• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כנופיית "כולנו" מציגה: פנסיה חובה לעצמאיים

הסולידית

מנהל
מייסדת
דירוג
5,925
http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-494748

חיסכון לטווח ארוך חשוב, אבל כפייה חקיקתית אלימה *איננה* הדרך לעודד אותו.

העובדה שישנם עצמאים שאין להם די פרספקטיבה, תבונה או אחריות לחסוך לטווח ארוך, אינה מקנה לגיטימיציה לחוק המחייב כל עצמאי באשר הוא לנעול אחוז מסוים מכספו עד גיל 67 -- על אחת כמה וכמה אם אותו עצמאי מעוניין לפרוש הרבה, הרבה לפני כן.

זו לא רק התערבות ממשלתית פרועה בכיסו של הפרט. זו ההגדרה של ענישה קולקטיבית.

כמה לא מפתיע שגם על הצעת החוק הזו חתומה הכנופיה הסוציאל-אטטיסטית המתקראת "מפלגת כולנו", שהולכת ומסתמנת כמי שחרתה על דגלה מאבק שיטתי בחירותו הכלכלית של הפרט ובחופש הבחירה שלו.

לרוב אני בעד חופש כלכלי לפרט ומתנגד מאוד לפטרנליזם חקיקתי
אם מישהו רוצה להתאבד, כלכלית או פיזית, זכותו

יחד עם זאת, ישנו מספר קטן של מצבים, ופנסיה בעייני היא אחת מהם, בהם ראוי להגביל את חופש הפרט
אחרת, יש כאן פגיעה דווקא בכלל שכן חוסך, כי הרי המדינה לא תיתן לאנשים בלי פנסיה למות מרעב, ומישהו (ואת ביניהם) יצטרכו לממן את זה.
אז אני לא רואה שום דבר רע בלהכריח אדם לחסוך את המינימום שבמינימום ליום סגריר ולהוריד את הנטל הזה מכתפי החברה

נערך לאחרונה ב:
מה שכסף אמר.

כנ"ל.
ולא שאני בעד צרת רבים או משהו, אבל אם המדינה כבר כופה על שכירים לנעול אחוז מסוים מההכנסתם, מה ההיגיון שדווקא עצמאים יהיו פטורים מזה?

יסלחו לי כל המגיבים פה עד עכשיו... אבל לא.
אני רואה פה דווקא מקום להעלמות.
דבר ראשון - שנתיים ראשונות לא חובה. כמו שלא חובה מקדמות - תנסה להקים את עצמך.
לאחר מכן,
חובת ההפקדה תחול על עצמאי שהכנסתו עולה על מחצית השכר הממוצע ועד לשכר הממוצע במשק.
כלומר, אם אני כעצמאי, אצליח להעמיס מספיק הוצאות על העסק - אני פטור מהקנס הזה.
כלומר, אם אני כעצמאי, אצליח למכור מספיק "מתחת לשולחן" בלי לדווח - אני פטור מהקנס הזה.
המדינה נותנת לאנשים למות ברעב, לדעתי גם אחרי שדחפה אותם לשם. גם את העובדים הסוציאלים שמנסים לעזור להם.

מישהו בכלל בדק בדוחות האחרונים כמה עסקים/עצמאיים סגרו את העסק ב-3~5 שנים אחרונות?
לשלם ביטוח לאומי -הם משלמים. (כמו שכירים)
לקבל? הקראנק!

שכירים לא נועלים הכנסה, מכיוון שזה תשלום במקור - הם אפילו לא רואים את הכסף המדובר, זה כספים שהמעסיק צריך להוציא כדי להגיע לסכום של "X ברוטו/נטו" שדורש המפתח הגאון או סכום כלשהו שנדרשים לתת למדינה על הזכות להעסיק פועלים בשכר מינימום...
אתם קראתם פעם על עו"דים שמסתובבים בתאילנד היום?
מחפשים פועלים זרים שלא קיבלו הפרשות פנסיוניות כדי לתבוע חקלאים/ יורשים של נפטרים וכו'.

וכן, יש אנשים שפנו לכיוון של עצמאי כדי שלא יאלצו לסגור הכנסות, כדי לחסוך ולהרוויח לפי יכולתם ולא לפי החלטה של פקיד כלשהו ולקוות שפעם מתישהו יראו את הכספים שהם הגדירו כ-שלהם.

דורין,

לעניות דעתי את טועה בגדול.

בואי ואתן לך נקודת מבט אחרת על הנושא. מדינת ישראל מחוייבת לתת רמת חיים מינימלית לאזרחיה על ידי הבטחת הכנסה. כלומר, בין אם העצמאי יחסוך או לא יחסוך לפנסיה, הוא בכל מקרה יקבל את הכסף מהמדינה, וגם אם לא יחסוך לפנסיה הוא יפול על כתפי המדינה ומשלם המיסים.

