• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה?

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
20
אני כרגע בן 20, משקיע בשוק ההון כבר שנתיים וצברתי הון בסך של 250 אלף.
מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה. או להיפתח לעוד אפיקי השקעה חוץ משוק ההון. אני כרגע משקיע רק בקרנות סל ואולי כמה מניות בודדות (לטווח הארוך).
אני שומע כרגע רק פודקאסטים, אבל מרגיש שזה לא תורם הרבה. מרגיש שעד שאני לא אעשה את הצעד הזה ואקפוץ למים, אני לא אלמד כלום. שווה לקחת קורס בשווי כמה אלפי שקלים ללמוד את העולם הזה?

@רוני @אורי ג. @סנופי
בטח פספסתי הרבה אחרים אבל אלה הבולטים שאני מכיר
אני שומע כרגע רק פודקאסטים, אבל מרגיש שזה לא תורם הרבה. מרגיש שעד שאני לא אעשה את הצעד הזה ואקפוץ למים, אני לא אלמד כלום. שווה לקחת קורס בשווי כמה אלפי שקלים ללמוד את העולם הזה?
לא.

לא.

אני גם נדחף לדיון,
גם אני תקופה ארוכה מתעניין מאד בנושא, לאו דווקא לשם השקעה כרגע, אלא פשוט להיות חשוף גם לצד הזה בספקטרום ההשקעות.
אשמח לעקוב אחרי הדיון הזה.
ספרים מומלצים? בלוגים מעולים כמו הסולידית?

מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה

היי
בכל תחום של השקעה, מומלץ להתחיל הכי סולידי שניתן, להתמקצע ומשם להתקדם,
אני לא בטוח אם התקציב המוגבל שלך המאפשר לך להשיקע בנכסים בשווי מסוים במיקומים מסוימים,
זה הדרך הנכונה להתחיל.

לא.
מאיפה אתה וכמה כסף יש לך להשקיע בזה?
תל אביב ו-200 אלף נזילים.
ולמה לא?
אני מודע לכך שכל החומר נמצא באינטרנט, אבל קורס זה משהו שהכל שם מרוכז.
איפה אני יכול ללמוד את זה?
לא מצאתי הרבה חומר בבלוג

מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה. או להיפתח לעוד אפיקי השקעה חוץ משוק ההון. אני כרגע משקיע רק בקרנות סל ואולי כמה מניות בודדות (לטווח הארוך).
לפניי הכל, זה מדהים בעייני שבגיל 20 צברת סכום של 250 אש"ח, במידה וכל בני גילך יגיעו לחיסכון משמעותי כזה בגיל 20, החברה שלנו תראה אחרת בעוד כמה שנים.
לא פרטת על גובה ההכנסה הפנויה שלך החודשית ללא קשר לשוק ההון, וזו נקודה משמעותית ביחס ליכולת שלך לקחת משכנתא.
במידה ואתה עדיין חייל הייתי ממתינה קצת עד ליצירת הכנסה קבועה, אז תוכל להשתמש בהטבת המינוף של דירה ראשונה באופן מקסימלי ולקבל 75% משכנתא, מה שמוביל אותך לנכסים בסביבות קצת למטה ממליון, אם נכלול את הוצאות הרכישה בפנים. הסכום הוא יפה והוא לא מכוון אותך בהכרח לפריפריה. דווקא בחירה באיזור המרכז יש לה הפוטנציאל לייצר לך רווח הון עתידי משמעותי יותר, ונקודת פתיחה גבוהה יותר. ייצור תשואה בפריפריה זה נחמד, אבל בשביל זה לא עושים נדל"ן. מהלך כזה משול בעייני לתיק אג"ח בסיכון גבוה.
בחור צעיר כמוך שאני מכירה מקרוב, העלה פה לפניי כמה ימים ביומן המסע שלו את הדרך שהוא עשה לרכישת נכס ראשון. יש בנקודת הפתיחה של שניכם לא מעט קווי דמיון @קמצן מורשה
בהצלחה!

תל אביב ו-200 אלף נזילים.
אני ממליץ לך לחסוך עוד, זה לא מספיק בשביל לרכוש נכס נורמאלי באיזור המרכז.
ולמה לא?
אני מודע לכך שכל החומר נמצא באינטרנט, אבל קורס זה משהו שהכל שם מרוכז.
לא, החומר לא באינטרנט ולא בקורס, הוא בשטח!
משפט ששמעתי ואימצתי:
נדל"ן עושים בשטח או שלא עושים בכלל.
איפה אני יכול ללמוד את זה?
תתחיל באיך לחשב תשואה כמו שצריך וחפש קצת בגוגל, יש לך אינסוף חומר.

