• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

הימור על הסטרטאפ בו עובדים

Adam Smith

משתמש רגיל
דירוג
251
במידה ואתם מאמינים בסטרטאפ בו אתם עובדים והייתם שמחים להגדיל את כמות האופציות שברשותכם מעבר להענקה שניתנה במעמד החוזה (כחלופה להעלאת שכר למשל).

כיצד כדאי להוביל מהלך כזה אל מול המעסיק? מה התזמון הכי נכון?

אני מניח שעבורו מהלך כזה הוא אטרקטיבי גם כי הוא "כולא" אותי במסגרת הווסטינג, וגם כי הוא למעשה מחזיק עובד שיאלץ לשלם לו רק בעתיד.
מאידך החברה כבר רווחית והעתיד נראה וורוד אז אולי זה לא כזה אטרקטיבי למעסיק אחרי הכל.

הערת אגב: מאוד מאוד מסוכן לשים את כל הביצים הפיננסיות בסל אחד. אתה עלול למצוא את עצמך בלי עבודה ובלי אופציות.

לגופו של עניין: זו שיחת שכר רגילה בעיקרון. אתה פשוט מבקש כסף עתידי.

מאוד מאוד מסוכן לשים את כל הביצים הפיננסיות בסל אחד.
ההערה הזו נכונה אולם אני לא רואה איך היא קשורה לדיון כשלא סיפרתי דבר על הביצים שלי לרבות הפיזור שלהן.

זו שיחת שכר רגילה בעיקרון. אתה פשוט מבקש כסף עתידי.
כלומר נהוג/ ניתן בשיחת שכר לבקש את ההעלאה בדמות אופציות?

אני לא יודע מה נהוג. אני יודע שהיו לי עובדים בעבר שביקשו זאת.

פשוט תדבר עם המעסיק.
אבל אם יסכים זה יעשה כנגד השכר שלך לפי שווי החברה לפי התמחור האחרון.

במידה ואתם מאמינים בסטרטאפ בו אתם עובדים והייתם שמחים להגדיל את כמות האופציות שברשותכם מעבר להענקה שניתנה במעמד החוזה (כחלופה להעלאת שכר למשל).
יש לך הערכה לגבי כמה האופציות שברשותך שוות בכסף ובאחוזים מהחברה ?

פשוט תדבר עם המעסיק.
אבל אם יסכים זה יעשה כנגד השכר שלך לפי שווי החברה לפי התמחור האחרון.
מעולה האמת שלא חשבתי שזה כזה משהו שגור. בכל אופן התכוונתי להמיר את החלק של ההעלאה בברוטו באופציות ולא חלק גדול מזה. כלומר אם תכנן להעלות לי את השכר ב2000 שקלים אז שיתן אופציות בשווי זה כל חודש.
תודה.

יש לך הערכה לגבי כמה האופציות שברשותך שוות בכסף ובאחוזים מהחברה ?
אני יודע באחוזים, אם כי לא בטוח אם האחוז הזה הוא לפני או אחרי סבב הגיוס האחרון (שלא מופיע עדיין ברשם החברות)

מעולה האמת שלא חשבתי שזה כזה משהו שגור. בכל אופן התכוונתי להמיר את החלק של ההעלאה בברוטו באופציות ולא חלק גדול מזה. כלומר אם תכנן להעלות לי את השכר ב2000 שקלים אז שיתן אופציות בשווי זה כל חודש.
תודה.
קח בחשבון גם את מחיר המימוש - אם תחליט לעזוב את המעסיק לפני שתהפכו לחברה ציבורית אז תצטרך להביא כסף מהבית כדי לממש את האופציות. ככל שהאופציות יקרות יותר זה יכול להיות סכום משמעותי לממש אותן.

תבקש אופציות אבל לא כנגד קיזוז בהעלאת שכר. השוק רותח ואין שום סיבה שתעשה את זה. בנוסף, חסר לך מידע על שווי האופציות והכמות שלהן אז מאיפה אתה יודע אם אתה מקבל כמות ששווה 2000שח או פחות?

אני יודע באחוזים, אם כי לא בטוח אם האחוז הזה הוא לפני או אחרי סבב הגיוס האחרון (שלא מופיע עדיין ברשם החברות)
אני לא רואה מניעה לבקש. אישית כרגע במהלך דומה אבל חובה לדעתי לדעת לאיזה אחוז לכוון.
אגב תקן אותי אם אני טועה, אני לא בטוח שאופציות לעובדים רשומות ברשם החברות, אלא ניתן לראות שם רק מניות שהוקצו. (לא סגור על זה עד הסוף)

בנוסף, חסר לך מידע על שווי האופציות והכמות שלהן אז מאיפה אתה יודע אם אתה מקבל כמות ששווה 2000שח או פחות
ידוע לו (או שהוא מסוגל לשאול) כמה המשקיעים שילמו על מניה בסיבוב הקודם.

אז איך חישבת כמה אופציות יש סה"כ? הרי ללא הנתון הזה, ספירת מניות מוקצות מרשם החברות אינה מספיקה - צריך גם לסכום את כלל האופציות

אז איך חישבת כמה אופציות יש סה"כ? הרי ללא הנתון הזה, ספירת מניות מוקצות מרשם החברות אינה מספיקה - צריך גם לסכום את כלל האופציות
מרשם החברות אני מקבל את כל העוגה ומזה גוזר מה החלק שלי ממנה. אלא אם כן האופציות הן מהקצאה נוספת ואז למעשה אני לא יודע כלום.