כעת עולה השאלה, האם אנו בתור אזרחים משלמי מיסים רוצים שאותו עצמאי יפול על כתפינו בגיל 67, או היינו מעדיפים שיחיה מחסכונות הפנסיה שלו? אני חושב שהתשובה ברורה.

זו כמובן זווית הראיה שלנו, של משלמי המיסים ההגונים (עצמאים ושכירים) שחוסכים עבור עצמם לפנסיה. מבחינת עצמאי שרוצה לתחמן , או מי שמעדיף לחסוך בדרכים אלטרנטיביות והם מומחים להשקעות (וכמה כאלו יש?), כמובן שישנה פה כפייה.

אגב, עבור הסוג השני (חוסכים בדרכים אלטרנטיביות שהם מומחים להשקעות), פנסיית IRA תפתור את הבעיה.

@איש(3718) כמה המדינה נותנת למי שלא חוסך?
חוץ מקצבת זקנה.

אלוהים נמצא בפרטים הקטנים.
הרעיון ראוי בעיני כי אני לא רוצה לממן בגיל זקנה את כל חסרי האחריות שלא חסכו שקל כל החיים, אבל לא הבנתי איך יכפו את ההפקדה.

אני באופן אישי רואה היגיון בטיעוני שני הצדדים. באופן תיאורטי לפחות, אפשר היה למצוא פתרון אמצע ע"י זה שהמדינה תקבע שמי שלא יכול להבטיח לעצמו קצבת קיום מינימלית יהיה מחוייב לחסוך לפחות עד שיבטיח את אותו סכום חודשי (טריק דומה עם קופות גמל כבר קיים).

נערך לאחרונה ב:
עד כמה שזכור לי בין 2000 ל 4000 שקלים, תלוי במצב.

קצבת זיקנה לזוג 2,500 ש"ח ליחיד 1,500 ש"ח ולזוג שמתחילם לקבל קיצבה בגיל 70 בזכות הכנסות פסיביות שיש להם העולות על סכום מסויים יקבלו קצבת זיקנה בסך של 3,500 ש"ח.

http://www.maariv.co.il/news/politics/Article-494748

חיסכון לטווח ארוך חשוב, אבל כפייה חקיקתית אלימה *איננה* הדרך לעודד אותו.

העובדה שישנם עצמאים שאין להם די פרספקטיבה, תבונה או אחריות לחסוך לטווח ארוך, אינה מקנה לגיטימיציה לחוק המחייב כל עצמאי באשר הוא לנעול אחוז מסוים מכספו עד גיל 67 -- על אחת כמה וכמה אם אותו עצמאי מעוניין לפרוש הרבה, הרבה לפני כן.

זו לא רק התערבות ממשלתית פרועה בכיסו של הפרט. זו ההגדרה של ענישה קולקטיבית.

כמה לא מפתיע שגם על הצעת החוק הזו חתומה הכנופיה הסוציאל-אטטיסטית המתקראת "מפלגת כולנו", שהולכת ומסתמנת כמי שחרתה על דגלה מאבק שיטתי בחירותו הכלכלית של הפרט ובחופש הבחירה שלו.

דורין, לדעתי חייבת להיות פה אופציה משפטית לקבל פטור. הרי מה קורה אם אני מוכיח שאני לא זקוק לזה, האם עדיין יחייבו אותי להפריש לקרן פנסייה ?
עדיף שידאגו קודם לקצבת אבטלה לעצמאים שסגרו עסק ונישארו עם חובות לפני שהם דואגים לפנסיה.

אני מוכן לוותר על קצבת ביטוח לאומי רק אל תחייבו אותי להפריש לקרן פנסיה.

דורין,

לעניות דעתי את טועה בגדול.

בואי ואתן לך נקודת מבט אחרת על הנושא. מדינת ישראל מחוייבת לתת רמת חיים מינימלית לאזרחיה על ידי הבטחת הכנסה. כלומר, בין אם העצמאי יחסוך או לא יחסוך לפנסיה, הוא בכל מקרה יקבל את הכסף מהמדינה, וגם אם לא יחסוך לפנסיה הוא יפול על כתפי המדינה ומשלם המיסים.

כעת עולה השאלה, האם אנו בתור אזרחים משלמי מיסים רוצים שאותו עצמאי יפול על כתפינו בגיל 67, או היינו מעדיפים שיחיה מחסכונות הפנסיה שלו? אני חושב שהתשובה ברורה.

זו כמובן זווית הראיה שלנו, של משלמי המיסים ההגונים (עצמאים ושכירים) שחוסכים עבור עצמם לפנסיה. מבחינת עצמאי שרוצה לתחמן , או מי שמעדיף לחסוך בדרכים אלטרנטיביות והם מומחים להשקעות (וכמה כאלו יש?), כמובן שישנה פה כפייה.

