• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אנגלית בתעשיה וכמה זה נורא?

Shamamal

משתמש רגיל
דירוג
121
היי,
בן 25, סטודנט למדמח בשנה ב' באוניברסיטה ''נחשבת'' עם ממוצע ציונים 94.
גובה הבטחון שלי בשיחה באנגלית די נמוך, אפילו קצת מביך (גמגום מלווה בעשרות טעיות דקדוק).
חשבתי לשלב במקביל ללימודים איזשהו קורס אנגלית או לימוד עם מורה פרטי,
מצד שני, קראתי על אפליקציות כמו iTalki שמהוות פלטפורמה נהדרת(?)

אשמח שתתרשמו לי מנסיונכם ותעזרו לי להיות דובר אנגלית :)

ומהצד השני,
כמה זה בכלל נורא? האם בתור מעסיקים הייתם פוסלים מועמד עם יכולת אבל עם אנגלית קלוקלת?
יש מצב שאני סתם מלחיץ את עצמי ועדיף לי להתמקד בידע?

א. יש הרבה חברות שמתיימרות לבחון גם את יכולת ההתבטאות באנגלית אבל בפועל שוכחות לעשות את זה / עושות את זה ברמה מאוד שטחית
ב. יש לא מעט חברות שלא מתיימרות אפילו לבחון
ג. בפועל גם כשעבדתי בחברות גלובליות וכשהייתי נוכח בשיחות באנגלית, הרבה מאלה שדיברו היו עילגים באנגלית (ולך תדע כמה גרועים באנגלית היו אלה שנמנעו מלדבר)

עם זאת, לדעת אנגלית זה שימושי בלי קשר ואם אתה לא מצליח לנהל שיחה חלקה באנגלית אולי כדאי לך לעבוד על זה בלי קשר לאם תצליח למצוא משרה או לא.

מומלץ
אני עשיתי את זה בכיתה ב' עד ז' וזה שינה לחלוטין את חיי
תמיד ייתכן שתמצא את עצמך בתפקיד שבו תוכל להסתדר עם אנגלית עילגת, אבל אנגלית טובה יכולה להיות מפתח להמון דברים שאולי קשה לך אפילו לצפות כרגע

אתה לא צריך להיות מומחה לכתבי שייקספיר או לכתוב רומנים בעצמך, אבל אתה כן (בעיניי) צריך להיות מסוגל לדבר אנגלית רהוטה, וברורה, לדבר בבטחון ולדעת להבין ולקרוא אנגלית בכל הרמות בצורה טובה.

כמה זה בכלל נורא? האם בתור מעסיקים הייתם פוסלים מועמד עם יכולת אבל עם אנגלית קלוקלת?
אני אישית כן, הרבה אנשים לא (בעיקר כי גם להם יש אנגלית קלוקלת).
"פוסל" זה מילה חזקה אבל בהחלט הייתי מביא את השליטה באנגלית כשיקול לחיוב או לשלילה.

אנגלית לפעמים יכולה להיות המפתח (או החסם) לידע.
אז זה לא בדיוק "או זה או זה".
לדוגמא, אם לא הייתי יודע אנגלית הרבה מהידע המקצועי שיש לי כיום לא הייתי מצליח לרכוש מלכתחילה.

צריך אנגלית, אבל היתי ממליץ כרגע להתמקד בידע ובתואר.
האוניברסיטאות ה״נחשבות״ דורשות רמה בסיסית באנגלית, כך שאתה מסוגל כניראה לקרא ולכתוב באנגלית ברמה מספיקה ומאחר ולא תהיה לך ברירה אלא לקרא ולכתוב באנגלית היא תהפוך יותר זורמת עם הזמן. גם הדיבור יבוא עם תירגול.
לא יזיק ללמוד ולתרגל אנגלית אבל לא על חשבון התואר.

אנגלית חשובה, אבל לא היסטרית.
לא נורא בכלל. כנראה שאתה בסדר.

אל תלחיץ, אתה מתכנת לעתיד ולא כתב טכני.
תתרכז בידע, תזרום, הכל בסדר.

תמיד טוב לשפר אנגלית, אבל לשים דברים בפרופורציה.