אני ממליץ לך לחסוך עוד, זה לא מספיק בשביל לרכוש נכס נורמאלי באיזור המרכז.

לא, החומר לא באינטרנט ולא בקורס, הוא בשטח!
משפט ששמעתי ואימצתי:
נדל"ן עושים בשטח או שלא עושים בכלל.

תתחיל באיך לחשב תשואה כמו שצריך וחפש קצת בגוגל, יש לך אינסוף חומר.
קל להגיד ״תחסוך עוד״. מתחיל אוטוטו לימודים בהנדסה.
למה לא לקנות נכס בפריפריה?
דירה נורמאלית במרכז עולה באיזור המיליון 400. משמע אני צריך עוד 200-300 אלף. ייקח לי עוד שנתיים שלוש בשביל זה אם אני נטו חוסך, אבל לא ייקרה בגלל הלימודים.

לפניי הכל, זה מדהים בעייני שבגיל 20 צברת סכום של 250 אש"ח, במידה וכל בני גילך יגיעו לחיסכון משמעותי כזה בגיל 20, החברה שלנו תראה אחרת בעוד כמה שנים.
לא פרטת על גובה ההכנסה הפנויה שלך החודשית ללא קשר לשוק ההון, וזו נקודה משמעותית ביחס ליכולת שלך לקחת משכנתא.
במידה ואתה עדיין חייל הייתי ממתינה קצת עד ליצירת הכנסה קבועה, אז תוכל להשתמש בהטבת המינוף של דירה ראשונה באופן מקסימלי ולקבל 75% משכנתא, מה שמוביל אותך לנכסים בסביבות קצת למטה ממליון, אם נכלול את הוצאות הרכישה בפנים. הסכום הוא יפה והוא לא מכוון אותך בהכרח לפריפריה. דווקא בחירה באיזור המרכז יש לה הפוטנציאל לייצר לך רווח הון עתידי משמעותי יותר, ונקודת פתיחה גבוהה יותר. ייצור תשואה בפריפריה זה נחמד, אבל בשביל זה לא עושים נדל"ן. מהלך כזה משול בעייני לתיק אג"ח בסיכון גבוה.
בחור צעיר כמוך שאני מכירה מקרוב, העלה פה לפניי כמה ימים ביומן המסע שלו את הדרך שהוא עשה לרכישת נכס ראשון. יש בנקודת הפתיחה של שניכם לא מעט קווי דמיון @קמצן מורשה
בהצלחה!
תודה רבה על התגובה. בגדול, כבר דיברתי עם הבנק ואין בעיה לקחת מימון גם של 70%. בהתחלה סיפרתי על העבודה והם לא הסכימו, ואז כבר אמרתי להם שאני מתכנן לקנות נכס להשקעה והם ענו בחיוב. גם אם אשים עכשיו 250 ואקח 600-700 משכנתא, איפה אני יכול למצוא דירה במרכז במיליון+-?

אתה רוצה להתחיל את החיים הבוגרים שלך כשאתה שקוע בחוב?
לא נשמע לי הרעיון הכי מומלץ.
חוב?
כך או כך אני לא מתכנן לקחת מימון מלא במידה ואקנה. ברור שעדיף למנף את הכסף כמה שיותר ולקחת מימון מקסימלי, אבל אני לא רוצה לחנוק את עצמי עם משכנתא בגיל הזה מאחר שאני לא יודע מה יהיה (גם בגלל הלימודים).
אם אני אקנה בפריפריה, אני מתכנן לשים באיזור ה250 ולקחת עוד 250 אלף ל-10 שנים עם החזר חודשי של 2000₪+-.

למה לא לקנות נכס בפריפריה?
יש הרבה חסרונות בלקנות נכס שרחוק ממך, על אחת כמה וכמה אם אתה הולך להיות סטונדט.
תוסיף לזה את העובדה שאני לא צופה התפתחויות חיוביות למחירים בפריפריה, בניגוד למרכז.
תודה רבה על התגובה. בגדול, כבר דיברתי עם הבנק ואין בעיה לקחת מימון גם של 70%. בהתחלה סיפרתי על העבודה והם לא הסכימו, ואז כבר אמרתי להם שאני מתכנן לקנות נכס להשקעה והם ענו בחיוב. גם אם אשים עכשיו 250 ואקח 600-700 משכנתא, איפה אני יכול למצוא דירה במרכז במיליון+-?
קיבלת אישור עקרוני? כי אם לא אז אין משמעות להסכמה שלהם.

