה לא התגלה ע"י כתבי היסטוריונים, אלא על בסיס ממצאים ארכאולוגים ואחרים.

מדוע ללכת כל כך רחוק, הרי ההיסטורי חוזרת על עצמה,
וטבע האדם אינו משתנה, מספיק עם תבחן את ההיסטורי של האנושות החל מתחילת המאה שעברה.

1. טבע האדם אינו כ"כ מצומצם ושטחי בעיניי. נכון שבגדול רוב המלחמות כנראה פרצו על רקע מחסור במשאבים/תאוות שלטון/אימפריאליזם והסיבות המוכרות, אבל הרבה פעמים יוצא לי לקרוא על תקופה מסוימת והיא לא זהה בעיניי לתקופות אחרות.
2. אני לא מתעניין בהיסטוריה כדי "ללמוד ממנה" או להסיק בדבר טיבו של האדם. מזה יש לי מספיק מהתבוננות באדם בן זמננו. אני פשוט מסתקרן לגבי האופן הכללי בו ההיסטוריה התפתחה. מפתיע אותי מאוד שהרעיון כל כך מערער את חברי הפורום :Q

אתה בספק אם התקיימה ההתנקשות או אם הייתה זו היא שהובילה למלחמה?
לא בספק לגבי ההתנקשות - כי אכן קרתה (חושב אפילו שצולמה)
לדעתי היה רצון לצאת למלחמה ורק חיפשו תרוץ
כמו לגבי ההתנקשות בשגריר... יש סיפורים שאמרו לשרון שצריך לחכות ליריה הראשונה מהצד השני ולנוחיות כולם אכן נורתה יריה.

לא בספק לגבי ההתנקשות - כי אכן קרתה (חושב אפילו שצולמה)
לדעתי היה רצון לצאת למלחמה ורק חיפשו תרוץ
כמו לגבי ההתנקשות בשגריר... יש סיפורים שאמרו לשרון שצריך לחכות ליריה הראשונה מהצד השני ולנוחיות כולם אכן נורתה יריה.

אוקיי, אז יש חשיבה ביקורתית. לאחרונה ראיתי סרטון בדיוק על זה ועוד לפני שהדובר בסרטון הזכיר שהיו מתחים בין המדינות שלדעתו הן אלו שהובילו למלחמה הלכה למעשה - המחשבה הזאת כבר עלתה במוחי.
שוב, בגדול, כשמדברים על הבסיס לאירועים המרכזיים בהיסטוריה אין לך הטיה משמעותית. אולי אנחנו לא מסונכרנים על כמה "בסיס" אני מדבר.

זה גם לא שאין לי עניין להתעמק, פשוט רוצה להכיר ברמת הא' ב' את כל האירועים המרכזיים כרונולוגית ומשם לפקוד ערך או אירוע שמעניין אותי יותר לעומק...

אם הסטוריה בזווית קצת כלכלית מעניינת אותך, אז ממליץ בחום על Why Nations Fail. הוא מתאר כ 400 שנה הסטוריה, כולל לא מעט מלחמות, אבל גם מה (לדעתו) גרם להן. הכותב הוא אחד הכלכלנים הנחשבים בעולם.

אם הסטוריה בזווית קצת כלכלית מעניינת אותך, אז ממליץ בחום על Why Nation Fails. הוא מתאר כ 400 שנה הסטוריה, כולל לא מעט מלחמות, אבל גם מה (לדעתו) גרם להן. הכותב הוא אחד הכלכלנים הנחשבים בעולם.
תודה, אבל כרגע מחפש סקירה ממבט על. TIMELINE נוח מספיק בשביל שאוכל לאחר מכן לעיין לעומק בתקופה/אירוע שאותם אני מוצא כמעניינים יותר.

יש כמה אפליקציות שמציגות את מה שאתה מבקש.
בבדיקה זריזה באנדרואיד עם המילות חיפוש: timeline history מצאתי כמה נחמדות.

