• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

איפה אני יכול למצוא חומר מרוכז כל העולם הזה?

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
10
אני כרגע בן 20, משקיע בשוק ההון כבר שנתיים וצברתי הון בסך של 250 אלף.
מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה. או להיפתח לעוד אפיקי השקעה חוץ משוק ההון. אני כרגע משקיע רק בקרנות סל ואולי כמה מניות בודדות (לטווח הארוך).
אני שומע כרגע רק פודקאסטים, אבל מרגיש שזה לא תורם הרבה. מרגיש שעד שאני לא אעשה את הצעד הזה ואקפוץ למים, אני לא אלמד כלום. שווה לקחת קורס בשווי כמה אלפי שקלים ללמוד את העולם הזה?

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,160
@רוני @אורי ג. @סנופי
בטח פספסתי הרבה אחרים אבל אלה הבולטים שאני מכיר
אני שומע כרגע רק פודקאסטים, אבל מרגיש שזה לא תורם הרבה. מרגיש שעד שאני לא אעשה את הצעד הזה ואקפוץ למים, אני לא אלמד כלום. שווה לקחת קורס בשווי כמה אלפי שקלים ללמוד את העולם הזה?
לא.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,738

yossik

מודרטור
דירוג
11,893
לא.

PassiveInvest

משתמש ותיק
דירוג
60
אני גם נדחף לדיון,
גם אני תקופה ארוכה מתעניין מאד בנושא, לאו דווקא לשם השקעה כרגע, אלא פשוט להיות חשוף גם לצד הזה בספקטרום ההשקעות.
אשמח לעקוב אחרי הדיון הזה.
ספרים מומלצים? בלוגים מעולים כמו הסולידית?

רוני

משתמש בכיר
דירוג
4,717
מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה

היי
בכל תחום של השקעה, מומלץ להתחיל הכי סולידי שניתן, להתמקצע ומשם להתקדם,
אני לא בטוח אם התקציב המוגבל שלך המאפשר לך להשיקע בנכסים בשווי מסוים במיקומים מסוימים,
זה הדרך הנכונה להתחיל.

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
10
לא.
מאיפה אתה וכמה כסף יש לך להשקיע בזה?
תל אביב ו-200 אלף נזילים.
ולמה לא?
אני מודע לכך שכל החומר נמצא באינטרנט, אבל קורס זה משהו שהכל שם מרוכז.
איפה אני יכול ללמוד את זה?
לא מצאתי הרבה חומר בבלוג

הנועזת

משתמש בכיר
דירוג
2,243
מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה. או להיפתח לעוד אפיקי השקעה חוץ משוק ההון. אני כרגע משקיע רק בקרנות סל ואולי כמה מניות בודדות (לטווח הארוך).
לפניי הכל, זה מדהים בעייני שבגיל 20 צברת סכום של 250 אש"ח, במידה וכל בני גילך יגיעו לחיסכון משמעותי כזה בגיל 20, החברה שלנו תראה אחרת בעוד כמה שנים.
לא פרטת על גובה ההכנסה הפנויה שלך החודשית ללא קשר לשוק ההון, וזו נקודה משמעותית ביחס ליכולת שלך לקחת משכנתא.
במידה ואתה עדיין חייל הייתי ממתינה קצת עד ליצירת הכנסה קבועה, אז תוכל להשתמש בהטבת המינוף של דירה ראשונה באופן מקסימלי ולקבל 75% משכנתא, מה שמוביל אותך לנכסים בסביבות קצת למטה ממליון, אם נכלול את הוצאות הרכישה בפנים. הסכום הוא יפה והוא לא מכוון אותך בהכרח לפריפריה. דווקא בחירה באיזור המרכז יש לה הפוטנציאל לייצר לך רווח הון עתידי משמעותי יותר, ונקודת פתיחה גבוהה יותר. ייצור תשואה בפריפריה זה נחמד, אבל בשביל זה לא עושים נדל"ן. מהלך כזה משול בעייני לתיק אג"ח בסיכון גבוה.
בחור צעיר כמוך שאני מכירה מקרוב, העלה פה לפניי כמה ימים ביומן המסע שלו את הדרך שהוא עשה לרכישת נכס ראשון. יש בנקודת הפתיחה של שניכם לא מעט קווי דמיון @קמצן מורשה
בהצלחה!