יש הרבה חסרונות בלקנות נכס שרחוק ממך, על אחת כמה וכמה אם אתה הולך להיות סטונדט.
תוסיף לזה את העובדה שאני לא צופה התפתחויות חיוביות למחירים בפריפריה, בניגוד למרכז.

קיבלת אישור עקרוני? כי אם לא אז אין משמעות להסכמה שלהם.
אם לא הייתי מקבל, לא הייתי שואל את השאלה הזו.
אבל הוא לא תקף יותר.
בעייתי ממש לקנות במרכז...
איפה אני אביא עוד 100 אלף בכמה חודשים האלה שנשארו לי שגם ככה אין לי ככ זמן לעבוד

איפה אני אביא עוד 100 אלף בכמה חודשים האלה שנשארו לי שגם ככה אין לי ככ זמן לעבוד
לא צריך לקנות בכוח.
אני לא יודע איפה אתה הולך ללמוד אבל בהנחה שאתה תגור קרוב לשם אולי האזור כן רלוונטי.
עוד קח בחשבון שאם אין לך הכנסה קבועה וחוקית גבוהה (פי 3 מההחזר החודשי) שלך משכנתא אתה לא תקבל.

בזמנו עשיתי קורס נדל''ן של "הבית האקדמי" באוניברסיטת חיפה בעלות די סמלית, זה נותן בסיס לא רע. לא יודע אם זה עדיין קיים היום.

שכונת התקווה.
זה דורש עבודת רגלים ומחקר מעמיק, אבל זה אפשרי. ממש בשבוע האחרון בחור שאני מלווה רכש נכס בתקציב דומה.

מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה.
תבדוק כמה משקיעים הפסידו על נדל"ן בפריפריה. זול זה לא בהכרח הצדקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
I איפה ניתן למצוא דמי ניהול של תעודות סל שוק ההון 5
ק איפה ניתן למצוא נתוני כלכלה שוק ההון 3
ה איפה למצוא קהל יעד למשהו כל כך ספציפי? אוף טופיק 8
ב קנית דירה ראשונה - איפה שווה? נדל"ן 3
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
חתול לילה איפה נמצא הכסף שב- IB ? שוק ההון 11
S קרן השתלמות IRA חדשה עם הפקדות לעצמאי - איפה כדאי לפתוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
liranviper דירה בהנחה - ינואר 2024, איפה נרשמתם? נדל"ן 18
C איפה רואים withholding ב -IB? מיסים 2
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
E בן 19 לא יודע איפה להתחיל שוק ההון 7
ח איפה "להחנות" יורו שוק ההון 8
ח איפה כדאי להשקיע לחרדית שוק ההון 78
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
A קניית דירה ראשונה - איפה מתחילים? נדל"ן 3
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
סול איפה בחו"ל יש הכי פחות אנטישמיות אוף טופיק 45
R איפה הכי טוב לגדל ילדים ? נדל"ן 81
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
P נניח וידיכם הייתה על כספי המדינה/ האוצר איפה הייתם מקצצים, או מה הייתם בוחרים לשנות? פוסטים מאיכות נמוכה 136
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
M פלטפורמת מסחר- האם משנה איפה? שוק ההון 2
T איפה ואיך לפרסם דירה למכירה? נדל"ן 11
O רכישת מולטי פמילי בארה"ב להשקעה - איפה ולמה? נדל"ן 1
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
T איפה הקאטצ פה לדעתכם? נדל"ן 6
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
נ איפה ניתן לקנות פסטת קטניות בזול מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
B תיק ההשקעות שלי, או: איפה טעיתי שוק ההון 7
H סליקת אשראי בחינם | איפה הקאץ' צרכנות פיננסית 4
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
M קרן כספית דולרית - איפה ניתן לראות את התשואה? שוק ההון 0
Y איפה הכסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K איפה לגור בגוש דן?- זוג צעיר אוף טופיק 13
A ברוקר ישראלי - דרך איפה אתם ממליצים להשקיע? פוסטים מאיכות נמוכה 1
H שאלה לגבי איפה לשים פיקדון לשנה שנתיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
H איפה מקבלים פיקדון הכי גבוה ? לשנה שנתיים פוסטים מאיכות נמוכה 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
P איפה להשקיע כל חודש סכום יחסית גבוה ומה לעשות עם הגמל, קה"ש ופנסיה הנוכחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א איפה רואים דבידנד שנכנס ממניות? פוסטים מאיכות נמוכה 4
C איפה הכי משתלם וכדאי לקחת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק איפה אני יכול לבדוק? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1

נושאים דומים

Back
למעלה