• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תוכנית מילוט

משקיע גרוע

משתמש רגיל
דירוג
59
שלום.
בעקבות המצב ופסימיות לגבי העתיד פה, אנחנו שוקלים ברצינות את המשך המגורים כאן וחוששים מתרחיש שבו אי אפשר להוציא כספים מהמדינה.
דרכון אירופאי כבר יש, השאלה עכשיו היא איפה להחזיק את התיק השקעות ככה שלממשלת ישראל לא תהיה יכולת לגעת בו.
אני מניח שזה כבר נדון בכל מיני צורות, אשמח לקישורים.
1. האם חשבון בIB נחשב חשבון זר שלא כפוף למערכת הישראלית ולא תהיה אפשרות לגעת בו במקרה שיוטלו כל מיני עיצומים על המערכת הפיננסית.
2. האם אפשר להעביר ניירות ישראלים לIB ללא אירוע מס?
3. האם יש צעד אחר מלבד חשבון בIB שעדיף לשקול?

תודה

שלום.
בעקבות המצב ופסימיות לגבי העתיד פה, אנחנו שוקלים ברצינות את המשך המגורים כאן וחוששים מתרחיש שבו אי אפשר להוציא כספים מהמדינה.
דרכון אירופאי כבר יש, השאלה עכשיו היא איפה להחזיק את התיק השקעות ככה שלממשלת ישראל לא תהיה יכולת לגעת בו.
אני מניח שזה כבר נדון בכל מיני צורות, אשמח לקישורים.
1. האם חשבון בIB נחשב חשבון זר שלא כפוף למערכת הישראלית ולא תהיה אפשרות לגעת בו במקרה שיוטלו כל מיני עיצומים על המערכת הפיננסית.
2. האם אפשר להעביר ניירות ישראלים לIB ללא אירוע מס?

תודה
לטעמי הפתרון להתנזר ככל האפשר ממידע חדשותי.

הבנאדם שאל שאלות פרקטיות... הוא לא שאל כל אחד מה דעתו על המצב בישראל והאם הוא מתכנן לרדת מהארץ.

אני לא מבין גדול בכלל, אבל ממה שאני קראתי וקורא בפורום:
1. למיטב הבנתי כן, IB הוא גוף זר שלא כפוף לחוקי מדינת ישראל במובן שלא יכול לחסום ממך גישה לכסף.
2. למיטב ידיעתי לא ניתן להחזיק ניירות ישראליים ב IB.
אלא אם אתה מדבר על הניירות הפופולריים של איישרס (מאמין שיש גם אחרות) - אז יש גם גרסא לונדונית וגרסא אמריקאית וכן ניתן להמיר לניירות אלו ללא אירוע מס אבל עם תשלום כלשהו לברוקר הנוכחי שלך (אם אני זוכר נכון התשלום לא גדול, כמה מאות דולרים גג)
3. למיטב ידיעתי חשבון בבנק אמריקאי / אירופאי. יש את שאווב האמריקאים שהם די נפוצים בפורום. אם יש לך אזרחות אירופאית כנראה שבקלות תוכל לפתוח חשבון איפשהו באירופה.

אוסיף שאתה יכול גם להחזיק דולרים ומטבעות אחרים בחשבון wise שזה חשבון בנק וירטואלי אמריקאי. לא ניתן להשקיע שם אבל כן להחזיק ולהעביר מזומן.

כמו שאמרתי אני ממש לא חזק בחומר. אשמח לתיקונים אם טעיתי

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
בטוחה שרבים מבאי הפורום עסוקים כעת בלהגן בגופם על המדינה.
סליחה זה לא אישי נגדך, אם היית קרוב מאד לאחד כזה, נדמה לי שהכסף היה הדבר האחרון שמעניין אותך.
מצטער אם זה פוגע במישהו. אני בעד המדינה, עשיתי צבא, כואב את המלחמה הזאת יחד עם כולם.
בסך הכל יושב בבית עם אשתי וחוששים מעתידנו ועתיד הילדים. מנסים לעשות את המעט צעדים האפשריים בשביל לבטח את עצמנו אפילו במידה מועטה.

