• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אורדרנט - איך קונים דולרים?

שאלתי את אקסלנס על המשמעות של המרה דרך קניית נ"ע זרים. זאת התשובה:
במידה ואתה סוחר באורדרנט בני"ע זרים, כלומר במערכת המשולבת, אתה אכן יכול לקנות ני"ע בארה"ב על סמך היתרה השיקלית בחשבונך.

אין הבדל בתנאי ההמרה. ביום למחרת אנחנו נבצע לך את ההמרה (הריבית על יום אחד של מינוס דולרי הוא זניח)
הריבית על מינוס דולרי היא כ5% שנתי.
כאשר קונים ני"ע זרים על בסיס השקלים בחשבון המערכת לוקחת מרווח של 10% משער הדולר הנוכחי ע"מ להימנע מחריגה כתוצאה מעליה חדה של שער הדולר.

הם ממליצים כן לקנות קודם מראש. הסיבה:
כך, במידה ותקנה דולרים מראש כח הקנייה שלך יהיה גדול יותר.

לדעתי הדבר הכי חכם זה דווקא כן להמיר ע"י קניה, אבל את המניות של הקרנות הישראליות לקנות רק למחרת לפי היתרה האמיתית שנשארת

לדעתי הדבר הכי חכם זה דווקא כן להמיר ע"י קניה, אבל את המניות של הקרנות הישראליות לקנות רק למחרת לפי היתרה האמיתית שנשארת
אם תקנה למשל VTI אתה עלול להישאר עם יתרת זכות של כמעט 100 דולר, בפתרון שלך לקנות על בסיס השקלים זה לא יקרה.
השאלה היא האם ניתן באותו יום לרכוש דולרים לאחר קניית הני"ע הזר?

אם תקנה למשל VTI אתה עלול להישאר עם יתרת זכות של כמעט 100 דולר, בפתרון שלך לקנות על בסיס השקלים זה לא יקרה.
השאלה היא האם ניתן באותו יום לרכוש דולרים לאחר קניית הני"ע הזר?
לפי מה שאני הבנתי מהתשובה שלהם הם לוקחים מרווח בסכום שרושמים שחייבים להם, אבל בפועל הם ימירו למחרת את מה שבאמת צריך.
לפי מה שכתבת אתה הבנת שבסוף התהליך נשארים עם יתרה דולרית בשווי של 10% - זה נשמע לי מוזר כי זה המון

לפי מה שאני הבנתי מהתשובה שלהם הם לוקחים מרווח בסכום שרושמים שחייבים להם, אבל בפועל הם ימירו למחרת את מה שבאמת צריך.
יש לך 10K ש"ח ישערכו 9K לפי שער של יום הקניה.
למחרת ימירו בשער הרציף את כמות הדולרים המדויקת שנכנסת למינוס.
לפי מה שכתבת אתה הבנת שבסוף התהליך נשארים עם יתרה דולרית בשווי של 10% - זה נשמע לי מוזר כי זה המון
קנית דולרים מראש, קנית בהם קרן כמו VTI שמחירה נא בסביבות 104$, אם חסר לך 10$ בשביל לרכוש יחידה נוספת אז או שתכנס למינוס של כמה דולרים, או שתשאיר 94$ יתרת זכות.

@מתכנת התקשרתי אליהם עכשיו לוודא שוב. איך שהבנתי את זה זה נכון- למחרת ההמרה יהיה לי בדיוק 0$ יתרה, כלומר הם ימירו בדיוק מה שצריך.
זה בעייתי רק למי שרוצה אולי להמיר את כל היתרה השקלית שלו, אבל אם בחלק מהסכום אתה רוצה דולרים ובחלק שנשאר (לפחות 10%) לקנות בבורסה הישראלית בשקלים אז מה שאמרתי עובד- הם ימירו בפועל בדיוק את מה שצריך, ולמחרת אתה יכול לקנות במה שישאר נ"ע ישראלים ובסוף התהליך יהיה לך 0$ בחשבון

כעת אני חושב שיש גם אפשרות לשלב, לקנות דולרים מראש בשביל כח קניה גדול, אם יהיה חסר כמה דולרים ויהיה מינוס להמיר למחרת את היתרה.
מעניין מתי מתבצעת גביית ריבית על יתרת מט"ח שלילית, היה לי מינוס של דולרים בודדים משך כמה שבועות ולא ראיתי חיוב על כך.

כעת אני חושב שיש גם אפשרות לשלב
מה המטרה? אם זה לחסוך את הריבית על היום הזה אז זה דיי זניח. זה ריבית של 0.014%, שזה כמו לשלם 14 שקל על 100 אש"ח שהמרת לדולרים ככה (אשריך אם זה המצב)

לא להישאר עם יתרה דולרית חיובית
תמיד נשארת לי יתרה של עד לכמה מאות דולרים ושקלים בחשבון - בשביל לוודא שיש לי מרווח בטחון כשאני קונה ניירות וגם בשביל הדמי ניהול / עמלות שנגבים מדי פעם. זה די מהר הופך לסכום פחות ופחות משמעותי ביחס לגודל התיק כולו.