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,738
תל אביב ו-200 אלף נזילים.
אני ממליץ לך לחסוך עוד, זה לא מספיק בשביל לרכוש נכס נורמאלי באיזור המרכז.
ולמה לא?
אני מודע לכך שכל החומר נמצא באינטרנט, אבל קורס זה משהו שהכל שם מרוכז.
לא, החומר לא באינטרנט ולא בקורס, הוא בשטח!
משפט ששמעתי ואימצתי:
נדל"ן עושים בשטח או שלא עושים בכלל.
איפה אני יכול ללמוד את זה?
תתחיל באיך לחשב תשואה כמו שצריך וחפש קצת בגוגל, יש לך אינסוף חומר.

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
10
אני ממליץ לך לחסוך עוד, זה לא מספיק בשביל לרכוש נכס נורמאלי באיזור המרכז.

לא, החומר לא באינטרנט ולא בקורס, הוא בשטח!
משפט ששמעתי ואימצתי:
נדל"ן עושים בשטח או שלא עושים בכלל.

תתחיל באיך לחשב תשואה כמו שצריך וחפש קצת בגוגל, יש לך אינסוף חומר.
קל להגיד ״תחסוך עוד״. מתחיל אוטוטו לימודים בהנדסה.
למה לא לקנות נכס בפריפריה?
דירה נורמאלית במרכז עולה באיזור המיליון 400. משמע אני צריך עוד 200-300 אלף. ייקח לי עוד שנתיים שלוש בשביל זה אם אני נטו חוסך, אבל לא ייקרה בגלל הלימודים.

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
10
לפניי הכל, זה מדהים בעייני שבגיל 20 צברת סכום של 250 אש"ח, במידה וכל בני גילך יגיעו לחיסכון משמעותי כזה בגיל 20, החברה שלנו תראה אחרת בעוד כמה שנים.
לא פרטת על גובה ההכנסה הפנויה שלך החודשית ללא קשר לשוק ההון, וזו נקודה משמעותית ביחס ליכולת שלך לקחת משכנתא.
במידה ואתה עדיין חייל הייתי ממתינה קצת עד ליצירת הכנסה קבועה, אז תוכל להשתמש בהטבת המינוף של דירה ראשונה באופן מקסימלי ולקבל 75% משכנתא, מה שמוביל אותך לנכסים בסביבות קצת למטה ממליון, אם נכלול את הוצאות הרכישה בפנים. הסכום הוא יפה והוא לא מכוון אותך בהכרח לפריפריה. דווקא בחירה באיזור המרכז יש לה הפוטנציאל לייצר לך רווח הון עתידי משמעותי יותר, ונקודת פתיחה גבוהה יותר. ייצור תשואה בפריפריה זה נחמד, אבל בשביל זה לא עושים נדל"ן. מהלך כזה משול בעייני לתיק אג"ח בסיכון גבוה.
בחור צעיר כמוך שאני מכירה מקרוב, העלה פה לפניי כמה ימים ביומן המסע שלו את הדרך שהוא עשה לרכישת נכס ראשון. יש בנקודת הפתיחה של שניכם לא מעט קווי דמיון @קמצן מורשה
בהצלחה!
תודה רבה על התגובה. בגדול, כבר דיברתי עם הבנק ואין בעיה לקחת מימון גם של 70%. בהתחלה סיפרתי על העבודה והם לא הסכימו, ואז כבר אמרתי להם שאני מתכנן לקנות נכס להשקעה והם ענו בחיוב. גם אם אשים עכשיו 250 ואקח 600-700 משכנתא, איפה אני יכול למצוא דירה במרכז במיליון+-?

