• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תוכנית חיסכון לכל ילד

• פותח הנושא c881
  • פורסם בתאריך
הניסוח נשמע קצת עוין
עד שלא יכתבו את זה באותיות ענק באתר שלהם ועל המוצר שלהם, אמשיך להיות עוין כלפיהם. זה דמי ניהול נסתרים לכל דבר.
ולמה שלא תגיד אותו דבר למשל על IBI עם המחקה SP500 שלהם
עריכה: ראיתי ש@מתכנת ענה לזה
או אחרים .....
אין אחרים כרגע שעושים נטו sp500

אולי חברי הקהילה כאן יתאגדו להקים קופ"ג וירוצו למכרז?:)
@TunaGolem משהו זז עם זה?

ח"כ הבנתי שעדיף להמשיך בחסכון שכבר ממילא אני עושה להם- בתנאים שלי.
לדעתי אין יותר חשוב מזה בחיסכון והשקעות. להבין מה אתה עושה ולמה ולא לבחור אחת מ-10 מסלולים לא ברורים ושיכולים להשתנות ברגע לפי החלטת מנהל/ועדה, ושלא בהכרח יתאים לאופי ההשקעה שלך/של ילדיך.
אלא שזה מוריד מהמאמץ שהם יצטרכו להשקיע בכדי לפתח את תוכנית הפרישה של עצמם וזה לא כ"כ חינוכי..
נראה לי שאתה מתלבט עם להוסיף לילדים 50 שקל לחיסכון בלי קשר לתוכנית "חיסכון לכל ילד". אל תתן לזנב לקשקש בכלב, אם בא לך לחסוך להם, תחסוך אבל בלי קשר לסכומים שקבעו משרד האוצר. אם במקרה יוצא שאתה בדיוק מתלבט על עוד 50 ש"ח, אז סבבה.
אני אישית חוסך לילד שלי בחשבון ההשקעות שלי, הוא יקבל חינוך של חיסכון של לפחות 50% מההכנסה שלו, ובבוא היום אתן לו לנהל את זה בעצמו (אני חושב על גיל 12-13 כזה). מתישהו גם אתן לו להחליט באיזה מסלול ב"חיסכון לכל ילד" אבל הכסף הזה הוא רק בונוס מבחינתי. החיסכון והחינוך האמיתי שלו לא קשורים לשום תוכנית ממשלתית.

כי הם לא.

הניסוח נשמע קצת עוין, יותר נכון אולי "לא כל הדיבדנדים מתקבלים" כתוצאה משיטת המעקב וסיבות נוספות.

אשמח לדעת כיצד אתם יודעים שאחרים לא לוקחים דיבידנטים לעצמם הרי גם להם יש "טעויות עקיבה"...

אין אחרים כרגע שעושים נטו sp500 .

אז ההשוואה שלך תהיה מול IBI לבד? גם אם נניח שהם "צדיקים" בקטע של הדיבידנטים , מה לגבי הד.נ. שאצלם הוא כפול מאינטרגמל ?

אולי חברי הקהילה כאן יתאגדו להקים קופ"ג וירוצו למכרז?
@TunaGolem משהו זז עם זה?

אם מישהו מתכוון להזיז משהו בענין קופ"ג זה עכשיו כי סוף שנה זה עוד מעט .... ואז מתפספס הפקדה של 70K לשנה זו ...

אשמח לדעת כיצד אתם יודעים שאחרים לא לוקחים דיבידנטים לעצמם הרי גם להם יש "טעויות עקיבה"...
הם משקיעים דרך חוזים עתידיים, שאמורים לשערך בתוכם את הדיבידנד וזה בעיקר תלוי בכמה הרוכשים של כלל החוזים בעולם מתמחרים את הדיבידנד. אבל אין שום קשר ל-IBI, הם פשוט נותנים את כל מה שהחוזה נותן.
מה לגבי הד.נ. שאצלם הוא כפול מאינטרגמל ?
אני זוכר שההפרש יצא יותר מזה ברגע שמתחשבים בחלק הדיבידנד האבוד. לא מוצא כרגע את הדיון על זה אבל אני זוכר ש-@TunaGolem עשה את החישוב
אין לי אינטרס
אאלט בכל מקרה זה לא היה בשביל sp500 נכון?