נערך לאחרונה ב:
מצטער אם זה פוגע במישהו. אני בעד המדינה, עשיתי צבא, כואב את המלחמה הזאת יחד עם כולם.
בסך הכל יושב בבית עם אשתי וחוששים מעתידנו ועתיד הילדים. מנסים לעשות את המעט צעדים האפשריים בשביל לבטח את עצמנו אפילו במידה מועטה.
מבין אותך לגמרי. החלטתי שאשקול ברצינות על אפשרויות כאלה, אבל אחרי המלחמה כשאפשר לחשוב על זה באמת ולהחליט לא מתוך חרדה.

שקלתי לפעמים לחזור לארה"ב אבל אני תמיד חוזר לאותה מסקנה שאין לי מה לעשות שם ואני פשוט לא רוצה.

אני מרגיש שכאן זה הבית ואני לא רוצה לעזוב ושילכו לעזאזל המקוללים שרוצים לקחת מאיתנו את הבית, אבל לפעמים מפסידים מלחמות וצריך לברוח כדי להילחם בפעם אחרת.

הנאצים יצודו אותך גם בחו"ל אם לא תהיה לנו מדינה.
תקרא היסטוריה של 2000 שנות גלות.

הנאצים יצודו אותך גם בחו"ל אם לא תהיה לנו מדינה.
תקרא היסטוריה של 2000 שנות גלות.
לא בכל מקום.

יפן:
אנטישמיות למשל הגיעה ליפן רק בתקופת מלמת העולם השנייה ובניית הגטו שם. אחרי המלחמה הופצו כל מיני ספרים אנטישמיים שגרמו ליפנים לחשוב שיהודים חכמים ומבינים בפיננסיים (מאיזה תרגום של הפרוטוקולים - טקסט אנטישמי שטוען שהיהודים שולטים בעולם ובמיוחד בפיננסים) ודברים כאלו וזה זלג לשאר אסיה. הם בכלל רצו להקים מקומות ליהודים כדי שינהלו את הטריטוריות שלהם וכל מיני דברים מוזרים ועד היום בקוריאה וכל מיני מקומות יש כאלו שלומדים גמרא כדי לפתח ראש יהודי (שזה כאילו יותר חכם מהממוצע). אין שם איסלם/נצרות ממש וזה תרבות שונה לחלוטין וממה שהבנתי הרב המוחלט בכלל לא מכיר יהודים ממש.

סין:
סין היא מדינה אנטי-תאיסטית לדתות היסטוריות פחות או יותר (קונפיוציוניזם כן מקובל שם מאוד), אבל היא בעיקר לא סובלת אלימות דתית ונגזרותיה או התארגנות של דתות (אינדיבידואליזם דתי עוד נסבל שם לפעמים) כחלק מהאידיאל שהקבוצה שמשתייכים אליה חייבת להיות נשלטת על ידי הממשלה. היא טיהרה כל מיני מקומות עם מוסלמים שהיו בהם פיגועי טרור (עד רמה שעוקבים אחרי אוכלוסיות שלמות 24/7 ויש להם אפליקציות שאומרות אם מותר להם להיכנס לרחוב מסוים או לצאת מהבית בשעות מסוימות וכל השיחות שלהם מנוטרות וכמובן שהרבה בכלל הועברו למחנות חינוך מחדש). נגד יהודים היו גם הנחיות שבגדול לא רוצות מאפיינים דתיים, אבל לא ידוע לי משהו נגד יהודים סתם ככה. לאחרונה היו כל מיני תפיסות אנטישמיות שהגיעו מהספרים האנטישמיים שהופצו באסיה, אבל זה רק מה-100 שנה האחרונות. ממה שאני הבנתי הסנטימנט האנטישמי התגבר בסין בעשורים האחרונים מאז שסין הצד הפלסטיני ומשדרת כל מיני תעמולות שלו, אבל אני בספק שזה משהו נרחב.

טכנית כן, מעשית זה יותר מסובך.
IB היא חברה רשומה בארה"ב, ומכיוון שלארה"ב יש הסכמי מיסוי הדדיים ושת"פ בתחומי הלבנת הון, אז תיאורטית מדינת ישראל תוכל לבקש (ובמידה סבירה גם לקבל) מידע פיננסי עלייך ולכן גם להטיל עלייך עיצומים פיננסיים פרטניים.
אני לא משוכנע כמה היא תוכל לעקל חשבון שנמצא בארה"ב.
כן, תחפש מדינות שאין להם אמנות מס עם ישראל (ושמתנהלים כמו מקלטי מס בכל הקשור לחיסיון לקוח) ותפתח שם חשבון בנק\השקעות.