תמיד נשארת לי יתרה של עד לכמה מאות דולרים ושקלים בחשבון - בשביל לוודא שיש לי מרווח בטחון כשאני קונה ניירות וגם בשביל הדמי ניהול
בשביל עמלת קניה האקסל שהכנתי מראש מקצה דולרים, מעבר לזה אני לא רואה למה צריך להשאיר עוד יתרה
שקלים בחשבון באמת כדאי להשאיר קצת בשביל דמי הניהול החודשיים.. אולי אני אעדכן את האקסל שלי באמת שישאיר בשביל זה שקלים (לשנה הקרובה אין לי דמי ניהול חודשיים בכל אופן אז זה פחות קריטי כרגע)

מעניין מתי מתבצעת גביית ריבית על יתרת מט"ח שלילית, היה לי מינוס של דולרים בודדים משך כמה שבועות ולא ראיתי חיוב על כך.
בש"ח זה פעם בחודש.

אני גם רוצה!
חח זה בסך הכל חוסך 80 שקל בשנה. אם את רוצה אני יכול לחבר אותך לאקסלנס בתנאים שלי כמו שצירפתי את @מתכנת (10 ש"ח שמתקזזים מול עמלות באותו חודש, פטור מקרנות מחקות בארץ, 8$ פעולה בארה"ב, וחינם לשנה אם מצרפים חבר)

חח זה בסך הכל חוסך 80 שקל בשנה. אם את רוצה אני יכול לחבר אותך לאקסלנס בתנאים שלי כמו שצירפתי את @מתכנת (10 ש"ח שמתקזזים מול עמלות באותו חודש, פטור מקרנות מחקות בארץ, 8$ פעולה בארה"ב, וחינם לשנה אם מצרפים חבר)
אני כבר באקסלנס :| בתנאים הדיפולטיביים שלהם. לא יודעת אם הם יתנו.

טוב אחרי שראיתי שכבר עברו יומיים ועדיין אני בהתחייבות דולרית בלי שביצעו את ההמרה, התקשרתי אליהם והפעם ענה לי נציג שאמר לי שהנציג הקודם טעה וההמרה לא מתבצעת למחרת הקניה, אלא לאחר 3 ימים. הוא אומר שזה אמור להיות לטובתי כי אם הייתי מוכר בזמן הזה נ"ע אמריקאים אז הם לא היו ממירים את הסכום (זה פיצ'ר נחמד למשקיעים אקטיביים אני מניח).

מי שרוצה בכל זאת שימירו לו למחרת, צריך לשלוח לאחר הקניה מייל ולהגיד להם להמיר את כל ההתחייבות הדולרית ולאפס אותה.

ומי אמר שהנציג הזה גם לא טעה?
זה לא ממש משנה לי, כי אני לא מתכוון לחכות את ה3 ימים אלא מיד אחרי הקניה של הנ"ע לשלוח להם מייל שימירו הכל למחרת

אחרי שראיתי שכבר עברו יומיים ועדיין אני בהתחייבות דולרית בלי שביצעו את ההמרה
בפעם האחרונה שקניתי ני"ע זר קניתי קודם דולרים אז היה לי יתרת זכות דולרית בזמן הקניה.
למרות זאת לאחר רכישת הני"ע הופיעה במשך כמה ימים התחייבות דולרית בנוסף ליתרת הזכות, רק לאחר 3 ימים התבצע הקיזוז מהיתרה הדולרית.
לפחות יש דברים שלומדים בלי תשלום "שכר לימוד" :)

למרות זאת לאחר רכישת הני"ע הופיעה במשך כמה ימים התחייבות דולרית בנוסף ליתרת הזכות, רק לאחר 3 ימים התבצע הקיזוז מהיתרה הדולרית.
המרתי הבוקר, הופיעו דולרים תחת "יתרות". קניתי כמה יחידות VT, ועכשיו יש התחייבות דולרית (שקטנה מהדולרים שעדיין מופיעים).
לא הבנתי אם זה אמור להיות ככה או לא...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
OrZ בלבול בנושא חישובי מס בניירות זרים במערכת ספארק\אורדרנט שוק ההון 0
סתןלי ת'כסף מערכת מסחר שתחליף את אורדרנט שוק ההון 68
sogi אורדרנט פרו - עדיין קיים ? אוף טופיק 4
פשוט אורדרנט צרכנות פיננסית 5
ד איך מוכרים/קונים מניה הלכה למעשה ? שוק ההון 8
ד אג"ח ממשלת ישראל דולרית ב5.6%- איך קונים שוק ההון 1
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
נ מה אתם קונים כאשר אתם משקיעים בS&P 500? מה החלופות? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
B איך קונים דירה ב-200 ש"ח לחודש (לפי טמקא)? פוסטים מאיכות נמוכה 20
ס שתי קרנות סל זהות בביצועים, אך שונות במחיר, עמלות וגודל. מה הייתם קונים? שוק ההון 8
שם משתמש בעייתי איך קונים תעודת סל? שוק ההון 2
G איפה ואיך קונים אגח ארהב לשנתיים ? שוק ההון 1
Shnizelia איך קונים רכב "סולידי"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
א אם קונים מק"מ ומחכים עד הסוף, האם צריך לשלם עמלת מכירה ? שוק ההון 3
Y איך קונים אג"ח אמריקאי שוק ההון 1
J איך קונים את הגרסה הדולרית של הנייר 1159250 שוק ההון 3
H בכמה אתם קונים קילו פירות וירקות צרכנות פיננסית 10
K הייתם קונים אצל רמאי משתלם? אוף טופיק 19
O נפט, חיטה, ושאר ירקות - איך קונים את זה ? שוק ההון 25
L איך קונים חוזים על זהב/חיטה/תירס/כותנה? פוסטים מאיכות נמוכה 4
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
O כלי עבודה לבית - מאיפה קונים? אוף טופיק 2