יש לך במקרה לינק לחישוב? ניסיתי למצוא עכשיו בכל הפורום. אאלט זה היה בשיחה שלך מול המנכ"ל של אינטרגמל שבו הוא ניסה לשכנע למה בכל זאת כדאי לנו שם
לא הבנתי את השאלה
אם אני זוכר נכון, אתה ביררת (וייתכן וזה היה רק תרגיל מחשבתי כאן בפורום) אם להקים קופת גמל בשביל לעקוף את המגבלה של 10% בנייר בודד/אופציות ב-IRA.
לכן, בכל מקרה זה לא היה רלוונטי לבקשה של @רולי.

יש לך במקרה לינק לחישוב?
כאן
ניסיתי למצוא עכשיו בכל הפורום. אאלט זה היה בשיחה שלך מול המנכ"ל של אינטרגמל שבו הוא ניסה לשכנע למה בכל זאת כדאי לנו שם
רוצה טיפ איך מצאתי את ההודעה?
חיפשתי הודעות שנכתבו על ידי משתמש "אינטרגמל" והגעתי בקלות לדיון ההוא.

אם אני זוכר נכון, אתה ביררת (וייתכן וזה היה רק תרגיל מחשבתי כאן בפורום) אם להקים קופת גמל בשביל לעקוף את המגבלה של 10% בנייר בודד/אופציות ב-IRA.
נכון, אבל אין לכך קשר לחסכון לכל ילד.
לא אקים קבוצת רכישה עבור מסלול סנופי, ולא אקים בעצמי מסלול כזה. בחסכון לכל ילד פשוט אין מספיק כסף אבסולוטית.

בחסכון לכל ילד פשוט אין מספיק כסף אבסולוטית.
אז קופות הגמל פשוט בונות על המשך של הילדים לקופות גמל להשקעה? כי אני מניח שגם 0.23% לשנה רווחי להם.

ראשית- הבהרה, טעיתי בנתון בטבלה, והמדובר הוא על אקסלנס נשואה סיכון מוגבר, שמספרה 11311 (ולא בינוני 11312). שאר הנתונים שהוזנו תואמים.

שנית-
לדעתי אין יותר חשוב מזה בחיסכון והשקעות. להבין מה אתה עושה ולמה ולא לבחור אחת מ-10 מסלולים לא ברורים ושיכולים להשתנות ברגע לפי החלטת מנהל/ועדה, ושלא בהכרח יתאים לאופי ההשקעה שלך/של ילדיך.

נראה לי שאתה מתלבט עם להוסיף לילדים 50 שקל לחיסכון בלי קשר לתוכנית "חיסכון לכל ילד". אל תתן לזנב לקשקש בכלב, אם בא לך לחסוך להם, תחסוך אבל בלי קשר לסכומים שקבעו משרד האוצר. אם במקרה יוצא שאתה בדיוק מתלבט על עוד 50 ש"ח, אז סבבה.
אני אישית חוסך לילד שלי בחשבון ההשקעות שלי, הוא יקבל חינוך של חיסכון של לפחות 50% מההכנסה שלו, ובבוא היום אתן לו לנהל את זה בעצמו (אני חושב על גיל 12-13 כזה). מתישהו גם אתן לו להחליט באיזה מסלול ב"חיסכון לכל ילד" אבל הכסף הזה הוא רק בונוס מבחינתי. החיסכון והחינוך האמיתי שלו לא קשורים לשום תוכנית ממשלתית.

אני חוסך לכל אחד מילדי סכום חודשי מלידתם. ההתלבטות הייתה האם להפחית מסכום זה 50 ש"ח לטובת ה'חיסכון לכל ילד'.
בעצם, השיקול היה האם לקחת את הסיכון של הפקדה בתוכנית לא ברורה/נתונה לשינוי גחמתי של מנהלי הקופה, תמורת תשואה במקרה שאחת הקרנות תפתח/תעדכן מסלול שהוא מחקה מדדים לגמרי או שינוי בחוק ופטור מלא ממס על חיסכון זה.
לאחר שהגדרתי לעצמי שאלו הסיכונים והתשואה החלטתי שלא להכפיל.
(תודה ליעקב שבזכות הודעתו הגעתי להבהרה העצמית הזו)
באופן אישי, עדכנתי עבור כל ילדי השקעה באקסלנס בסיכון מוגבר.

ולשאלתי מה אתם חושבים לעשות, שנעניתי בקישור לסקר- אני חושב שהתשובה הפופולרית שם היא תוצאה של הזמן בו לחצו על התשובה, דהיינו התבססו אך ורק על תשואות העבר (אפקט ה'נסיעה עם המראה האחורית' ע"פ דורין) ולא ע"פ פילוח ההשקעה כמו שניסינו לעשות כאן. לכן מעניין אותי מחדש, באם תואילו לפרט מה אתם הולכים לעשות, ואם אפשר גם- למה?.

שבוע טוב.

השאלה היא האם ניתן להפקיד על שם ילד בקופת גמל להשקעה
כנראה שלא. ציינתי את היתרונות והחסרונות מכך שהקופה לא רשומה על שם הילד. לא ציינתי את החשיפה לפרעון אחריות שעבוד כללי (למרות שציינתי בסיכום הקודם).

בחשבון ממוסה אצל בנק/ברוקר?
בחשבון ממוסה ניתן להגדיר נהנים.

השאלה היא האם ניתן להפקיד על שם ילד בקופת גמל להשקעה או בחשבון ממוסה אצל בנק/ברוקר?
אולי אני מפספס משהו, אבל מה היתרון בכסף על שם הילד?
מלבד מקרים של חובות של ההורה ואולי גירושין, אני רואה בקופה על שם הילד רק חסרונות.

@TunaGolem
כאשר שחתי בפני חבר שככל הנראה הילד יהיה זכאי לפטור ממס רווח הון אפקטיבית כתוצאה מניצול נקודת זיכוי, העלה הלה שאלה האם ניתן לפתוח חשבון אחר על שם הילד שיוכל להינות בו מאותה הטבה.
אם האופציה קיימת זה גורם לי לחשוב בכלל לפתוח חשבון על שם הילדים עבור החסכונות המיועדים עבורם
אולי אני מפספס משהו, אבל מה היתרון בכסף על שם הילד?
החל מגיל 18 במשך כמה שנים כנראה יהיה לו זיכוי מס של 6K בגלל נקודות זיכוי לא מנוצלות.
אני לא מדבר על סכומי עתק אלא בסקאלה הנמוכה של 5 ספרות.

החל מגיל 18 במשך כמה שנים כנראה יהיה לו זיכוי מס של 6K בגלל נקודות זיכוי לא מנוצלות.
זו נקודה טובה.
לא בטוח שהיא מספיקה לאור האלמנט הלא חינוכי, בעיני, לרשום כסף על שם ילדים בגילאים האלו.

אם האופציה קיימת
הרם טלפון לפקיד החביב עליך באקסלנס, ושאל אותו אם הוא יכול לפתוח חשבון שהנהנה היחיד הוא בנך, ושאתה תנהל אותו מהחשבון שלך ללא דמי מערכת חודשיים.
ספר כאן על תשובתו.

