• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אורדרנט

פשוט

משתמש בכיר
דירוג
1,946
למי שמשתמש באורדרנט ידוע לכם אם יש שם סימולציה לבדיקת מיסוי של מכירת ני"ע לפני מכירה בפועל?

לא מכיר אופציה כזאת במערכת. שלא לדבר על העובדה שמכירה ני״ע זרים מתבצעת דרך ממשק נפרד - וגם שם אני לא רואה שום התייחסות למיסוי.
אורדרנט היא מערכת מאוד בסיסית - מבחינתי היא מאפשרת פעולות קנייה/מכירה וייצוא נתונים החוצה. את כל השאר איסוף המידע/ניתוחים שונים אני עושה מחוצה לה.

אתה מתכוון אם אפשר למצוא מה היה שער קניה של X ניירות שאתה הולך למכור מול שער כרגע?
בהצלחה.

חבל שאין בארץ מערכות כמו בחול.

אפשר לקבל גישה למערכות מסחר מתקדמות יותר דרך בתי ההשקעות למשל (תמורת תשלום חודשי נוסף). לא יצא לי לעבוד איתם יותר מדי, אבל נדמה לי שהממשקים של בנקים כמו לאומי והפועלים מתקדמים יותר, נעימים יותר לעין ומספקים יותר פירוט/גרפים וכו׳. ושום דבר לא מונע ממך לעבוד מול ברוקר בחו״ל עם מערכות מקצועיות יותר.

רק שכל זה לא בחינם - ועבור משקיע פסיבי שרק מוסיף לתיק / מאזן פעם בכמה זמן, לא שוות את העלות הנוספת לדעתי.

במידע לחשבון יש על כל ני"ע מידע על מחיר ממוצע FIFO אבל אם קנית כמה ניירות בזמנים שונים ואין לך כוונה למכור את הכל, זה פחות יעזור. בשביל זה יש אקסל מסודר של הפקדות כולל כמות ושווי.
אם קנית את הכל במכה אחת או שאתה רוצה למכור הכל, תוכל לחשב ברגע את ההפרש ולחלק ב-4.
כמובן שזה לא כולל הפרשי מדד או קיזוז הפסדים אם יש כאלה.

נושאים דומים

Back
למעלה