מרבית התפקידים הבכירים דורשים אנגלית מדוברת. בתור סטודנט זה צריך להטריד אותך בתור חסם עתידי. אם אין לך תוכניות להיות בכיר אי פעם, זה כנראה יהיה חסם תיאורטי

בתור אחד בתעשייה, מבחינת הדיבור עצמו, יש הרבה ישראלים שלא יודעים בדיוק את הדקדוק ועושים הרבה טעויות אבל אפשר להבין מה בן אדם רוצה ממך בשיחה גם אם הוא לא יודע בדיוק איך להטות פעלים (לא נוח אבל אפשרי).
לעומת זאת, אני לא יודע איך יתייחסו אלייך אם לא תדע לכתוב מייל נורמלי או דוקומנטציה מובנת באנגלית או לא תבין מה עובדים בחברה שולחים לך בטימס באנגלית, ואם אתה נעזר בחיפושים בגוגל בעברית במקום באנגלית אתה פשוט תהיה איש מקצוע הרבה פחות טוב בעיניי פשוט כי אתה חשוף רק לעשירית אחוז מהחומר שמהנדסים אחרים חשופים אליו. בכל מקרה הייתי ממליץ להשתפר באנגלית במידת האפשר כדי שתהפוך לטבע שני ולא רק שלא תגביל אותך אלא תפתח בפנייך עולם תוכן עצום, גם בלי קשר לקריירה.

מצטרפת לעצות מעלה. מוסיפה כי אחת הדרכים הקלות היא לצפות בסדרות וסרטים בלי תרגום, להקשיב בנסיעה לפודקאסטים באנגלית ובכלל חשיפה ישירה ללא אמצעי עזר.
אגב, כבר היה פה שרשור דומה בעבר אז אולי תוכל למצוא אותן ולהרחיב בנושא.

מצטרפת לעצות מעלה. מוסיפה כי אחת הדרכים הקלות היא לצפות בסדרות וסרטים בלי תרגום, להקשיב בנסיעה לפודקאסטים באנגלית ובכלל חשיפה ישירה ללא אמצעי עזר.
מהניסיון שלי, זה לא עוזר כלל לדיבור (שזו הייתה הבעיה הרצינית שלי).
אבל כן, אפשר להתחיל בלהבין מה הצד השני אומר...

מרבית התפקידים הבכירים דורשים אנגלית מדוברת. בתור סטודנט זה צריך להטריד אותך בתור חסם עתידי. אם אין לך תוכניות להיות בכיר אי פעם, זה כנראה יהיה חסם תיאורטי
מכיר לא מעט מנוסים (בחברה אמריקאית) עם אנגלית שתגרום לבצל לדמוע. מצד שני, זה לגמרי פונקציה של תרגול ומודעות אז אל חשש.
בחברות רב לאומיות, רוב הזמן נידרש לשיחות באנגלית אז זה ממש חשוב.

באופן אישי, לילדים שלי יש מורה פרטית שעובדת איתם על הגייה נכונה ואוצר מילים. כל השיעור מתנהל באנגלית.

חסם גדילה מאוד משמעותי. כמובן שתלוי חברה ותפקיד, אבל אם הרצון שלך הוא להתקדם בקריירה - זה חסם שאתה חייב להסיר , ועדיף מוקדם ממאוחר.
הבעיה לא נגמרת באיך החברה תופסת אותך , אלא איך אתה תופס את עצמך.
רמת האנגלית שלך גם קובעת את רמת ההשתפות שלך בשיחות מבוססות אנגלית, הרצון שלך לבצע פרזנטציות וכד׳.
יש לזה השפעה ישירה על הקריירה

לא כל כך משנה מורה פרטי, שיעורים בוול סטריט ודומיהם או אפליקציות, העיקר שתעשה משהו. זה soft skill אולי הכי חשוב בתעשייה, ועדיף לגמור עם זה מוקדם מאשר מאוחר.

היי,
גובה הבטחון שלי בשיחה באנגלית די נמוך, אפילו קצת מביך (גמגום מלווה בעשרות טעיות דקדוק).

ומהצד השני,

מה רמת האנגלית בכתיבה וקריאה?

עצם העובדה שאתה מודע לטעויות הדקדוק אומר שאתה במצב טוב. איך אתה יודע בכלל שטעית דקדוקית? הרי אם יש חוסר ידע משמע אתה לא מודע לטעויות...

לדעתי דיבור באנגלית זה עניין של בטחון ותרגול, צריך פיזית לתרגל דיבור ולא בתאוריה.

היי,

ומהצד השני,

תלוי באיזו חברה ותפקיד -
חברות גלובליות עם עבודה מול צוותים בחול, אז זה חשוב, וכנראה בראיון יחליפו לאנגלית לשיחה קצרה.
חברות ישראליות (ללא צורך לעבודה מול חו"ל) או תפקידים ללא צורך בזה, לא ישאלו אותך.

לגבי לימוד אנגלית - ההצעה הכי טובה זה לדבר עם דוברי אנגלית ברמת שפת אם / שפת אם שגם יודעים עברית, ואז יוכלו לתקן בהתאם.
יש חברות שעושות שיעורים כאלה ויש את הג'רוזלם פוסט (איפה האנגלית שלי.. :lol:)

פחות מתחבר לקורסים המפוצצים והחוברות - בסופו של דבר, מאמין שעדיף לדבר כמה שיותר ולנהל שיחה.