הרם טלפון לפקיד החביב עליך באקסלנס,
הפקיד חביב, אקסלנס כבר לא כ"כ :(
חשבון שהנהנה היחיד הוא בנך, ושאתה תנהל אותו מהחשבון שלך ללא דמי מערכת חודשיים
"נהנה" לא מספיק בשביל לתת מענה ל 2 היתרונות שצוינו: מיסוי על שמו והגנה מחובות ההורים.
ספר כאן על תשובתו.
צריך לבדוק אם מתאפשר ובכל מקרה כרוך בעמלה של חשבון נוסף, קרי 15 שח בחודש.

קופת גמל להשקעה בהחלט ניתן לרשום ישירות על ת.ז. של ילד (@נדב @יוסי מסכימים?)

@TunaGolem
כאשר שחתי בפני חבר שככל הנראה הילד יהיה זכאי לפטור ממס רווח הון אפקטיבית כתוצאה מניצול נקודת זיכוי, העלה הלה שאלה האם ניתן לפתוח חשבון אחר על שם הילד שיוכל להינות בו מאותה הטבה.
אם האופציה קיימת זה גורם לי לחשוב בכלל לפתוח חשבון על שם הילדים עבור החסכונות המיועדים עבורם

אני לא מדבר על סכומי עתק אלא בסקאלה הנמוכה של 5 ספרות.

אפשר הסבר ופירוט?
האם התכוונת שעלתפי החשבון של נקודות הזכות יוצא שבסופו של יום בגיל 18/21 הילד יוכל למשוך את הכספים ולהזדכות על מס ההון 25%?
אם כן, אשמח להרחבה איך זה קורה?
אם כך, אני שוקל מחדש את ענין הכפלת הסכום.

האם התכוונת שעלתפי החשבון של נקודות הזכות יוצא שבסופו של יום בגיל 18/21 הילד יוכל למשוך את הכספים ולהזדכות על מס ההון 25%?
אולי פספסת אבל הייתה התייחסות לזה כמה פעמים בשרשור הנוכחי.
אם כן, אשמח להרחבה איך זה קורה?
הילד יגיש דוח למס הכנסה בשנה שבו ימשוך את הכספים ויממש את הרווח.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
G תוכנית חיסכון מזרחי טפחות לקשיש שוק ההון 4
4 תוכנית חיסכון ב-Pepper שוק ההון 100
בוריס יופה תוכנית חיסכון פרטי לילד שוק ההון 0
D תוכנית חיסכון: השקעה פעם ברבעון לעומת השקעה כשאפשר שוק ההון 4
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
מ תוכנית מילוט אוף טופיק 26
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
1337justme למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד? שוק ההון 22
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
yancuk תוכנית מניות שוק ההון 5
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
E תוכנית המתאר החדשה של ת"א נדל"ן 1
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
H תוכנית השקעה s&p 500 שוק ההון 7
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
H תוכנית ליום גשום צרכנות פיננסית 2
navv תוכנית השקעה ומטרה - אשמח לחוות דעת ורעיונות שוק ההון 13
A תוכנית המאה - הזדמנות או סיכון מיותר? נדל"ן 34
ג תוכנית השקעה ומס רכישה נדל"ן 35
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
S תוכנית ה qe של הפד שוק ההון 6
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
Odnight תוכנית ההשקעה שלי - אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 6
F תוכנית שותפים של Amazon התפתחות אישית 3
כ תוכנית מומלצת לסלולרי עבור נסיעה קצרה לחו"ל אוף טופיק 4
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
A תוכנית לא דיברת לא שילמת - סלולארי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
ד תוכנית השקעה בהראל ( מגוון ) כחלופה לבנק צרכנות פיננסית 15
Y תוכנית חסכון בpepper שוק ההון 7
mudale222 תוכנית חסכון לשנה - ריבית 3%! שוק ההון 43
ו תוכנית השקעות שלי - שלב 1 שוק ההון 8
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
ארגמן למה אין תוכנית פנסיה לפרישה מוקדמת במקדם 400? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A איך עובדת תוכנית ESPP? שוק ההון 141
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9

נושאים דומים

Back
למעלה