אגב, עבור הסוג השני (חוסכים בדרכים אלטרנטיביות שהם מומחים להשקעות), פנסיית IRA תפתור את הבעיה.

תינוקות שנולדים היום חצי מהם אמורים לחיות עד גיל 100 , גיל הפרישה יעלה ל 80, 84 כמה עצמאים או שכירים לדעתך ישרדו בעבודה עד לגיל זה ? הפנסיה זה בדיחה, בעולם שהביטחון התעסוקתי הולך ויורד והנתונים הסטטיסטיים מראים שגיל הפרישה הממוצע לגברים ונשים בישראל הוא 57 יש פה בעיה רצינית, ולכן ממשלת בריטניה הרימה ידיים והחל מאפריל 2015 כל בעלי קרנות הפנסיה שהגיעו לגיל 55 יכולים למשוך את הכספים שצברו, הממשלה הבינה שהיא לא יכולה לדאוג לאזרחים .

נערך לאחרונה ב:
שוב, עצמאי שאכן יש לו הכנסה - יתחיל לבזבז יותר וימצא איך להעמיס את ההוצאות על העסק - בין אם רכישת רכב יקר יותר, לשכירות במקום טוב יותר (חלק מהשכירות זה למשרד), הוצאות אירוח וכו'.
עצמאי שאין לו הכנסה - אז אין לו.
אם היו רוצים להשוות יכלו להגדיר שיפריש כמו שכיר - עד 4 פעמים השכר הממוצע במשק.
העצוב שזה בא מהארגון של העצמאים/עסקים קטנים. הם רוצים את הזכויות שיש לשכיר וכיום הם כבר נושאים בחובות של שכיר (ביטוח לאומי וכו')
אבל בינתיים רק מעמיסים עליהם בדרך.

נ.ב.
אם עצמאי מוכיח הפסדים, מותר לו למשוך בחזרה כספים?

דורין,
מדינת ישראל מחוייבת לתת רמת חיים מינימלית לאזרחיה על ידי הבטחת הכנסה.
למה? יש פה הנחה מובלעת שאינה נכונה. יותר מזה , זו הבטחה שהולכת ומתבררת כחסרת כיסוי. באמת נראה לך שדור המצביעים הבא (הילדים שלנו) יהיה מוכן לשלם מיסוי גבוה כדי לעמוד במחוייבויות שהממשלה בתקופת הוריהם לקחה? לא, הם ישמטו את החובות. מדינת הרווחה זה מודל פושט רגל בכל העולם, אי אפשר להסיר את האחריות האישית לדאגה לגיל זקנה מהפרט ולהעבירה למדינה, זה הונאת פרמידה שסופה קרב.

מי שלא חסך לזקנתו יפול כנטל על כתפי ארגוני עזרה וולונטריים ("המגזר השלישי"), וישמש כדוגמא לדור הבא כיצד לא להתנהל.

אני מוכן לוותר על קצבת ביטוח לאומי רק אל תחייבו אותי להפריש לקרן פנסיה.

עשיתי פעם חישוב והגעתי למסקנה שכבר שילמתי לביטוח לאומי בערך כפליים ממה שקבלתי+אקבל מהם כל חיי (כולל קצבאות ילדים\אבטלה\זיקנה).
מי שעובד קשה, מרויח טוב, משלם מס ביושר, שומר על בריאותו , וזהיר באופן כללי, הוא הפראייר שמממן את כל השאר (גם דרך ביטוחי רכב דירה ובריאות).
כשתגלה איך אפשר לוותר על בטוח לאומי, ספר לי.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y דוח שנתי - ברוקר זר המרת מטח בברוקר מציגה רווח לא ברור בפירוט פעולות מיסים 2
M מעבר לקרן פנסיה משלימה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
L תושבי חוץ, פנסיה, IRA ופטור ממס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
T ניוד פנסיה ועמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
א המשך השקעת כספי פנסיה לאחר פרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A איך הקרן פנסיה ממוסה בפרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
A ניוד ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A פנסיה ממבטחים הישנה: פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
A אני מקבל פנסיה ממגדל החל ממרץ 2023 והפנסיה לא עודכנה מאז למרות שהמדד עלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
עידו ג סיכון ומסלול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 44
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה על מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 39
M פנסיה- תביעת אובדן כושר עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
B שחרור כספים לתושב חוץ מקרן פנסיה וביטוח מנהלים בישראל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S חלופה לקרן פנסיה ממוסת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א קרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש טופס 14 פנסיה לעובד משרד החינוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
כ עצמאי - כדאיות הטבות מס מקרן פנסיה \ גמל ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
צ חסכון לבן 75 ללא פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M האם ניתן למשוך תגמולים מקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
J מספר שאלות לגבי פנסיה, דמי צבירה, ומחקה מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ס עמלות סמויות בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2

נושאים דומים

Back
למעלה