מרשם החברות אני מקבל את כל העוגה ומזה גוזר מה החלק שלי ממנה. אלא אם כן האופציות הן מהקצאה נוספת ואז למעשה אני לא יודע כלום.
אם אני לא טועה, החברה יכולה להגדיל את העוגה מפעם לפעם ולדלל את כל החלקים.

באותו עניין, אם החברה אמריקאית, האם יש דרך לדעת כמה מניות סה"כ קיימות? משהו כמו רשם החברות אצלנו?

כיצד כדאי להוביל מהלך כזה אל מול המעסיק? מה התזמון הכי נכון?
קח בחשבון שלעובדים לא בכירים בחברות קטנות יש לרוב הערכה אופטימית מדי לגבי סיכויי ההצלחה של החברה שלהן.
זה נובע מהרבה סיבות: הההנלה משדרת מסרים אופטימיים מדי (כי זאת העבודה שלה), יש selection bias כי מי שמצטרף לסטארטפים מראש לא מעריך נכונה את סיכויי ההצלחה, אין דרך אובייקטיבית להעריך את השווי של חברה לא סחירה, וגם יש שכנוע ושלהוב עצמי שמאוד אופייני למי שעובד על מיזמים מסוכנים.

יצא לי פעמיים לבקש תגמול במניות ולא בשכר. כשהמנהלים הסכימו זה לא היה כדאי לי, כשזה היה כדאי לי המנהלים לא הסכימו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M הימור על שער שקל/דולר שוק ההון 1
מ השקעה או הימור אוף טופיק 14
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
N השקעה בא"גח - בתקופה כזאת זה לא הימור? שוק ההון 20
ל תוחלת הרווח בלוטו + הימור עם תוחלת מירבית אוף טופיק 48
Ben Dover הימור על מניות נופלות - מחקרים בנושא? שוק ההון 40
milx מכוניות אוטונומיות - הימור על התפתחות עתדית? שוק ההון 24
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
Roi סקאם שנתקלתי בו לאחרונה ורציתי לשתף אוף טופיק 6
F להשקיע גם ב סנופי וגם בנאסדק בו זמנית לטווח הארוך שוק ההון 37
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
T האם שטח שיש בו מכת נמלות אש משפיעות על מחיר הדירה? נדל"ן 1
T קניית דירה ברחוב שאמור לעבור בו מטרו נדל"ן 0
Y מה זה טופס מש"ח והאם כל רוכש דירה חייב בו? נדל"ן 3
N האם עוד מישהו מרגיש מתוסכל מהאופן בו מתנגדי שינוי שיטת המשטר מציגים את הסכנה במהפכה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 64
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
Y האם יש אתר שאפשר לראות בו נתוני זמן אמת של קרנות בלונדון בחינם? שוק ההון 6
M מה יש בהייטק שאפשר ומקבול לעבוד בו מהבית? פוסטים מאיכות נמוכה 6
T האם ביטקוין יוכל לשמש גם כמטבע וגם כנכס בו-זמנית? השקעות אלטרנטיביות 6
T ברוקר טוב שאפשר לקנות בו חלקי מניות שוק ההון 2
C חוות דעת אישית על הספר 'חוק מספר 1' ועל השיטה שמוצגת בו שוק ההון 4
C חוות דעת *אישית* על הספר 'חוק מספר 1' והשיטה שמוצגת בו שוק ההון 0
Fitch מחפש הגיון בלהשקיע בנדל"ן בעידן בו יש מס רכישה ועלויות נלוות נדל"ן 40
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
Wolfman שאלה בנוגע האופן בו מתעדכן שווי התיק שוק ההון 4
Myrath האם ישנם רגעי שיא ראויים לציון במסלול הסולידי שבחרתם בו? אוף טופיק 8
M עוסק פטור והחל משנה הבאה לא אשתמש בו, האם לפתוח קרן השתלמות? שוק ההון 13
H שאלה כללית על סטרטאפ שנמכר בפחות מהכסף שהושקע בו אוף טופיק 5
L לסגור חשבון בנק אבל לא לאבד את הוותק בו (האם אפשר להקפיא?) אוף טופיק 27
נ איך מי שלא מכיר אוטובוס מבפנים יכול לנסוע בו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
O האם יש הגבלה לכמות ולעיתוי בו חברה יכולה לקנות את המניות של עצמה ? שוק ההון 1
O יש מקום שאפשר לראות בו בבירור את המועד שכל חברה מפרסמת דוח רבעוני ? שוק ההון 8
I סגירת חשבון בנק שיש בו הלוואה שטרם נפרעה במלואה צרכנות פיננסית 14
יבגני_ל חנויות ומסעדות המאפשרים לפתוח אצלם חשבון ולצבור בו מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 138
H ביצוע 2 פעולות מסחר בו זמנית שוק ההון 3
א האם קיים יחס הפוך בין העשירון בו אתה נמצא לאחוז החיסכון שלך ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 118
מ מותר לארגון להכריח חברים בו לשלם על דברים שהוא כופה עליהם לצרוך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
I צורך בתיאום מס למי שעבד בשתי עבודות באותה שנה - אך לא בו זמנית צרכנות פיננסית 13
ב אפשרויות השקעה בשווקים בו הריבית עולה שוק ההון 10
amidar ירש בית וגילה בו מלא זהב. אוף טופיק 15
R האם להישאר בביטוח מנהלים שבוטל בו מסלול מנייתי או לעבור לקרן פנסיה ? צרכנות פיננסית 1
מתכנת מגן מס, טמון בו רווח משמעותי או סתם עובדים עלינו? שוק ההון 150
כ אירלנד בראי הברקזיט- עדיין מקום להשקיע בו את חסכונותיכם? שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה