• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אדם המחזיק בידו צילום ת.ז מלא שלי. תאריך הנפקה. מה יכול לעשות?

תמיר80

משתמש רגיל
דירוג
59
שואל בכדי להיכנס אל אותם שירותים ולהוסיף שכבת הגנה נוספת (אימות דו שלבי, SMS לנייד).
אילו שירותים מבקשים תאריך הנפקה? כי מספר ת.ז עצמו ושאר הנתונים בתעודה לא מטריד אותי כמו תאריך הנפקה.

נשאל אחרת: מה התרחיש הנורא ביותר בוא ניתן לשימוש עם צילום ת.ז. מלא? וכיצד אני יכול להתגונן?

יש המון דברים שאפשר לעשות עם המידע הזה. כנגד רובם אין לך איך להתגונן (כי אין בשירותים שמתמשים בנתונים האלה אמצעי אימות מתקדמים יותר).
אתה לא יכול למנוע פתיחת חשבון בנק על שמך, ואתה לא יכול למנוע חיפושים בהר הכסף עם תעודת הזהות שלך.
הדבר הכי חשוב הוא לא לתת את התעודה והתאריך איפה שלא צריך, ואיפה שצריך, לנסות לרדד מידע (מחיקת תאריך הנפקה למשל) / להטמיע Watermark.
הדרך היחידה "להתגונן" כשקיים חשש ממשי לנפילת הפרטים לידי גורם בעייתי, היא להנפיק תעודה חדשה (עם תאריך הנפקה חדש).

זה זיהוי להרבה שירותים ממשלתיים, בנקים, קרנות פנסיה.
בדואר הגיע לי זיכוי רציני - ביטלו שירות ששלמתי מראש - הגאון בדואר התעקש לסרוק את תעודת הזהות שלי כתנאי להחזר. מאחר ולדבר עם הקיר יותר קל מאשר עם הדואר ויתרתי על ההחזר.
להבא - לשים מדבקה על תאריך ההנפקה כך שאים דורשים לסרוק ת.ז. בדואר או להראות ת.ז. במבחן בזום, התאריך ישאר מוסתר גם אם הראש שלך כרגע במקום אחר.

נראה שלא ניתן להוסיף שכבת אבטחה להר הכסף, נכון?
האם לכל הפחות אני לפחות מקבל התראה כל שהיא לדעת אם אדם השתמש בפרטי
בסגנון "תודה שהתחברת, נשלח, הר הכסף" לנייד/למייל. או אין כל חיווי ? אפילו לא "התחברויות אחרונות למערכת"?

ומה יעשו עם הנתונים שלי בהר הכסף או בקרן הפנסיה? נשמע לי קצת פרנואידי. גם ככה הצילום של הת.ז מסתובב בלא מעט מקומות

נערך לאחרונה ב:
זה עדיין לא אומר שאם לך לא מפריע- גם לי לא צריך להפריע. נשאל ככה: אני רוצה לקבל עכשיו צילום ת.ז. שלך כי לא מפריע לך. אפשר לפרסם הצילום, פה בפוסט, לעיני כולם? היא הרי גם ככה מסתובבת בלא מעט מקומות. או שגם לך יש קצת צד פרנואידי?

זה עדיין לא אומר שאם לך לא מפריע- גם לי לא צריך להפריע. נשאל ככה: אני רוצה לקבל עכשיו צילום ת.ז. שלך כי לא מפריע לך. אפשר לפרסם הצילום, פה בפוסט, לעיני כולם? היא הרי גם ככה מסתובבת בלא מעט מקומות.
ברור שיכול להפריע לך. מבין את זה לגמרי. אבל למה מפריע לך שאני כותב את דעתי? הרי התייחסתי לעצמי ולעמדתי בלבד.

חשבתי שאתה מתכוון אלי. שווה לך אולי להבא להוסיף את המילה לדעתי.
עם דעה אני לא מתווכח וכמו שאני לא כופה על אחרים להיבהל אני גם לא מבקר מי שלא נבהל. כך שהכל בסדר.

מהכותרת זה נשמע כאילו מדובר באדם בעל כוונות זדון.
הוא גם איים עליך קונקרטית או שכשאתה אומר "אדם" אתה מתכוון לפקיד שסרק איזה מסמך ששלחת?
סתם מסקרנות.

נראה שלא ניתן להוסיף שכבת אבטחה להר הכסף, נכון?
האם לכל הפחות אני לפחות מקבל התראה כל שהיא לדעת אם אדם השתמש בפרטי
בסגנון "תודה שהתחברת, נשלח, הר הכסף" לנייד/למייל. או אין כל חיווי ? אפילו לא "התחברויות אחרונות למערכת"?
הר הכסף לא נותן לתוקף כמעט כלום - רק רשימת גופים פיננסיים שיש לך אצלם כסף, בלי סכומים ובלי מספרי חשבון.
מה יקרה כשהתוקף יפנה לאותם גופים? לא יודע, תלוי ברמת ההבטחה שלהם.
אבל בשביל זה לא צריך את הר הכסף - קל לנחש את תוכן הרשימה - כלל, מגדל, הפניקס, פועלים, לאומי וכו' - לא כולם אבל חלקם.

כלל, מגדל, הפניקס, פועלים, לאומי וכו'
ביטוח לאומי, מערכת דרוג האשראי, חברות ביטוח, פנסיה, בנקים.
בעיקרון צריך לזהות אותך איכשהו בשירותים מרחוק, וזה הזיהוי הנפוץ.
תוציא ת.ז. חדשה. היום. אים הוא איים עלך תגיש תלונה במשטרה. רוב הסיכויים שלא יעשו איתה הרבה אבל לפחות יהיה תיעוד.

למדתי משהו חדש לא ידעתי שהתאריך הנפקה כזה חשוב

מישהו יודע אם יש חדש בנושא? האם הפיקו לקחים ויישמו אותם בשטח ותאריך ההנפקה לא נחשב מידע רגיש כבר? או שעדיין לא כדאי לשלוח צילום ת"ז עם תאריך ההנפקה?

מעסיק חדש מבקש ממני צילום ת"ז, בין היתר בשביל טופס 101 שהולך לרשות המיסים...ואני לא יודע אם לשלוח לו צילום עם תאריך ההנפקה מוסתר או לא....חושש שזה יעשה בעיות עם רשות המיסים וכו'

אשמח לעצה\מידע עדכני בנושא

למה צריך צילום ת.ז? הסתכלתי עכשיו על הטופס 101 ולא רואה שיש דרישה כזו.
לדעתי, תשלח עם תאריך הנפקה מוסתר. לא נראה לי שזה יעניין את המעסיק שלך\רשות המיסים התאריך הנפקה.

למה צריך צילום ת.ז? הסתכלתי עכשיו על הטופס 101 ולא רואה שיש דרישה כזו.
רשום בטופס שצריך.
כשאתם מגישים בקשה להחזר מס באתר רשות המיסים למשל, אתם מצרפים צילום של הת"ז עם תאריך הנפקה מוסתר? תמיד הגשתי עם התאריך גלוי...אבל מאז כל הדליפות וכו' אני חושש לשלוח תאריך גלוי.
1650918448331.png

נערך לאחרונה ב:
רשום בטופס שצריך.
כשאתם מגישים בקשה להחזר מס באתר רשות המיסים למשל, אתם מצרפים צילום של הת"ז עם תאריך הנפקה מוסתר? תמיד הגשתי עם התאריך גלוי...אבל מאז כל הדליפות וכו' אני חושש לשלוח תאריך גלוי.
1650918448331.png
אני ממלא כל שנה בעבודה ולא נדרש לצרף. אולי רק בשנה הראשונה...לא זוכר.
לדעתי תגיש מוסתר, מקסימום תקבל דחיה .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ו קווים מנחים לשכירות בפעם הראשונה - עוד אדם פיקח נפל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 139
c881 אדם מתכנן ואלוהים צוחק נדל"ן 40
A יתרונות של עסק על פני אדם פרטי ברכישה ומכירת נדלן נדל"ן 6
ת העברת סכום גדול מבנק אמריקאי לבנק בישראל השייכים לאותו אדם צרכנות פיננסית 27
W סיפורו של אדם שניצח את השיטה - דיון תאורטי פוסטים מאיכות נמוכה 69
Z בשקעה בניירות ערך זרים אם אדם שהפסיד 30,000 ש"ח הפסד נומינלי אבל עליית שער החליפין מיתן את ההפסד ל20,000 ש"ח האם יוכר לו מלא הפסד הנומינלי לקיזוז? פוסטים מאיכות נמוכה 2
A למה בן אדם עובד בישראל (עם פנסיה) לא צריך ביטוח חיים צרכנות פיננסית 62
TheOneTech שאלות בנוגע להליכים אחרי פטירת בן אדם אוף טופיק 12
ק חברות כוח אדם נדל"ן 9
R פנסיה של אדם שנפטר לפני כ20 שנה. אוף טופיק 4
R שאלת תם של אדם שרק מתחיל להתעניין בעולם של פרישה מוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 29
S סיפור תאורטי על אדם שהלך לאיבוד בים המידע שוק ההון 15
W אדם זהיר (בלשון המעטה) מתחיל להשקיע שוק ההון 12
O אדם בן 62 עם תיק השקעות ובלי פנסיה צרכנות פיננסית 4
adamshalev במה משקיע אדם ממוצע שוק ההון 36
G מייקאובר אצל בן אדם עם 0 מודעות כלכלית מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
D אמריקאי המחזיק קרן ישראלית/אירית מיסים 7

נושאים דומים

Back
למעלה