תחפש מדינות שאין להם אמנות מס עם ישראל
ממש אין קשר, "אמנות המס" שאתה מדבר עליהם הם בסך הכל אמנות למניעת כפל מס.
(ושמתנהלים כמו מקלטי מס בכל הקשור לחיסיון לקוח)
כבר לא ממש קיים ואם קיים אלו ממש לא מקומות שאתה רוצה לשמור בהם את הכסף שלך.

הייתי אומר ביטקוין שלא כפוף לאף מדינה ולא ניתן להחרים/להלאים, אבל יצחקו עלי שזה ספקולציה/פרמידה וכו'.
רוב ההון הנזיל שלנו בביטקוין, ועם המצב הנוכחי אני יותר רגוע מבד"כ במקרה שחס וחלילה צריך לקום ולברוח.
לא שאני חושב שיש בהכרח מקום יותר בטוח ליהודים.
אני כן חושש שהמלחמה הזו יכולה להתפתח הרבה מעבר לחמאס ולבנון והחודשים הקרובים עלולים להיות מסוכנים.

הייתי אומר ביטקוין שלא כפוף לאף מדינה ולא ניתן להחרים/להלאים, אבל יצחקו עלי שזה ספקולציה/פרמידה וכו'.
רוב ההון הנזיל שלנו בביטקוין, ועם המצב הנוכחי אני יותר רגוע מבד"כ במקרה שחס וחלילה צריך לקום ולברוח.
לא שאני חושב שיש בהכרח מקום יותר בטוח ליהודים.
אני כן חושש שהמלחמה הזו יכולה להתפתח הרבה מעבר לחמאס ולבנון והחודשים הקרובים עלולים להיות מסוכנים.
הביטקוין תנודתי למדי. ולמי שלא בקיא בתחום - גם מסוכן למדי.

מה הרובוט אומר לשאלה הנידונה,

Moving money outside of a country to protect it from government regulations or taxation requires careful consideration and must be done in compliance with the law. Attempting to hide or evade taxes can have severe legal consequences. Here are some legitimate options to consider if an Israeli citizen wishes to move $100,000 outside of Israel:

1. **Open a Foreign Bank Account**: You can consider opening a bank account in a foreign country. However, make sure to report this account to the Israeli tax authorities and comply with any reporting requirements and tax obligations.

2. **Invest in International Assets**: Invest in assets such as foreign stocks, bonds, or real estate in a transparent and legal manner. Keep records of these investments and report them to the Israeli tax authorities.

3. **Use Currency Exchange Services**: Use legal currency exchange services to convert Israeli shekels into a foreign currency and hold it in an offshore account.

4. **Invest in Cryptocurrencies**: Invest in cryptocurrencies like Bitcoin, Ethereum, or others. However, be aware that the regulatory landscape for cryptocurrencies is evolving, and you should stay informed about tax and reporting requirements related to cryptocurrency holdings.

5. **Consider an International Brokerage Account**: Open an international brokerage account to invest in foreign financial markets. Ensure that all transactions are transparent and reportable.

6. **Consult with Tax Professionals**: Engage a qualified tax advisor or financial consultant who is well-versed in international tax law and regulations to help you navigate the process legally.

7. **Declare Offshore Assets**: If you do choose to move assets abroad, make sure to declare these assets and any income they generate to the Israeli tax authorities in accordance with Israeli tax laws.

8. **Use Legal Investment Vehicles**: Explore legal investment vehicles such as offshore trusts and international business entities that can provide asset protection while maintaining compliance with the law.

It's essential to understand that transparency and compliance with tax laws are crucial. Attempting to hide assets or evade taxes can lead to legal consequences. Always consult with legal and financial professionals to ensure that your actions are fully compliant with Israeli laws and regulations.