זה ממש לא עונה על הבקשה שלו
למה לא?
נח הררי מערבב היטב בין עובדות, השערות ודימיונות כמיטב היסטוריוני העולם. לפחות הוא עושה את זה מעניין.
בדגש על כך שמדובר בקבלת רקע בסיסי על כל תקופה.
או, קבלת רקע בסיסי על ההתקופה זה הכי מעניין. הבעיה היא שאף היסטוריון כמעט לא טרח להציגו ולכן יש מעט מאד מידע על זה. אילו היו נותנים לנשים לכתוב את ההיסטוריה, היית כנראה מקבל פירוט על חיי היומיום כולל תזונה, הורות, תחזוקת בית, רגשות סבל ממלחמות, שיתופי פעולה ועוד אבל מפספס המצאות ופיתוחים. ההיסטוריה הכתובה ע"י משרת המלך הביאה לנו את כל שטויות האגו של השליטים בתיבול תיאורי מלחמות וכיבושים של עמים ונשים. "מרתק".
אפילו המאבק בין הערבים ליהודים לבריטים על ארץ ישראל מתואר בצורה שונה לגמרי על-פי השקפת הכותבים ומאיזה צד הם.

תחפש את הסידרה "היו היה". שודרה בארץ בעבר. איזה 30 פרקים של סידרת אנימציה צרפתית. מתחיל מהאדם הקדמון, וממשיך משם. ראיתי שוב לפני איזה 5 שנים עם הילד שלי. מומלץ.

https://he.m.wikipedia.org/wiki/היה_היה_-_האדם

טוב, בינתיים חוץ מההצעות פה רשמתי בויקיפדיה אימפריות וזה פרש בפניי רשימה של האימפריות פחות או יותר לפי זמנים, אנסה לעשות לי טיימליין בעצמי.

יש כמה אפליקציות שמציגות את מה שאתה מבקש.
בבדיקה זריזה באנדרואיד עם המילות חיפוש: timeline history מצאתי כמה נחמדות.
וואו, אכן הכי קרוב למה שחיפשתי. לא יודע איך לא חשבתי על האנדרואיד כי גם אני בד"כ לומד גיאוגרפיה וכו'.
תודה!

או, קבלת רקע בסיסי על ההתקופה זה הכי מעניין. הבעיה היא שאף היסטוריון כמעט לא טרח להציגו ולכן יש מעט מאד מידע על זה. אילו היו נותנים לנשים לכתוב את ההיסטוריה, היית כנראה מקבל פירוט על חיי היומיום כולל תזונה, הורות, תחזוקת בית, רגשות סבל ממלחמות, שיתופי פעולה ועוד אבל מפספס המצאות ופיתוחים. ההיסטוריה הכתובה ע"י משרת המלך הביאה לנו את כל שטויות האגו של השליטים בתיבול תיאורי מלחמות וכיבושים של עמים ונשים. "מרתק".
אפילו המאבק בין הערבים ליהודים לבריטים על ארץ ישראל מתואר בצורה שונה לגמרי על-פי השקפת הכותבים ומאיזה צד הם.

כמו שאמרתי, חלק ניכר מהידע שלנו נגזר ממצאים ארכיאולוגיים וכיו"ב - כלומר, דברים שניתן להניח שהם חפים מחוסר אובייקטיביות משווע.
חוץ מזה, לדעתי, ההיסטוריה מעניינת גם כשהיא מעוותת חלקית. זה בכל זאת להכיר פרספקטיבה של מישהו מהעת העתיקה...
ושוב, אני חושב שאת מפספסת אותי ב"מידע בסיסי" ואני גם ממש לא מסכים שכל ההיסטוריה מא' ועד ת' היא בגדר להטוטים של שרתי המנצחים...

תחפש את הסידרה "היו היה". שודרה בארץ בעבר. איזה 30 פרקים של סידרת אנימציה צרפתית. מתחיל מהאדם הקדמון, וממשיך משם. ראיתי שוב לפני איזה 5 שנים עם הילד שלי. מומלץ.
אבדוק, תודה
אם כי זה לא ממש משרת את המטרה של טיימליין (להכיר אירוע מרכזי בכל תקופה זה יחסית קל, אני מעוניין בטיימליין גיאוגרפי כולל)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Jane Doe קרנות צוברות/מחלקות - תקציר מנהלים שוק ההון 2
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 8
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 12
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה