• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם יש חובה בשמאי משלי בערעור על היטל השבחה

משתמש מחוק2

משתמש רשום
דירוג
81
אני עומד למכור דירה ברובע 3 בת״א ותוהה האם אני חייב בשמאי משלי ע״מ לערער על גובה ההיטל של העירייה ולחייב מינוי שמאי מכריע, או שאני יכול להגיש ערעור בעצמי?
קראתי מספר רב של שמאויות באיזור ומכיר את כל הטיעונים ומוכן לקחת את הסיכון. השאלה אם יש חובה חוקית בשכירת שמאי משלי.

אם אתה רוצה שמאי מכריע, אז כן.
אתה לא יכול לקבוע שמאות לבד.

אתה מתכוון שאני לא יכול לערער על הדרישה להיטל השבחה לבד?

אם אתה יכולת לערער לבד, הפקיד בעיריה היה יכול לקבוע את ההיטל לבד.
לגשת לבנק ולקבוע שווי נכס לבד וכו'

לרוב לא, אלא אם יש לך טענות משפטיות שנידונות בועדת הערר להיטל השבחה.
וגם אז צריך לבקש פטור מהגשת שומה נגדית ולא תמיד מאשרים.
וגם לרוב יש צורך בעורך דין שידע למצוא את הטענות המשפטיות האלו..

אני עומד למכור דירה ברובע 3 בת״א ותוהה האם אני חייב בשמאי משלי ע״מ לערער על גובה ההיטל של העירייה ולחייב מינוי שמאי מכריע, או שאני יכול להגיש ערעור בעצמי?
הולכים להפיל עליך היטל השבחה של כמה מאות אלפי שקלים טובים, אתה בטוח שאתה רוצה לחסוך על שמאי מטעמך?

אני עומד למכור דירה ברובע 3 בת״א ותוהה האם אני חייב בשמאי משלי ע״מ לערער על גובה ההיטל של העירייה ולחייב מינוי שמאי מכריע, או שאני יכול לה
אם אתה רוצה ליהנות מלשחק בעורכי דין ושמאים, אז רצוי.
אם אתה רוצה להגן על כספך מפני הרשויות, אז עדיף לא לקחת חובבן (את עצמך).

אתה צודק.
העניין הוא שקראתי יותר מ20 שמאויות מכריעות מהשנה האחרונה ובכולן חוזרים אותם טיעונים- שמאי המערער טוען שתוכנית רובע 3 אינה מעניקה זכויות מעבר לזכויות המוקנות מתמ״א ולכן אין השבחה, העירייה טוענת שזכויות תמא הן מותנות באישור ועדה ולא מוקנות אוטומטית לעומת זכויות תוכנית רובע 3 שמכוחן ניתן להוציא היתר, שני הצדדים מפנים בדיוק לאותם פסקי דין לביסוס טיעוניהם ובסוף בא שמאי מכריע ומחליט שהמערער צודק במידה כזו או אחרת.
אעדכן

העניין הוא שקראתי יותר מ20 שמאויות מכריעות מהשנה האחרונה ובכולן חוזרים אותם טיעונים- שמאי המערער טוען שתוכנית רובע 3 אינה מעניקה זכויות מעבר לזכויות המוקנות מתמ״א ולכן אין השבחה, העירייה טוענת שזכויות תמא הן מותנות באישור ועדה ולא מוקנות אוטומטית לעומת זכויות תוכנית רובע 3 שמכוחן ניתן להוציא היתר, שני הצדדים מפנים בדיוק לאותם פסקי דין לביסוס טיעוניהם ובסוף בא שמאי מכריע ומחליט שהמערער צודק במידה כזו או אחרת.
אעדכן
בתור אחד שבתהילך זהה ברובע 3:
כל מה שאתה אומר נכון, תפקיד השמאים הוא גם להוכיח את טענותיהם בעזרת עובדות, כלומר להביא הרבה עסקאות רלווטיות אחרי ולפני התב"א, להסביר כל אחת מהן ולחדש גם מה מותר ומה אסור לך לבנות אחרי ולפני התב"ע לבנות, זה כבר קצת יותר קשה לאדם מן הישוב, בנוסף אתה שוכח דבר נוסף: השמאי המכריע הוא שמאי, אם אתה תבוא לבדך ללא שמאי אתה בעצם מכריז בפניו "שמע אני קמצן וחסכתי על שמאי אחר, אבל שמע, קראתי הרבה שמאויות אחרות ואני יכול לעשות את העבודה בדיוק כמו כל שמאי אחר" לדעתי זה יכול לפעול רק לרעתך.
עוד דבר: זכור שאם אתה לוקח שמאי עם מוניטין זה גם משחק תפקיד, השמאי שלך והשמאי המכריע הם באותו מילייה, אתה לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M משכיר ושוכר: האם יש חובה לעדכן כתובת במשרד הפנים? נדל"ן 0
N ניקוי חובה מהתלוש מיסים 0
ס תוספת משכנתא בגין שירות חובה נדל"ן 2
P בדוח שנתי - חובה לדווח על הפקדות פנסיוניות? מיסים 12
T האם חובה לדווח על העברת כספים לחו״ל ישירה במכירת RSU מיסים 5
M ביטוח חיים פרטי - חובה או שקר? צרכנות פיננסית 31
כנשר רכישת ביטוח דירה- חובה נציג מטעם יבקר בדירה? צרכנות פיננסית 8
W למה קיים הבדל במחיר של ביטוח חובה לרכב בין החברות ביטוח השונות פוסטים מאיכות נמוכה 1
לא חשוב שמות האם חלה חובה לקבל 161 א' בעת פיטורים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
אני חדש סליחה אם זה שייך לנדלן, רק רוצה להבין. כשאני שוכר דירה, חובה לשלם ארנונה ודמי וועד? אוף טופיק 1
מ האם חובה על המעסיק לפתוח קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
I הפקדות פנסיוניות לעובדת קשישה לפני גיל פרישת חובה צרכנות פיננסית 1
D האם מס' יח"ד במכרז הוא מקסימום אפשרי או חובה? נדל"ן 1
A Peper Invest יכולה להתאים לחייל חובה? רוצה להתחיל להשקיע עצמאית שוק ההון 12
Yoss מינימום הפרשות חובה לפנסיה ב-2014-6 צרכנות פיננסית 15
B החזר מס לשכירים - האם חובה להגיש טפסים על השקעות? צרכנות פיננסית 1
A עזרה בנושא פנסיה חובה לעצמאי צרכנות פיננסית 44
R אכ"ע כבר לא חובה? צרכנות פיננסית 9
אני חדש ביטוח דירה - יש לכם? חובה? מה לשים לב? מספר שאלות צרכנות פיננסית 3
L מה חובה לדעת ולעשות, לאחר רכישת דירה (למגורים)? נדל"ן 8
N בתור עצמאי חובה עליי להפריש השנה לקופ"ג? צרכנות פיננסית 1
D הוצאות חובה לרווק מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6