Moreover, the international financial landscape is subject to change, and new regulations may be implemented. Staying informed about these changes and adapting your financial strategy accordingly is essential.​

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
M כמה שאלות על תוכנית העלת מסים של האוצר למימון מלחמה מיסים 4
F תשואה ממוצעת 7%, ריבית 8%, האם תוכנית ההשקעות תשתנה? שוק ההון 3
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
yancuk תוכנית עבודה עבור רכישת נכס נדל"ן 10
milx תוכנית חסכון לנכדים שתחולק לאחר פטירת הסבתא פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 41
Shnizelia האם תוכנית מחיר למשתכן הגיע לכדי מיצוי? נדל"ן 61
ע גיל 60 ומיסוי מניות RSU לפי תוכנית 102 מיסים 5
מ עליית מחירי הדירות החדשות יותר לעומת דירות ישנות - תוכנית פעולה נדל"ן 23
1337justme למה לא תוכנית חסכון צמודת מדד? שוק ההון 22
Z תוכנית espp ב-E-trade איך מקבלים את הכסף ואילו עמלות נדרשות? שוק ההון 1
M עשיתי תוכנית כלכלית, לפני שמתחיל רוצה לוודא שלא טעיתי בדרך שוק ההון 25
S לאיזה חברת אשראי יש את תוכנית הפינוקים הטובה ביותר ? צרכנות פיננסית 26
L תוכנית חיסכון בדולרים השקעות אלטרנטיביות 3
Bear תוכנית חדשה, מזרח רחוק, מושגים שוק ההון 7
yancuk תוכנית מניות שוק ההון 5
ד השלכות תוכנית המטרו על היצע הדירות והתחדשות עירונית נדל"ן 2
U נאותות תוכנית השקעה במרג'ין על vnq ב IB תוך כדי שוק קורס שוק ההון 10
E תוכנית המתאר החדשה של ת"א נדל"ן 1
D תהיות של סולידי מתחיל ושאלות תיאורטיות בנוגע לגיבוש תוכנית. שוק ההון 0
M תוכנית להשקעה לטווח ארוך - יעד של 15000 הכנסה פסיבית בחודש שוק ההון 5
S תוכנית ההשקעה שלי - פוסט ראשון! שוק ההון 14
G תוכנית חיסכון מזרחי טפחות לקשיש שוק ההון 4
H תוכנית השקעה s&p 500 שוק ההון 7
anonyshmeger ערוץ 2 תוכנית חסכון - ביטוח מנהלים צרכנות פיננסית 1
H תוכנית ליום גשום צרכנות פיננסית 2
navv תוכנית השקעה ומטרה - אשמח לחוות דעת ורעיונות שוק ההון 17
A תוכנית המאה - הזדמנות או סיכון מיותר? נדל"ן 34
ג תוכנית השקעה ומס רכישה נדל"ן 35
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
S תוכנית ה qe של הפד שוק ההון 6
4 תוכנית חיסכון ב-Pepper שוק ההון 100
F ספרות מומלצת לבניית תוכנית לעצמאות כלכלית התפתחות אישית 3
Odnight תוכנית ההשקעה שלי - אשמח לשמוע את דעתכם שוק ההון 6
F תוכנית שותפים של Amazon התפתחות אישית 3
כ תוכנית מומלצת לסלולרי עבור נסיעה קצרה לחו"ל אוף טופיק 4
קורא הדוק תוכנית פנסיונית - אשמח לשמוע דעות שוק ההון 33
U תוכנית הסבה - הייטק פלוס התפתחות אישית 1
A תוכנית לא דיברת לא שילמת - סלולארי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
ד תוכנית השקעה בהראל ( מגוון ) כחלופה לבנק צרכנות פיננסית 15
Y תוכנית חסכון בpepper שוק ההון 7
בוריס יופה תוכנית חיסכון פרטי לילד שוק ההון 0
mudale222 תוכנית חסכון לשנה - ריבית 3%! שוק ההון 43
ו תוכנית השקעות שלי - שלב 1 שוק ההון 8
sigler05 פתיחת תוכנית חסכון/פקדון שוק ההון 2
c881 תוכנית חיסכון לכל ילד שוק ההון 420
ארגמן למה אין תוכנית פנסיה לפרישה מוקדמת במקדם 400? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 8
A איך עובדת תוכנית ESPP? שוק ההון 141
D תוכנית חיסכון: השקעה פעם ברבעון לעומת השקעה כשאפשר שוק ההון 4

נושאים דומים

Back
למעלה