מהניסיון שלי, זה לא עוזר כלל לדיבור (שזו הייתה הבעיה הרצינית שלי).
אבל כן, אפשר להתחיל בלהבין מה הצד השני אומר...
הקשבתי המון להרצאות באנגלית (בתחומי ענין שלי, כי אחרת זה משעמם ונמאס) האתגר הוא למצוא מרצים שרמת האנגלית שלהם לא תהיה זרה לי לחלוטין וכיף לשמוע אותם.
זה שיפר פלאים את רמת ההבנה של שיחות, אוצר מילים, שימושיות וכו׳.
ונכון - זה בקושי עוזר לדיבור, צריך הרבה לדבר בפועל וזה לא קל.
עצה אחרת בהקשר הזה היא להתחיל לחשוב באנגלית, לתכנן לעצמי מטלות (אני צריך ללכת לסופר בשביל לקנות xyz ולפרט את רשימת המוצרים, להתקשר לחברת הסלולר לעדכן תכנית, למלא דוח למס הכנסה, איזה מסמכים צריך, להכין אותם לפני כן, או לדמיין שאני בראיון עבודה ומספר את קורות החיים שלי באנגלית - ככה מספר לעצמי סיפורים) גם זה לא קל, המוח עושה מיד סוויצ׳ לעברית, אני עובר שוב לאנגלית וחוזר חלילה.
כשצריך להעביר מצגת באנגלית, מספר ימים לפני כן אני ״מעביר בראש״ באנגלית את התוכן שארצה למסור - בהליכה, במקלחת ובכל הזדמנות פנויה - חוזר כמה פעמים וזה מאוד אפקטיבי.
כשצריך עזרה משירות בחו״ל (חנות אונליין, ברוקר וכו׳) אם מתאפשר אז מתקשר ומדבר במקום לשלוח הודעה כתובה. בתחילת השיחה אני מתנצל בנימוס שהאנגלית שלי חלשה, בדרך כלל בסוף אומרים לי שהייתי מובן מאוד וסבבה.

אם למישהו יש טיפים נוספים אשמח כמובן לשמוע.

נערך לאחרונה ב:
אם למישהו יש טיפים נוספים אשמח כמובן לשמוע.
הטיפ העיקרי (וזה נכון לכל שפה, כמובן, לא רק אנגלית)
היא ליצור אסואציאציה במוח בין חוויות חיוביות ובין החשיפה לשפה.

אני הגעתי לרמה של שפת-אם באנגלית, בזכות זה שההורים שלי שכרו עבורי מורה פרטית עוד בכיתה ב' -
זה אולי יפתיע לשמוע אבל אני זה שביקשתי מורה כזו. למה? כי בזמנו הייתי שקוע במשחקי מחשב, ובתקופה ההיא היו הרבה משחקים מהז'אנר שקרוי QUESTS (היום נקראים ADVENTURE GAMES), וספציפית - כאלה שבהם הפקודות ניתנות בממשק של שפה: כותבים משפט באנגלית שמתאר מה רוצים שהדמות במשחק תעשה (לדוגמא: Pull down the elevator lever או Put the coin in music machine ).
לאמא שלי התחיל להימאס שכל הזמן רצתי אליה עם משפטים בעברית שביקשתי שתתרגם לי לאנגלית --- אז בהחלטה משותפת הוחלט שהיא תשכור שירותיה של מורה פרטית שתלמד אותי אנגלית.

בגלל שהייתי זקוק לשפה למשהו שנהניתי ממנו - הייתה לי מוטיבציה אישית גדולה שהונעה מחוויות חיוביות ופידבק רגשי חיובי לשימוש בשפה -
מוטיבציה שהביאה להתקדמות מהירה ברכישת השפה.

אז הטיפ הוא - למצוא את הדרך שבה השימוש בשפה יוביל להנאה ללומד - בין אם זה לצורך צפיה בסרטים, קריאת ספרים, שיחה עם אנשים בחו"ל (בטיולים? במועדון בינ"ל סביב תחביב כלשהו? פורום בינ"ל כלשהו? ), וכו'.
סתם לימוד לצורך יתרונות עתידיים בקריירה זו אמנם מוטיבציה טובה, אבל היא לא מספיק מוחשית / רגשית או מונעת מחוויות חיוביות כדי לעודד את המח ליצור את הקשרים הנוירולוגיים הדרושים כדי לקדם את רכישת השפה.

יתרון גדול בהרבה מקומות
אם כי אפשרי גם בלי אבל אז יותר קשה למצוא עבודה טובה יותר
אני ממש גרוע בשפות, ניסיתי להשתפר באנגלית ומה שלא עשיתי השיפור היה ממש מינורי.. ועדיין אני מסתדר פחות או יותר..
יש מצב שעם אנגלית טובה יותר גם מצי ביב טוב יותר..