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
10
אתה רוצה להתחיל את החיים הבוגרים שלך כשאתה שקוע בחוב?
לא נשמע לי הרעיון הכי מומלץ.
חוב?
כך או כך אני לא מתכנן לקחת מימון מלא במידה ואקנה. ברור שעדיף למנף את הכסף כמה שיותר ולקחת מימון מקסימלי, אבל אני לא רוצה לחנוק את עצמי עם משכנתא בגיל הזה מאחר שאני לא יודע מה יהיה (גם בגלל הלימודים).
אם אני אקנה בפריפריה, אני מתכנן לשים באיזור ה250 ולקחת עוד 250 אלף ל-10 שנים עם החזר חודשי של 2000₪+-.

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,738
למה לא לקנות נכס בפריפריה?
יש הרבה חסרונות בלקנות נכס שרחוק ממך, על אחת כמה וכמה אם אתה הולך להיות סטונדט.
תוסיף לזה את העובדה שאני לא צופה התפתחויות חיוביות למחירים בפריפריה, בניגוד למרכז.
תודה רבה על התגובה. בגדול, כבר דיברתי עם הבנק ואין בעיה לקחת מימון גם של 70%. בהתחלה סיפרתי על העבודה והם לא הסכימו, ואז כבר אמרתי להם שאני מתכנן לקנות נכס להשקעה והם ענו בחיוב. גם אם אשים עכשיו 250 ואקח 600-700 משכנתא, איפה אני יכול למצוא דירה במרכז במיליון+-?
קיבלת אישור עקרוני? כי אם לא אז אין משמעות להסכמה שלהם.

rayzi

משתמש סולידי
דירוג
10
יש הרבה חסרונות בלקנות נכס שרחוק ממך, על אחת כמה וכמה אם אתה הולך להיות סטונדט.
תוסיף לזה את העובדה שאני לא צופה התפתחויות חיוביות למחירים בפריפריה, בניגוד למרכז.

קיבלת אישור עקרוני? כי אם לא אז אין משמעות להסכמה שלהם.
אם לא הייתי מקבל, לא הייתי שואל את השאלה הזו.
אבל הוא לא תקף יותר.
בעייתי ממש לקנות במרכז...
איפה אני אביא עוד 100 אלף בכמה חודשים האלה שנשארו לי שגם ככה אין לי ככ זמן לעבוד

אורי ג.

משתמש בכיר
דירוג
22,738
איפה אני אביא עוד 100 אלף בכמה חודשים האלה שנשארו לי שגם ככה אין לי ככ זמן לעבוד
לא צריך לקנות בכוח.
אני לא יודע איפה אתה הולך ללמוד אבל בהנחה שאתה תגור קרוב לשם אולי האזור כן רלוונטי.
עוד קח בחשבון שאם אין לך הכנסה קבועה וחוקית גבוהה (פי 3 מההחזר החודשי) שלך משכנתא אתה לא תקבל.

Ran

משתמש ותיק
דירוג
747
בזמנו עשיתי קורס נדל''ן של "הבית האקדמי" באוניברסיטת חיפה בעלות די סמלית, זה נותן בסיס לא רע. לא יודע אם זה עדיין קיים היום.

הנועזת

משתמש בכיר
דירוג
2,243
שכונת התקווה.
זה דורש עבודת רגלים ומחקר מעמיק, אבל זה אפשרי. ממש בשבוע האחרון בחור שאני מלווה רכש נכס בתקציב דומה.

