• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך

MoneyDoc

משתמש רגיל
דירוג
132
אני בן 31, עשיתי תוכנית כלכלית ל20 שנים הבאות, רוצה לעשות double check לגבי החלק של השקעה עצמאית בשוק ההון (ללא התייחסות לחסכון בקה"ש\פנסיה ובנדל"ן).

להלן התוכנית:
המטרה היא להשקיע בחשיפה לסנופי בקרן צוברת בעלות הנמוכה ביותר ללא חשש ממס עזבון.
ההשקעה תהיה בCSPX (אירית צוברת) דרך IB העולמיים בדמי ניהול של 0.07%.
תבוצע הפקדה ראשונית בגובה 80 אש"ח, לאחר מכן הפקדה חודשית תחילה בגובה 13 אש"ח ובכל שנה להעלות את ההפקדה ב1000 ש"ח עד לתקרה של 18 אש"ח (שנה שניה הפקדה חודשית של 14 אש"ח, שנה שלישית 15 אש"ח וכו' עד 18 אש"ח ולהמשיך עם 18 אש"ח).
אני מניח תשואה שנתית ממוצעת של 8% שלהבנתי זו הנחה שמרנית.
לפי החישוב שלי לאחר 20 שנים של הפקדות וצבירת תשואה התיק יעמוד על בערך 9.8 מיליון ש"ח.

לאחר 20 שנים אני מתכנן להשאיר את התיק כמו שהוא חשוף ב100% לסנופי באותה קרן.
למיטב הבנתי בשלב הזה (לפי מחקר טריניטי) במשיכה שנתית בגובה 3% מהתיק (שמרני, בטריניטי מדברים על 3.33%-4%) ולאחר תשלום מס רווחי הון של 25% על הרווחים תשאר קצבה חודשית של בערך 21,000 ש"ח (ללא התחשבות באינפצליה) ומירב הסיכויים שבמשיכה כזו התיק ימשיך לשמור על ערכו (לעד?).

אשמח לדעת אם התוכנית ריאלית ואם שגיתי במשהו.

אני מניח תשואה שנתית ממוצעת של 8% שלהבנתי זו הנחה שמרנית.
הפוך, אופטימית מדי.
ומירב הסיכויים שבמשיכה כזו התיק ימשיך לשמור על ערכו (לעד?).
לא, הוא ידעך.
למעט התיקונים, תוכנית טובה לדעתי.

איזו תשואה היית מניח?
אני אוהב להיות שמרן אז 6% ריאלי, מה גם השוק גבוה איימים, זה מוריד את התשואה העתידית.
ואם אני רוצה שהוא ישאר לפחות ל50 שנים, מה אחוז המשיכה הרלוונטי? (לפי מה שקראתי בטריניטי 3% יספיקו אבל אתה אומר אחרת).
קראת נכון, זה לא אומר שהוא לא ידעך.

לא, הוא ידעך.
אתה טועה.
צפה בקובץ המצורף Updated-Trinity-Results-40-years-1871-2020-Inflation.webp
צפה בקובץ המצורף Terminal-Value-of-a-1000-portfolio-40-Years-1871-2020.webp
כפי שניתן לראות בתרשימים, לא רק שרוב הסיכויים שהתיק ישמור על ערכו, אלא ככל שפותח האשכול יחיה יותר(עד 120), כך יגדל הסיכוי שההון שלו רק ילך ויתעצם.

קבצים מצורפים

• Terminal-Value-of-a-1000-portfolio-30-Years-1871-2020.webp
    KB 15.8 · צפיות: 5
נערך לאחרונה ב:
ואם אני רוצה שהוא ישאר לפחות ל50 שנים, מה אחוז המשיכה הרלוונטי? (לפי מה שקראתי בטריניטי 3% יספיקו אבל אתה אומר אחרת).
מה שלא פחות חשוב מאחוז המשיכה, זו הדינמיות שלך(היכולת לצמצם הוצאות ולייצר מקורות הכנסה נוספים במידת הצורך), במיוחד במהלך העשור הראשון לפרישה, שהוא הקריטי ביותר.
ממליץ לך בחום לקרוא את המאמר הזה.

נערך לאחרונה ב:
כנראה שלא.
הגרפים האלה שגויים, כנראה שהם אינם מתואמים אינפלציה או שגיאה אחרת.
חישוב פשוט בתשואה של 7% למשך 40 שנים עם דמי ניהול 0 ו0 מס יביא 1,000$ אותנו לכ15,000$
הגרף שצירפת מביא אותנו למעל 100,000$ ב5% משיכה שנתית.

תשאף להגדיל הכנסה. תשאף להקטין (או לפחות לא לנפח) הוצאות. תשאף להשקיע באופן נבון שמתאים לך. אל תניח שלא תלמד דברים חדשים עם הזמן שיגרמו לשינוי בתוכנית. אל תניח שלמציאות אכפת מהתוכניות שלך.

לאחר מכן הפקדה חודשית תחילה בגובה 13 אש"ח ובכל שנה להעלות את ההפקדה ב1000 ש"ח עד לתקרה של 18 אש"ח (שנה שניה הפקדה חודשית של 14 אש"ח, שנה שלישית 15 אש"ח וכו' עד 18 אש"ח ולהמשיך עם 18 אש"ח)
למה אתה חושב שתצליח להגדיל את גובה ההפקדה שלך כל שנה ב 1000 ש"ח לחודש במשך 20 שנה?
מה הסטטוס הנוכחי שלך? איך אתה יודע שעוד 5-10 שנים לא יגדלו לך ההוצאות כתוצאה מזוגיות/ילדים/אפקט פרקינסון?

כנראה שלא.
הגרפים האלה שגויים, כנראה שהם אינם מתואמים אינפלציה או שגיאה אחרת.
חישוב פשוט בתשואה של 7% למשך 40 שנים עם דמי ניהול 0 ו0 מס יביא 1,000$ אותנו לכ15,000$
הגרף שצירפת מביא אותנו למעל 100,000$ ב5% משיכה שנתית.
פניתי לכותב המאמר וזו תגובתו:
Hi,

This is actually right. But the very high line is only the maximum. It means that the best starting month between 1871 and 2020 would have seen a huge performance even though we were withdrawing money.
Generally, starting at the bottom of a strong bear market would yield great results. For instance, in that particular case, the maximum terminal value is attained when starting May 1932 at the bottom of the great depression.
But this is only one starting month out f more than 1200! The average and median are much more representative of what will happen.

Does that make sense?

Cheers
Baptiste​
Hi,

They would significantly more than double after 40 years.

And yes, historical inflation is taken into account. So, we start with X% of the initial portfolio and then increase (or decrease ) with inflation each month.
So, a 3% withdrawal rate is only 3% in the first month, then it varies.​

לא ראיתי את הגרפים המצורפים, אבל קראתי את המאמר והוא נראה הגיוני.
הכפלת הכסף פי 100 ב-30 שנה היתה בתרחיש הטוב ביותר - כלומר היתה שנה מסוימת שמי שנכנס בה הצליח להכפיל פי 100. אני מניח שזאת במידה רבה תוצאה של אינפלציה. בכל אופן, כותב המאמר אומר בעצמו שלמספר הזה אין חשיבות.
המספר המשמעותי יותר - התשואה החציונית - הביאה בממוצא להכפלה פי 6 בשלושים שנה.

בהמשך להוצאת התוכנית שלי לפועל, היום עשיתי את הקניה הראשונה של CSPX דרך IB בבורסה הלונדונית ולאחר הקניה ראיתי שבמסלול FIXED אני משלם 0.05% עמלה על כל קניה מעל 8000$ ועמלה קבועה של 4$ על כל קניה עד 8000$.
זה יוצא שעבור ההפקדות החודשיות שלי אני אשלם 0.1% בעמלות לIB, משהו שלא לקחתי בחשבון.
אני רק רוצה לוודא שאני לא מפספס משהו וקניה דרך הבורסה הלונדונית היא הדרך הזולה ביותר לקנות את הקרן הזו.
כמו כן האם עדיף להיות במסלול FIXED או TIERED?
תודה.

בהמשך להוצאת התוכנית שלי לפועל, היום עשיתי את הקניה הראשונה של CSPX דרך IB בבורסה הלונדונית ולאחר הקניה ראיתי שבמסלול FIXED אני משלם 0.05% עמלה על כל קניה מעל 8000$ ועמלה קבועה של 4$ על כל קניה עד 8000$.
זה יוצא שעבור ההפקדות החודשיות שלי אני אשלם 0.1% בעמלות לIB, משהו שלא לקחתי בחשבון.
אני רק רוצה לוודא שאני לא מפספס משהו וקניה דרך הבורסה הלונדונית היא הדרך הזולה ביותר לקנות את הקרן הזו.
כמו כן האם עדיף להיות במסלול FIXED או TIERED?
תודה.
מישהו?

למה דרך ib ולא דרך בית השקעות ישראלי והקרן האירית הנסחרת בשקלים ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad זכייה במחיר למשתכן - אז עשיתי סימולציות. מנסה כעת להבין מה הצעדים הבאים ומשתדל לא לעשות טעויות יקרות נדל"ן 33
E פיצויים. עשיתי טעות שאמרתי את זה? צרכנות פיננסית 40
H איך לתקן את הטעויות שכנראה עשיתי? שוק ההון 5
א עשיתי העברה בIB והכסף לא הגיע, יש מה לדאוג ? שוק ההון 11
O עשיתי את זה - יצאתי מהמינוס ! התפתחות אישית 20
O משקיע מתחיל - עשיתי את שיעורי הבית שלי אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 16
L עברתי ממכבי מגן כסף, לזהב - עשיתי טעות? אמרו לי שכבר אין כסף מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
unrealx האם חייב לעשות תיאום מס במידה ואני בתכנית ESPP ולא עשיתי auto sell? שוק ההון 17
DavidA ניתוח דוחות כספיים של חברת הקבלן י.ח דמרי( שאני עשיתי) שוק ההון 0
D האם עשיתי טעות? אוף טופיק 17
U עשיתי בלאגן, הגיע הזמן לעשות סדר שוק ההון 14
Y עשיתי סרטון אנימציה על ספר של פיטר שיף מתוך המלצות הקריאה בבלוג.... אוף טופיק 4
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
מ תוכנית מילוט אוף טופיק 26
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
1337justme למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד? שוק ההון 22
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1