למשל משרה שכתובה באנגלית אני לא מגיש בכלל..

האנגלית שלי ממש מעולה, סליחה אם זה נשמע שחצני. הפרק באנגלית בפסיכו היה עם טעות אחת בלבד, ולכן גם יש לי פטור באוני׳ מהאנגלית.
לכלים שקיבלתי בבית הספר הייתה השפעה קטנה על כך.
הסיבה שהאנגלית שלי כל כך טובה היא - שבתור ילד ונער ראיתי הרבה תכנים באנגלית בטלויזיה. לאט לאט המוח קישר בין מה שהוא קרא בכתוביות בעברית למה שהוא שמע.
לכן ממליץ בחום לך ולכל אחד שרוצה לשפר את האנגלית שלו, זה פשוט לראות טלויזיה באנגלית עם כתוביות בעברית. מאוד פשוט וקל.
הסדרה ״חברים״ זה תהייה התחלה טובה. האנגלית שם מאוד עשירה וברורה, וגם תצחקו הרבה על הדרך.

לגבי דיבור וכתיבה: עבור איש טכני (לא מנהל) בחברות גלובליות זה יוצר קשיים, אבל זה בטח לא חסם. לדעתי שווה להשקיע בקורס אנגלית מדוברת.
לגבי קריאה: אם אתה לא מצליח לקרוא מאמר מקצועי בתחום שלך בגלל קשיי שפה זו כבר מגבלה רצינית.

אהלן!
תודה לכולם!
פספסתי את השרשור הזה (מבחנים נו)

לגבי תוכניות קדימה, יש, כן (בעיקר רצון).
הרמה הנוכחית היא די בסיסית
יכול לראות סקירה של mkbhd ללא כתוביות ולהבין וגם לקרוא ספרים.
הדיבור הוא הבעיה, וגם הדקדוק, לא ברור איך אבל כל הנושא לא הוטמע.
כנראה הבעיה באמת חוסר ביטחון וחידוד כללים ברמה הטכנית, מנסיונכם, מה הן הדרכים לתרגל דיבור בלי להציע עוגיה תמורת שיחה או רילוקשיין (לא ריאלי לצערי).

מישהו התנסה עם אפליקצית talki ודומיה?

סתם אוף טופיק לעצמי:
מישהו להמליץ על ספרים בסגנון cracking the code?
גם להרוויח ידע על עולם העבודה וגם קצת אנגלית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Lag פלטפורמה ללימוד אנגלית התפתחות אישית 3
C ללמוד אנגלית התפתחות אישית 10
F לשפר אנגלית ברמה שוטפת/אקדמאית התפתחות אישית 1
ש הקניית אנגלית לילדים אוף טופיק 12
יהודה שוורץ ספריית השאלה - אנגלית אוף טופיק 6
V קורות חיים - אנגלית או עברית? התפתחות אישית 32
N קורס אנגלית מומלץ? התפתחות אישית 1
ל שיפור אנגלית התפתחות אישית 32
Aranchik משכנתא אנגלית נדל"ן 20
Myrath לימוד אנגלית לרמת שפת אם (אנגלית עסקית/משפטית) התפתחות אישית 28
A המלצה לספרים עברית/אנגלית בנושא ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי חברות התפתחות אישית 7
A שיפור אנגלית ועברית התפתחות אישית 3
ל איך וכמה לבקש בהעלאת שכר? התפתחות אישית 13
M כמה נפשות אתם, וכמה כסף בממוצע אתם מוציאים בשנה על חופשות בארץ ובחו"ל? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
נ פיקדון בנקאי- מה וכמה שוק ההון 19
A איך (מתי וכמה) לקנות מניות בסייל (נפילות) שוק ההון 31
ס מיסוי אופציות ב-ESOP – מתי וכמה? מיסים 15
S תיק השקעות ראשון וכמה שאלות שוק ההון 14
4 חישובי מס ותשואה נטו אג"ח ממשלתי לא צמוד (ישיר ודרך קרנות) וכמה שאלות נוספות שוק ההון 1
4 כמה שאלות לגבי השקעה בזהב דרך ETF (וכמה ספציפיות לגבי ZGLD) שוק ההון 11
ש האם צריך אג"ח וכמה אג"ח? שוק ההון 12
Arrow האם וועד בית חייב לפרסם דו"ח על מצב הכספים, ואם כן מתי וכמה? אוף טופיק 8
א נעים להכיר וכמה שאלות בסיסיות על אג"ח שוק ההון 5
M תיק ההשקעות שלי (וכמה שאלות) שוק ההון 52
adamshalev עצמאיים - מתי איך וכמה אתם מפקידים לפנסיה? צרכנות פיננסית 6
amidar קביעות רבותיי, קביעות! (וכמה זה שווה היום... באמת...) אוף טופיק 58

נושאים דומים

Back
למעלה