האזרח_הקטן

משתמש ותיק
דירוג
91
מאד רוצה להיכנס לעולם הנדלן ולקנות לי נכס להשקעה בפריפריה.
תבדוק כמה משקיעים הפסידו על נדל"ן בפריפריה. זול זה לא בהכרח הצדקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ק איפה ניתן למצוא נתוני כלכלה שוק ההון 3
ה איפה למצוא קהל יעד למשהו כל כך ספציפי? אוף טופיק 8
J איפה ניתן לראות ספר פקודות לימיט של NYSE? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
GoldenFace קה"ש IRA - איך, איפה ומה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ איפה כדאי לקנות דירה שנייה להשקעה בארץ בתקציב של 600 אלף שקלים נדל"ן 4
Tsachi01 קפיטליזם וחמדנות - איפה עובר הגבול? אוף טופיק 72
סול כצרכנים, איפה אתם משקיעים יותר כסף מרוב האנשים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 118
G REVS לתשואת דיבידנד, איפה הקאץ'? שוק ההון 30
S איך להחליט איפה להשקיע שוק ההון 7
ע אחוז מס רווחי הון בפרישה מוקדמת - איפה אני טועה מיסים 0
A איפה לבדוק מתי תהיה חלוקת דיבידנדים SSAC שוק ההון 14
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
Y האם אפשר איפה שהוא למיין מניות לפי השווי שאנליסטים נותנים להן (יחסית למחירן הנוכחי) בפלטפורמה כלשהי? שוק ההון 3
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
Shtunz איפה הדיבדנדים שלי? שוק ההון 5
S איפה קונים חלקי חילוף למקרר אוף טופיק 1
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
A שאלה טכנית על טופס 1301/135: איפה לרשום מס שנוכה במקור מדיבידנדים? מיסים 2
Serious אקסלנס | IBI | מיטב דש - איפה כדאי לפתוח? צרכנות פיננסית 6
4 לבעלי הכלבים בינינו- איפה אתם קונים אוכל לכלב? אוף טופיק 1
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
S איפה מתחילים? אוף טופיק 8
R איפה מוצאים את שיעור הבלתי מועסקים לפי ההגדרה של דמי אבטלה? אוף טופיק 6
D איפה מתחילים? שוק ההון 1
ט איפה אפשר לראות את סך פוזיציות השורט שנפתחות על מדד? שוק ההון 31
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
E איפה רואים את הדיבידנדים שחולקו ב IB? שוק ההון 0
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
B איפה רוכשים ביטוח נסיעות לארה"ב - ישראלי/בינלאומי צרכנות פיננסית 0
א איפה ניתן לחשב קורלציה שוק ההון 2
ע השקעה חודשית קטנה עם זמינות מיידית ואפיק קצר, איפה ? שוק ההון 1
A איפה להשקיע 30,000₪? שוק ההון 1
L אז איפה ככי זול? שוק ההון 8
G איפה כדאי לי לסחור אם אני רוצה להשקיע בעיקר לטווח ארוך? שוק ההון 8
L איפה ניתן לראות תשקיף או דבר דומה, לקרן אמריקאית? שוק ההון 1
Yos איפה לקנות חומץ סינטטי 5% שקוף בכמות גדולה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 35
ש איפה להתחיל? נדל"ן 1
S איפה לחסוך/להשקיע לשנה אחת מהיום. מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C איפה הייתם שמים כסף שנועד לבניית בית? שוק ההון 39
Suf עומד לקנות VTI+VXUS, דרך איפה כדאי לעשות את זה? שוק ההון 1
A ניהול תיק דיבידנדים- דרך איפה ניתן ללא עמלות חודשיות שוק ההון 35
א חיסכון לילדים - איפה ואיך? שוק ההון 2
א הפקדה הדרגתית של הכסף לקרן השתלמות , איפה להשקיע בינתיים? שוק ההון 7
S איפה כדאי לגור כשעובדים במרכז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש איפה ממחזרים מגירות מפלסטיק וסיר מתכת מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 13
ה איפה אפשר ללמוד בישראל קורסי IT ברמה טובה? התפתחות אישית 21
B פנסיה, קרן השתלמות, קופת גמל, איפה להשקיע כסף פנוי צרכנות פיננסית 10
ע קרן סל ישראלית מנוטרלת - איפה החסרונות? שוק ההון 164